Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość Maniamonik
Usuwaj i nie zastanawiaj się jest cała masa plusów i życie bez miesiączki ewentualnie plamienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ZIvy
A nie boisz się o seks potem albo insze problemy ? czasem warto zmienić coś w życiu pracy, zrezygnować z roweru, jednym słowem dostosować się do tych okresów na "finiszu" przed menopauzką , zamiast operacji? zakładasz że ozdrowiejesz, być może. Ja tak tylko głośno gdybam, przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziva
Pewnie ze o seksie tez myslalam tym bardziej ze lekarz powiedzialze to bedzie nasz pierwszy raz po raz drugi......uszy do gory ja w tej chwili mam ta chwile tak sporadycznie bo 3 tygodnie miesiaczki a jesli juz sie wreszcie doczekam ze jest czysto to po...... kolejne kolorowe dni i bol.Mysle ze gorzej byc nie moze a zreszta juz jest tyle "cudownych '' srodkow w drogeriach ze zawsze mozna po nie siegnac. Zreszta sama patrzac na mojego faceta rozumiem co on teraz czuje jest taki zmartwiony ze ide do szpitala do konca roku ma urlop i sam mowi ze pierwszy raz w zyciu bedzie lepil pierogi z moimi dziewczynami a ja bede jurorem ...... Wszyscy staniemy na uszach zeby bylo dobrze ....ja tak mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki. Jak tak czytam te wasze historie to żal mi Was wszystkich i siebie przy okazji. Ja mam 28 lat. Jestem po usunięciu macicy, jajnika, powiązaniu tętnic biodrowych i co tam jeszcze zrobili Bóg raczy wiedzieć już 3 lata. Nie żaluję bo uratowali mi tym życie i moge się dziś cieszyć moim 3 letnim synkiem. Jestem na ZTH od samego początku po operacji. Czasem czuję się dobrze, czasem źle i myślę że za chwilę mnie to przerośnie... to czyli niemożność urodzenia kolejnego dziecka... pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i służę ewentualna pomocą w podzieleniu się doświadczeniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziobalko
A ja niestety nie zdążyłam zostać mamą ani jednego i nie chce mi się w ogóle żyć ale rozumię cie doskonale pomimo że jesteś mamą chociaż jednego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Kiedy wykonać cytologię po usunieciu macicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Mnie lekarz kazał przyjść do kątroli za rok,jestem trochę zdziwiona że nie po pół roku,ale może wypowiedzą się inne panie które są dłużej po operacji ja jestem 5m-c po usunięciu macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Dziś rozmawiałam z Lekarzem 1 kontaktu powiedział że szybko mam robić po usunięciu stanu zapalnego jaki mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziva
No i nadszedl ten dzien pozdrawiam wszystkie panie i do usluszenia za pare dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Trzymam kciuki ten czas szybko minie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobiety co tam u was
Jak samopoczucie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
A no nic./,.bs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziva
Witam wszystkie Panie jestem juz w domu leze, odpoczywam. W srode byl wielki dzien strachu,bolu i odlotu po lekarstwach. O 8 godzinie musialam sie zglosic w szpitalu na 11 bylo zaplanowana operacja. Na poczatku zapoznanie sie z wszystkimi guziczkami co jak dziala i chile oczekiwania. o godzinie 10 siostra przyszla po mnie ze moge juz zjezdzac bo maja okienko wiec przebrali mnie w sukienke operacyjna i zawiezli do sali anestezjologow. Matko jak ja sie trzeslam ze strachu a oni mysleli ze jest mi tak zimno wiec podlaczyli mi ciepla kroplowke obtulili cieplaym kocem i zawiezli na blok operacyjny. Lekarz przyszed sie przywitac jeszcze raz wypytal imie nazwisko date urodzenia i dlaczego jestem na bloku operacyjnym. Po przejsciach w polsce widze jaka duza roznica jest w zachowaniu godnosci pacjeta. Przykryta po uszy w cieplym kocyku czekalam na narkoze....... Wybudzil mnie straszny bol palacy bol dokladnie wiedzialam gdzie sie znajdowala moja macica . Znowu znajdowalam sie w sali wybudzen u anestezjologow.Podeszla siostra zapytala sie czy jest mi wysterczajaco cieplo i jak oceniam moj bol ( skala od 0 do 10) mowilam 8,9 dostalam morfine i dalej odpadlam...to sie jeszcze powtorzylo 3 razy tak ze dostalam porzadna dawke morfiny i o 16 wrocilam swoim transportem do pokoju gdzie czekal na mnie moj partner i mlodsza corka. Ale bardzo malo z tego pamietam bo bylam jak Bob Marley nacpana ale bez bolu. Bylam bez cewnika w pecherzu za kazdym razem przychodzila siostra lub pielegniarz z basene i odrazu myl poprawial lozkoi czyscil to co pobrudzilam. Opieka nad piatke na drugi dzien zostalam umyta wymiana poscieli i dopiero lancz dostala jedzenie i drugi ile chce chleba jakiego co do tego co do picia i wszystko skrupulatnie wpisywali do karty czy wszystko sie zgadza ilosc wypitych plynow z moczem.Wieczorem zastrzyk zakrzepowy zeby nie bylo problemow i 8 paracetamolow dziennie bol 4. Jeszcze co mnie zaskoczylo wieczorem jest cieple jedzenie o godzinie 14 przyszla pani i pyta sie co sobie bym zyczyla na cieply posilek moje oczy zrobily sie jak 5 zl. Dostalam Karte do reki i z kazdego sortu miesa jest 5 dan ktore moge sobie wybrac pierwszy dzien wybralam piers kurczaka w sosie owocow egzotycznych ziemniaczki pieczone i warzywa na parze.Pychotka... Przed wyjsciem ze szpitala dostalam srodek na przeczyszczenie i ciagle jeszcze nie bylam .........Mam nadzieje ze to nie bedzie zaden dramat..... Przed wyjsciem ze szpitala rozmawialam z moim lekarzem powiedzial ze jeszcze sie nie spotkal z taka niespodzianka jako dostal ode mnie . Chcac usunoc moja macice chcial przytrzymas szyjke a ona sie mu odeerwala od reszty i rozpadla w drobny mak ale reszta poszla dokladnie z planem jajniki mam zachowane nic mnie nie boli jest dobrze . Od roku pierwszy raz mam czysta podpaske czysta.............. Pozdrawiam wszystkie panie i do uslyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dobrze że juz po
Jak z ta szyjka co to znaczy rozpadła się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziva
Zlapal szyjke szczypcami a ona oderwala sie od podstawy macicy i rozpadla w drobny mak....Lekarz mowil ze sam pierwszy raz widzi tak zniszczony organ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O MATKO BOSKA
a jak moja szyjka się rozlweci jak zacznę współżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Matko Boska
nie obiecuj sobie zbyt odważnego współżycia. Nic się nie rozpadnie, spokojnie, ale będzie delikatnie, ostrożnie, tak na pół albo ćwierć "giwzdka", z uniesieniami podobnie. Zresztą sama zobaczysz jak to jest, po prostu ......inaczej już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Słuchajcie ,,
Hej nie jest inaczej jest lepiej nic nie boli , luz zajebiście jak pierwszy raz , a jakie odczucia wow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Słuchajcie ,,
Hej nie jest inaczej jest lepiej nic nie boli , luz zajebiście jak pierwszy raz , a jakie odczucia wow Dreszcze mnie przeszywały coś niesamowitego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słuchajcie 2
Słuchajcie, a ja nie wiem o czym piszesz ? jak to możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Słuchajcie ,,
Napisałam o wielkim uniesieniu o seksie jakiego jeszcze w życiu nie przeżyłam ,.,.,.,.,.,;) nic nie bolało czuła dreszcz jakby to było 1 raz chyba mężczyzna z którym przezywałam to uniesieni sprawił, .,.,.że było tak cudownie ,.,.,.,.Nie ma się czego bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni43
mam caly czas pieczenie w pochwie zazywam furagin moze polecice cos lepszego bo mocz wychodzi dorze a ziva cisze sie ze po wszystkim bedziesz miala spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moni43
zrób badanie wymazu z pochwy, może masz infekcje, jakieś bakterie, grzybki, może zbyt sucho. Po operacji jest taka tendencja do różnych infekcji, pochwa wiotczeje, zanikają tkanki, śluz, świąd klimakteryjny. Kup czopki Cicatridina, bez recepty, a czopki dopochwowe Oekolp z estrogenami są na receptę i faszeruj się dla wspomagania ścian pochwy. Mnie zawsze już tam coś piecze i stałam się "nieczynna". Takie są skutki usunięcia macicy i nie miesiączkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poltora
roku po operacji to pewnie powinnam i ja juz poczuc ten swiad,zwiotczenie,zanik wszystkiego itp.od poltora roku zadnej infekcji nie zlapalam,w odroznieniu od czasu sprzed operacji.nic mi nie zanika,wrecz przeciwnie.jestem aktywniejsza seksualnie,bo teraz wreszcie moge.bo nie mam koszmarnych miesiaczek i innych milych dolegliwosci.To,ze Tobie tak sie dzieje,nie znaczy ze wszystkie tak musza miec.Moze problem wlasnie w tym,ze jestes "nieczynna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Moni ,,,,,,,,
Pieczenie - mam z tym duży problem od chwili założenia mireny wcześniej miałam incydentalnie kłopoty. Teraz po usunięciu trzonu macicy miałam po antybiotyku grzybicę, a właściwie w trakcie brania zaczął się problem. Brałam bardzo dużo kremów dopochwowych : może współżyłaś i stąd problem? lub sie wykapałaś teraz jesś bardziej narażona na pieczenie czasami wywołane bakteriami trzeba zrobić w dobrym labolatorium wymaz może masz fecaliss /nie wiem jak to się pisze/ Słuchaj idź do Gin. dobre kremy i globulki to pimafucin , gynazol mnie zawsze pomaga Skończyłam właśnie po 3 tygodniach antybiotyk dostałam zapalenie płuc trafiłam do szpitala no i już teraz jest ok ale szczypanie i pieczenie powraca od czasu do czasu. Podmywaj sie lekko różowym roztworem kali pomagali kupisz w każdej aptece takie fioletowe malutkie tableteczki ale pamietaj lekki róż nie mocniejszy! podmywaj sie też uro .....cos tam w aptece wiedzą jaka to nazwa rumianek dobrze robi A na pęcherz ja zawsze brałam URO-VAXON to pomaga też na drogi rodne Wejdź na tematy o grzybicy pochwy tam truskawka duzo wie na te tematy pomoże pozdrawiam Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziva
Dla wszystkich Pan , Kobietek, Przyjaciolek Zdrowych,pogodnych ,cieplych i rodzinnych Swiat Bozonarodzeniowych i wspanialego Sylwestra i Szczesliwego Skoku do Nowego Roku aby byl bogaty w zdrowie i trafne decyzje zyciowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Bardzo chciałam dostać psa,,,, a wy Dziewczynki dostałyście prezenciki fajne? Psa muszę sama sobie kupić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)1
Podszywko przestaniesz ? Psa hm kiedyś chciałam dostać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni43
mam jeszcze pytanie pisza ze schudly po usunieciu macicy a mnie powiekszyly sie piersi i przytylam z 5 kilo nie biore nic bo mam jajniki i szyjke jestem silniejsza bez anemi ale jem normalnie a czuje sie jak balon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×