Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Za parę godzin idę do gina. Ech, żeby ten gin już umiał mi powiedzieć, czy to będzie dziewczę, czy chłopczyk...... Ale to chyba jeszcze za wcześnie? Przytyłam kilo, więc uaktualniam tabelkę. NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... aisio............... ? ........30 czerwca........ ? ......... ? .... dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. bumpy.........Rumia-Janowie....8 lipca .............. ? .............. ? ... Mała Czarna...Zabrze...........24 lipca............0..........? monika27........Skierniewice... Zetka gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... anna 27 ............. ? ............26 lipca............. ? ............... ? ... Magdzik............. ? ............18 lipca............. ? ............... ? ... Lila 26 ............Kalisz...........9 lipca............... ? ................ ? ... bugsy24.......... ? .............17-26 lipca.......... ? ................. ? .. L 27................ ? .............4 lipca............... ? ................ ? ... madziam27..... Gdańsk .....26 czerwca........2kg .....bliznięta. elfia_mama.....Bytom........27 czerwca......... 3 kg............. ? ... gumecka...Zabrze......20-27 czerwca.............1kg......nie wiem ... Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... AGA1983.......... ? ..............26 czerwca......... ? ................ ? ... basia77..... Poznań ............2 sierpień..........1,5kg............. ? ... sliwkarobaczywka . działdowo......9 lipca......0kg...... ? .nie wiem.... asiek78......Czechowice-dz......9 czerwca.......... 0.........nie wiem kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 1 kg .............. Domi24...........Warszawa......19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki... Aleks24...........Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... Ps. Tak pzryglądając się tej tabeli, zauważyłam, że niektóre dziewczyny od dłuższego czasu wcale się nie odzywają. Co sie z Wami dzieje? Czy wszystko w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w nowym roku :D :D Temat widzę kwitnie i jest w formie ;) Mam nadzieję, że czujecie się wszystkie równie dobrze jak nasz temat. Właśnie wróciłam od lekarza - zaczął mi się 4 miesiąc :D Mam odstawić folik a zacząć przyjmować zestaw witaminowy. Póki co jest dobrze, dostałam skierowania na dalsze badania, jednak czuję, że badania krwi będę miała kiepskie :O Od tygodnia obserwuję małe krwawienia z nosa. Chyba już najwyższy czas na te witaminy. I wzbogacenie codziennych posiłków o dodatkowe porcje żelaza. W lutym będę miała połówkowe USG. Wiem, że to jeszcze miesiąc czasu, ale ja już nie mogę się doczekać, chciałabym wiedzieć, czy jest zdrowy, że wszystko jest w porządku no i poznać płeć dzieciaczka. Strasznie jestem niecierpliwa. No i znowu chciałabym go zobaczyć. :) Z testu na płeć tego z noworodka wychodziła mi dziewczynka :D :D zobaczymy.. Co do kremów - od zawsze stosowałam różne balsamy, kremy itp teraz używam oliwki dla dzieci z powodu zapachu, który chyba jako jedyny mnie nie drażni. Elfia mamo - piękne imię Gaja i powiem Ci, że ja także brałam je pod uwagę dla swojego malucha, jednak mężowi podobało się inne, więc siłą rzeczy musieliśmy pertraktować ;) i udało się osiągnąć kompromis, a raczej znaleźć imię które obojgu się nam podoba (jeżeli chodzi o imię żeńskie) Oczywiście jesteśmy tak niecierpliwi i tak nie możemy się doczekać maleństwa, że w naszych planach i pomysłach zaszliśmy już dość daleko ;) Powiedz elfia mamo jak po wizycie, czy wszytko dobrze. Domi - mam nadzieję, że już czujesz się lepiej; Do pozostałych dziewczyn - dużżo zdrowia. I odnosząc się do wypowiedzi elfiej mamy -apeluję o znak życia od pozostałych dziewczyn. aisio - dawno nie widziałam, a nasze terminy się prawie, że pokrywają. Odezwijcie się dziewczyny. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia77
Tak naprawdę dziewczyny to trochę zgłupiałam z tym określaniem wieku ciąży, wiem że lekarze raczej posługują się tygodniami licząc od daty ostatniej miesiączki, faktyczny wiek ciąży to mniej więcej 2 tygodnie mniej, a wy jaki wiek ciąży podajecie tu na forum i wogóle, bo nie wiem jakim terminem sama mam się posługiwać? Ja moją ciążę znoszę naprawdę doskonale, nie mam mdłości ani słabości. Troszkę mnie na początku mdliło ale suchary przed wstaniem rano z łóżka całkowicie to uczucie zniwelowały. Nawet trochę się martwię bo mam dobry apetyt i szybciej przybieram na wadze. Brzuch może sobie rosnąć, ale tyłek wolałabym żeby pozostał w niezmienionych rozmiarach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane!!! Nowy Rok nam nastał,ale myi tak czekamy przecież do lipca! no, te szczęściary niektóre, to do czerwca nawet! u mnie już końcówka 11 tygodnia, więc spodziewam się, że niedługo róznego rodzaju mdłości przejdą w końcu (tak przynajmniej podają w ksiązkach! :-) Sylwester świetny! Poszlismy do chińskiej restauracji, na uroczystą kolację, więc pojadlam sobie za wszystkie czasy! :-) A co mi tam! nie będę się oszczędza, hihih! byle nie przytyć! na razie w sumie nic mi nie przybyło, choicaz w brzuszku robi sie ciaśniej. poza tym, ciąglę biorę duphaston, ale raczej zapobiegawczo, bo plamień już w sumie nie mm...przy nastepnej wizycie zapytam lekarza, czy dalej muszę, bo nie wiem, czy takie branie nie szkodzi dzidzi..? A co do kremów na rozstepy, to ja od samego poczatku smaruję się Fissan\'em i zamierzam tez zainwestować w Mustele - chociaż kosztuje ok. 95 zł.... ale mam skłonnosci do rozstepów. Wyobraźci e sobie, że zawsze byąłm drobna, nie przybierałam gwałtownie na wadze, ani nie chudłam, a mam na pupie i udach...brrrr...więc wolę dmuchac na zimne..teraz też ważę 49 kg, więc nie jakos tragicznie dużo, ale boje się, żeby nie porobiły sie na brzuszku... Ale, co ma byc to będzie! Nie ma siły! Przesyłam buziaczki!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia77 - też na początku miałam taki mętlik. Później jednak popytałam mojego lekarza, posprawdzałam na necie i posługuję się wszędzie tygodniami \"medycznymi\" tzn. licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Robię tak dlatego, że w większości przypadków tak się liczy tygodnie (lekarze, karta ciąży, fachowe pisma i książki, itp) poza tym na internecie znalazłam kilka kalkulatorów ciąży i we wszystkich (w każdym razie w większości) liczą tygodnie od dnia ostatniej miesiączki:). Więc nie przejmuj się i licz medycznie, a my i tak wiemy, że dzidzia jest o dwa tygodnie młodsza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja22
kobitki mam do was pytanko.Staram się o dzidzię od jakiegoś czasu.własnie jestem przed okresem i mam takie same objawy jak co miesiąc tzn,skurcze podbrzusza(a raczej macicy),z tym że w tym miesiącu starsznie bolą mnie sutki i są bardzo nabrzmiałe.Zawsze wiem że dostane okres właśne po tych skurczach.Chodzi imi mianowicie o to czy miałyście moze tak że byłyście pewne że dostaniecie okres a okazało się że jesteście w ciąży.Testu nie chcesz robić ....jeszcze.Jak wogóle czułyście sie przed tym jak okazało sie że jesteście w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuję wam ża ciepłe słowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dzisiaj byłam u internisty okazało sie że to jakieś wirusy ale pani doktor bała sie przepisywać jakieś silniejsze środki, dostałam Smectę, coś na odbudowanie flory bakteryjnej w żołądku, i coś niesmacznego na odwodnienie bbbbbbbllllllllleeeee!Ale mam nadzieję że będzie dobrze i że moje kruszyny nie ucierpiały! Zobaczę je już w środę! Pozdrawiam was bardzo gorąco i całusy dla dzieciaczków!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megan-e
ależ ja wam zazdroszczę tak bardzo pragnę też już mieć bobo, jednak jeszcze trzeba poczekac, mój ukochany broni się jak może:( ehhh może w lipcu 2006 może, chociaż też i w to wątpię. Znając jego to nigdy nie będzie odpowiedniego czasu a ja mam juz 28 lat, czuję że to jest już mój czas mój moment. ehhhh. trzymajcie się dzieczyny, niech rosną zdrowe wasze dzidzie:) megan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora77
Witam drogie Mamy wraz ze swoimi .rozumiem że dwie cyferki przy pseudo to wiek.wszystkiego najlepszego w tym szczęśliwym dla nas 2005.jestem troszkę daleko od was bo w Atenach i planuje pobyć tu do marca,w Polsce mieszkam w lubelskim.też pod serduszkiem noszę maleństwo!termin mam na 25lipca(teraz 11 tc) więc postanowiłam dołączyć.to jest moja pierwsza ciąża,niewiem czy Wy też jesteście pełne obaw,może to dlatego że jestem tak daleko czuję się troszkę osamotniona,a do tego mój mężczyzna musiał pojechać do Polski w spr służbowych i to na dłużej.Ale,ale piszę bo mam do Was pewne pytanie:o tym że jestem w ciąży dowiedziałam się na dzień przed wyjazdem,bo miałam jakieś przeczucie i poszłam do gina sprawdzić czy to coś poważnego,bo @nie pojawiła się od tygodnia dopiero,ten zrobił usg dopochwowe,bo podejrzewał " problem",ale stwierdził że to "ładna"ciąża i skoro wyjeżdzam to żebym na miejscu zrobiła badania krwi i moczu,a Wy piszecie też o innych badaniach!sama niewiem co robić,czuję się dobrze(oprócz lekkich mdłości i bólu w dole brzusia-przez powiększającą się macicę,o czym gin mnie przestrzegł-oraz "nieznośnych" piesi nic mi nie dolega)może coś doradzicie!!!!!!PRZEPRASZAM ŻE SIĘ TAK ROZPISAŁAM!!!!!!!SORKI,SORKI,SORKI,pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora77
niewiem dlaczego na początku nie wyskoczyły FASOLKI?,bo witałam Mamy z ich FASOLKAMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora77 - oprócz zwykłej morlologii krwi i moczu, robiłam jeszcze glukozę, toskoplazmozę ( bo koty przenoszą tą chorobę, a ja mam w domu kota), HBS, alat, aspat(te ostatnie to próby wątrobowe), CRP, Kreatynina (białko), USR, cholesterol, TSH (hormon tarczycy). Trochę dużo tego, ale nie martw się, bo pewnie nie wszystkie są równie ważne. Czy tam, w Grecji, jesteś pod opieką lekarza? Czy może zamierzasz wrócić do Polski? Trzymam kciuki, pisz jak najczęściej. Razem raźniej. Mała Czarna - dałabym się oskubać, żeby mieć Twoją wagę, ech pozazdrościć ..... :)) ja22 - mnie też bolały piersi, to był pierwszy objaw ciąży. Ale przed okresem też mogą boleć, więc jedyny pewny sposób, to jednak test ciążowy. Zrób go sobie, będziesz spokojna. Domi24 - to niesprawiedliwe, że wirusy nie chcą omijać przyszłych mam! Trzymaj się i dbaj o siebie! Wczoraj byłam u lekarza, widziałam dzidzię, która m.in. podrapała się po nosie.... Mój lekarz ma anielską cierpliwość!! Nazbierało mi się mnóstwo pytań - cierpliwie wyjaśniał wszelkie moje wątpliwości, siedziałam w jego gabinecie prawie godzinę. W sumie pochwalił mnie o trzymanie wagi, co mnie zdziwiło, oglądając Wasze postęp w tej kwestii. Przytyłam 3 kg i wydawało mi się to strasznie dużo, ale on stwierdził, że w moim przypadku 3 kg mogłam przytyć bez ciąży i że mogło być znacznie gorzej. Powiększył mi się znowu mięśniak :(( i to głównie jego teraz odczuwam w przykry sposób, a nie ciążę. Nie da się tego paskudztwa pozbyć! Pogoda pod psem. Dziwić się, że tylu ludzi cierpi na depresję! Idę dziś do kina, a w czwrtek na koncert Kasi Groniec. Trzeba wykorzystać ten czas, bo potem to już nie będzie możliwości. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfia_mama - chyba \"odgapię\" od ciebie i również wybierzemy się do kina. Wieki w kinie nie byłam (ponad miesiąc) bo my bardzo często chodzimy do kina, średnio raz w tygodniu. Teraz nazbierały się nam zaległości. Dzwonię do męża przekonać go:) Jutro idę na wizytę i nie mogę się doczekać, może uda się poznać w końcu tą płeć. Dam Wam jutro znać jak poszło. Trzymajcie kciuki;) A dzisiaj idę poprawić troszkę swój wygląd tzn. idę do fryzjera na baleyage. Zazwyczaj farbię sama w domciu, ale ostatniu potrzebuję odmiany. W zeszłym tygodniu troszkę zmieniłam obcięcie, a teraz czas na kolor. Nie wiem jak wy, ale ja czuję się coraz mniej atrakcyjna pomimo tego, że brzuszek jeszcze mały. Pewnie to podświadomość tak działa. papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam! Ale sie rozpisalyscie kobietki. Pogoda straszna przynajmniej u nas w Zabrzu brrrrrrrr, pada ciagle i nawet po gazete nie chce mi sie wychodzic.A dzisiaj musialam wstac o 7 zeby mojemu mezusiowi zrobic obiadek do pracy, niech ma poki moge bo pozniej to juz tylko dzidzia bedzie i do niej bede wstawac. Troszke szczescia mi sie przydarzylo bo moja znajoma ma ladne lozeczko po swoim synku wraz z materacykiem(tylko taki baldachim sobie dokupie), stwierdzila ze da mi je bo po co co ma sie zmarnowac. A na ostatniej wizycie dostalam butelke dla niemowlaczka, wiec powoli sie zbieraja rzeczy, narazie lozaczko zostawiam u niej zeby niezapeszyc, ciuszkow tez narazie nie kupuje a jak u was z tymi sprawami? Mala czarna-duphaston i tak musisz brac conajmniej do 15tc, dopoki niewytworzy sie w pelni lozysko. To jest hormon zwany progesteronem wiec dzidzi nieszkodzi bo to wlasnie on jest podstawa do utrzymania ciazy. Ja bralam do 16tc,wlasnie wczoraj skonczylam brac i teraz tylko lykam witaminki. Ale sie rozpisalam. Pozdrawiam was wszystkie i zycze zdrowia dla mamusiek i maluszkow. http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora77
dzięki za odpowiedz!dużo faktycznie tych badań.byłam tu u lekarza ale opieka medyczna w Grecji(ta oólnie dostępna-bezpłatna)polega na wypisywaniu recept i skierowań do szpitala na badania,ubezpieczenie(to greckie) kończy mi się w marcu,a pójść prywatnie .................lepiej nie mówić ile to kosztuje!no ale przejdę do sedna,skierowanie na badania wypisywał mi lekarz który w prywatnej klinice przyjmuje i jeśli chodzi o te inne badania(toksoplazmę np)to pytał czy mam styczność z kotami właśnie,jak powiedziałam że nie przepadam za kotami(tutaj kotów się w domach nie trzyma,mieszkam raczej w takiej dzielnicy gdzie nawet bezdomnych nie ma)to nawet mi skierowania na to badanie nie wypisał.zamierzam rodzic w Polsce i ten lekarz który robił mi usg w kraju pracuje w szpitalu i powiedział żejak już wrócę to wtedy założy mi kartę ciąży i zajmie się już wszystkim. mam nadzieję że wszystko zacznie mi się w końcu układać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Cześć Już 6 dni boli mnie głowa – zjadłam już 2 tabletki w ciągu tej męki. Dziewczyny!!! Macie jakieś domowe sposoby na ból głowy??? Wiem, że to może być ciśnieniowe bo mam bardzo niskie ciśnieniee, próbowałam kawą – ale czułam się po niej okropnie ( spocona i słaba a ból nie mijał). Ja nie daję rady to trwa cała dobe!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora77
aha zapomniałam dodać że jedyna 'rzecz'która mnie tytaj trzyma to pogoda,fakt że od czasu do czasu pada bo to zima,ale temp.nie spadają poniżej 7-8'C w najzimniejsze dni! mam pytanko-jak mogę zrobić sobie taki kalendarzyk(bo ang. niestety nie znam)DZIĘKI POZDROWIONKA DLA WAS i MALEŃSTW!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój narzeczony każe mi czekać jeszcze półtorejroku na starania o bobasa toż ja kota dostane w tym miesiacu stuknie mi 25 lat. I to gadanie no wiesz nie chce wpadać przed slubem,to niech slub zgodzi sie przełożyć,ale to tez nie,ech:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora77
lilu26 nie zazdroszcze Ci,mam nadzieję że odżywiasz się prawidłowo(nie możesz nawet 1 raz dopuścić byś poczuła silny głód)na ból głowy wpływa też stres,wydawałoby się że my(przyszłe mamy) wystrzegamy się takich sytuacji-a jednak nawet to że myślimy czy wszystko będzie ok z dzieckiem!itp to też stres,a może dopadła cię migrena!!!!!!!poradz się lekarza jakie leki możesz zażywać bezpiecznie(podobno Paracetamol),ale jak to jest uciążliwy ból chwycił cię pierwszy raz od początku ciąży i do tego trwa tak długo to niezwłocznie poradz sie lekarza(czy masz gorączke i/lubproblemy z widzeniem!!!!!!!!!!!!!!!!),kawy nie polecam!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora77
lilu26 nie zazdroszcze Ci,mam nadzieję że odżywiasz się prawidłowo(nie możesz nawet 1 raz dopuścić byś poczuła silny głód)na ból głowy wpływa też stres,wydawałoby się że my(przyszłe mamy) wystrzegamy się takich sytuacji-a jednak nawet to że myślimy czy wszystko będzie ok z dzieckiem!itp to też stres w takiej sytuacji polecam odpoczynek,zlikwidowanie napięcia poprzez położenie się w zaciemnionym,pokoju w ciszy lub relaksacyjnej muzyce ze stopami lekko uniesionymi-to działa naprawdę!,a może dopadła cię migrena!!!!!!!poradz się lekarza jakie leki możesz zażywać bezpiecznie(podobno Paracetamol),ale jak to jest uciążliwy ból chwycił cię pierwszy raz od początku ciąży i do tego trwa tak długo to niezwłocznie poradz sie lekarza(czy masz gorączke i/lubproblemy z widzeniem!!!!!!!!!!!!!!!!),kawy nie polecam!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora 77- jestesmy w tym samym wieku bo ja tez jestem rocznik 77. Ten kalendarzyk to tylko niestety po angielsku jest ale zaraz ci napisze co pokolei naciskac zeby wyszedl ci. wchodzisz na stronke www.lilypie.com i teraz pisze co pokolei -expecting a baby-naciskasz -teraz tam gdzie pisze select baby\'s due date-wpisz date porodu -pozniej select time zone-tam wybierasz czas, to bedzie utc+1:00,cet central europe time,brussels,copenhagen,paris -teraz wybierasz sobie linijke jaka chcesz,zaznaczasz -nastepnie wybierasz sobie kroliczka ,dzidzie lub slonika, co chcesz -tam jest tabelka szara i pisze create ticker-pod tymi slonikami i reszta, pod ta tabelka pisze remember my details?- zaznaczasz to koleczko i nastepnie wciskasz create my ticker i koniec jak chcesz wkleiac do postu ta linijke to na dole sa trzy tabelki, wybierasz ta srodkowa i zaznaczasz cala(ona ma trzy linijki) dajesz kopiuj a pozniej tylko wkleiasz do postu. Jak cos nie bedzie wychodzic to jak masz gg to jest jest moj numer(mozesz napisac) 4538488

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piegusek25
Hej hej :-)Witam wszystkei mamuśki :-) A ja dopiero wróciłam ze świąt :-) Dobrze mam, bo jestem na zwolnieniu :-) U mnie już początek 4 m-ca :-) Mam już spodnie ciążowe regulowane na gumkę:-) to może nie tyle co dzieciątko ile moje sadełko :-) Między 12 a 13 tyg lekarz kazał się pokazać na USG, póki co wszystko ok, dzieciątko ma nóżki i rączki i .....chyba siusiaka :-) Najprawdopodobniej urodzie się Antoś :-)Mój mąż cały w skoworonkach że będzie synuś :-)))fuksiarz. następnym razem robimy dziewuszkę i już!:-))))) aaa nie wiem jak u was, ale u mnie prawie już w pierwszym tygodniu pojawiły sie rozstępy na piersiach. Najpierw byłam w szoku, że to aż tak paskudnie wygląda..ale lekarz kazał się z tym oswoić. Inne mają tendencje do rozstępów, inne nie. Używam kremu Gerber POLECAM!!!póki co, to nie zauważyłam nowych..może działa??Sam masaż jest ratunkiem, także w sumie to nawet można sie smarowac nawet masłem :-) i czekoladą :-) heheheh dziś mam szaleńczo dobry humor, wczoraj taka depresja mnie dopadła ;((( pozdruflki :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora77
dzięki gumecka mam nadzieję ze sobie poradzę na forum wpadnę wieczorkiem bo teraz gonię do pracy,niestety takie już czasy niewazne w jakim stanie jesteś pojawić sie musisz chociaz na parę godzin,inaczej nie będzie kasy-tak to już jest z pracą za granicą!!!!!!!!!!!!!!!!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piegusek25
Mam pytanko, czy jak łykacie witaminy ( np.Prentala czy Feminatal) to czy chce wam się wtedy wymiotować? ja tak mam często :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaaa
Hej!!!;-) Ja lykam Feminatal od samego poczatku ciazy i oprocz tego jeszcze dodatkowo Folik mimo ze jest w Feminatalu, do tego wszystkiego Duphaston - tak zapobiegawczo i wit.E. A co do wymiotow po Feminatalu to nie sadze aby one byly powodem to zwyczajne witaminy, a wymioty to pewnie "urok" samej ciazy:-/ jedynie co moze sie przydazyc przy przyjmowaniu preparatow (witaminek) ciazowych to nieprzyjemne zaparcia poniewaz zawieraja one czesto zelazo, no ale na szczescie istnieja czopki glicerynowe, ktore dlan nas przyszlych mam sa calkiem bezpieczne:-) U mnie juz koniec 11tyg, jutro zaczynam 12tydz. a w piatek wizyta u gina i juz nie moge sie doczkac az zobacze swoja fasoleczke:-))) bedzie to moja druga wizyta... Pozdrawiam Wszystkie mamusie...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monek
Witam mam termin na 19,06,05, ale na topiku widzialam tez czerwcowe mamy, wiec postanowilam dolaczyć. Jestem z Warszawy rocznik 77. My z Dzidzią mamy sie dobrze chociaz cos ostatnio boli mnie po prawej stronie ale to podobno moga byc rozciagajace sie wiezadla macicy. Co do wagi to od początku ciąży prztyłam 1,9 kg. Obecnie jestem na zwolnieniu i odpoczywam. A propos witaminek łykam Elevit od początku ciąży i jest naprawdę dobry, nie męczą mnie zaparcia chociaż łykam żelazo dwa razy dziennie bo miałam kiepskie wyniki. Na rozstępy używam Mustelli chociaż nie jest tania ale naprawdę dobra. Pracuję w aptece więc ile tego typu preparatów jest na rynku ale ten naprawdę polecam. Pozdrowienia dla wszystkich mam i maluszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora77
witaj monek ja biorę prenatal a dodatkowo jeszcze folik co 2 dzień,tak mi poradziła kumpela która pracuje w aptece i jest już w drugiej ciąży,tez mi doradziła mustele na rozstępy,ale nie wiem czy zacząć smarować już czy jak mi zacznie brzuszek rosnąć bo jak narazie to mieszczę się w swoje dotychczasowe ubranka!chociaż biust(ku wielkiej radości mojego faceta)jest pełny i bardzo jędrny,czy w związku z tym biust już zacząć masować??????????????poradzcie!!!!!!!!!pa[url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050725/4/24/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piegusek25
Hej wszystkim. z tego co lekarz powiedział, to wynika że niektóre kobiety nigdy nie będą miały 'zaszczytu' goszczenia rozstępów, bo np kobiety w ich rodzinie nigdy takich problemów nie miały..a więc wnioskować można że skłonności są dziedziczne. Ale smaruj, masaż jest w tym wszystkim najważniejszy, a nie krem jaki się stosuje.Tak sądzę. Ale skoro farmacja 21 wieku również czyni postępy, to dlaczego nie pielęgnować róznymi preparatami skóry? toż to sama przyjemność :-)a nóż coś pomoże :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku. Dla mnie to kosmiczna pora, bo zwykle wyleguję się do 10-ej. Wróciłam z kina, film był średni (Spartan), ale to kwesti agustu. Ważne, żeby wypełznąć ze skorupy. gumecka=dzięki za kalendarzykowy instruktaż, też z niego skorzystałam. Zapisałam Twoje gg, może będzie okazja podagać. Mój nr 3076891. Mój kot dostał uczulenie i ciągle się drapie (albo ma pchły), co mnie denerwuje, bo to widok nieszczególny :( co do kremów na rozstępy, to też słyszałam, że ważniejszy jest masaż, niż sam krem, no, wydaje się logiczne. Czy Was też ogarnęło takie lenistwo, jak mnie? Znaczy się ono ogarnęło mnie skutecznie już na początku ciąży, łudziłam się , że w II trymestrze przejdzie, a tu nic :))) Hmmm, co tu począć z tak miło zaczynającym się dniem... Może iść spać? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×