Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Tak myślę zw Ty Beti jak najbardziej kwalifikujesz się do histeroskopis albo laparoskopii żeby obejrzeć jak wygląda macica i przydatki, bo skoro niby wszystko jest ok a się nie udaje ;) ale, ale.. O czym ja pisze.. Wkrótce dwie kreski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam wskazanie do laparo z takich powodów jak: brak owulki, clo nie działało, @ też różna, brak ciąży, hsg- drożne, i żeby nie marnować czasu dr stwierdził,że mam 2 opcje- ostra integracja lekami, ale to trwa albo laparo- szybko i wiadomo o co chodzi. Jeśli Wam się śpieszy Beti, to może warto się zastanowić nad tą operacją,bo będziesz miała czarno na białym co tam wewnątrz siedzi. Widzisz objawami endo są: ból przy @, ból przy seksie, torbiele- a ja nie miałam żadnych objawów, a jednak okazało się,że 1 stopień endo mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dostałam wiadomość że moja najlepsza koleżanka urodziła w nocy zdrową córeczkę. Bardzo się cieszę bo mamy ze sobą super kontakt ale popłakałam się z żalu. Nie wiem co robić, nie ma mi kto doradzić. Czy czekać i sprawdzać nasienie, czy próbować drugi raz iui czy od razu in vitro. Może na in vitro jeszcze za wcześnie? Wczoraj dostałam od lekarza listę badań do zrobiebia przed in vitro. Same badania ponad 1000 zł, Przeraża mnie to wszystko :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka wiem że to ciężko,ale zaczekajcie i sprawdźcie nasienie, jak będzie dobre to zróbcie IUI. A jak kiepskie to przygotujcie się do in-vitro. Wierzę że to są olbrzymie koszty :( U mnie wariacja... Myślałam po tym wczorajszym plamienie @ się rozkręci, a tu ani widu ani słuchu, po plamieniu ani śladu.. Organizm znowu wariuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce a może to plamienie przy zagnieżdżaniu... ;) Z jednej strony chciałąbym już zrobić to in vitro ale z drugiej boje się że to wywalenie pieniędzy bo może mogłoby się udać w inny sposób. Czuję się jakby mnie coś przygniatało, taki jakiś ciężar... Beti zrobiłaś test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti teraz jest w pracy i nie ma neta. Justynka nie wierzę że to implantacja. Niedawno byłam w ciąży i pamiętam objawy :( A teraz nic. Żadnego bólu piersi, nawet przy braniu luteiny :( Justynka czas szybko leci. Też myślałam że te trzy miesiące po poronienie będą się ciągnąć wieki a tu już dwa zlecialy. Zaczekajcie do badania nasienia. Na pewno się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Beti widzisz u mnie nietypowa budowa szyjki macicy wyszła już przy histeroskopii tylko ja nie dopytałam dokładnie jak to wszystko wyglądało bo starczył mi komunikat mojej gin że wszystko w środku jest czyste. Ja miałam histero diagnostyczną bo też niby wszystko ok a upragnionego efektu brak, ale gdyby coś tam wyszło nie tak to napewno zaraz gin by sie tego pozbyła w miare możliwości oczywiście. Justynka popieram Słońce, sprawdźcie nasienie i jak będzie ok to spróbujcie raz jeszcze IUI a jak nie to od razu przygotowujcie sie do in vitro. być może część z tych badań potem musiałabyś robić w ciąży a tak juz będziesz miała to z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Justynka doskonale cie rozumiem, zanim podeszliśmy do inseminacji przechodziłam dokładnie to samo. ciągła bitwa z myślami, aż w końcu nie mogłam sie uwolnić od tych o IUI, że musimy do niej podejść bo nie chce do końca zycia wyrzucać sobie że nie zrobiliśmy wszystkiego co było można. In vitro to jednak znacznie cięższy temat ze względu na finanse które mogą hamować chęci. Dlatego najpierw sprawdźcie jak tam armia wygląda a potem powinno już być prościej podjąć decyzje IUI czy in vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zrobimy że sparwdzimy najpierw nasienie, tylko wiecie jak to jest człowiek by chciał wszystko szybko... a to jednak trwa. Muszę zrobić AMH (2-4 dc.), wymazy w kierunku mykoplazma i ureoplazma (po @) i badanie kariotypów i zgłosić się między 20 a 25 dc. Na całe szczeście badania typu żółtaczka itp mamy już zrobione więc przynajmniej tutaj w razie czego zaoszczędzimy parę groszy (chociaż akurat te badania są najtańsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w mieście wojewódzkim AMH robią tylko laboratoria DIAGNOSTYKA, w żadnym innym nie robią takich badań. Koszt- 200zł, czeka się ok 10dni na wynik. Zrób ten wynik koniecznie, on dużo mówi o stanie naszych jajeczek, mi np głownie dzięki temu wynikowi, gin wykluczył PCOS i stwierdził,że właśnie laparo potwierdzi endo i będziemy wiedzieć na czym stoimy. Ile mam jajeczek, na ile one starczą i co robić dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka to badanie w invimedzie też kosztuje 200 zł. U mnie na wiosce raczej tego nie robią. Ale mi kazał je zrobić tylko jako przygotowanie do IVF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mnie właśnie przylała @. Nawet się cieszę że tak szybko. Tylko teraz się waham czy robić to AMH w tym cyklu czy czekać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Mam do Was pytanie. W jakim czasie od zapłodnienia odczuwałyście jakieś dolegliwości , że jesteście w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja oprocz tego jednego wieczora gdzie wymiotowalam to nie odczywam zadnych objawów... wczoraj minal tydzien od pozytywnego testu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka nie chcę Cię martwić ale wyczytałam że trzeba mieć aktualny wynik badania AMH przed podejściem do IVF. Ale Wam to przecież nie będzie potrzebne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
żerują w tych laboratoriach na ludziach, sępy wredne. może Justynka zrób teraz to AMH a reszte zrobicie za miesiąc, żeby te koszty jakoś rozłożyć. Aniu84 ciężko stwierdzić kiedy zaczyna sie odczuwać jakiekolwiek objawy że rozwija sie zarodek, Justa np. teraz nie czuła nic nadzwyczajnego. Ja chyba najprędzej zauważyłam u siebie częstsze sikanie i nudności po słodyczach oraz lekką awersje do jogurtów ale kiedy dokładnie to było? chyba coś koło 12-13dni po zapłodnieniu. ciężko mi dokładnie określić, bo ja tak na 100% byłam pewna ciąży dopiero 18dni od inseminacji ( w 14dniu test dopiero po dluższym czasie pokazał bladą drugą kreske)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :) to u mnie chyba za wczesnie żeby cos zaobserwować. Ale Wam gratuluję a za wszystkie trzymam kciuki i za siebie też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Z pęcherzyka zrobił się torbiel. :( (44mm) Od przyszłego cyklu biorę CLO, boję się bo wcześniej robiły mi się po tym torbiele i nawet Ovitrelle nie działał. :( Ale wiem, że innej opcji nie ma...:( Ryczeć mi się chce, bo wcześniej było już tak unormowane u mnie. No i zamiast Ovitrelle mam mieć coś innego na pęknięcie. Wiem na 100%, że nie mam szans naturalnie zajść.:( :( Psioszka---- ja 2 lata temu miałam operację, gdzie usuwali mi torbiele na jajnikach. Wtedy mówili, że mam endometriozę. Ale później lekarz to wykluczył. Nie wiem jak to możliwe. Czym charakteryzuje się endometrioza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dopiero dotarłam do domku. testu oczywiscie nie zrobilam. pomyslalam że jak u Myszki w 14 dzien po IUI druga kresa byla widoczna dopiero po dlugim czasie to u mnie dzisiaj w 13 dniu po IUI juszcze nic nie pokarze. wiec uzbroilam się w cierpliwośc i czekam. Cycki mnie dalej bola. no zobaczymy chociaż nie nastawiam się za bardzo. wiecie co dzisiaj wysłałam mojego M go lekarza po recepte na clo i dalam mu opakowanie po tych tabletkach i jak wychodzil z pracy to jego kumpel zobaczył je i zapytał czy się staramy o dziecko. Jak powiedział ze tak to on mówił ze ze swoją żoną starali sie 5 lat. Robili też inseminacje dadam ze zaplacili za nią 3000 zł!!!! we Wrocławiu (nie wiem dlaczego tak duż)o. Dopiero jak przy inseminacji wyszlo ze ma słabe nasienie (bo wczesniej nikt im nie kazal robic badania na nasienie) lekarz kazał brac clo ale jemu nie żonie i po 3 tygodniach jak on blał te tabletki to zaszli w ciązę. Co o tym myślicie? Lekarz powiedział im że clo tez bardzo dobrze działa na plemniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutka a rozmawialas z ginem o innych tabletkach lub zastrzykach - odpowiednikach clo? dużo dziewczyn źle reaguję na clo a odpowiedniki sobie chwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti mój M. właśnie skończył brać clo. Brał po jednej tabletce przez 60 dni. Teraz czekamy. Ale to niemożliwe żeby po 3 tyg nasienie tak się poprawiło. Cykl tworzenia plemnika trwa 70 dni. Po prostu mieli szczęście i wśród tych słabych znalazł się jeden silny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka widzisz ale jednak coś się poprawiło, juz samo przystąpienie do IUI to potwierdziło. Myślę że na Twoim miejscu zrobiła bym to badanie AMH w tym cyklu, bo po co to odwlekać , tylko bedziesz sie nad tym zastanawiać a tak bedziesz miała za sobą, oczywiście jeżeli masz taką możliwość. Poźniej powtórzyłabym badania M na nasienie i wtedy podjęła decyzję co dalej. Szybko dostałaś @. Który masz dzisiaj dc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×