Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Biedronia

Odstawienie tabletek a okres?

Polecane posty

Gość efka23
Hej dziewczyny, ciesze się, że trafiłam na to forum, bo mnie naprawdę uspokoiło. U mnie było bardzo podobnie. Odstawiłam Yasmin pod koniec sierpnia. Pierwszy naturalny okres dostałam w 33 dniu cyklu, kolejny w 32, a teraz jest już 40 dzień i nadal nic. Oczywiście z każdym kolejnym dniem spóźnienia moja paranoja, że jestem w ciąży rosła. Dziś się w końcu przemogłam i zrobiłam test. Wynik negatywny! Wiedząc już, że to nie ciąża i że takie odchylenia są normalne - czekam wyluzowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrusciq
hej dziewczyny:) Widze ze swietnie terafilam....otoz mam taki problem, w lipcu odstawilam tabletki a dzis mamy grudzieni i jak mieisaczki nie bylo tak nie ma;/,( na pewno nie ciaza- wiem:)) ale powinnam miec powod do obaw czy to raczej normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrusciq
hej dziewczyny:) widze ze swietnie trafilam...otoz mam taki problem, w lipcu odstawilam tabletki a dzis mamy grudzien i okresu jak nie ma tak nie ma (na pewno nie ciaz-wiem:P) ale powinnam miec powod do obaw czy to raczej normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazda_mohawka
Witam! ja odstawiła novenette w marcu tego roku po dwóch latach brania , od tamtej pory dostałam okres chyba trzy razy, ostatni 6 października i czekam do teraz tj. 62 dni.... czy powinnam zrobić badanie krwi pod kątem hormonów? trochę to męczące tak czekać i nie wiadomo kiedy się spodziewać okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dziewczyny wiadomo jak działają pigułki, jakby to powiedzieć wyłączają układ rozrodczy, natomiast u 12% dziewczyn czasami wyłączają tak skutecznie że po odstwieniu ten okres nie wraca i kobieta staje się niepłodna. ja na waszym miejscu nie czekałabym tak długo tylko poszła do lekarza. po odstawieniu dostałam okres 24 dnia, takż e nie jest żle, boli średnio, ale ciekawe co bedzie za miesiac. bo jak czytam te posty to jestem przerazona!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dziewczyny wiadomo jak działają pigułki, jakby to powiedzieć wyłączają układ rozrodczy, natomiast u 12% dziewczyn czasami wyłączają tak skutecznie że po odstwieniu ten okres nie wraca i kobieta staje się niepłodna. ja na waszym miejscu nie czekałabym tak długo tylko poszła do lekarza. po odstawieniu dostałam okres 24 dnia, takż e nie jest żle, boli średnio, ale ciekawe co bedzie za miesiac. bo jak czytam te posty to jestem przerazona!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lise
Ja odstawilam tabletki w Październiku 2009r(Cilest) . Zazywalam je w celach leczniczych aby uregulować okres i obfite miesiączki. ( około 2 lata ) Odstawilam je kiedy mi sie skonczyly a więc 21 dni zazywalam a potem w październiku mialam okres( normalnie ta niby 7 dniowa przerwa i był normalnie okres ) i od tego czasu okresu nie mam, a w ciązy napewno nie jestem, no bez przesady to juz bym byla chyba 6 miesiacu a żadnych objawów ciązy nie mam. Wiec dziewczyny radzilabym się nie przejmować. Mnie nic nie boli, ale kiedy ma być planowany okres mam bóle brzucha ale nie mam okresu wiec to raczej jest normalne. Tak więc juz sie zaczyna 3 miesiac odkąd czekam na okres, wiec jedziemy na tym samym wózku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) kurde, widzę że nie jestem jedyna... Ja już kiedyś brałam tabletki i po nich nie mogłam dostać okresu- lekarz dał mi luteinę i przyszedł:) Później znowu musiałam wziąć tabletki, brałam 1,5 roku i odstawiłam niedawno. Pierwszy okres dostałam normalnie- w sobotę koniec tabletek a w poniedziałek okres. Natomiast teraz się bardzo martwię... chodzi o to, że w niedzielę, czyli w pierwszym dniu po zakończeniu tabletek i jeden dzień przed okresem, kochałam się ze swoim facetem w gumce, ale nie wytrzymaliśmy i ściągnął gumkę. Ale oczywiście nie skończył we mnie. Czy więc mam się czego bać? Przecież organizm nie mógł wiedzieć, że za tydzień nie wezmę następnego opakowania tabletek... czy w czasie okresu byłam więc wciąż "pod ochroną" tabletek które skończyłam w sobotę? panikuję czy faktycznie jest jakieś ryzyko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Ja ostatnia tabletke wzielam 18 grudnia. Pierwszy okres ok, niby w tej 7dniwej przerwie. A teraz nic... Juz minelo 33 dni i nic. Zadnych objawow przedokresowych. Bolal mnie pare razy brzuch raz z prawej raz z lewej strony - byc moze to bylo jajeczkowanie, ale ciazy prawdopodobnie brak - zrobilam juz 3 testy. Wiecie - bylam na naszych naukach przedmauzenskich no i musielismy odbyc tez nauki z naturalnych metod planowania rodzny. No wiec - o ta ciaze wcale nie tak latwo - wiec Dziewczyny - nie panikujcie. Oprocz stosunku zakonczonego wytryskiem, do zajscia w ciaze potrzeba jeszcze jajeczkowania - to oczywiste + plodny sluz i zwiazany z tym stan macicy i organizmu kobiety sprzyjajacy zagniezdzeniu zarodka. Moze niezbyt to naukowo - ale tak to zrozumialam. Wiec moze po tych tabsach to np jest jajeczkowanie, ale jesli tego plodnego sluzu brak to i tak ciazy niebedzie. Wiec - bez paniki, jesli nie planujecie dxziecka - to sie zabezpieczajcie, ale jesli sie zdarzy chwila zapomnienia i pujdziecie na calosc - to tez bez paniki ;) Glowa do gory, wierze ze okres sie wyreguluje - lun zajde w ciaze i bede happy!! Pozdrowienia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeyn
Hallo no wisze ze kazdy ma takie problemiki ...Ja za to mam taki ze po odstawieniu tablekek mam okres od 1do 3 dni ..i nie wiem czy to moznac okresem ..poniewaz nie czuje go nic i tak w skrocie mowiac prawie nic.Pierwszy miesiac po odstawieniu byl ok ale a teraz to dos ze za szybko dostalam to prawie nic... Nawet robilam test bo myslalam ze moze to ciaza ale wyszedl negatywny ..To mysle ze jednak on nie klamie ..i takie przypadki tez sie zdarzaja ...moze mi ktos podpowiedziec czy to jest normalne???Pozdrawoam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lise
Jeyn Moim zdaniem jest to całkowicie normalnie i ciesz sie , że w ogóle coś się w Twoim organizmie dzieje i że nie masz tak jak niektóre panienki, że nie masz w ogóle okresu. Z tego co opisujesz to Twoj okres pojawia się w postaci plamienia. Poprostu organizm musi przywyknąć do pewnych zmian hormonalnych. Nie wpadaj poprostu w panikę, takie coś może normować się czasami nawet do 2 lat, z tego co wyczytałam w niektorych odpowiedziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki;D Ja brałam tabletki przez ok 5lat..musiałam odstawić, gdyż byłam za granica i nie miałam nastepnego opakowania.. problem w tym iz w piatym dniu po 7 dniowej przerwie uprawiałam sex...i to przygodny.... (....) był to stosunek przerywany,ale zawsze jest ryzyko...tym bardziej ze byłam u lekarza jak tylko wróciłam z irlandii i pow mi,że po przestaniu brania tabletek jest większe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże... boje się tak bardzo... a jeszcze na dodatek wróciłam do swojego byłego chłopaka (którego kocham i na którym mi bardzo zalezy) i będąc z nim wciąż mysle o tam tej sytuacji...;( Powinnam dostać okres 29.01 a mija juz czwarty dzień spoźnienia.. Dlatego własnie jestem tutaj, i troche mi lżej kiedy poczytałam, ż erówniez czekałyście na okres dłużej po tabsach.. jednak z moim sercem nie jest najlepiej... Chciałam tez troche sie chyba pozwierzać...;( ;/ Będe tu zaglądać ;* i chyba kupie test (...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiekowa
Słuchajcie dziewczyny, biorę od roku Yasminelle i teraz chce wziąć ostatnie opakowanie i zrobić przerwę. Czy któraś z Was orientuje się ile miesięcy musi trwać taka przerwa i czy są jakieś skutki uboczne odstawienia tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liselotte
Asiekowa. Może nie jestem ekspertem , ale z tego co się orientuje to chyba przerwa powinna trwac do momentu calkowitego unormowania się okresu po odstawieniu. Nie wiem ile może to trwać w Twoim przypadku, bo jak mozna tutaj wyczytać to długo się czeka aż okres będzie regularny. Co do skutkow ubocznych to też rożnie moze być. Z tego co można wyczytać to niektore dziewczyny mialy oprocz nie regularnych miesiaczek , to w ogóle mialy brak okresu, bolące piersi, mdłości i wydzielina z sutków. Więc trudno powiedzieć co akurat na ciebie spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam widzę ze dobrze trafilam,jak ostawilam tabletki to dostalam normalnie okres w nastepnym miesiacu 32 dzien cyklu i zaraz po okresie kochałam sie z chlopakiem z prezerwatywa i jestesmy pewni ze nie pękła,a tym bardziej ze po okresie jest pare dni bezpłodnych,a teraz czekma na okres i nic 36 dzien cyklu i nie ma.a czuje sie tak jakbym miała,czy to mozliwe ze moge byc w ciazy???pomożcie bo juz sie doszukuje objawow ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liselotte
wera1812. Z ciązą różnie bywa ^^ Jak pisalam wyżej to 100% pewnosci nigdy nie mam i poprostu pisze wszystko z własnego doświadczenia. Jak napisalam wyżej to w czasie odsatawienia okresu mogą u niektórych panienek wystapić objawy ciązy. Przeczytaj moją wypowiedź wyżej to się dowiesz dokladnie co mam na myśli. I nie martw się. Na Twoim miejscu zrobiłabym sobie jednak na wszelki wypadek test ciążowy. I nie panikuj - to najważniejsze ! Ja czekam na okres juz 3 miesiąc ^^ , ale w ciązy nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisolette dziekuje za odp.Ja wiem ze kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje.Wydaje mi sie ze nie jestem ale dopadl mnie stres caly czas o tym mysle i pewnie to jest powod braku miesiaczki.A i jeszcze mam jedno pytanie czy po miesiaczce sa dni bezplodne 2-3 po odstawieniu tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basieniak
Witam ja odstawiłam Yasminelle pod koniec grudnia, pierwszy okres w sumie ok 28 dniu cyklu, następny wyszło, że 22 dzień cyklu. Zastanawia mnie tylko jedno - pod koniec 2 ostatnich opakowań dostawałam plamienia parę dni przed okresem (7 dniowa przerwa), myślałam, że to wina tabletek. Po odstawieniu jest to samo więc tak naprawdę to już nie wiem kiedy jest ten pierwszy dzień miesiączki... Miała któraś może podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venesi
witam .. przez ponad pół roku brałam tabletki noweenette potem kontracept .. zrobiłam miesiąc przerwy, ponieważ nie miałam czasu iśc po recepte i wykupić tabletek ... ( za dużo na głowie )... ale chciałabym ponownie zacząć brac tabletki ... tylko w tym problem, że wczoraj miałam dostać okresu ... oczywiście wszystkie objawy były i ... zamiast krwawienia wydziela mi się brązowy śluz ... nie wiem czy w tym momencie mogę zaźyć tabletkę ??? czy to jest ten odpowiedni czas ?? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancykiul8-4
Dziewczyny biore tabletki i dostałam okres 2 tyg za wczesnie co sie dzieje ?? pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasikkkkkk
Witam!Ja biorę Cilest już prawie 2 lata i planuję odstawić na jakieś 3 miesiące, żeby odtruć organizm i zrobić badania.Chcę jeszcze zobaczyć jak mój organizm na to zareaguje bo póki co moje libido jest niemal zerowe i niepokoją mnie pajączki,które zaczęły mi się pojawiać na nogach jakiś czas temu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam taki problem. Brałam Cilest przez około 2 lata. Odstawiła je we wrześniu. Pierwsza miesiączka była w terminie, druga już się spóźniła 2 tyg, to samo było i z kolejną... a teraz już nie mam okresu 2 miesiące. Nie wiem czym to moze być spowodowane. Robiłam test ciążowy (tak dla pewności) wyszedł negatywny. uprawiałam seks z chłopakiem kiedy miałam pierwszy dzień miesiączki, tyle, ze nawet się we mnie nie spuścił. Myslę, ze ciążę można wykluczyć. Bo to przecież nierealne, prawda? Ale boję się o mój organizm. Umówiłam się na wizytę do ginekologa, tyle, że odbędzie się ona dopiero za 3 tyg!! I chciałam się wyżalić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasikkkkkk
lizaa_01 no to mnie troszkę nastraszyłaś:( A jak się ogólnie czułaś po odstawieniu? Jak libido? Miałaś jakieś objawy?? Ja mam jeszcze 14 tabletek do końca opakowania, ale jestem już zdecydowana i mimo, że mam receptę na następne to go nie wykupię.Jeśli mogę spytać, co skłoniło cię do odstawienia piguł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasikkkkkk nie miałam żadnych objawów, przynajmniej nie zwracałam na nic uwagi, czułam się normalnie. Jedyny efekt uboczny to właśnie to miesiączkowanie. Zaczęłam brać tabletki, żeby zwyczajnie sobie wyregulować okres, ale stało się odwrotnie. Mam nadzieję, że organizm po prostu musi się przyzwyczaić do samodzielnego pracowania, bez tabletek i wszystko już niedługo wróci do normy :) więcej się oczywiście dowiem po wizycie u gin. A przestałam brać tabletki dla własnego zdrowia. Ludzie np. w średniowieczu żyli bez antykonceptów i nie było tylu wstrętnych chorób raka szyjki macicy itp. Tabletki to ingerencja w nasz organizm. Myślę, ze powinien sam pracować, bo i tak mamy w dzisiejszych czasach dość trucizn, które zatruwają nasz organizm. :) jeśli ktoś myśli o dziecku to już jest w ogóle wykluczone, bo ile się mówi o poronieniach właśnie przez tabletki. Warto czasem o tym pomyśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gatka
ja bralam novynette prawie 3 lata 1 okres dostalam normalnie po 30 dniach "cyklu" po odstawieniu tabletek natomiast drugi dostalam po 33 dniach i trwal wow az 2 dni! czego nie rozumiem wiekszosc z Was nie ma okresu albo sie spoznia a moj trwal tak krotko ze nie rozumiem co sie dzieje. chyba zrobie test ciazowy dla spokoju zeby wykluczyc zagrozenie chociaz kochalam sie z chlopakiem z prezerwatywa i to az 2 razy bo mam takie schizy odkad zrobilam przerwe w tabletkach ze szkoda gadac ;) w ogole to zaluje ze ja zrobilam bo czuje sie gorzej nie biorac tabletek coprawda proba watrobowa wykazala ze cos jest nietak ale poce sie mam dziwne nastroje napady jedzenia lub braku checi jedzenia jestem nerwowa i ogolnie moje samopoczucie jest złe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam minelo 2miesiace ok odkad odstawilam Diane 35 - krwawienie z odstawienia mialam w 5 dniu przerwy dokladnie bylo to 7 stycznia i do tej pory nie dostalam okresu:/..... jedynie raz w jednym dniu ale tylko chwilke mialam plamienie z krwia , Diane bralam tylko 3 miesiace w celu uregulowania cykl), nie czuje objawow zadnych na okres, nie czulam tez owoulacji, mam czasami gesty ale zolty sluz a tez wsumie czesto sucho i to mnie martwi, nie bola mnie piersi a zawsze mialam zespol napiecia przed,2 miesiace temu chorowalam na ospe do tego stres zwiazany z egzaminem na prawko no i sesja czy te wszytskie czynniki az w takim stopniu moga mi tak opoznic okres :/w ostatnim czasie bolal mnie prawy jajnik taki rwacy bol :/ . Miesiaczkuje od 7 lat ale od pol roku mam nieregularne cykle a to co ok 35 a nawet co 18 dni:/ Jestem dziewica mam 20 lat lekarka pol roku temu robila tylko usg brzucha, z badan hormonalnych mialam TSH FT3 Ft4 I anty TPO wszystkie wyniki dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec tak nie wiem co mam zrobic 24 lutego dostalam okresu wiec pierwszego dnia okresu zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne okres mam góra 5 dni ale cały czas mialam plamienia wiec z 2-3 dni temu przestalam brac tabletki a teraz mam normalnie czysta krew .. jak bym znow miala okres co to moze byc pomozcie! przerwalam brac tabletki w środku opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaszka25
Brałam tabletki yasminelle przez 8 miesięcy, odstawiłam pod koniec listopada, ten w 7dniowej przerwie przyszedł oczywiście normalnie, ten pierwszy z odstawienia spóźnił się tydzień., dostałam jakoś 30 grudnia. Drugi przyszedł terminowo po jakiś 30 dniach. Na trzeci czekam już miesiąc, powinien być pod koniec lutego, a już koniec marca... ciąża jest niemożliwa, nie mam obecnie partnera ( choć roją mi się teraz w głowie różne nieprawdopodobne myśli typu, sperma w wannie, na ubikacji- wiem chore to, ale pierwszy raz tak długo nie mam okresu). Czytam to forum i widzę że wiele z Was ma podobne problemy, wiec się uspokoiłam, ale i tak muszę się wybrać do swojego gina, może muszę wziąć coś na wywołanie. Od miesiąca brzuch boli mnie jak na okres, piersi też bolą i się powiększyły, upławów żadnych, sucho tez jak przed okresem, ale okresu nie widać. ... Brałam wcześniej Regulon i po odstawieniu żadnych problemów z okresem, a teraz to masakra jakaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość encia12
Witam. Zaczął się drugi tydzień jak odstawiłam tabletki. Brałam je przez 7 lat, z półroczną przerwą w między czasie. W tej półrocznej przerwie wszystko odbywało się normalnie, okres regularny i w ogóle, ale teraz to koszmar, a zaczął się dopiero drugi tydzień z odstawienia. Okres dostałam 3 dni po odstawieniu, trwał tydzień, okropny ból, chciało się leżeć tylko w łóżku, z ciepłym kompresem. Po okresie, teraz, też nie jest cudownie. Ból w podbrzuszu, a brzuch tak napęczniał, że czuję się gruba. Mam w planach wizytę u lekarza i mam nadzieję, że mi pomoże. Zastanawiam się nawet nad powrotem do tabletek, mimo tego, że nie chciałabym, ale ten ból jest nieznośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adzisan
Cześć dziewczynki. Jestem w podobnej sytuacji - nie biorę tabletek od grudnia. 3 okresy właściwe , już po odstawieniu tabsów miałam względnie regularne 31 dni - pomijając fakt, że przed tabletkami miałam nieco krótsze cykle. Teraz czekam, i czekam. Czy poprzednie okresy mogly byc regularne, a obecny spoznia sie bez powodu? Dodam, że czuję się fatalnie, słabo mi gdy jestem głodna, mam zgagę, gdy tylko coś zjem. Boli głowa, a dziś również całe ciało. Pod wieczór zrobię test ciążowy, ale zastanawiam się , czy moje quazi-ciążowe samopoczucie jest uwarunkowane podświadomym niepokojem czy rzeczywiście odczuwam pierwsze dolegliwości tego stanu? Odezwę się po teście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×