Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

Gość gosiaczek1065
WITAM WSZYSTKIE NIESZCZESLIWE KOBIETY JA TEZ MAM TA CHOROBE I POWIEM WAM ZE LECZENIEM CHORMONAMI DZIECKA SIE NIE DOCZEKACIE WIEM TO PO WLASNYM PRZYPADKU LECZYLAM SIE BARDZO DLUGO I NIC MI NIE POMAGALO JAK NIE MIALAM OKRESU TO Z PARE MIESIECY A JAK DOSTALAM TO MUSIALAM LEZEC W SZPITALU NA CZYSZCZENIU BO OKRES MIALAM ZE DWA TRZY MIESIACE WKONCU TRAFILAM NA PORZADNEGO LEKARZA I ON MI POMUGL PRZESZLAM ZABIEG NACINANIA JAJNIKOW TO NIE BYLO BOLESNE A W KLINICE LEZALAM ZALEDWIE DWA DNI PO TYM BRALAM HORMONY I W KWIETNIU URODZILAM PIEKNA ZDROWA CORECZKE Z CIAZA NIE MIALAM KOMPLETNIE ZADNYCH PROBLEMOW LECZ PO DWOCH LATACH CHOROBA WROCILA I POWIEM WAM TO ZE ZANIM LEKARZ PRZEPISZE WAM NA TA CHOROBE HORMONY MUSICIE PRZEJSC BADANIA U ENDYKRYNOLOGO BO TO ON WAM MUSI DOBRAC ODPOWIEDNI HORMON A NIE LEKARZ GINEKOLOG KTORY ROBI Z WAS KROLICZKI DOSWIADCZALNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345ania123345
wiesz ja miałam wszystkie badania pprzez endokrynologow robione, bo lezalam nawet na tym odziale i mam hormony zazywac :) wiec mysle ze głupcy nie śa jak na odziale sami profesorowie sa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaolina86
Hej dziewczyny.Ja tez bralam duphaston na regularny okres az 4miesiace bo tyle opakowac dostalam tych tabletek i faktycznie on mi wyregulowal okres.mam juz zrobione badanie testosteronu i wyszlo66.50 i wiem ze to dobry jest wynik b mieszcze sie w normie ale z jednej strony boje sue czy nie z wysoki.teraz15wrzesnia mam kolejna wiyte u swojej ginekolog bo kobieta jest super i mam dostac skierowanie na badanie DHEAS a potemlh i fsm.Pozdrwaiam goraco_:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beataka87
hej:) ja rowniez mam PCOS.dowiedzialam sie o tym ok 2 lata temu.zawsze mialam nieregularne miesiaczki i dopiero moj ostatni ginekolog zrobil mi usg i okazalo sie ze mam PCOS.Leczy mnie tabletkami microgrynon 3.0. chcialabym zmienic tabletki poniewaz przytylam po nich pare kilogramkow i moglabym jesc i jesc...ale newiem jakie inne tabletki moglabym brac. jestem w UK takze jedyne co mi pozostaje to isc do lekarza i powiedziec jakie tabletki wziasc bo tu rzadnych badan mi nie zrobia...;/ aaa no i jesczze ze wzgledu na to ze biore te tabletki to nie mam ochoty na seks;/ POMOZCIE:) Pozdarwiam was dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. PCO stwierdzono u mnie pare lat temu (okolo5) mialam robione wszystkie badania. wyszly troche dziwne bo lekarka sie dziwila bardzo... jesli chodzi o objawy to mam tylko troszke wiecej wlosow (obecnie przeszkadzaja mi najbardziej tylko te na udach, ale depilacja to zalatwiam) nie jestem otyla (najwicej wazylam 70kg ale schudlam do 55) cukier w normie, tradziku brak, natomiast moje jajniki sa torbielowate.... Teraz jestem w ciazy :) w 11 tyg. zaszlam w nia bez pomocy tabletek, nie leczylam sie na bezplodnosc. zastanawiam sie czy powinnam isc do endokrynologa- ginekologa i powiedziec o tym, boje sie w zwiazku z moim PCO moge miec problemy z utrzymaniem ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiazloto
Cześć, kilka dni temu dowiedziałam się że mam PCOS co mnie bardzo zdziwiło, ponieważ przynajmniej raz w roku robię komplet badań u ginekologa w tym USG domaciczne i zawsze wszystko było OK. Miałam nawet zrobiony już komplet badań, które wykonuj się na początku ciąży, czyli cytomegalia, toksoplazmoza, rubella, candidia, HIV, grupa krwi itd. A nagle to :( Od 5 miesięcy staramy się z mężem o dziecko, a że ja jestem uparta to już po dwóch porażkach zaczęłam robić wszystkie badania mogące potwierdzić lub wykluczyć problemy z poczęciem. Oczywiście lekarz uśmiechnął się gdy usłyszał że to dopiero 2 miesiące a ja już panikuję, ale tak nalegalam że dał mi skierowania na badania. Najpierw hormony płciowe i tarczycowe, oczywiście wszystko OK (normy zachowane), więc jeszcze USG transwaginalne i mamy problem :( Jest PCOS :( Dawno dawno temu miałam trochę nieregularne miesiączki ale to było na początku okresu dojrzewania, później już były regularne. Bardzo długo brałam tabletki antykoncepcyjne od Diany zaczynając, przez Janine i Jasmin, aż postanowiłam odstawić wszystko jakiś rok może półtora temu, żeby przygotowywać się na ciążę. Problemy z trądzikiem mam od dawna, od szkoły podstawowej ale nigdy nikt tego nie wiązał z PCOS. Od odstawienia tabletektam bardzo regularne miesiączki, ale bolesne i zawsze mam napięcie okołoowulacyjne raczej bolesne. Jajniki pobolewały mnie też w trakcie cyklu, ale lekarz powiedział, że to znaczy, że pracują :) Zastanawiała mnie też pewna rzecz, robiąć testy owulacyjne zawsze kreska (LH) była bardzo blada. Powiedziałam o tym lekarzowi i dla uspokojenia mnie dał mi kolejne skierowanie na badoanie poziomu LH, które jednak nie uspokoiło mnie bo okazało się, że poziom jest zbyt niski :( Teraz zaczynam brać Duphaston, który przepisał mi lekarz i zobaczymy co z tego będzie. Biorę też od miesiąca rzekomy cud farmaceutyczny FemiFertil, który zapewnia zajście w ciążę już po 3 miesiącach :) Każda metoda jest dobra. Dodatkowo od dwóch miesięcy chodzę do skośnookiej zielarki, narazie pomaga mi skutecznie walczyć z nerwami i wierzę że w tym wypadku też mi pomoże :) Ona zajmuje się też akupunkturą, która ponoć jest skuteczna na wszelkie torbiele i takie tam... Nie tracę nadziei i trzymam kciuki za nas wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiazloto
Do catv: Twój gin powinien wysłać Cie do endokrynologa-gin, ale z nimi różnie bywa. Napewno nie zaszkodzi jak pódziesz na wizytę do endokrynologa, a nawet wart zobaczyć co on Ci powie :) Mam pytanie czy starałaś się o dziecko i czy miałaś z tym jakieś problemy? Mnie PCOS nie przeraża raczej fakt że mogę nie mieć dziecka, a to moje największe marzenie. Na policystyczne jajniki i na utzrymanie ciąży dobry jest Duphaston, który ja teraz biorę, zapytaj lekarza o niego. Życzę zdrowej dzidzi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staralismy sie 1,5 roku, po paru miesiacach stwierdzilismy ze chyba nic z tego. chcialam sie umowic na wizyte do GAMETY a tu niespodzianka! ciaza...i to blizniacza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiazloto
Catv gratuluje :) To mi daje nadzieje :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o czesc laski:) ja tez od miesiaca jestem w grupie PCO:) najpierw torbiel a potem juz wiasomo winogrona na jajnikach do tego brak miesiaczki i jeszcze stosunek LH:FSH=2,67 wiec ewidentnie) jestem na diecie i czekam na dalsze wyniki badan:) A dziecko? no mimo wszystko kochamy sie z mezem na calego...bedzie co ma byc a leczyc sie bede i tak zeby wyeliminowac ryzyko raka bo sie moze przypaletac przy PCO wiec dbac trzeba ostro o siebie tak czy siak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti81
Ja też się leczę na policystyczne jajniki z wszystkich symptomów mam tylko torbielowatość jajników ale hormony rezultatu nie dają dzidzi brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik 72
witam wszystkich dziś wróciłam od lekarza. po ciąży pozamacicznej brakach miesiączek lekach antykoncepcyjnych typu diana 35 zmienilam lekarza który stwierdził na usg pcos i kazał zrobić badania pozdrawiam wiec i będę tu zaglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peceoszka-widzialam cie:) zrob jeszcze raz badania zobacz czy cos sie zmienilo w ciagu roku...no i obserwuj sie...i polecam diete bo podobno kobiety z nadwaga i otyloscia powinny byc na diecie bo to ma wplyw na jajniki...ja przytylam po hormonach ok 10kg ale zrzucam sobie powolutku:) no i chce koniecznie miec dziecko bo mi dzwonek bije:) a mam 27 lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik 72
witajcie a o ja mam powiedzieć mam juz 37 lat ama juz syna lat 11 ale strasznie chce miec 2 dziecko mowicie ze powaznie dietka by sie przydala? hm hm hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewik- ja mam wrazenie ze po dietce zaczely mi jajniki troche lepiej funkcjonowac...dostalam@ bez wspomagaczy!!!! ale podobno nadwaga i otylosc maja wplyw na jajniki, a szczegolnie ten tluszczyk ktory tworzy oponke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik 72
witam wszystkich dzien dobry ja zaczynam zestaw badan cos mi nie pasuja dni cyklu do badan do pomiedzy 2o i 23 a gdzies wyczytalam ze powinno byc na poczatku cyklu kiedfy wy robilyscie badania? zaczelam tez patrzec na to co jem zobaczymy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewik to jest tak: tzn ja mialam tak robione 2-3dc-FSH,LH estradiol 12-14dc TSH, estradiol 22-24dc-progesteron, prolaktyna Ja czytalam ze prolaktyne najlepiej robic po @ przed owulka, czyli w sumie zgadza sie ze po@i przed owu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik 72
no faktycznie mialam teraz 14 d.c robiony jakis 17 oh progesteron i jakis androstendion a po 20 dniu mam miec prolaktyne i testosteron czy li dobrze co? a jakie leki dostajecie i kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewik mysle ze ok:) Ja jeszcze nie dostaje nic bo mi niespodziewanie cykl sie skonczyl 22dnia i dostalam@ :D wiec nie zdazylam zrobic ostatnich badan:D wiec jesli dzis mi wyjdzie negatywny test owu to ide to ostatnie badanie zrobic. sobie odnotuje ze jestem po @ przed owu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik452
Nadiazloto, Ja tez biorę Femifertil juz drugi cykl. Pomógł mi wyregulować owulkę. Ale mieszasz goz Duphastonem? Na ich stronie jest napisane że nie można tego mieszać z Duphastonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik 72
tralalala a jak długo się starasz o dziecko? brałaś już coś? bo ja zmieniłam lekarza i dopiero teraz zaczyna coś ze mną robić strasznie się boje ze nie zdążę zajść bo nie jestem już taka młoda pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik 72
a femifertil złe wpływa na badania i sama nie wiem czy jak przerwałam to znów brać ? czy zrobię mętlik w organizmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a slyszalam ze wszystko co ma wyciag z ziol nie ejst tak dobre jak same czyste ziola wiec ja nie wiem. Jest tanszy odpowiednik femifertilu na m ale nie pamietam nazwy:// no ja dopiero od kilku miesiecy ale mi wlasnie przeszkodzilo we wszystki pco ktore sie zjawilo niz tego niz owego...teraz niespodzieanie w 22dniu cyklu dostalam @ i nie wiem od czego i co sie stalo...moze dieta? moze ziolka ? nie wiem...musze dokonczyc badania moze jutro:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik 72
mi lekarz powiedział że przy pco nie da rady wyregulowac owulacji niczyn poprostu dlatego ze jej nie ma! trzeba ja wywoływac przynajmniej u mnie wiec odstawiłam ff bo robie badania wg których bedzie ponoc wiadomo czym to leczyc i co mi podawac zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik 72
może myslalas o castagnusia ale to nie to samo co ff ma troszkę inny skład brałam go i nici złe się czułam i mialam strasznie obfite miesiączki wiec z ziolami tez trzeba uważać a niektóre nawet mogą powodować poronienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie przy pco jesli nie ma owu trzeba bywolac a femi fertil podobno tylko reguluje! ale co slyszalam ze akupunktura jest dobra na pco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik 72
a no widzisz nie pomyślałam a kiedyś miałam akupunkturę na kręgosłup i pomogło wiec może warto się zapoznać z tematem pco i akupunkturą dajcie znać co i jak u was jak przebiega leczenie ja pod koniec mca idę na resztę badan pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik 72
witam wszystkich no ja jak na złość jestem w połowie cyklu i coś zaczyna mnie szczypać znów się chyba coś przyplątało niech to jasna cholerka a jak tam u was? ciekawe czy to mi nie przeszkodzi w robieniu badań ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny mi lekarz nie powiedział że mam policystyczne jajniki ale na skutek podwyższonych hormonów: androstendionu, dhea prolaktyny moje jajniki nie mają owulacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×