Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Biedronia

Odstawienie tabletek a okres?

Polecane posty

hej! widzę, że nie tylko ja mam taki problem...również odstawiłam tabsy , najpieprw brałam 2 lata microgynon a pozniej diane bez robienia przerwy. Niedawno postanowiłam zmienic tablteki na inne gdyz zauwazyłam ze coraz gorzej na mnie wpływaja , np. nadmierne pocenie, zmiany nastroju, zmniejszona ochota na sex, przybieranie na wadze...dostałam normalnie okresu z odstawienia i teraz czekam juz na następny okres , powinnam miec 29dnia cyklu a dzis juz jest 32 :(:( robiłam test ciązowy i wyszedl negatywnie , ale stres kazdego dnia jest ,bo nie moge o tym przestac myslec! Piszecie ze jest to niby normalne...chciałabym juz dostac naturalanie okresu, bo martwia mnie te rozne wywoływania sztuczne i czekania ponad 3 mce:((:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmmmaaaaaagggggdddddaaaa
Hej! ja odstawiłam tabletki 17 lutego a 11 marca powinnam dostac okres i nic!!!! nie martwię się ciązą tylko tym że w poniedziałek mam operację plastyczną i boję się że wyjdą nici z operacji ;-( Mam się dalej marwić czy raczej nie dostane okresu do tego czasu? proszę odpiszcie ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę ze jest to wielka niewiadoma kiedy sie teraz pojawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tak zekam i czekam na ten okres ...:( niedlugo to zaczne po scianach chodzic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i proszę jest:):) po 35dniach chyba wczoraj juz odpuscialam sobie te nerwy....goraca kapiel pelen relax i prosze dzis wstalam i jeeest :) takze dziewczyny ( choc wiem ze to trudne) nie stresowac sie ja teraz wracam do tabletek NOvynnette czy cos takiego brala ktoras? jakie efekty? pani doktor powiedziala ze mozna troszke schudnac biorac je..powiedzcie cos o nich zdecydowalam sie na nie bo w porownaniu z poprzednimi maja bardzo malo hormonow i generalnie sa juz nowsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no proszę i dzis juz jest!!! wczoraj wzielam goraca kapiel i pelen relax i rano wstalam i jeesstt juz wiem ze to bedzie piekny dzien :) wracam do tabletek , teraz zaczynam novynett czy cos takiego , ktoras je bierze? slyszalam ze mozna po nich tez schudnac , to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwnie zaklopotana
Hej ja odstawilam tabletki Cilest 16 lutego i po tym mialam nornalny okres. od skonczenia okresu minelo juz 27-28 dni... Nie wiem co sie dzieje. Zadnych zmian nie zauwazam poza bolem brzucha. slyszalam ze po tabletkach jest najwieksze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze i to blizniacza. Jutro chce zrobic test. Co o tym sadzicie?? Powinnam sie bac jak tyle czasu nie mam okresu?? Dziekuje z gory za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci na moim przykladzie, postraj sie ta sytuacja nie stresowac, mysl o tym jak najmniej , bierz gorace kapiele, zrelaksuj sie , organizm chyba musi miec czas zeby sobie odpoczac a stres dodatkowo wydluza brak okresu, ja dostalam 35 dnia cyklu a powinnam 29tego na poczatku chodzilam wystraszona , zrobilam test i to wszystko co wyzej i w koncu przyszedl, no chyba ze wiesz ze byla jakas sytuacja dogodna dla zaplodnienia ...to wtedy zrob koniecznie test albo idz do lekarza jak nie dostaniesz po tygno nie wiem.. p.s tez slyszalam ze mozna miec ciaze blizniacza , ale ogolnie jesli ktos chce miec dziecko to najlepiej dopiero po pol roku od odstawienia tabletek zeby organizm sie oczyscil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deskjet33
odstawilam cilest po okolo 15 tabletkach nie dokonczylam tego pierwszego opakowanie teraz po 3 dniach od odstawienia pojawilo sie jakies plamienie ale to nie przypomina okresu pomozcie co robic? czt to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes_00651
przyłączam się do pytania deskjet33. Brałam anty mianowicie NR przez 10 dni. Niestety musiałam wyjąć bo ból żył/nogi nie dawał mi normalnie funkcjonować i był nie do zniesienia. Po wyjęciu w dniu spodziewanej @ dostałam takie dziwne krwawienie - bardzo jasna krew i jakby rozrzedzona wodą. Normalnie krew @ jest cemna i ze skrzepami. To mni krwawienie trwało około 4 do 5 godzin i od tamtej pory cisza. Zastanawiam się czy może nie zrobić testu :/. Czy takie krwawienie z nagłego odstawienia jest normalne? Czy może to być krwawienie implementacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze przez odstawienie tabletek pojawilo sie krawawienie tak jak po 21 tabletce okres z odstawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asior /
ech... też odstawiłam yasminelle i nie mam okresu od miesiąca... boje się kupić test bo hyba załamie się jak jestem w ciąży ... mam nadzieje że to przez odstawienie... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asior /
Nio a co do tego kłucia w jajniku tez tak mam ;/ ;/ ale okresu nadal nie ma ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkodurek82
Czesc ja około 3 misiecy temu odstawilam microgynon, pierwszy "naturalny okres" dostalam po 35 dniach cyklu, co umnie jest normalne, bo zawsze mialam dlugie cykle. Nastepnie w 30 dniu cyklu dostalam plamienia i bolu tak jakbym miala owulacje, w 37 cyklu pierwszy raz nie zadzialala metoda antykoncepcji, pekla gumka, w 38 zrobilam test ciazowy, wyszedl negatywny nastepnie przyjelam escapelle. Dzis mam 41 dzien cyklu. Okresu nadal brak. Kilka lat temu mialam bardzo podobna sytuacje i owe plamienie bylo owulacja. Mimo wszystko bardzo sie stresuje. Teoretycznie 37 dzien cyklu mogl byc dniem plodnym. Nie wiem, czy escapelle zadziala. Poradzcie cos:(Dodam ze mam juz dziecko. I w ciazy mialam twarde piersi, teraz tego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,mam pytanko które bardzo mnie dręczy,a że są teraz święta,nie mogę złapać swojego ginekologa to postanowiłam zapytać was,jako że korzystam często z waszych rad:)) A więc-zażywam yasminelle od 3 miesiecy,do konca 3 opakowania zostaly mi jeszcze 4 tabletki...Jednak chciałabym już teraz dostać okres,czy mogę więc odstawić swoje yasminelle wczesniej - na 5 dni,zrobić taką klasyczną przerwe na okres i potem znow zaczac brac kolejny blister...I czy to zapewnio mi normalna ochrone antykoncepcyjna kiedy zaczne brac kolejny blister??? Aha-i czy okres wystapi teraz czy dopiero po czasie kiedy mialabym konczyc tabletki normalnie. Byc moze napisalam cos niejasno,ale mam nadZieje ze mi pomozecie:) Licze na was.pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! wiesz co... nie wiem jak inne dziewczyny ale ja myśle ze postapisz bardzo nierozsadnie konczac opakowanie bez 4tabletek... zeby antykoncepcja byla skuteczna musisz wybrac cale 21;/ nie rozumiem czegos takiego??!! napisalas ze bierzesz tabletki od 3 mcy czyli twoj organizm je zaakceptowal mozesz mi powiedziec jaki jest sens konczenia opakowania bez 4 tabletek? chyba ze chcesz zrobic sobie dluzsza przerwe w braniu ale wtedy ryzyko zajscia w ciaze jest dduuzee... ja bym normalnie wybrala tabletki do konca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za odpowiedź...czy reszta też tak sądzi?aha-i w takim razie jeśli skoncze brać te tabletki i nie zrobie sobie przerwy-zaczne nastepne opakowanie-to normalnie bede zabezpieczona?Przepraszam,pewnie powtarzam po raz 1000te samo pytanie ale zalezy mi na pewności.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zrobisz sobie jakiej przerwy? bo nie zrozumialam? po 21 tabletce nie zrobisz przerwy? tylko bedziesz zaczynala odrazu opakowanie? jesli tak to jestes zabezpieczona normalnie i nie dostajesz okresu ... bo normalnie po 21 tabletce jest 7dni przerwy i wtedy wystepuje okres , po 7 dniach znowu zaczynasz opakowanie 21 tabletek itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak,skoncze ten blister,czyli wezme 21 tabletek i potem rozpoczne nastepny...PO prostu nie chce miec teraz okresyu,wyjezdzam i nie moge sobie na to pozawolic:) i chce miec pewnosc ze bede zabezpieczona...dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posi_2005
Witam, ja nie ma zbyt duzego doświadczenia w tabletkach. Bralam raz (listopad 2008) przez miesiąć YASMIN z bólami wytrwalam do końca opakowania. Deprecha, ciagle bym płakała, byłam ospała,fatalnie się czułam. Póżniej przerwa i od 14 marca (1 dzien okresu) spróbowałam Novyette. To był koszmar , ciagle mi się chciało wymiotować, muliło potwornie - nie byłam w stanie funkcjonować. Wytrwałam do 7 tabletki, ósmej juz nie wzięłam. Po 3 dniach (23 marca) dostalam krwawienie (na skutek odstawienia) trwało 3 dni. I do teraz cisza - zero okresu.Dziewczyny poradźcie , jak dlugo to może trwać. Nadmienie, że kochałam sie z mężem w 4 dniu brania tabletek i 7 dniu (ostatnim) brania tabletek. Zawsze towarzyszyła nam prezerwatywa. BŁAGAM o pomoc! Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwazam ze nie masz co panikowac :) i ze okres pojawi sie niedlugo...zalezy jak dlugie cykle mialas do tej pory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posti_2005
do gos112- cykle miałam standardowo od 30 do 33 dni Nadmienię, że dzisiaj wieczorkiem zrobiłam test - wynik negatywny, także się uspokoiłam. Czekam więc cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny mam małe pytanie .... Czy możliwe jest zajście w ciąże w tydzień po odstawieniu tabletek????? 4 dnia po odstawieniu tabletek dostałam krwawienia; gdy się skończyło kochałam się z mężem bez zabezpieczeia kilka razy .... Proszę pomóżcie i odpowiedzcie czy mozliwe jest zajście w ciążę w takiej sytyacji???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny mam małe pytanie .... Czy możliwe jest zajście w ciąże w tydzień po odstawieniu tabletek????? 4 dnia po odstawieniu tabletek dostałam krwawienia; gdy się skończyło kochałam się z mężem bez zabezpieczeia kilka razy .... Proszę pomóżcie i odpowiedzcie czy mozliwe jest zajście w ciążę w takiej sytyacji???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy możliwe jest zajście w ciąże w tydzień po odstawieniu tabletek?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala89
mój przypadek wygląda tak: odstawiłam tabletki ( przyjmowałąm je dwa miesiące, każde opakowanie ma 21 tabl. po czym robi się 7 dniową przerwe a 8 dnia zażywa się kolejne opakowanie) pierwsze opakowanie przyjęłąm całe, zrobiłąm przerwe, krwawienie wystąpiło normalnie, następnie rozpoczęłam 2 paczkę ale nie dokończyłąm jej, wziąłam 18 tabletek, po dwóch dniach wystąpiło krwawienie z odstawienia. Trwało 7 dni. Kiedy krwawienie się skończyło współrzyłąm z narzeczonym bez zabezpieczenia. Jaka jest szansa na ciąże? Jeszcze za wcześnie na test i na badanie learskie. Macie jakieś propozycje??? moja temperatura od kilku dni to ponad 37.0 , czasem 37.2 37.1 37.3 a dzis to bylo 37.4 zrobiłam test ale za szybko bo tylko 8 dni od przytulanka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm19
Witam! Brałam tabletki przez 3 lata (Novynette), pod koniec maja je odstawiłam. Teraz jestem w 19 dniu cyklu, czekam na pierwszy okres bez tabletek ale mam dziwne dolegliwości: ból w podbrzuszu (tak jakby jakieś lekkie skurcze mięśni) i obolałe, podrażnione sutki. W 9-10 dniu cyklu kochaliśmy się ale zabezpieczaliśmy się prezerwatywami, żadna nie pękła i nie martwiłam się, że mogę być w ciąży, a teraz sobie coś wbijam do głowy. Już się dziś tyle naczytałam, że nie wiem co myśleć. Na jednej stronie czytając się podbudowuje, na drugiej dołuje. Dodam, że mam biały nie klejący się śluz, z tego co wiem powinien być przeźroczysty i ciągnący ale ja taki biały miałam przez ten cały okres brania tabletek i teraz tez taki mam. W tamtym tyg przed tymi dolegliwościami właśnie obficie wydzielał mi się śluz. Skomplikowana sprawa ale jak ktoś coś może wie na tan temat proszę pisać to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka88098
Ja bralam novynette przez 16 miesiecy.po odstawieniu pojawil sie okres, ten pierwszy przerwie, a nastepny moj nie pojawil sie.czekam juz 3 miesiace porwei i nic.biore luteine dzis ostatni dzien,ale okresu jak nie bylo tak nie ma, przez ten czas3 m-cy niewiel razy kochalismy sie z chlopakiem, balismy sie, a kazdy stosunek byl zabezpieczony i tylko raz doszlo do wytrsyku, prezerwatywa za kazdym razem byla cala a mimo to mam stracha, mam roche obolale sutki...mam nadzieje ze niedlugo sie pojawi.od tej pory bede sie cieszyc kazdym okresem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka222
Witam wszystkie panie,mam ten sam problem.Około 3 lat stosowałam plastry evra z racji tego ze pojawiło mi się uciązliwe uczulenie na dekoldzie ,odstawiłam je było to 5 lipca 2009,9lipca dostałam okres z odstawienia trwał kilka dni ,był bardzo obfity.Wnastepny dzień po zaknczeniu okresu kochałam się z moim mężczyzną -oste przytulanko kilka razy z finałem do środka,pzrez kolejne dni również przytulanko raz z zabezpieczeniem ,raz bez ale już nie z koncówką we mnie.Strasznie bolało mnie podbrzusze w kilka dni po okresie ,pomyślałam wszystko wraca do normy.Zrobiłam test ciązowy wynik negatywny ,pomyślałam ze za wcześnie go zrobiłam,ale szczerze ówiąc odetchnełam.Wczoraj tzn 28lipca byłam u lekarza ,w badaniu ginekologicznym nic nie wyszło ,w usg też nic bo zawcześnie ,ale owulacja była z lewego jajnika uwolnione zostało jajeczko...Ciekawa jestem jak się to dalej potoczy.Mam czekać do 9 sierpnia jeżeli nie dostanę mam zrobić test ciązowy i zgłosić się do lekarza,bo być może będzie wywoływany lub prowadzona ciąża.Wolałabym to pierwsze mam już córeczkę 9lat ,drugie dziecko straciłam w piątym miesiącu ciąża obumarła,więc nie chciałabym już przez to przechodzić.Głupota ludzka nie zna granic ,człowiek kocha sie na zabój bez zabezpieczenia a póżniej martwi się cholernie.Dodam jeszcze pdbrzusze mnie w dalszym ciągu boli tzn ,może pobolewa poza tym nic innego nie zauważyłam.Pozdrawiam wszystkie panie i panny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×