Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

hehe dziewczyny widze niezbyt mile sytuacje sie zdarzaja na lotniskach,a ja wlasnie 31pazdziernika do PL z Ewcia moja lece i zastanawiam sie jak to bedzie... A wozek na poklad samolotu jest wnoszony? tego nie wiedzialam,mam nadzieje ze sama tego nie bede musiala robic:)a jak jest juz w samolocie?gdyby dziecko bardzo plakalo mozna ponosic je na rekach czy czepiaja sie kiedy sie chce pochodzic po samolocie? dzieki za rady co do oczka,niestety teraz drugie ropieje,bylam u GP przepisala krople z antybiotykiem,dzisiaj wyprobujemy,zobaczymy czy pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dorota chyba zle zrozumialas bo wozka do samolotu sie nie wnosi,wystarczy że go złożysz i zostawisz przed samolotem.A ja wczesniej pisałam że musiałam sobie sama wózek po schodch znosic jak przechodziłam z odprawy ostatniej i kierowałam sie w strone samolotu to były tam schody i dość sporo ich było,dobrze że miałam wózek z fotelikiem do samochodu to najpierw dziecko w tym foteliku znioslam a pozniej spacerówke.A ja sie jeszcze nie spotkałam z tym żeby kobietki nosiły dzieci po samolocie jak płacza,w sumie to jest normalne i prawie wszystkie dzieci płącza wieć kobitki siedza na swoich miejscach bo chyba nie za bardzo można,w sumie moje dziecko nie płacze wieć Twoje Dorota taż może nie bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj filip latal po samolocie i nic mu nie mowili, jak lecialam inni tez chodzili z dziecmi, albo do toalety, albo kolo swojego siedzenia sobie z nimi stali, nie ma problemu jesli nie ma turbulencji i nie bedziesz musiala byc zapieta w pasy, ja wole jechac samochodem 30 godzin z dziecmi niz leciec samolotem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
oj ja raczej samochodem bym sie nie wybrała do Polski.W sumie to tylko ze strachu chyba:)bo jak jezdze po polsce taka dwupasmówka i tiry widze jak wyprzedzają to serce mnie boli normalnie,jakby autosrtade wybudowali taka wprost do mojego domu w polsce to moze bym pojechała ale tak to nie bo cała drogę bym przeżywała,że jakiś tir w nas wiedzie:) a tak poza tym to chciałabym sie was zapytać dziewczynki o danonki:)dajecie swoim dziecią?jeżeli tak to kiedy zaczęłyście?pytam bo wiele mamusiek daje je już nawet od 4 miesiecy a na stronie producenta jest napisane od 3 lat...a co w ogole dawałyscie do jedzenia takiemu rocznemu dzieciaczkowi?pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie daje, moj filip zaczal jest ok roku, ogolnie od roku przeszedl na krowie mleko i na inne takiego typu produkty, maly pewnie tez tak bedzie, o ile zadnej alergii nie bedzie mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
a z tym krowim mlekiem to tez jedni mowia ze od 3 lat a inni że od roku dopiero,oszaleć można:)ale ty justyna zamiast mleka modyfikowanego dawałas krowie?ale jak to robilas?zaczelam duzo czytac o tym jak zdrowo odżywiac dziecko i zgupiała z tego wszystkiego juz;D ja to daje słoiczki w sumie bo jak pare razy ugotowałam to ksiezniczce nie smakowało,ale przecież całe zycie słoiczkow nie bedzie jadła,zreszta ma tylko 3 zęby,szaleństwo normalnie z tym jedzeniem jest,na szczescie je te słoiczki i 3 butle mleka wypija bardzo chetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aher00
Witam ! Obecnie jestem w 10 tyg. ciazy, mieszkam w Slough. 4 lata temu urodzilam synka takze w UK i musze powiedziec ze bylam bardzo zadowolona z opieki lekarskiej. Na drugiej wizycie USG wykryto powazna wade plodu tzw. wytrzewienie jelit ( synek mial dziure na brzuchu i cale jelitat wyszly na zewnatrz) strasznie sie tym przerazilam. Lekarze bardzo mi pomogli co 3 tyg mialam robione USG dokladnie mi wszytsko tlumaczyli mialam wizyty w klinice w Londynie wspierali mnie takze psychicznie. Ciaza byla zagrozona,a takze moje zdrowie w kazdej chwili moglop dojsc do martwicy. Urodzilam 4 tygodnie wczesniej w sposo naturalny choc porod mialam ciezki 30 godzin. Mialam bardzo dobra opieke po porodzie, synek zostal w szpitalu jescze przez miesiac lekarze i pielegniarki byli bardzo mili moglam liczyc na ich wsparcie i pomoc. Wiem ze gdybym byla w Polsce pewnie usuneli by mi ciaze i ciezko by mi bylo urodzic. Moje dziecko ma teraz 4 lata i jest calkowicie zdrowy. Uwazam ze opieka medyczna w angli jest bardzo dobra tylko troche innaczej prowadzi sie ciaze niz w Polsce. Pozdrawiam wszystkie mamy i przyszle mamy i zycze poowdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do szkol to wlasnie sie dowiedzialam, ze jesli chce za rok Anie poslac do przedszkola to juz teraz musze ja na liste wpisac!!!! sylwocha, mialam to samo na lotnisku. bo nie mialam aktu urodzenia ze soba, nosz kurde no!!! od tamtej pory woze ze soba. teraz musze jechac do londynu malej wyrobic ten 5 letni paszport :) dorota z tego co wiem tpo po starcie mozna chodzic po samolocie, chociaz i tak najlepiej przystawic do piersi :) a wozka sie nie wnosi, zostawiasz zlozony kolo schodow i oni go na poklad sami wwoza do luku bagazowego. danonki sa od 3 lat, bo maja ogromna dawke wapnia w sobie! ja nie zamierzam Ani w ogole dawac krowiego mleka do picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
mojej pierwszej córce w 5 miesiacu zaczelam dawac mleko z woreczka i bylo ok ale to bylo w polsce,nic jej nie bylo zreszta nas tez tak wychowywali.Lekarz tez przynal mi racje. Fakt teraz jest więcej alergii i zalecaja do 1go roku dawac w proszku ,rozmawialam z pediatra w polsce i tez tak mowil a co do danonkow to tak jak ze szpinakiem-okazalo sie nieprawda ze ma taka zawartosc zelaza wiadomo co za duzo to niezdrowo a zreszta mama wie co dla jego dziecka najlepsze moja je biszkopty jablka jogurty zaczela jesc warzywa jarzynke/ale nie ze sloikow/ je budyn zoltko i rosnie zdrowo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
a to mleko krowie to takie ugotowane dawałyście?czy coś dosypywałyście jeszcze?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
trzeba przegotowac jak normalne mleko tylko uwazaj zeby nie wykipialo ja dodawalam maki kukurydzianej zeby bylo syte ale mozna bez niczego albo z kakao dzisiaj dalam malej szpinak-smakowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój je praktycznie to co my, chyba ze jest cos ostrego albo takiego co by bylo za ciezkie dla niego to mu ugotuje jakas zupke, uwielbia rosol z makaronem i marchewka i kurczakim :) uwielbia tez indyka z warzywami, jabkiem i ziemniakami :))) ja filipowi jak byl maly krowie kleikiem zageszczalam a potem to juz normalne bez niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dzieki za informacje:)pewnie,że każda mama wie co jest najlepsze dla jej dziecka,ale wydaje mi sie ze przy pierwszym to troszke strach jest,przynajmniej ja tak mam,teraz jak byłam w polsce to nakarmiłam olivie nektarynką to miała takie krosty że szok,ale w sumie sama chciała bo jadła swój obiadek ale zobaczyła jak moja mama je tą nektarynke wiec jej dałśmy i rece wyciagała i zadowolona a pozniej wysypka straszna. a co do tego mleka modyfikowanego to tam jest np napisane że ma 12 razy wiecej żelaza ważnego dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego niż mleko krowie wiec moze dlatego ze ma wiecej składnikow odżywczych to niektórzy sie wstrzymuje troche z tym krowim?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
ale tutaj cisza nastała moja Nika ma 4ząbki smiesznie wyglada mam problem z jej buzia czasmi wychodza male czerwone krosty i potem znikaja są tylko na buzi nie wiem co to moze ktos mial podonbny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczylenie od czegos co zjadla tak wychodzi, np od pomidorow albo czegos innego, kolezanki corka miala od jajka tzn zoltka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarnaja
hej mamuski mam pytanko czy ktoras z was rodzila moze w ST. HELIER w sutton ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
nie wyeliminowalam wszystko i tak wychodzi tylko na buzi np po spaniu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
po nektarynie Olivka miała krostki na buzi,ale skoro mówisz że wyeliminowałaś wszystko to nie wiem justina myślałam że umre ze smiechu jak ogladałam ilmik usypiajaca kanapka:)meczą strasznie Ci tego synka w tym przedszkolu chyba,że zasypia na siedzaco z kanapka hehe a młodszy pomysłowy i silny,chyba zacznie chodzic przed pierwszymi urodzinami:) u nas wczoraj był roczek,ale Olivka nie umie jeszcze chodzic,umie zrobic dwa kroki tylko i stara sie puszczac mebli i stac sama,też ma 4 zęby na dole:P pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
no juz nie wiem raz wychodza krosty za chwile znikaja moja starsza miala 13miesiecy jak zaczela chodzic a Nika ma 7mies i juz by chetnie poszla tak rwie sie do chodzenia ma 2jedynki na górze i 2na dole nawet nie wiedzialam ze lada dzien wyjda zadnych symptomow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc diewczynki najpierw to ja dorota76 zapomnialam hasla i musialam logowac sie od nowa nie odzywalismy sie dlugo bo bylismy w Polsce 3mce no i jak wrocilismy to maly od razu zlapal wirusa i kaszle strasznie i gile doslownie po pas w Polsce tylko co przed wyjazdem tez mial to samo lekarka dala antybiotyk a teraz nawrot moze wiecie od kiedy mozna podawac syrop z cebuli taki co cukrem sie zsypuje moj maly ma 10mcy dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorota wydaje mi sie ze na syrop z cebuli za wczesnie zdecydowanie :/ moze daj jaki flawamed albo stodal, ja mojemu daje flavamed ma 8 miesiecy i tez kaszle, daje tez cebion w kroplach i psikam do nosa Eph... nie pamietam jak tam sie nazywa moj chodzi juz prawie, narazie przy meblach, czasami sie juz puszcza ale ustoi kilkanascie sekund i klap na dupe, zebow nadal 8 wszystkie jedynki i dwojki, tak stanelo juz z miesiac temu i nic nie wychodzi, dobrze , mam troche spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej oczywiscie w gp dali mi calpolek ja daje stodal i euphorbium tak to sie nazywa do noska i nic leca fluki i kaszle tesciowa kazala mi go natrzec spirytusem ale sie boje bo chyba za wczesnie i nic nie chce jesc tylko kiwi dzi jadl i pol zupki i mleczko ale malo Justyna moj przy twoim to jak wychudzony bo wazy 9kg ale on poprostu wdal sie w tatusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoras z dziewczyn sie pytala co dobre na krostki mi lekarka w polsce poradzila linomag i znikaja troszke lepiej w sprawie kataru i kaszlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
moja mala ma krostki czerwone najczesciej po spaniu potem znikaja a potem znow sie pojawiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musi ja cos uczulac mojego jak cos nie tak to od razu czerwone krostki po jakims czasie znikaja ale linomag masc pomaga i bylam tez u dermatologa dziecinnego i do smarowania oprocz linomagu oillatum i emolient i powiedziala w tym wieku nie mozemy zrobic testow bo za maly dawac wszystko i obserwowac i po danonku wspanialym babcinym pomysle od razu krostki, a moze cos ja ugryzlo meszka jakas bo pluskwy wykluczamy !!!!!!!! moja kolezanka pol roku chodzila pogeyziona i cuda testy z krwi itp okazalo sie ze pluskwy szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorota nam dali to samo do smarowania małemu i do kapania, tyle ze moj ma troche na plecach i bokach wysypke czerwona, szorstka, i tez czasem znika czasem wychodzi, powiedziala nam baba ze to od kosmetyku ale my od urodzenia tych samym uzywamy, ale zobaczymy, HV powiedziala ze jak nie pomoze to znowu mamy isc do lekarza czy to nie jakas alergia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez od urodzenia tych samych uzywam oillatum bambino linomag i emolium do wloskow tylko nivea szampon a jeszcze taki krem mi dali w gp bp ale to chyba to samo co ten emolium dopiero dzis kupilam plyn do kapieli johnona niebieski i pierwszy raz sie kapal z pianka oj podobalo sie i zadowolony powoedziala mi dermatolog ze testy alergiczne to po 3 roku zycia i on za maly zreszta nie dalabym mu zrobic kazala obserwowac i odstawiac to co uczula teraz jest duzo lepiej po tym linomagu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×