Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość liska33
Dzięki Psioszka za info. Na razie jestem u magnuckiego ale jak coś nie pójdzie to będę kombinować. W środę mam HSG a żeby było śmiesznie to idę na nie z nogą w gipsie :-) Mój gin o tym wie, ale widziałam, że rozmyśla czy dam radę. Na fotel się wdrapię więc chyba ok? Także trzymam kciuki za Słońce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak pomyślę to mi się wydaje że ja nigdy nie zobaczę tych dwóch kresek, czuję że nawet in vitro nam nie pomoże:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce a może do 3 razy sztuka i teraz to już wszystko będzie dobrze:) zrób potrzebne badania i bądź dobrej myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
O matko - liska z noga w gipsie, to ty akrobatka jesteś :) A nie wiecie czy kariotypy można zrobić na NFZ jak nie miało się poronień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka co to za marudzenie co? bo będziemy musiały wszystkie po kolei dać ci porządne lanie:) zobaczysz 2 kreski napewno, każdy ma chwile zwątpienia ale nie można sie załamywać. zawsze trzeba wierzyć, że sie uda, pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. więc weź sie kobitko w garść i uwierz że będziesz trzymała Wasze maleństwo na rękach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a Wam się kiedyś przydarzyło że test pokazał nawet po czasie dwie kreski a ciązy nie było? Czy zawsze była jedna kreska i już.. Oprócz Myszki bo u niej bladzioch okazał się być fasolką.. A tak właściwie Myszka to czy Fasolka ma juz jakieś imię? Wiem że nie znacie jeszcze płci ale imiona jakieś już macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Justynka- zakazuję ci tak mówić Justynka a mogłabyś mi napisac całą liste badań które ci lekarz kazał zrobic przed in vitro? Mozna niektóre zrobić na NFZ? Bo tak sobie myslę że jak można coś zrobić na NFZ a trzeba czekac w kolejce to może warto już się zapisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
słońce ja zawsze tylko 1 kreska , nawet po 24 godzinach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pełna bez poronień to raczej na nfz nie da rady.. Te badania są drogie i dlatego pewnie. Ja mam dwa udokumentowane poronienia i dwa zabiegi łyżeczkowania, a do tego jedną ciąże biochemiczną, ale na to to mam tylko wyniki badań ze spadającą betą, ale tego lekarze pod uwagę nie biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Kurcze... bo tą moją betę 5,35 to też chyba można uznać za ciążę biochemiczną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra już nie marudzę:-) Pełna nadziei oto lista badań: badanie kariotypów z krwi (badanie genetyczne,l oboje partnerzy), grupa krwi i aktualna (nie starszą niż rok) cytologia, AMH, oboje partnerzy oznaczają z krwi: WR, HBs antygen, HCV przeciwciała oraz HIV (badania ważne 8 mies) , wymazy z szyjki macicy w kierunku chlamydia, mykoplazma, ureaplazma i posiew ogólny. Szczerze to nie sądzę żeby którekolwiek można było zrobić na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Powiem wam że nie wiem czy nie lepiej gdybym miała ta 3 IUI na naturalnym cyklu, bo jakoś wtedy był 1 pęcherzyk i ładnie pękł, a przy tej stymulowanej i tak 1 pęcherzyk nie pękł i do tego ta torbiel się zrobiła, więc na jedno wyszło... no właśnie - muszę iść na USG zobaczyć czy się torbiel wchłonęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie można na nfz jak cię kieruje gin z nfz.. Ale to tylko odległe marzenia żebi ginekolog z "państwowej" poradni dał skierowanie na takie drogie badania. Pełna mi beta spadła z 25 na 21. Tzn w poniedziałek było 25 w środe 21.. Gin mówił że jakbym nie brała luteiny to dostałabym normalną @ w terminie i nawet nie wiedziałabym że byłam w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Justynka -a powiedział wam co będzie jak wyjdą złe kariotypy? Bo ten problem mnie nurtuje od dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pełna nic nie mówił bo ja z nim tylko mailowałam, pisłam że beta poniżej 1 i pytałam jakie badania należy zrobić przed IVF. I podał mi listę. Jak będę na wizycie to zapytam bo czytałam tez o tym że to lekarz decyduje czy wykonać badanie kariotypów i niby ono nie jest konieczne. Więc chcę żapytać czy na pewno musimy bo to jednak 800 zł :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
No bardzo drogie to badanie, wiem że nie wszystkie kliniki wymagają przy pierwszym in vitro A w jakiej Ty się klinice leczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce nasza fasolka nadal jest Fasolką jak tak sobie do niej gadamy ale zamieniliśmy nasze typy imion które były dotychczas (Zuzia i Paweł-praktycznie jeszcze w narzeczeństwie mielismy to ustalone) na Emilia i Maciej. Kurcze stresuje sie tym czwartkowym badaniem troche. Co do drogich badań, troche mnie wkurza że jako chodzi sie prywatnie do gin to badania też robie na własny koszt, nie wiem czy tak ciężko wypisać skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nie mówie o mofrologii i bad. moczu bo to pare złotych za każde, no ale ja mam też zawsze INR, APTT, poza tym te nietypowe na kiłe, hiv, przeciwciała we krwi to już jednak ciągną po kieszeni chociaż na te fajnie byłoby dostać skierowanie. w sumie to i tak w moim laboratorium doczytałam że przyjmują skierowania tylko gdy badania dotyczą zagrożenia życia-bez sens bo wtedy to raczej człowiek już leży w szpitalu a nie łazi po laboratoriach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce teraz to już przesadzasz, 2 miesiące później to naprawde musialby być jakiś wybryk natury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka no własnie czytam ze gdyby beta krażyła po organiźmie to nie dostałabym @ a miałam i to mocny..pozostaje torbiel..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liska33
dziewczyny zrobią mi to HSG jeśli wyszła mi z posiewu escherichia coli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
dziewczyny - umówiłam się do Gamety Gdynia - 9 pażdziernik :) do dr Czecha, bo tylko on był wolny w październiku :) Jupiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liska33
Dzięki Justynka, tak myślałam. Zadzwonię jeszcze do mojego gina, ale chyba będę musiała zaczekać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Noo - w następnym cyklu, umówiłam nas tak w mniej więcej 2-4 dzień cyklu, to pojedziemy kilka godzin wcześniej i zrobię tam przy okazji AMH i może jeszcze jakieś hormony,muszę poczytać co jeszcze- żeby jak najwięcej wykorzystać wizytę, a emek zrobi dokładne badanie nasienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×