Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Może nie zawsze i nie każda dziewczyna, ale często się to zdaża, że dziewczyny sie denerwują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tucha
hmmm... mowiac szczerze wiekszość kobiet jak również facetów myśli że jesli bierze się tabletki to nie ma jak zajsc w ciąże... niestety błędne myślenie.. Zdarza się to - co prawda rzadko ale jednak... Własnie na dniach dowiedziałam sie ze moja znajoma zaszła w ciąże... wpadli.... a wiecie co jest najgorsze? to ze brała tabletki już długo i regularnie.... tabletka nigdy nei daje 100% pewności tylko 98% jakoś no i ona byla niestety w tych 2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga21
hej ja wiem ze na poczatku sie nie ufa w działanie tabletek ale uwierz w to i idz na całośc nie po te je jesz aby sie stresowac i faceta.Moja rada do końca pozdro ja tez zaywam piguły i nie zabezpieczam sie dodatkowo bo uwazam ze to nie ma sensu tym bardziej ze płace troche za nie pozdro jeszcze raz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xpytanekdox
no właśnie ja się denerwuję i to bardzo i z tego denerwowania to chyba mam juz mam dziwne objawy i dobieram sobie do głowy najgorsze rzeczy a jak to się okaże prawdą to niestety tragedia murowana trzymajcie kciuki prosze was bardzo a tak właściwie to jakieś wariactwo żeby się faszerować tym pieroństwem i potem jeszcze miec jakieś 'prorocze' myśli ale to już taka natura oj my kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero mam zamiar isc do ginekolga po tabletki , nigdy wczesniej nie stosowałam zadnych srodków przeciw tylko prezerwatywe.Zastanawiam sie jakie lekarz poleci mi tabletki i chciałabym wiedziecileć w jakich cenach sa tabletki :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Wy ile płacicie za Cilest!?Tak dla informacji pytam,bo u mnie w innych aptekach są tak średnio po 22-23 zeta,a tylko w tej jednej,w której ja kupuję są takie tanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
a ja biore yasmin i place za niego od 35,50 - 42 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz dziewczyny:):):) i jak mozecie mi wytłumaczyc jak to jest z tym okresem biorac tabletki ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
Ja również biore Cilest i też płace za niego 15 zeta (dokładnie 14.90) a kupując trzy opakowania naraz jest jeszcze taniej. A z okresem jest tak że w ciągu tej siedmiodniowej przerwy powinno wystąpić krwawienie,choć czasem przy pierwszym opakowaniu może wogóle nie wystąpić,ale bez obaw to normalne. Ja np dostaje zawsze w ten sam dzień i o tej samej godzinie :D i teraz nie miewam już żadnych bóli menstruacyjnych(czy jak one się tam zwią) okres trwa tylko 4dni(przedtem miałam7) i mam dużo mniej obfite krwawienia. Ogólnie dzięki tabletką okres to już nie jest męczarnia dla mnie :D no i rzecz najważniejsza, precz z gumkami :P chyba większość dziewczyn sie ze mna zgodzi że bez jest dużo lepiej :D i wygodniej. Pozdrawiam wszystkie czytelniczki tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje precz z gumkami :P nie tylko wygoda i komfort ale i lepsze doznania :P ja place za Cilest zazwyczaj rowne 20zl,mysle ze to jest taka optymalna cena jak na tabletki anty :) pozdrawiam wszystkie zabezpieczone kobietki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz mieć jeszcze tak,że w czasie brania tabletek(Najczęściej w czasie brania 3 pierwszych opakowań)może wystąpić plamienie!(Nie chodzi mi o 7-dniową przerwę)!To normalne,ponieważ organizm musi się przyzwyczaić do wyregulowania okresu!:P...Dlatego też(tak jak pisze nadia23)czasem przy pierwszym opakowaniu może krwawienie w ogóle nie wystąpić...Ja już teraz(jestem przy 9 opakowaniu)też dostaje okres w ten sam dzień:)I też trwa tylko 4 dni:)I też mnie przeważnie nie boli(tylko czasami i przeważnie jak boli to słabo i krótko):)U mnie też jest mniej obfite!:)...No jasne,że bez gumek jest lepiej:P:P:P...Ja również Was pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aah ja kiedyś zaraz gdzieś na początku chyba po 3-4 miesiącach od zażywania tabletek nie zrobiłam przerwy (gdyż okres zupełni mi nie pasował) a po tym grrrr przez ponad 10 dni w czasie przyjmowania drugoej paczki tabletek bez przerwy miałąm plamienia... dla mnie wydawało się to nie normalne troszkę, a kiedy powiedziałam o tym lekarce najpierw na mnie nawrzeszczałą, że nie zrobiłam przerwy (cholre - bo kilka miesięcy wcześniej gadała mi, że mogę ją zrobić bez problemu) a później tylko powiedziała: \"Tak się zdzarza\" - ah ta polska służba zdrowia :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xpytanekdox
czekam dalej, wczoraj powinnien się pojawić, dziś nic, co przyniesie jutro?? pewnie trzeba będzie stawić czoła temu, co zapewne się stało, biorę tabletki 3 lata i co, to był jeden jedyny raz bez prezerwatywy, moje życie zaczyna tracić wartość, jaką miało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samaniewiem
a jak to jest z tym paleniem podczas zażywania tabletek ? czy któraś z was pali ? nie wiem, czy palenie osłabia działanie tabl. czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
Ja paliłam,od czasu gdy biore tabl. odrzuca mnie od papierosów :P nie wiem jak to jest,ale wogóle nie ciągnie mnie żeby zapalić..... No i nie pale już z 5miesięcy.A to jest tak że należy rzucić palnie jeśli bierze się tabletki, ponieważ zwiększa się ryzyko zaburzeń sercowych (np. udar mózgu,zawał mięśnia sercowego) niby ryzyko jest większe u kobiet po 30 które palą,ale... :P tyle wiem od swego lekarza, a np. lekarz mojej znajomej powiedział jej że papierosy obniżają skuteczność tabletek....więc tak czy siak lepiej nie palić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
xpytanekdox głowa do góry!!! Będzie ok. Swoją drogą trzy lata w gumkach :/ to po co te tabletki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie tak tez sie zastanawiam po co gumki przy tabletkach?? przeciez po to wlasnie sa tabsy zeby powiedziec gumkom precz :P nie wiem dziwczyny to jest takie zakrecone wszystkie,jedne zazywaja dwa lata tabsy pala i pija alkohol i wszystko jest ok a drugie maja potem jakies problemy ze zdrowiem albo niespodziewanie wpadaja...Kazda z nas jest inna wiec tak naprawde to niewiele mozemy sobie nawzajem pomoc... Ale XPYTANEKDOX glowka do gory tak jak to powiedziala kolezanka Nadia :) w sumie to mimo tych tabletek trzeba byc swiadomym tego ze jednak to nie jest 100% pewnosci i ze zawsze mozesz byc tym 1%... Ja staram sie sobie to uświadamiac na kazdym kroku tzn nie histeryzowac i bac sie za kazdym razem po seksie (chociaz jestem jeszcze mloda i dziecko w moim wypadku zawalilo by wszystko) tylko wlasnie myslec o tym w taki sposob co zrobie,jak wtedy moje zycie sie potoczy...Po prostu staram sie do tego emocjonalnie doroslec!!! No to by bylo tyle mojego tworczego wykladu :P:P A propo palenia jeszcze,ja zazywam tabsy od 4 miechow i teraz albo nie pale w ogole albo sporadycznie do towarzystwa lub piwka :D nie czuje wiekszej potrzeby nikotyny odkad biore Cilest - identycznie jak Nadia :) Pozdrawiam cieplutko kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość --ania---
Mam do Was bardzo wazne pytania. Od dluzszego czasu biore Harmonet zawsze wszystko bylo ok. W tym miesiacu podczas brania tabletek mialam przez tydzien okres ( zadnej tabletki nie opusciłam biore je zawsze regularnie) teraz mam tydzien przerwy podczas, ktorego powinnam miec okres a tu nic...tydzien sie konczy we wtorek. Co o tym myslicie tez tak moze kiedys mialayscie....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powinnas sie tym przejmowac...Moze po prostu tym razem ogranizm inaczej zareagował,zdarza sie tak...Jesli jednak bedziesz miala tak w nastepnym miesiacu znow,to zglos sie do lekarza i zapytaj :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość --ania---
dzieki za odpowiedz:) jednak nie uspokoiłam sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala konwalia
hej. biore tabsy regularnie od sierpnia.. to moje pierwsze tabletki (cilest) nigdy nie mialam problemow z plamieniami- raz - jak przedluzylam jednym opakowaniem. dzis plamienie.. o co chodzi???? pomozcie..mojej gin dzis nie ma dopiero w pon. ;( sorry ze tak zasmiecilam ale nkt mi a forum nie odpowiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia23
gosienka2809 widze że się rozumiemy...nic dodać nic ująć :D......a co do problemu białej konwali słyszałam że czasem też takie coś może wystąpić, ale tylko SŁYSZAŁAM więc nie chce Ci nic doradzać, lepiej spytaj "profesjonalisty" :D ale to nie powinno byc nic poważnego....chyba że plamienie nie ustąpi....także dla swego świętego spokoju" pójdź do lekarza, chyba że któraś z innych dziewczyn tak miała i wie coś więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala konwalia
dzieki Nadia! chodzi mi dokladnie o to, czy plamienia obnizaja skutecznosc. do lekarza sie wybieram bo nie jestem glupia 15tka:) i umiem o siebie zadbac... tylko dzis sobota:( i jutro tez nieczynny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
plamienie nie obniza skutecznosci... ale do lekarza radzilabym sie wybrac, dla swietego spokoju, zeby zobaczyc co i jak :) bo jezeli wczesniej bylo wszystko w porzadku... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :)dzieki za odpowiedz na moje pytanie ale mam ich jeszcze pare:) czy biorac tabletki zarzywacie cos na swoja watrobe bo ja troszke boje sie tych hormonów i chce dbac o swoje zdrowie , jak cos zarzywacie napiszcie co? dzieki pozd pa:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
w zupelnosci wystarczy lakcid jedna kapsulka dziennie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kata20
HI dziewczyny...Mam 20 lat i jeszcze nie współżyłam z chłopakiem bo jakoś się bałam...ale myśle że dojrzałam już do tego, jednak boje się że wpadne...prezerwatywa to dla mnie za mało zabezpieczenia...chciałabym wziąść tabletki antykoncepcyjne ale w tym rzecz że ja chce uprawiać sex z chłopakiem tylko raz a słyszałam że jak zacznie się brać tabletki to potem nie wolno ich odstawiać bo można zajśc w ciąże nawet gdy się nie kochałaś z nim...ratunku...pomóźcie...nie rozumiem tego wszystkiego z tymi tabletkami..może ktoś mi to objaśni? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×