Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

DZIEKUJE ZA SLOWA OTUCHY A POWIEDZ CO TO JEST TA KAUTURYZACJA , NAWET NIEW EIM CZY DOBRZE TO NAPISALAM???? I BARDZO MI PRZYKRO ZE TAK SIE STALO..... TRZYMAM KCIUKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO DO GUZA TO PODOBNO NIE MAM TAK POWIEDZIELI MI W SZPITALU BO PODOBNO ROBILI W TYM KIERUNKU BADANIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kauteryzację czyli nakłuwanie jajników robi się przy pco (wielotorbielowatości jajników) żeby je udrożnić i sprowokować do owulacji. Objawem pco jest min brak owulacji i jajniki "obsypane" torbielami. Jest to cały szereg zaburzeń, i jak to z chorobami o podłożu hormonalnym bywa,ciężkich do wyleczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do gruczolaka przysadki mózgowej to czytałam że badaniem które jest w stanie potwierdzić lub wykluczyć jego istnienie jest tomografia komputerowa. Miałaś ją robioną? Wiem że lekarze z nfz niechętnie dają skierowanie na to badanie bo jest drogie a na własną kieszeń to duży koszt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najciężej jest trafić na dobrego specjalistę. Mamy tu przykład Psioszki którą lekarze leczyli na pco a dłuższym czasie okazało się że ma endometriozę. Postanowia przenieść się do kliniki leczenia niepłodności i tam postawili właściwą diagnozę. Prawda Psioszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może poczytaj sobie o tym. Czasami można gina jakoś na właściwy trop naprowadzic. Nie myślę tu o wciskaniu sobie chorób i bycie mądrzejszy od lekarza. Ale zapytać nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, prawda.Dr z kliniki po wnikliwych badaniach wykluczył PCOS, posłał na tą laparo,żeby mieć pewność co do endometriozy, bo mówił,że czasem wykrywa się ją po 8 latach leczenia, więc żeby nie tracić czasu, zrobili mi laparo. No niestety okazało się to, co się okazało, ale może to i lepiej,że jest już jakaś diagnoza?!Sama nie wiem, na razie ból przy stawaniu z łóżka spędza mi sen z powiek, no i M, który przyjdzie z pracy, a ja nawet nie mam dla niego prezentu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Psioszka ty jestes najlepszym prezentem dla swojego M:) dojdziesz do siebie po laparo i będzie juz teraz tylko lepiej. znasz już diagnoze a skoro nie musieli usuwać żadnych ognisk choroby tzn. że nie jest tak mocno rozwinięta i lekarz napewno poprowadzi cie teraz w odpowiednim kierunku. Beti co tak zamilkłas? Justa no i potwierdza sie powiedzenie że kazdą ciążę inaczej sie przechodzi. wypróbuj imbir, ja spróbowałam czy będe w stanie to przełknąć w momencie gdy mdłości nie dokuczały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuuuu.. Dziewczyny u mnie plamienie... Zdaje się że franca nadchodzi :( u mnie 27 dc. No cóż.. cudów się nie spodziewałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
JA bede miala chyba popoludniowe mdlosci... bo juz czuje ze znowu mnie zbiera na wymioty.... jeszcze tylko dojechac do domu i moze dzac sie co tylko chce... moja bratowa ciagle pije herbate z imbirem... mi jakos nie podeszlo to .... zobaczymy czy teraz da rade ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Justa zawsze pozostaje ci jeszcze miętowa herbata:) gdzies czytałam że nawet sam zapach imbiru może pomóc na mdlości więc zawsze możesz spróbować sie zaciągać jeśli nie przełkniesz tego:) poszukaj w necie, napewno znajdziesz jakies inne sposoby do wypróbowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jestem, tylko od poniedziałku wróciłam do pracy i dlatego niestety nie mam do Was tak częstego dostępu jakbym chciała :-( (brak internetu w pracy). Ale jak tylko przychodze do domu to zamiast robić obiad to czytam co nasmarowałyście ;-) Justynka przykro mi bardzo. U mnie nie wiem czy jest za co trzymać kciuki bo jak Słońce też już mam plamienia narazie tylko białe ale pewnie w ciągu dwóch dni zmienią się na brązowe (jak przed każdą @). Strasznie korci mnie żeby jutro z rana zrobić test ale nie wiem czy się odważę. Wiecie co jak tak sobie czytam o Psioszce i Anuli zastanawiam się czy może gin przeoczył coś u mnie? Sama już nie wiem co mam myśleć i gdzie szukać pomocy. Chociaż myślę że PCO nie mam bo jak do tej pory to nigdy jeszcze nie miałam żadnego torbiela, więc to chyba niemożliwe zebym miała PCO. Co do endometriozy to jakie badania ją stwierdzają, zwykłe hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa mnie na mdłości gin kazał lykac wit B6 i brać zwykły lokomotiw. To są tabletki z imbirem na chorobę lokomocyjna. Są w drazetkach i takie do ssania. Mnie pomagały te drugie. To są tabletki dla dzieci więc nie zaszkodza fasolce. A tak wogóle to szybko Cię wzięło... Może faktycznie będą dwie kruszynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti endometrioze to chyba podczas laparoskopii można stwierdzić. Widzisz jak u Psioszki było. Jutro masz 28 dc? Ile jesteś dni po IUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce jutro mam 27dc i 14 dzien od IUI. Ale chyba wymięknę i nie zrobię, czuje że @ się zbliża, szkoda testu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelna nadziei co sie z Tobą dzieje ?? no wlasnie troche szybko mnie wzielo ale dzis zdecydowanie jest lepiej niz wczoraj.. chodz od normy duzo odbiega ... dzis wygadalam sie jedenj kolezance z pracy... ... troszke mi ulzylo ...ale poki co nie wyobrazam sobie powiedziec pozostalym....mam nadzieje ze sami zauwaza i spytaja piersi ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, endometriozę tylko podczas laparo można wykryć , wiec dobrze, ze się zdecydowałam, bo dr stwierdził, ze zaoszczędziliśmy kilka lat leczenia.Właśnie się do niego dodzwoniłam- mam 1 stopień endo, opowiedział mi o całym zabiegu, pocieszył,że to nie wyrok, że będzie dobrze tylko trudniej, ale to już wiem:) Ciekawe czy Jasiek już na świecie? Trzymajcie się ciepło!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka przepraszam ze pytam bo napewno juz o tym pisalas ale jak moej to proszę powiedz dlaczego gin skierował Cię na lapro? Bo zastanawiam się jakie są do niej wskazania. Mi żaden z ginów nie mówił o tym zabiegu. Justa pełna jest na wczasach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff ulżyło troszkę widocznie przegapiłam to ;) juz myslalam ze zalamala sie po niepowodzeniu ;)) jak wszystko w porzadku u Jaska i AMefy tzn jak nie ma zoltaczki to pewnei jutro wyjda do domku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti gin musiałby Cię skierować na histeroskopie żeby obejrzeć narządy, czy niema na nich jakichś zmian których nie widać podczas usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Beti przy hsg nic oprócz drożności jajowodów ci nie zbadają. Słońce ma racje, przy histeroskopii widać czy nie ma zmian jakiś w macicy. Słońce mnie mdłości wzięły w tym samym czasie co Juste, dzięki bogu byłam już wtedy na zwolnieniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti hsg to tylko rentgen więc zmian po za obrębem macicy nie będzie widać. Po to podaje się kontrast żeby zobaczyć jak się rozlewa i w ten sposób widzą czy jajowody są drożne i czy macica ma prawidłowy kształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak robią histeroskopie albo laparoskopie to oglądają narządy od wewnątrz (histeroskopia) i od zewnątrz podczas laparoskopii. U Psioszki podczas laparo stwierdzili endometrioze i jak dobrze pamiętam zrosty na jelitach. Widzisz tyle razy miała usg i nie widzieli tego wcześniej. Tak jak u Myszki nie widzieli nietypowej budowy szyjki macicy. Dopiero to wyszło podczas inseminacji a też usg miała robione nie raz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×