Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość solidnykopniak
Poczesci szkodza... ale to jest w bardzo malym stopniu, z reszta jak kazde leki brane doustnie... Ale tabletki antykoncepcyjne, musza miec w sobie cos co nie podraznia watroby w takim stopniu co np. antybiotyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Kata20 przeczytaj cale to forum od 1wszej strony i bedziesz wszystko wiedziala... pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kata20...Jeśli chcesz się kochać tylko raz to nie bierz serii tabletek!!!!!...Co to za bzdura, że jak PRZESTANIESZ BRAĆ TABLETKI, TO BEZ KOCHANIA ZAJDZIESZ W CIĄŻĘ!!!!!!!Nie kumam, kto Ci to powiedział!!!...Jeśli bierzesz tabletki i je odstawisz to możesz zajść w ciążę, ale PO KOCHANIU i o ile dobrze wiem,to po jakimś czasie dopiero(nie od razu),ale nie wiem czy jestem dobrze zorientowana:)Pozdrawiam:) solidnykopniak...Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaaaa
Właśnie też się zastanawiam kto takie bzdury pociska że bez kochania(po odstawieniu tabletek) można zajść w ciąże.....KATE20 nie można.tabletki zażywają dziewczyny które są w stałych związkach i często kochają się ze swoim partnerem, lub te które mają dolegliwości z miesiączkowaniem...Jeśli chcesz zrobić to tylko raz to oprócz gumek i tabletek jest pare innych "preparatów" anty,kremy, globulki itp. Zgadzam się z przedmówczynią, jeśli chcesz to zrobić tylko raz to nie warto kupować tabletek, w jednym opakowaniu masz 21 pigułek i jak weźmiesz jedną to musisz wybrać wszystkie do końca. Poza tym zastanawia mnie czemu chcesz to zrobić tylko raz??? Jeśli się kochacie to na jednym razie to się nie skończy, wiem to po sobie. Bo to jest tak piękne uczucie że nie da się tego słowami opisać. Też się tego bałam ale ciekawość była silniejsza, no i poszliśmy na całość. Pierwszy raz może nie był jedną wielką rozkoszą, ale potem........sex zbliża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie też się zastanawiałam czemu chcesz to zrobić tylko raz!?Ale później pomyślałam, że to przecież Twoja sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kata20
Dzięki za te komenty...czuje się teraz jakoś bardziej oświecona dzięki wam. Chodzi o to że jestem z chłopakiem od 2 lat i jeszcze nie chcieliśmy się kochać...ja do tego nie dojrzałam psychicznie,w sumie to miałam inne sprawy na głowie jak studia,ale ostatnio temat sexu z chłopakiem jakoś bardziej mnie zaintrygował. Postanowiłam że spróbuje wkońcu raz kozi śmierć,ale nie chce wpaść a jak wcześniej wspomniałam prezerwatywa to nie jest dla mnie dość dobre zabezpieczenie.Jak narazie chce to zrobić raz i przekonać się czy to takie satysfakcjonujące i przyjemne,jeśli mi się spodoba to wtedy zaczne brać tabletki antykoncepcyjne jak mi doradzałyście. Chce to zrobić raz i dać sobie pewien okres przerwy i dlatego zapytałam was czy jest sens(żeby kupić tabletki na 1raz) a potem je odstawić na dłuższy okres. Podajcie mi jak możecie nazwy tych globułek i czy są raczej więcej niż połowe skuteczne. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika100734
witam;] chciałabym się dowiedzieć kiedy moge pierwszy raz kochać się tak że partner kończy we mnie? pytam poniewazn nie zazywałam jescze nigdy tabletek i teraz czekam na okres żeby pierwszy raz je wziąść! więc ile dni czy tygodni musze je brac zeby można było zakończyc stosunek we mnie? z góry dzięki pzdr. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate20...Ja Ci radzę: NIE ZWRACAJ UWAGI NA SWÓJ PIERWSZY RAZ czy Ci się spodoba czy nie!!!!To nie jest tak, że pierwszy raz jest zawsze najpiękniejszy, wręcz odwrotnie(dużo stresu i w ogóle - bywa różnie)!!!Im później tym lepiej, przynajmniej moim zdaniem, bo się bardziej poznajecie jeśli o to chodzi:)I w ogóle nabieracie jakieś nowe doświadczenia!!!Później jest coraz lepiej:) Ja zażywam Cilest, ale po pigułki musisz iść do lekarza, żeby Ci przepisał takie, jakie są dla Ciebie najbardziej odpowiednie!I dał receptę! Każde tabletki mają niecale 100% skutecznośi, ale zawsze istnieje ryzyko tego 1 %!!!Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika100734...Witam Cię!Każda tabletka wchłania się przeważnie 3 godziny i od tego czasu(czyli od pierwszej tabletki po trzech godzinach od zażycia)jesteś już zabezpieczona!Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaaaa
Np patentex oval(chyba jakoś tak, nie pamiętam dokładnie nazwy) w połączeniu z prezerwatywą dają 90% nawet ponad 90% tylko niektóre dziewczyny nie są zadowolone z nich. chodzi o niezbyt miłe czasem odczucia, globulka pieni się po jej zastosowaniu itp. Tyle wiem. http://www.ginekologia.med.pl/forum/viewtopic.php?p=217542 wejdź na tą stronke, albo poszukaj na necie jeszcze,pełno tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
Właśnie nie należy sugerować się zbytnio swoim pierwszym razem, stres robi czasem swoje i nie jest to tak jak czasem pokazują nam na filmach :P.... U mnie np za pierwszym razem nic nie wychodziło,troche bolało to fakt, teraz się z tego śmieje,ale nie należy się zrażać.Kiedy już nerwy odpłynęły było ok.A teraz jest prze_cudnie poprostu :P Pomału, nigdzie nie nalezy się śpieszyć....a jak już dojdzie do tego to poprostu należy się rozluźnić i dać ponieść namiętności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. mam pytanie czy jak jest przerwa między opakowaniami siedmiodniowa czy wtedy działa zabezpieczenie tabletek czy trzeba używa gumek, bo bardzo ich nie lubię ale jak mus to mus. i jeszcze jedno po ilu opakowaniach trzeba zrobic sobie przerwę i jaką długą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
wszystko to o co pytasz bylo tu juz pisane... w czasie siedmiodniowej przerwy jestes zabezpieczona, widac, ze jezeli masz juz tabletki w domu to nie przeczytalas dokladnie ulotki, bo tam jest to napisane... kolejna sprawa, najlepiej przerwe jest robic po pol roku, czyli po szesciu opakowaniach, a przerwa powinna trwac trzy miesiace, czyli trzy opakowania... pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella8...Po co miałybyśmy brać tabletki cały czas, żeby nie działały one cały czas!?Przecież to by było lipne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta22
a ja mam takie pytanko, jeśli zażywam tabletki anty i kocham się z chłopakiem bez gumek,ale jest to stosunek przerywany to jaka jest możliwość zajścia w ciąże.... I czy zażywanie aspiryny jakoś wpływa na tabletki???? Ostatnio brałam ją przez dwa dni bo troche mnie przewiało :P a dla bezpieczeństwa i dla zdrowia partnera nie kochaliśmy się, zresztą co to za przyjemność jak z nosa cięknie i kicha się co chwile. Biore tabsy od nie dawna i planujemy z moim chłopakiem że od następnego opakowania idziemy na całość, żadnych przerywanych itp,choć nie ukrywam że troche się boje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filipka17
Mam 17 lat i od pół roku współżyje z moim chłopakiem, jako zapbezpiecznie uzywamy prezerwatywy, co często sprawia problem, gdzyz często nie mamy jej przy sobie, nawet mnei troche przeszkadza uwiera itp. Chcielibyśmy przejśc na tab. antykoncepcyjne, i nie wiem czy gin. będzie chciał mi je przepisac z tego pwoodu iz nie jestem pełnoletnia:/ co o tym myslicie?? Czy wypisze mi je bez problemu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniuta22...Jeśli zażywasz tabletki antykoncepcyjne to jesteś zabezpieczona nawet jeśli Twój chłopak skończy w Tobie(więc tym bardziej jeśli jest to stosunek przerywany)!!!...A czy aspiryna ma wpływ na działanie - tego nie wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filipka17...Moim zdaniem powinien Ci przepisać!Przecież to Twoja sprawa!Wydaje mi sie, że ginekolodzy nie są za wpadkami!No ale pewna nie jestem!Musi Cię zbadać i przepisać odpowiednie dla Twojego organizmu!No i dostaniesz je oczywiście na receptę!Myślę, że nie powinnaś mieć z tym problemu, że masz 17 lat!Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka 22
Czy ktos slyszal czy przy braniu tabletek dziecko urodzilo sie zdrowe i czy byly jakies powiklania albo cos nie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka 22
chodzi mi oczywiscie jesli mimo brania regularnie tabletek jednak zajdzie sie w ciaze. Bo nie ma 100% pewnosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo to fajny pomysł
tabletki brane regularnie dają 100% Aich branie raz o 22 a raz o 20 lub o 18 powoduje, że są już błędy w ich braniu Do tego dolicz alkohol - a babki lubią pić, piwo, martini, a jak jeszcze często na imprach są to jednak tabsy juz tak nie działają No i uczciwość to bardzo ważne wiele kobiet bierze tabsy, facet jej ufa a ona to wykorzystuje i nie bierze ich i nby wpadka. A są to przewaznie bogaci faceci, z ktorymi te baby uzbdurały sobie, ze chcą byc np Liz Hurley tyle brała i z Grantem nic, a tu proszę z milioneremm ma dziecko. No własnie wiele jets takich kobiet w Polsce tez;) Bardzo liczą się fakty, kiedy to rzekomo było, czy była inna jako rywalka, czy kobieta ma byt zapewniony czy raczej nie - ma swoje lata i bez pracy, nauczona, ze exmąż na nią zarabiał. Taka zdolna jest do wszytskiego. A aby uniknąć podjerzen bedzie tuszowac sprawę mowiac, ze słaby isntynkt, ze wbrew prawom, ze brała, ale to tylko słowa, naginane po to, aby ukryc czyn. Podły bardzo. Tabsy to 100%, wazne czy baba miała motyw do wpadki kontrolowanej. Baba bo na miano kobiety nie zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka 22
Tabsy nie daja 100% pewnosci! daja 99.7 % czy jakos tak. I kilka internautek sie nawet wypowiadalo kiedys ze znaja przypadki zajscia w czasie brania. Wiec jestem ciekawa co potem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olekasnadra
Hej dziewczyny!mam do was pytanie:) zaczelam ostatnio brac tabletki antykoncepcyjne biore je od tygodnia i jeszcze nie skonczyl mi sie okres (mialam zawsze okres przez 5 dni)a slyszalam ze te tabletki ktore biore (Microgyon21) maja skracac miesiaczke:/moze to byc tak ze po prsotu tak jest na poczatku? bo dla mnie to jest jakies dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZABLODZIÓBA
JA UŻYWAM TYLKO GUM I PRZED WYTRYSKIEM ON WYCHODZI ZE MNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami68
Cześć mam pytanko moj maz parcuje za granica wiec przestalam brac tabletki bo to nie mialo sensu jak on raz na 4 miesiace przyjezdzal ale teraz jade do niego na pare dni i chcialam sie dowiedzie czy mozna zazywac tabletki antykoncepcyjene tylko od czasu do czasu i czy jest to pewne bardzo prosze o odpowiedz jezeli ktos zna odpowiedz.Bardzo mi zalezy aby ktos odpisal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta22
Dziękuje za odpowiedź, też tak myslałam ale cóż wolałam się upewnić :P aha co do wypowiedzi powyżej, nie wiem o co chodzi z tym dobrym pomysłem, czy to pisała jakaś zraniona czy odrzucona dusza,czy co....... Tabletki BRANE REGULARNIE NIE DAJĄ 100% !!!! Nic nie daje 100% pewności że nie zajdzie się w ciąże, moja ginekolog mi mówiła, ze tak naprawde tabsy chronią nas w 95% góra, po roku ten procent może urosnąć do 98% czy jakos tak......ale cóż ja i tak wole tabletki niż gumki, kremy itp. Najwygodniejsza wersja anty :D i najskuteczniejsza. mimo tego że co poniektórzy wmawiają nam że to jest złe i straszą wpadkami ja i tak się ich będę "trzymać". POzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
kami z tego co ja wiem tabletki są najlepszą metodą dla tych którzy b.często ze sobą współżyją. Branie od czasu do czasu nie jest wskazane. W jednym opakowaniu masz 21 tabletek i trzeba je zażyć wszystkie,codziennie jedną. Poza tym np jeśli Ci nie będą odpowiadać po miesiącu możesz je odstawić a lekarz przepisze Ci inne,ale nie wolno ich zażywać od czasu do czasu bo wtedy nie działają jak należy,tzn mogą nie działać wogóle,a poza tym to chyba nie jest nawet dobre dla zdrowia. Nie znam się za dobrze ale dla Ciebie byłaby lepsza inna metoda anty niz tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja urzywam plastrów EVRA od blisko roku. Jak na razie stosujemy z moim chłopakiem stosunek przerywany. Boimy się wpadki bo mam dopiero 21 lat. Napiszcie coś o EVRZE. Czy stosować to dalej czy może lepij tabletki. Zauważam, że w ciągu tego roku przytyłam ok 5 kg. Pozdrawiam Angel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochaniutkie :) tym razem nie pisze zeby komus pomóc ale ja sama mam mały dylemat i chciałabym zebyscie sie wypowiedzialy na ten temat... Otóż, zazywam tabletki od 4 miesiecy i jak narazie wszystko w porzadku (tzn zadnej wpadki,dobrze sie czuje,nie mam zadnych plamien itd...). Wczoraj kochalismy sie z facetem i oczywiscie on skonczyl we mnie. Problem w tym ze zażyłam dwie godziny wczesniej antybiotyk bo jestem chora (to była pierwsza tabletka).Dodam że jestem w trakcie siedmiodniowej przerwy i jutro mam dostać okres... Ale niestety on mi nic nie powie zbytnio... Dlatego pytam Was : czy mam sie czego bać???tzn ciąży? bo słyszalam że antybiotyki mogą wpływać na skuteczność tabsów. Czy któraś z Was miała taką sytuację albo wie coś na ten temat??? Bardzo prosze napiszcie mi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami68
dzieki za odpowiedz .Ale mam jecze jedno pytanie czy MICROGYNON mozna brac po stosunku dwie tabletki od razy gdzies czytalam ze to tez zapobiega ciazy ale wtedy to mnie nie obchodzilo a teraz nie moge tego znalezc w internecie .A tak wogole to nie lubimy gumek z mezem wiec tabletki juz bralam wiec myslalm ze tak mozna zrobic.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×