Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość dfk
przerywany..... to tez nie jest metoda anty... no ale lepsze to niz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bella8: nie sądze żeby były one dla starych bab, z tego co pamiętam a pamiętam bardzo dobrze bo u gina była wczoraj mówiła że te tabletki śa z reguły dla osób które dopiero zaczynają stosować antykoncepcję i ogólnie dla młodych kobiet :) aaaaaaa: dzieki za info :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no wlasnie,mi lekarka nawet powiedziala ze Cilest jest raczej delikatniejszymi tabsami dlatego przepisuje je glownie mlodym dziewczynom :) wiec nie wiem skad stwierdzenie ze jest dla starych bab :P poza tym to nie ma znaczenia, to zalezy od organizmu kobiety jak jej sie przyjma tabletki (Cilest moze byc uwazany za tabletki dla mlodych kobiet a kobieta kolo 35lat bedzie z nich np zadowolona). Takze mysle ze nie ma reguly :) pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak mowilam kazdy organizm reaguje inaczej a o tabletkach cilest wiem to od mojego lekarza sama sobie tego nie wymysliłam ja uwazam ze ile lekarzy tyle roznych opni na ten teemat!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, nawet na ulotkach Cilestu jest młoda kobieta!:)Z resztą mnie też moja ginekolog coś mówiła, że przepisuje mi te tabletki, dlatego też, że są dobre dla kobiet zaczynających stosować antykoncepcję!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
Hej. Ja mam no prawie już 24 lata :P ale od 7 miesięcy zażywam Cilest. Też lekarka powiedziała mi że one są dobre jak zaczyna się stosować poraz pierwszy tabletki anty. Moja koleżanka która mieszka daleko ode mnie też jako pierwsze tabsy ginekolog przepisał jej Cilest.....Obie jesteśmy z nich b.zadowolone....Ja w pierwszym miesiącu miałam bóle głowy ale dało się wytrzymać :P i mdłości ale to normalne.....w drugim miesiącu było już ok. Nie przytyłam, biust mi wyładniał, cera też nie jest to jakaś rewelacyjna poprawa,ale jednak jest.Ja na początku nie zwróciłam na to uwagi,ale mój chłopak mnie uświadomił :D Teraz to już sama widze poprawe...nie przytyłam po nich,tylko ten biuścik mi urusł. No i co najważniejsze dolegliwości związane z miesiączką ustąpiły, gumki poszły na bok.....jest dobrze :D Co prawda każda z nas reaguje inaczej,więc nie można zagwarantować że komu innemu też tak dobrze się przyjmą, ale ja je polecam .....jestem z nich zadowolona. Wczoraj byłam na badaniach kontrolnych i upewniłam się że wszystko jest w najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie jeśli chodzi o badania też jest wszystko okej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
Aha i jeszcze coś. Ja nie chce nikogo straszyć ale słyszałam już trzy przypadki że jak ma się okres to wcale nie oznacza że nie jest się w ciąży.......dwie kobiety które brały tabsy, miesiączkowały regularnie a potem okazało się że sa w ciąży...i jeden przypadek b.mi bliski....heh moja "znajoma" miała regularnie miesiaczki(nie brała tabl) więc nie martwiła się na zapas, jednak gdy zaczęła tyć poszła do gina i się okazało że jest w 6miesiącu ciązy.(to było pare lat temu,ale było....) takie historie z życia wziętę.......ALE, ALE ja jednak się nie załamuje, i nie dam się zastraszyć, wkońcu to są tak zwane wyjątki od reguły,a ich jest b.mało......I w końcu biore te tabletki.... I wierze że jeśli bierze je się regularnie to działają "prawidłowo" :D kiedyś koleżanka nastraszyła mnie, bo wpadła(aktualnie jej synek ma dwa miechy) zażekała się że brała tabletki itp.i nie wie jak to się stało......miesiąc temu przyznała mi się że wcale tych tabletek nie brała....opakowania ma do tej pory :( Więc wydaje mi się że większość kobiet jeśli wpada na tabsach to przez własne niedopatrzenie do którego nie chcą się przyznać. No a mniejszość ma tego wyjątkowego pecha i są w tych znikomych % którym poprostu się nie udało. Może głupstwa tu napisałam, ale takie jest moje zdanie. I ztymi hiatoriami to naprawde nie chciałam nikogo nastraszyć...To są autentyczne historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
I tak poza tym mam pytanko..... Czy można zmienic godzine brania tabletek? Ja zawsze biore je o 16 a chciałabym,tzn byłoby mi teraz wygodniej gdybym brała je wieczorem np o 20 albo 22 w tych granicach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje, że to się dzieje przez niedopatrzenie w większości przypadków, no ale jak tak piszesz to bywa i tak! Myślę, że możesz zmienić godzinę(np. dzisiaj zamiast o 16 weź o 20, czy tam o której chcesz), tylko ja bym na Twoim miejscu zastosowała np. w ciągu dzisiejszego i jutrzejszego dnia dodatkową metodę antykoncepcji(mam na myśli prezerwatywę)!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia23: dzieki na info :) i potwierdzam to co mówi aaaaaaa ze normalnie mozesz zmienic godziny brania tabletek z dnia na dzien tylko wtedy około chyba 7 dni jak sie nie myle powinnas jeszcze stosowac dodatkową metodę antykoncepcji :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki moze sie myle, ale ja nie widze powodu zabezpieczania sie dodatkowego gdy chcemy przesunac godzine brana tabletki. przeciez maksymalne spoznienie w przyjeciu tabletki to 12 godzin prawda??? wiec jesli jednego dnia wezmie o 16 a pozniej zaczne brac o 20, to beda tylko 4 godziny, wiec spokojnie w granicach normy... sluz i od razu nie rozrzedzi sie, bo to nie bedzie zapomniana tabletka tylko przyjeta kilka godzin pozniej... ale robcie tak jak uwazacie.... mi zdazylo sie, ze przez 2-3 dni nie wzielam o tej samej porze tabsow i nic sie nie stalo, w ciazy nie jestem pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uruska
ja chciałam tylko 1 rzecz powiedzieć DZIEWCZYNY ODSTAWCIE TABLETKI BO NIE MACIE ZIELONEGO POJĘCIA JAK ONE DZIAŁAJĄ, JAK NALEZY JE STOSOWAC I CO OBNIŻA SKUTECZNOŚĆ A CO NIE :O :O Boże takie brednie wypisujecie, że mózg w poprzek staje :O np to, że CILEST jest dla starszych kobiet, że mlekiem nie wolno popijać, że papierosy obniżają skuteczność itede :O :O :O :O radze z dobrych chęci bo przeraża mnie Wasza niewiedza i głupota :O i potem się dziwić,że tyle dziewczyn wpada stosując tabletki :O jak się nie mysli , wierzy jakimś farmazonom tutaj wypisywanym a poziom IQ jest na granicy między amebą a pantofelkiem to nie ma się co dziwić :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zara22
bella8-ja tez biore novynette i troche powiekszyly mi sie piersi ale nie przytylam od nich.wiec to chyba zalezy od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zara22
aha biore novynette juz od 1,5 roku i nie mialam z nim nigdy zadnych problemo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
uruska... skoro wiesz na ten temat wiecej niz my, to moze nam uswiadomisz jakie to brednie? jaka jest prawda? bo z tego co wiem... forum to jest stworzone do wypowiadani swoich watpliwosci i rozwiklywania ich itd. jest tu pare osob ktore wydaje mi sie ze wiedza troche wiecej o tych tabletkach, nie mowie ze ja... ale jezeli widze jakis problem tu, t pytam o to moja mame, mama jest ginekologiem ;] niektore rzeczy wiem juz sama z doswiadczenia... aaa i co do mleka... zadnych lekow nie popija sie mlekiem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
aaa i papierosy obnizaja skutecznosc, nawet w ulotce jest tak napisane ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zara22
solidnykopniak-wczesniej pisalas ze powinno sie zrobic przerwe po pol roku.ja biore juz 1,5 roku i nie robilam zadnej przerwy.myslisz ze powinnam zrobic?bo w sumie moj ginekolog popwiedzial ze nie ma takiej potrzeby?tak wiec sama nie wiem komu wierzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Uruska skoro tak duzo wiesz to moze sie podzielisz sie z nami ta wiedza i poprzesz to konkretnymi faktami?? Poza tym to forum nie jest po to,abys nas obrazala (tym poziomem IQ)... Tutaj razem rozwiazujemy problemy i piszemy co wiemy... Tak wiec jesli mozesz,to nie komentuj chyba ze naprawde masz cos konkretnego do powiedzenia... Solidny kopniak a propo tych papieroskow.to z mojej ulotki wynika ze wplywaja na uklad krazenia,ale nie widze nic o tym ze zmniejszaja skutecznosc. Poza tym moj lekarz mówił,ze papierosy raczej szkodza sercu,a nie wplywaja na tabletki... No nie wiem jak to jest naprawde,przydaloby sie poznac jakiegos wszechwiedzacego i zaprosic tu do nas hehe :D:D Co do przerwy w tabletkach mam takie pytanko: zazywam teraz 5 opakowanie ale w marcu wyjezdzam na miesiac za granice i oczywiscie nie bede sie widziec z moim facetem :( powiedzcie mi czy warto sobie w takim wypadku zrobic miesiac przerwy czy nie?? w sumie potem bedzie mi ciezko ja zrobic bo bedziemy sie caly czas widziec :P:P to jest idealna okazja ale z drugiej strony nie wiem czy to nie za wczesnie na przerwe...W kazdym razie napiszcie mi cos moje kobietki kochane :):) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zara22
gosienka ja mysle ze chyba nie musisz jeszcze robic przerwyskoro to dopiero 5 opakowanie.znam wiele dziewczyn ktore braly przez kilka lat tabletki i nie robily zadnych przerw i nie mialy potem zadnych problemow.moj ginekolog tez mowi ze nie musze.no ale jak widzisz powyzej tez sie nad tym zastanawiam i w sumie do konca pewna nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uruska
zgadzam się, że forum służy do wymieniania się opiniami ale Wy po prostu piszecie BREDNIE !!!!!!! po pierwsze : PAPIEROSY NIE OBNIŻAJĄ SKUTECZNOŚCI TYLKO MOGĄ WPŁYWAĆ NA POWSTAWANIE CHORÓB ZAKRZEPOWYCH !! czytam z ulotki więc mi nie wciskaj, że na ulotce jest napisane, ze papierosy obniżają bo owszem takie coś pisze ale TYLKO W PRZYPADKU KOBIET, KTÓRE MAJĄ PONAD 35 LAT I PALĄ PONAD PACZKĘ DZIENNIE więc 20 kilku letnich dziewczyn to nie dotyczy !! po drugie : od kiedy nie można leków mlekiem popijać ? ja tabletki anty biorę już 3 lata, popijam tym co mam pod ręką i jakoś nie zaszłam w ciąże :O po trzecie : przerwy nie wolno robić co 6 mscy !!!!!!!!! i to powie Ci każdy ginekolog !! a widocznie Twoja mama nalezy do tej grupy ginekologów, do której ja NIGDY bym nie poszła !! przerwę nalezy robić co rok a niektórzy lekarze twierdzą, że nie powinno się jej robić wcale ! ale jak już robić to na 3 msce co rok bo jak robisz co 6 mscy to Twój organizm zwariuje pewnego pięknego dnia jajniki pracuja albo samodzielnie albo są sztucznie wspomagane tabletkami anty a dokładniej zawartymi w nich hormonami wiec takie częste zmiany powodują zaburzenia hormonalne i występowanie nieregularnych cykli miesiączkowych tylko, ze to wychodzi po jakimś czasie a nie od razu !! A JAK JUŻ ROBICIE PRZERWĘ TO NIE NA MIESIĄC TYLKO NA MINIMUM 3 MSCE BO PRZERWA MIESIĘCZNA TYLKO WAM POMIESZA W ORGANIZMACH A NA PEWNO NIE PRZYNIESIE ŻADNEGO POŻYTKU !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
W ulotce od tabletek ktore ja biore to jest yasmin, jest wspomniane ze papierosy moga obnizac skutecznosc ale nie musza, poza tym sama moja mama mowi ze moga ale nie musza... kolejna sprawa, moj mama i moj ginekolog mowia ze powinno sie robic przerwe po pol roku, zeby zrobic badania, nie musi byc to przerwa kilku miesieczna wystarczy jedno opakowanie, czyli miesiac... Zara22 ilu ginekologow tyle zdan na ten temat, moja mama mowi ze powinno robic sie przerwe, jezeli Twoj powiedzial ze nie ma potrzeby to sluchj sie jego :) w koncu od Ciebie porwadzi nie ja ;p Ile wiem to mowie :) o rozne rzeczy pytam sie mamy o to co moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uruska
aha i jeszcze jedno rozwaliła mnie opinia, ze cilest jest dla starszych kobiet :O :O :O PRZED WYPISANIEM RECEPTY GINEKOLOG POWINIEN ZROBIC WAM WSZYSTKIE KONIECZNE BADANIA A PRZEDE WSZYSTKIM POZIOM HORMONOW PROBY WATROBOWE USG DOPOCHWOWE POZIOM CUKRU ITD I DOPIERO NA TEJ PODSTAWIE DOBIERA SIE NAJODPOWIEDNIEJSZE TABLETKI !!!!!!!!!!!!!! A NIE DOSTAJESZ CILEST BO JESTES MLODA A ONE MAJĄ MAŁO HORMONÓW :O :O :O TO NIE MA ZNACZENIA, CZY JESTES MLODA, CZY JESTES STARA, CZY MASZ CIEMNE WLOSY CZY JESTES BLONDYNKA :O TABLETKI DOBIERA SIE PO ZROBIENIU BADAN HORMONALNYCH BO TYLKO TE BADANIA POKAZUJA CZY MASZ JAKIES ZABURZENIA CZY NIE, CZY MASZ ZA MALO PROGESTERONU CZY ZA DUZO CZY MASZ ZA MALO TESTOSTERONU CZY ZA DUZO I DOPIERO WTEDY DOBIERA SIE TABLETKI I TAK DOBRANE TABSY DAJA GWARANCJĄ ŻE NIE WYSTĄPIĄ ŻADNE SKUTKI UBOCZNE I ŻADNE KONSEKWENCJE W PRZYSZŁOŚCI (kiedy np bedziecie chcialy miec dzieci) niepotrzebnie przyjmowany hormon może zaburzyc wasza gospodarke i za kilka lat po odstawieniu mozecie np nie zajsc w ciaże i to bedzie wina ŹLE DOBRANYCH TABLETEK !! a z tego co sie orientuje (a obracam sie w kregu ginekologiczno farmaceutycznym) 90 % ginekologow przepisuje YASMIN a bo takie nowe, a bo nie powodują zatrzymywania wody w organizmie a bo to a bo tamto a prawda jest taka, że kazda wypisana na YASMIN recepta to dla nich kasa do kieszeni bo mają podpisaną umowe z firmą, która YASMIN produkuje ale o tym wasz ginekolog już nie mówi, a wy żyjecie w przekonaniu, że macie najlepsze i najlepiej dobrane tabletki :O :O :O WIĘC TERAZ JUŻ WIECIE, ZE TO GÓWNO PRAWDA :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uruska
solidny kopniak -- z całym szacunkiem ale po tym co napisałaś ja w życiu nie poszłabym do Twojej mamy bo najzwyczajniej w świecie nie ma racji :O :O :O :O :O :O :O no cóz takich właśnie mamy lekarzy w tym kraju wszyscy najlepsi już dawno powyjeżdżali z Polski 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uruska
aha a kontynuując PRZERWĘ ROBI SIĘ CO ROK I WTEDY OWSZEM TRZEBA ZROBIĆ BADANIA GŁÓWNIE PRÓBY WĄTROBOWE, ZEBY SPRAWDZIĆ CZY TABLETKI JEJ NIE ZHARATAŁY ALE MOJA DROGA NIE PO MIESIĄCU TYLKO CO NAJMNIEJ PO 3 MIESIĄCACH BO TYLE CZASU POTRZEBUJE KOBIECY ORGANIZM ABY POZBYC SIĘ WSZYSTKICH "TOKSYN" PO TABLETKACH WIEC JAK ZROBISZ BADANIA W CIĄGU PRZERWY MIESIĘCZNEJ TO NAWET JEŚLI COŚ ZŁEGO ZACZYNA SIE DZIAĆ TO I TAK TO NIE WYJDZIE :O :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
nie wypowiadam sie juz tu bo to nie ma najmniejszego sensu... podwazanie zdania osoby uprawnionej i wyksztalconej o ktorej wiesz mniejwiecej zero ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcale wszyscy najlepsi z polski nie wyjechali:) a ilu lekarzy tyle opini:) generalnie sprowadza sie do tego samego. solidny kopniak: nie wiem czy Twoja mama ma racje, czy ez nie ma, ale ja np. nie mam w zwyczaju podwazac zdania lekarzy. slucham sie mojej ginekolog i nie latam po inncyh zeby porownywac opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uruska
solidny kopniak ---> wiedziałam, że się oburzysz bo zapewne Twoja mama wg Ciebie wie najlepiej itd itp ja jednak wierzę temu co PRZECZYTAŁAM w fachowych książkach i artykułach medycznych oraz temu co usłyszałam od CZTERECH NIEZALEŻNYCH ginekologów i wiem jedno : albo robić przerwę RAZ NA ROK ALE MINIMUM NA 3 MIESIĄCE ALBO NIE ROBIĆ PRZERWY WCALE każda inna opcja na pewno nam nie pomoże A CO GORSZE MOŻE ZASZKODZIĆ no ale nie mam zamiaru Cię przekonywać bo Ty i tak pewnie będziesz wierzyć swojej mamie i oczywiście masz do tego prawo tylko nie życze Ci, zebyś za kilka lat miała problemy z zajściem w ciąże a niestety takie "budzenie" uśpionych przez hormony jajników co pół roku może w przyszłości spowodowac takie konsekwencję czego oczywiście nikomu nie życzę i pamiętaj : NIE MA LUDZI NIEOMYLNYCH I WSZYSTKO WIEDZĄCYCH i mimo, ze jest to Twoja mama nie powinnaś wierzyć jej bezgranicznie bo ona jest tylko człowiekiem i każdy człowiek popełnia błędy czasami nawet nieświadomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i powiem wam dziewczyny jedno : obecnie dominuje pogląd, że przy dobrej tolerancji przerwę robi się tylko, jeśli antykoncepcja staje sie zbędna pozatym przerw nie trzeba robić wcale ale jeśli już któraś z was chce zrobić bo tak jej radzi lekarz ginekolog (a moje koleżanki po fachu takie przerwy jeszcze zalecają) to albo co rok albo co dwa lata ale na pewno nie częściej no i oczywiście przerwa powinna wynosić minimum 3 miesiące jeżeli zachodzi konieczność zrobienia całego pakietu badań kontrolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×