Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość Honi77
netia_88 oby te 2 tyg szybko zlecialy,ja od soboty biore Progesteron 2x2, martwie sie ze pecherzyk mi chyba jeszcze nie pekl,zawsze czulam jak peka a teraz nic,brzuch caly czas taki ,,wzdety,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honi77
Natala3 wlasnie do granicy mamy kawal drogi bo ponad 600km a najblizsza Klinika to wroclaw, wiec 800km,nie oplaca sie,jezdzic do lekarza pare razy w mies,poza tym moj M w obecnym stanie nie moze jechac autem dluzej niz1h,kredytu nie wezniemy bo wlasnie nie wiem co bedzie z moim M,moze sie okazac za pare mies ze nie moze pracowac.....trudna sprawa ale modle sie aby w koncu sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honi77
aaa i zapomnialam te 4-5 tys e to akurat mnie by tyle kosztowalo ,sa pary co koszty sa nizsze 1500,200e, ale to zalerzy wszystko od lekow i wielu innych czynnikow....... netia w jaki rejon niemiec wyjezdzasz,ja jestem na bawari,aaa i powiem Tobie ze sluzba zdrowia jest tutaj naprawde na wysokim poziomie,przynajmniej Ja bylam bardzo bardzo mile zaskoczona,kazdy lekarz sie wita z usmiechem,podaje reke, ma wiecej niz jeden gabinet i tak np przechodzi z gabinetu do gabinetu,przynajmniej Ja naprawde bylam mile zaskoczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honi my bedziemy mieszkać 5 km od granicy holenderskiej w małej miejscowości Straelen więc jakies 600km od Ciebie:( Słyszałam że służba zdrowia to w ogóle bez porównania. Dobrze że napisałaś o tych kosztach bo sie przeraziłam. Czyli za in vitro koszt około 2000euro a ile za inseminację? chciałabym się już mniej więcej rozeznać w cenach gdyby w Polsce się nie udało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
netia moja kasa chorych placi za inseminacje 50% x8 ,bez lekow moje koszty pierwszej i trzeciej byly cos ponad 100e,a za druga placilam chyba ok 70e i chyba obecnie przyjdzie podobny rachunek ,oczywiscie bez lekow,dzis dostalam od lekarza w klinice progesteron za darmo za ktory bym musiala zaplacic 30e a to tylko na 2 tyg starcza(czasami zdarzy sie ze dostaniesz jakis lek za darmo jako taki ,,bonus,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honi77
to wyzej jako ,,gosc ,, to Ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm no to nie ma tak źle :-) cena inseminacji jest bardzo podobna jak w Polsce a ja bylam pewna ze bede musiala placic kupe kasy. Bardzo Ci dziękuję za informacje :-* szkoda ze nie bede mieszkala blizej Ciebie :-( boje sie "nowego życia" i będzie mi brakowalo znajomych, rodziny ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczynki przy porannej kawce :* Od jutra wieczora mam zacząć brać duphaston - ostatnio miałam luteinę nie wiem skąd ta zmiana leku? czy duphaston jest od niej silniejszy? (Asiak pamiętaj dzisiaj o luteinie!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netia duphaston to nic innego jak luteina tylko pod inna nazwą i ten lek bierze sie doustnie. Mnie z reguły lekarka zapisywała właśnie duphaston (składu nie porównywałam dokładnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia777
Dzień Dobry kobitki. Netia88 i ja od dzisiaj też zaczynam luteinę :) Miłego piątku.... i weekend tuż tuż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzajemnie, miłego piąteczku :) Ja już na nogach od 6 bo jechałam do pobrania krwi na te hormony, żeby zdązyć zanim M do pracy będzie wychodził. Już zapomniałam jak to ciągnie po kieszeni, ponad 180zł płaciłam :/ Ale dziś w planie długi spacer z córcią, moja siostra i jej synkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka oby wam się pogoda udała bo u nas nie za ciekawie. Szaro za oknem i chyba zbiera się na deszcz :/ Mia to zaczynamy w trójkę tak samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki! Netia dzięki za przypomnienie, zaaplikowałam sobie już rano i jeszcze dwie wieczorem. Duphaston to też chyba się ceną rożni od luteiny. Ile płacicie za luteinę? Bo ja koło 3 zł. Netia szkoda że wyjeżdżasz bo tylko ty jesteś z moich okolic z forum. Mam nadzieję że i tak Ci się uda zajść jeszcze przed tym majem :) Myszka na kiedy masz wyniki? Które hormony robiłaś? Kiedy masz wizytę u lekarza? Miłego spacerku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dziewczyny ,sorki,ze nie odzywalam sie,ale wyluzowalam.....,zmienilam prace,zaczelam cwiczyc :)jednym slowem powoli tracilam nadzieje.. no i jestem dzis dwa dni po terminie...blada kreska na tescie :) i juz zrobilam bete,wyniki beda po 14....odezwe sie,trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka ale wiadomość fajna :) Trzymam kciukaski za kreskę i bete :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutkaaaaaaa!!!!! Gratulacje kochana!!!!! Wspaniała wiadomość!!!! :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiak mi tez jest przykro :/ Nawet myślałam kiedyś o spotkaniu z Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Alutka83, kciuki mnie już bolą ale trzymam dalej za Twoją betę , pisz Kochana zaraz jak odbierzesz wynik. Kolejny sukces na forum oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netia no na koniec spaceru zaczeło kropić i właściwie teraz stale niebo zachmurzone i chwilami kropi, ale wypad sie udał :) Właśnie maluda odsypia :) i ja chyba też sie koło niej zaraz położe. Alutka no napisz wreszcie wynik tej bety bo tu zwariujemy z niepewności. Asiak teraz zobacze sie za tydzień z moją gin na hsg. A wyniki moge już teraz podejrzeć w internecie, ale miałam pikawe, jakbym miała sprawdzac wynik bety hehe. TSH i anty TPo są w normie, najbardziej bałam sie prolaktyny a tu lepiej niż było przed ciąża, poniżej 9 :) z tego co widze w normach LH i estradiol jest w granicach odpowiednich dla poczatku cyklu tylko FSH mam 9,10 a maks. jest 8,03 Wyśle wyniki lekarce i mi powie czy sie martwić czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie poczytałam sobie na temat estradiolu, odpowiada za popęd seksualny i produkcje śluzu, normy sa 21-250 a ja mam 40 więc moze to tłumaczy moją suchość tam na dole i zmniejszoną ochote na seks. Czekam co mi gin powie. Estradiol, LH i FSH oznacza się często dla oznaczenia rezerwy jajnikowej, mam nadzieje, ze u mnie jest jeszcze dość kom. jajowych na drugiego bobasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy z was tez ta luteina tak wypływa? Alutka jak beta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiak to normalne, jak sie rozpuści to zawsze coś wypłynie dlatego wtedy najlepiej uzywac cieniutkich wkładek. Jak miałam luteine w ciąży przepisaną to wkładałam ja tak głęboko jak sięgał mój środkowy palec i wtedy niewiele wypływało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez wyplywala chociaz staralam sie ja włożyć tak głęboko jak tylko umialam. Myszka dobrze ze spacer sie udał, u nas zapowiadalo sie na deszcz ale w zasadzie nic nie padało. Koszty badan sa straszne, ja robilam miesiac temu wszystkie badania jakie wymienilas i poszlo po kieszeni nieźle. Super ze wszystko u Ciebie ok:-) pewnie i to FSH będzie w porządku, wysylalas juz wyniki lekarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa2014
Cześć dziewczyny :) dziś jest mój 12 dc, wczoraj byłam u gina... jajnik lewy pęcherzyk dominujący 14,6 mm, endometrium 9,3 i jutro mamy się starać o dzidzie, chociaż wydaje mi się, że może to troche za wcześnie. W poniedziałek znów podglądamy. W poprzednim cyklu miałam badanie drożności jajowodów HSG (wynik pozytywny, jajowody drożne) i starania w cyklu HSG nie udane, przyszła @. Teraz pojechałam do mojego gina z tymi wynikami i obserwujemy cykl, jeśli starania będą nie udane lekarz stwierdził, że nie ma co czekać i w następnym cyklu zalecił inseminację. Narazie czekamy może się poszczęści i nie będzie trzeba :) Nie wypytywałam o inseminacje narazie, spytałam tylko o cene i usłyszałam około 600 zł, ale nie pytałam czy w cene jest wliczona obserwacja cyklu, obróbka nasienia i jakieś zastrzyki hormonalne o tym czytałam dopiero w necie teraz. U mnie wszystko ładnie rośnie i pęcha więc nie wiem może w takiej sytuacji robi się inseminacje naturalną, bez stymulowania hormonalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ja tez mialam teraz drugi raz inseminacje na naturalnym cyklu, mimo ze wszystko ładnie rosło i pękało to i tak dostalam zastrzyk na pęknięcie - chyba dla pewnosci. Ale nie musialam na szczęście wydawac kasy na stymulacje hormonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Cześć Kobitki.. Alutka83 odebrałaś ten wynik bo już nie możemy się doczekać Twojego wpisu. U mnie jutro impreza urodziny mojego M już zaczęłam szykować ciasto i marynować mięsko. Starania trwają co drugi dzień, jutro i pojutrze zagęścimy częstotliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Mi lekarz powiedział że zastrzyk na pęknięcie powoduje lepsze dojrzewanie i odżywianie komórki. Ewa masz bardzo ładne pomiary pęcherzyka i endometrium. Pęcherzyk rośnie około 2 mm a dojrzałość osiąga jak ma 18mm. Obawiam się że te 600 zł to tylko cena samej inseminacji. I tak tanio płacisz bo ty Netia chyba 750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Te 600zł to faktycznie koszt samej inseminacji, ja dzwoniłam do Lublina do NOVUM i do OVEA w jednym inseminacja 480 w drugim 450 to tanio ale zastanawiam się czy są one skuteczne. Bo czytałam gdzieś, że potrzebna jest dobra wirówka do przesiewu plemników i obróbki przed wprowadzeniem do macicy. Nie pytałam czy coś takiego mają, muszę się tego dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa kwota którą podał lekarz z pewnością obejmuje zarówno samą inseminacje jak i obserwacje cyklu, ale za leki płaci sie osobno. Mozęsz próbować na naturalnym cyklu a gdyby nie wyszło to wtedy na stymulowanym. U mnie koszt samej IUI to 1000zł także dziewczyny macie tanio naprawde a jeszcze musze doliczyć kase na zastrzyki na rozwój pęcherzyków i peknięcie, 2 lata temu kosztował ten lek ok. 500zł boje sie ze teraz w 600zł sie nie zamknie. Póki co w przyszły piątek hsg a co z wynikami to jeszcze nie wiem, bo lekarka sie nie odezwała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×