Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość solidnykopniak
gosienka2809 otoz antybiotyk obniza skutecznosc tabletek nawet do 20% . czyli powiedzmy z tych 90% spada do 70%. ale wydaje mi sie ze nie ma sie czym przejmowac bo dzien przed okresem czy dwa dni przed okresem z tego co mi wiadomo sa nieplodne, wiec chyba nic z tego nie bedzie... przynajmniej ja tak sadze... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Jutro ide do ginekologa i nie wiem jakie tabletki mi przepisze wiec chiałabym sie mniej więcej zorientować cenowo. Czy mogłybyście mi podac ceny tabletek jakie wy uzywacie. Z góry bardzo dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz solidny kopniak :) z tego co wiem to wlasnie przed okresem sa te dni nieplodne ale nie wiem czy mozna mowic o dniach plodnych i nieplodnych przy zazywaniu tabletek anty?? w kazdym razie okres dzisiaj dostalam,tyle ze on mi za wiele nie powie teraz :P mam nadzieje ze ten antybiotyk nie wplynal na moje hormonki :P jak cos ktoras jeszcze wie na ten temat to niech sie wypowie prosze-chetnie poczytam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleczka89...Ja używam Cilest i płacę 15 zeta! kami68...Moim zdaniem nie powinnaś brać tabletek antykoncepcyjnych!Wydaje mi się, że powinnaś używać może jakieś globulki czy coś!Najlepiej zgłoś się do lekarza - on Ci na bank doradzi co będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie!:)Pozdrawiam:) Moniaaa7...Moim zdaniem powinnaś brać tabletki zamiast tych plastrów(jeśli przytyłaś)ale jeśli oczywiście często współżyjesz! gosienka2809...Z tego co słyszałam to dni niepłodne są 4 dni przed i 4 dni po okresie no i oczywiście w czasie jego trwania! To również jest metoda antykoncepcji(mam na myśli kalendarzyk)! Moim zdaniem Twój okres(to, że go dostałaś)zapowiedział Ci, że w ciąży nie jesteś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak przy okazji dziewczyny powiem wam ze kalendarzyk małżeński jest najgorszą metodą nie warto praktycznie w ogole korzystać z tej metody gdyż z tego co wywnioskowałam co mówiła kiedyś moja nauczycielka biologii wynika ze tak naprawde dni niepłodne nie są tylko srednio 4 dni przed i po okresie. Wszystko zależy od organizmu kobiety i tak naprawde są przypadki gdzie akurat owulacja nastepuje pod koniec cyklu jak i na początku i to jest całkiem normalne. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No powiem Ci szczerze, że chyba masz rację:)Ja bym tam nie mogła polegać tylko na kalendarzyku!Też by mi się wydawało to troche nie pewne!Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatamorgana17
Czy od uzywania tabletek powieksza sie biust??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie, ale wiem, że jakaś dziewczyna z tego forum coś wspominała, że jej się powiększyły(o ile się nie mylę), więc w takim razie może istnieje taka możliwość, że się powiększają dzięki tabletkom!Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi również sądze że od używania tabletek nie powiększa sie biust. Są przypadki ale wydaje mi sie że są one sporadyczne. POzdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka1990
Witam was! Nie cały tydzień temu byłam u ginekologa i przepisał mi spokojnie tabletki mimo tego ze mam 17 lat a słyszałam że wielu lekarzy tego nie robi więc jestem z tego zadowolona. Przepisał mi Yasmin cene tabletek mniej więcej znam. Chciałam sie dowiedzieć czy przy zarzyciu pierwszej tabletki mogę odbywać stosunek z moim chłopakiem kończąc w środku. Chcę to wiedzieć bo mój kochany boi sie że może być wpadka a jesteśmy młodzi i boimy się tego. Ozekuje na odpowiedź. Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka1990
Witam was! Nie cały tydzień temu byłam u ginekologa i przepisał mi spokojnie tabletki mimo tego ze mam 17 lat a słyszałam że wielu lekarzy tego nie robi więc jestem z tego zadowolona. Przepisał mi Yasmin cene tabletek mniej więcej znam. Chciałam sie dowiedzieć czy przy zarzyciu pierwszej tabletki mogę odbywać stosunek z moim chłopakiem kończąc w środku. Chcę to wiedzieć bo mój kochany boi sie że może być wpadka a jesteśmy młodzi i boimy się tego. Ozekuje na odpowiedź. Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka1990
Witam was! Nie cały tydzień temu byłam u ginekologa i przepisał mi spokojnie tabletki mimo tego ze mam 17 lat a słyszałam że wielu lekarzy tego nie robi więc jestem z tego zadowolona. Przepisał mi Yasmin cene tabletek mniej więcej znam. Chciałam sie dowiedzieć czy przy zarzyciu pierwszej tabletki mogę odbywać stosunek z moim chłopakiem kończąc w środku. Chcę to wiedzieć bo mój kochany boi sie że może być wpadka a jesteśmy młodzi i boimy się tego. Ozekuje na odpowiedź. Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka1990 powiem Ci ze już po zażyciu pierwszej tabletki jestes prawie w 100% bezpieczna. Jedenk jeżeli boicie sie tego że wpadniecie to radze jeszcze przez te pierwsze dni stosować prezerwatywe :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa: dzieki za odpowiedź :) mam nadzieje ze ten okres to rzeczywiscie dobry znak...zreszta co sie bede przejmowac na zapas :P wierze w te tabletki od kilku miesiecy wiec i tym razem im zaufam :) Patka1990: Moim zdaniem z seksem do konca powinnas poczekac jakis czas np okolo 2 tygodni,zeby zobaczyc czy tabletki sie przyjmą (np czy nie bedziesz po nich wymiotowac). Ja poczekałam 3 tygodnie i nie żaluje bo wszystko jest zgodnie z planem jak do tej pory :P To moj lekarz mi doradzil zeby poczekac. pisza że zabezpoecza w pelni juz pierwsza tabletka,ale ostroznosci nigdy nie zawiele tym bardziej że jesteś młoda i masz wiele do stracenia przez wpadke... To jest moje zdanie,zrobisz jak uwazasz :) pozdrawiam A propo biusciku :D to chyba o mnie byla mowa bo pisałam tutaj o tym. Juz po 1 tygodniu zazywania tabsow zauwazylam powiekszenie :P teraz mam biuscik o rozmiar wiekszy (z B na C) i wcale nie narzekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka1990
Dziękuje Wam za odpowiedz. Ja juz wspołżyje ze swoim chłopakiem i stosowaliśmy prezerwatywy oraz stosunek przerywany, lecz zdecydowałam sie na te tabletki i wolę poczekać jednak lepiej nie ryzykować. Zrobie tak jak gosienka2809 mi radzi. Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka tak się zastanawiam ale jak sie zaczyna pierwszy raz brac tabletki to powinno sie zaczac w pierwszym dniu wystapieniu okresu wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella8bella8
Kiedyś nie brałam tabletek bo moj chłopak byl w wojsku i doszlismy do wniosku ze nie ma sensu bo bardzo żadko wspołzylismy:( Brałam przez kilka miesiecy ok 4-5 miesiecy tabletki Yasmin, ale teraz od trzech miesięcy biore Novynette i powiekszył mi sie biust ale przytylam też ok 3kg. Zastanawiam sie czy to mozliwe ze od tabletek jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bella8bella8...Powiem Ci szczerze, że teraz to już nie wiem!To chyba(moim zdaniem)po prostu zależy od organizmu!Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bella8bella8: Ostatnio czytałam artykuł gdzie dowodzili że tabletki antykoncepcyjne nie mają żadnego związku z tyciem, jednak mimo wszystko wiele kobiet skarży sie na to że tyją. Wydaje mi sie że jest to po prostu indywidualna sprawa każdej z kobiet. Jeżeli w dalszym ciągy bedziesz tyła proponuje Ci konsultacje z ginekologiem i ewentualnie zmiane tabletek. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka1990
Ja wiem kiedy mam zazyc pierwsza tabletke. W pierwszy dzień okresu. To akurat wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to skoro pierwsza tabletke bierzesz w pierwszym dniu miesiacki to nie mow mi ze robiliscie to ze swoim chlopakiem gdy z cieie ciekło. chociaz sa gusta i gusciki wiec :) pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka1990
Ja ich jeszcze nie bralam. A z chlopakiem wspolzyje dosc dlugo ale nie w trakcie okresu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem ze jezeli bede wciaz przybierac na wadze :) to pojde do mojego gienia ale jestem ciekawa czy ktos bierze moze tabletki NOVYNETTE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka poprostu zrozum pytalas czy juz pierwsza tabletka cie chroni przed nie chciana ciaza ale czy to wazne jak pierwsza bierzesz w pierwszym dniu okresu. bo przy kolejnym opakowaniu pierwsza tabletka cie chroni bo wcesniej zapodalas sobie 21 tablet!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka1990...Jeśli piszesz, że nie kochasz się z chłopakiem w czasie okresu, to jeśli Twój okres trwa 4 czy 5 dni to jak będziesz brała te tabletki w te dni to po okresie nie będziesz już musiała się zastanawiać czy tabletki działaja czy nie!Bo przecież podobno działa już pierwsza po 3 godzinach!To tym bardziej działa 4 czy 5 :)Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka1990
Zapytałam się o to bo znajoma mi powiedziała ze juz po pierwszej tabletce można sie spokojnie kochać. Tylko że to są moje pierwsze tabletki i jak w czasie okresy zarzyje te tabletki to one już działają prawda? a jeżeli bede miała jakieś skutji uboczne to również wtedy mnie "chronia"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko czy możecie mi coś na temat tabletek Celist gin mi jest przepisał a chciałabym sie czegoś wiecej o nich dowiedziec czy miałyscie jakies skutki uboczne i takie tam :) Patka1990 : Patka to chyba zależy od tego jakie bedziesz miała te skutki ubozne bo jeżeli bedziesz wymiotować albo bedziesz miała biegunke to wiadomo że w pewnym stopniu jej działanie sie zmniejsza. Zalezy tez w jakim czasie od zażycia tabsa nastapi to bo tabletka whłania sie około 3h. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! oleczka89 ja kiedys tam kiedys bralam cilest i duzo przytylam ok 5kg. ale azdy organizm dziala inaczej ! moj obecny lekarz gdy bylam u niego na pierwszej wizyce gdy mu powiedzialam ze bralam kiedys cilest powiedzial mi ze cilest jest dla starych bab. ale kazdy lekarz ma swoje zasady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka1990...No ja słyszałam, że działa po 3 godzinach(czyli można się już kochać po tym czsie i jest sie zabezpieczonym)!Więc tak myśle, że tak jest!:) Myślę tak jak oleczka89, że zależy od tych skutków ubocznych(wymioty i biegunka)a reszta chyba nie ma wpływu!Tak mnie się wydaje!I dokładnie tak jak oleczka mówi jak wymiotujesz lub masz biegunke po 3 godzinach to i tak powinnaś być zabezpieczona! oleczka89...Ja zażywam tabletki Cilest a mam 21 lat, więc stara nie jestem:)Dla mnie są super, w ogóle nie tyje, a biorę je już 10 miesiąc!Ja nie miałam żadnych skutków ubocznych!Tylko przy pierwszych 3 czy 4 tabletkach miałam mdłości takie jakby ale później już miałam luzik:)Jeśli o mnie chodzi to je polecam:)Pozdro dla Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×