Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lajla

Cambridge-czy ktos stosował?

Polecane posty

Moriaa, sama zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, mnie się wydaje że tak z można schudnac, włąćzajac np aktywnosć fizyczna, ale konsultantci twierdza, albo scisła albo mieszana. Ja w jednymczasopiśmie o zdrowiu czy tałam, że zupka lub koktajl Cambridge może byc właśnie dla osób, ktore liza kalorie. Nie wiem, sama, jak ktoś ma jakieś zdanie na ten temat to bardzo proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria_44
Ja na pewno tego spróbuję. Może np. na początek tydzień mieszanej, a dalej normalne jedzonko (nie żarcie ;) ) i jeden posiłek zupka czy koktajl. Mam nadzieję, że wypowie się ktoś, kto ma juz doświadczenie z DC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria_44
Zamówiłam już sobie dietę (2 sestawy po 21 sztuk) i 15 batonów. Zaczynam prawdopodobnie od 1 lutego. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diablo
witam wszystkie kobietki i kobiety:) tak czytam wasze wypowiedzi juz dłuzszy czas i tak zacheciłyscie mnie do tej diety ,ze tylko czekam na dopływ gotówki i pewnie zaczne , mam pytanie do kogos kto sie na tym zna ,???????????????? mam prawie 14 miesieczną coreczke i jeszcze ja karmie, tak na noc i w przypływie smutku:))))) zastanawiam sie czy moge stosowac ta diete, przeciez wtedy organizm szybko sie oczyszcza i te szkodliwe substancje dostaja sie do pokarmu, prosze poradzcie mi!!!!!!!!!! bardzo chce stosowac ta dietke. wrocilam do wagi sprzed ciazy ale malo jadlam i cwicze prawie codziec , w ewakacje to sie nawet ze mnie smiali bo rano robiłam godzinne marszo-biego z wozkiem:))) ,a tu było by łatwiej zwłaszcza z wami!!!!!!!!!!! gratuluje wszystkim takich ubytkow tłuszczyku:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diablo- koniecznie skontaktuj się z kilkoma konsultantami(nie zjednym - bokażdyma inne zdanie ale zkilkoma) będziesz sobie mogła porównać otzrymane wyniki. PIrwsze 3 dni czy nawet4 to horror, koszmar najgorzej jest je przetrwać, ale jak amsz motywacje i wiesz czego i nie swita ci wgłowie że bezpieczniej będzie jak sie odchudzić np dietą 1000 kcl, to będzie ok. Pamiętak tylko o prawidłowym odzywianiu po DC. Inaczej waga wróci nawet z nawiązką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zaglądałam na forum, bo myślałam , że umarło śmiercią naturalną , ale widzę , że jestem potrzeba . Będę zaglądać tu w weekendy i odpowiadać na Wasze pytania. Najbezpieczniej odchudzać się pod kontrolą konsultantki. DC jest dietą bardzo nisko kaloryczną i nie każdy może ją stosować . przy niektórych scjorzeniach jest zabroniona przy innych wolno stosować dietę mieszaną. Dieta jest dla osób otyłych i z dużą nadwagą. Z aktywności fizycznej trzeba zrezygnować na czas stosowania diety, bo można sobie osłabić mięśnie, a serce też jest mięśniem. Do ćwiczeń powraca się przy diecie 1000 kal. Włosy wypadają tylko tym paniom, które niewłaściwie stosowały dietę, jadły za mało torebek lub przeciągnły dietę ponad zalecany czas. Diablo dietę możesz rozpocząć 3 miesiące po zakończeniu karmienia piersią. Taki maluch \"wysysa\" z Ciebie wszystko co najlepsze, więc najpierw musisz zregenerować się , a potem odchudaćDC. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moria 44 Ważysz prawidłowo. Ostrożnie z dietą, żebyś nie wpadła w efekt jo-jo. Dla Ciebie lepsza będzie dieta mieszana - śniadanie - DC, obiad jak w mailu, kolacja - Dc lub jarzyny z mięsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria_44
OK, dzięki Mamba :) Mam jeszcze pytanie. Ktoś pisał na formu, że na diecie mieszanej jako posiłek zjadał naturalny jogurt lub kefir ? Czy też tak mogę zrobić? Ja raczej nie lubię mięsa (choć wiem już z wyp. Mamby, że to najlepiej przyswajalne białko), przez pół roku (do 1 stycznia) nie jadłam wogóle mięsa. A co do rybki, to nawet nie wiem jaką i jak ją przyrządzić. Czy mogłaby być wędzona makrelka (mhm) albo jakaś inna wędzona rybka, czy też muszę kupić mrożonego mintaja i go w np. w kombiwarze przygotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria_44
Może ktoś zna jakieś dobre przepisy na ten 400 kaloriowy posiłek? :) Warzywa mrożone kupować? Ja na codzień odżywiam się tym co można kupić w sklepie a później tylko otworzyć i zjeść. Prawie wogóle nie gotuję (nie mam czasu :( ). Czasem nie jem śniadania (piję tylko kawunię) nie przygotowuję sobie niczego do szkoły (gdzie spędzam czasem 6 - 8 godzin) a po szkole, jadę od razu do pracy, więc jem to co można kupić w kiosku, w sklepiku, w automacie (czyt. snickersy, rogale z czekoladą i kawa z automatu). W związku z tym hasło "mięso z warzywami" brzmi dla mnie wrogo ;) Nie wiem, czy te warzywa posmażać :P Nie moga to być warzywa strączkowe i pomidory, a np brukselka może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Zastanawiam sie czy po wylacznej (3 tyg) od razu moge przejsc na 800kcal. Czy mieszana jest konieczna? Albo chociaz mieszana skrocic do 1 tyg (2 posilki miesko+warzywa i 1 zupka)? Nie mam duzo do zrzucenia. Wiem ze lepiej byloby skrocic wylaczna i zastosowac mieszana ale latwiej wytrzymac mi na wylacznej. Dziwne nie? Ktos wie? Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moria Odżywiasz się fatalnie. Z czasem może to się zamienić w niezłe sadełko. Do tego jeszcze zupełny brak witamin. Moja córka tak jadła przez kilka miesięcyi teraz boki wylewają jej się z biodrówek. Na szczęście oprzytomniała , zaczęła jeść więcej jarzyn i dochodzi do dawnej figury. Śniadanie to podstawa, bo masz przed sobą cały dzień na spalenie tego co zjadłaś. Jedna torebka DC zawiera 1/3 dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze tj. witaminy ,mikroelementy, białko,itd. i dopiero w 400 kal. jarzyn i mięsa lub ryby jest tyle składników odżywczycg co 1 torebce diety. Jogurt to za mało energii, witamin i innych składników. To te dziewczyny, które tak robią potem piszą , że wypadają im włosy i łamią się paznokcie. Możesz jeść mrożonki. Np. gotujesz bukiet jarzyn, z odrobiną cebuli razem z filetem z ryby w małej ilości wody, można solić sosem sojowym, dodać zioła dla smaku, pieprz , położyć na talerzu z paroma listkami sałaty lub kapusty kiszonej i gotowy obiad. Nie wolno smażyć i dusić potraw bo to zwiększa kaloryczność - tłuszcz jest bardzo kaloryczny. Ryby wędzone są tłuste -odpadają przy odchudzaniu. Możesz używać kombiwara. Przez kilka dni licz kalorie. Potem już będziesz wiedziała ile wolno Ci zjeść. Aneczka .24 Bardzo ważne jest powolne wychodzenia z DC. Im dłużej i wolniej będziesz wychodziła z diety tym masz większą szansę na utrzymanie wagi. Zbyt szybkie wychodzenie i wprowadzenie produktów węglowodanoych doprowadzi do ataku głodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamba, bardzo dziekuje za odpowiedz. Chyba masz racje. Jak ostatnio bylam na DC to tak bylo. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy moge pic red bulla (bez cukru)? Slabo sie czuje. Poprzedna diete znosilam super. Mialam nawet wiecej energii a teraz jestem padnieta. Zaznaczam ze jem 3 porcje dziennie i bardzo duzo pije. Ok 3 litrow wody i herbaty + 2 kawy. Pozdrawiam mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diablo
dziekuje za odp. i dobre rady , troszke ostudziło to mij zapal ale... niestety macie szczera racje, potem mogłabym słono zapłacic za karmienie i stosowanie dietkitak myslałam jak to pogodzic , moze jakbym zazywała tak jak zarzywam teraz witaminy , i tylko ograniczała sie do wieczornego karmienia:))), tak pisze poniewaz moje zywienie obecnie jest całkiem nierozsadne;) a tak na marginesie to juz wiem dlaczego niemogłam wytrwac przy innych dietach; nie chodziło o głod , bo moge zyc bez jedzenia:) własnie czasem przesadzam , ale przygotowywanie tych posiłków li kupowanie produktow mnie meczy i nudzi , dlatego zarucam diete , jak nie myslec o jedzeniu to na całego:)))) taki zarcik , ale jest to wielka wygoda , moze teraz sie uda:)))) chciałabym cos zrzucic przed latem i jeszcze podrzezbic:)))) , chetnie skorzystam z pomocy i doradztwa:)))) buziaki i POWODZENIA BABECZKI:)))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria_44
Dzięki Ci Maba, jesteś święta :) Rozpoczęcie dietki planuję na przyszły wtorek, bo w poniedziałek mam strasznie ciężki egzamin. Będę na bierząco informować miłe Panie o moich postępach, samopoczuciu i odpowiem z chęcią na każde pytanie dotyczące smaków i wszystkiego, gdy już zacznę dietkę stosować . Oczywiście nie mogę się już doczekać. P.S. Droga Mabo, ja wiem, że to moje odżywianie jest fatalne. Dziś np. na śniadanie zjadłam jajecznicę z 1 jajka i łyżeczki margaryny (jadłam w biegu - 5 minut przed wyjściem z domu) a później, dopiero o 18:30 trzy kawałki pizzy, po powrocie do domu o 20 kawałek piernika ze szklanką mleka. Dopiero , gdy przeanalizuję mój dzień i to co jem, uświadamiam sobie, że to jest strasznie dla mojego organizmu. Obiecuję, że po zastosowaniu DC będę jeść regularnie i zdrowo, aby nie stracić tego, co mam zamiar osiągnąć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamierzajaca zaczac
Chcialabym sprobowac diety Cambridge... Mam tylko problem ze zdecydowaniem sie na smaki napojow, bo nie wiem, ktore mi beda smakowac... Z wypowiedzi na forum mam wrazenie, ze jednymi z "wiekszych atrakcji" dety Cambridge sa batony. Mam w zwiazku z tym pytanie do dziewczyn na diecie - ktore batony smakuja Wam najbardzie, a jakie odradzacie? Wiem, ze wszystko zalezy od osobistych upodoban, ale moze Wasze doswiadczenia smakowe beda dla mnie jakas wskazowka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie, ktore probowalam sa pyszne. Ale wez pod uwage ze pilam same plyny i nagle cos slodziutkiego i twardego znalazlo sie w moich ustach-rozkosz! Mialam 3 smaki: czekoladowy, morelowo-waniliowy i zbozowy o smaku owocowym. Moj faworyt to czekoladowy! Ale ja uwielbiam czekolade. Teraz nie kupilam batonow. Latwiej wytrzymac mi diete na samych zupkach i napojach. Jak raz cos zaczne gryzc to nie chce juz pic zupek :( Jedno wiem na pewno. NIE KUPUJ POMIDOROWEJ!! Wg mnie najlepsza jest jarzynowa. Napoje so ok. Ale te owocowe sa troszke gorsze. Najlepszy waniliowy i kakaowy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria
A ja mam aż 15 batonów :) Jeszcze nie próbowałam, zacznę dietkę w sobotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka24
maba, prosze powiedz czy musze pic herbate z pokrzywy? na jakims watku dziewczyna napisala ze koniecznie i ze jeszcze trzeba brac witamine B. Czy to prawda? Czy po scislej moge zastosowac tydzien tradycyjnej mieszanej (2 posilki DC + 1 konwencjonalny) i tydzien "mniej" mieszanej (1 posilek DC + 2 konwencjonalne). Oczywiscie same warzywa i chude miesko. I jeszcze jedno: kiedy moge wlaczyc jogurt bez cukru i z obnizona wartoscia tluszczu - 1% (chyba nie ma bez cukru i tluszczu)? Z gory dziekuje! Wreszcie minelo zmeczenie i jestem szczesliwa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka24
maba, prosze powiedz czy musze pic herbate z pokrzywy? na jakims watku dziewczyna napisala ze koniecznie i ze jeszcze trzeba brac witamine B. Czy to prawda? Czy po scislej moge zastosowac tydzien tradycyjnej mieszanej (2 posilki DC + 1 konwencjonalny) i tydzien "mniej" mieszanej (1 posilek DC + 2 konwencjonalne). Oczywiscie same warzywa i chude miesko. I jeszcze jedno: kiedy moge wlaczyc jogurt bez cukru i z obnizona wartoscia tluszczu - 1% (chyba nie ma bez cukru i tluszczu)? Z gory dziekuje! Wreszcie minelo zmeczenie i jestem szczesliwa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka24
maba, prosze powiedz czy musze pic herbate z pokrzywy? na jakims watku dziewczyna napisala ze koniecznie i ze jeszcze trzeba brac witamine B. Czy to prawda? Czy po scislej moge zastosowac tydzien tradycyjnej mieszanej (2 posilki DC + 1 konwencjonalny) i tydzien "mniej" mieszanej (1 posilek DC + 2 konwencjonalne). Oczywiscie same warzywa i chude miesko. I jeszcze jedno: kiedy moge wlaczyc jogurt bez cukru i z obnizona wartoscia tluszczu - 1% (chyba nie ma bez cukru i tluszczu)? Z gory dziekuje! Wreszcie minelo zmeczenie i jestem szczesliwa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka24
maba, prosze powiedz czy musze pic herbate z pokrzywy? na jakims watku dziewczyna napisala ze koniecznie i ze jeszcze trzeba brac witamine B. Czy to prawda? Czy po scislej moge zastosowac tydzien tradycyjnej mieszanej (2 posilki DC + 1 konwencjonalny) i tydzien "mniej" mieszanej (1 posilek DC + 2 konwencjonalne). Oczywiscie same warzywa i chude miesko. I jeszcze jedno: kiedy moge wlaczyc jogurt bez cukru i z obnizona wartoscia tluszczu - 1% (chyba nie ma bez cukru i tluszczu)? Z gory dziekuje! Wreszcie minelo zmeczenie i jestem szczesliwa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Karolka*
Witajcie dziewczyny! Odzywam sie po raz pierwszy, na DC jestem 3 dzien (a wlasciwie to juz 4 - glod nie pozwala mi spac hehe) Fajnie ze jest taki topik, od razu lzej na serduchu i na wadze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria
Karolko! Ja zaczynam w sobotę :) Napisz na jakiej jestes teraz diecie (mieszana czy "głodowa") oraz jak sobie rozkładasz posiłki.Jak smakuja Ci koktajle, jakie masz smaki, czy jesz też batony, no wszystko co tylko Ci przyjdzie do głowy. :) Napisz też ile masz wszystkich zupek i koktajli i na jak długo przewidujesz dietkę? Ja mam w sumie 57 produktów i chce zrobić sobie 19 dni diety mieszanej (2 produkty DC + jeden wlasny (do 400kcal) i później 19 dni (1 produkt DC i dwa własne posiłki). Moje BMI jest w normie, dlatego nie wskazane jest abym stosowała dietę ścisłą. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź :):) Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Moria!!! BARDZO sie ciesze ze sie odezwalas. Moje BMI tez jest prawie w normie, ale moja psychika niestety nie (w 2 m-ce zrobilo mnie sie 6kg wiecej buuuu) Stosuje diete scisla, 4 dzien, minus 1,5 kg....nie jest wiec zle. Planuje pelne 3 tyg, mam nadzieje ze dam rade. Aha, jestem jakas inna niz wszystkie odchudzaczki na tym forum bo najbardziej lubie owoce lesne hihi.. no i oczywiscie batony mniam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do morii: Sprawdzilam i wyszlo mi ze mam najwiecej owocow lesnych oraz cappucino. Jest tez kilka kurczakow z grzybami ale ja jestem potwornie slodkolubna wiec stawiam na koktajle i batoniki. Batony(jak juz musze cos GRYZC i czuje ze nie wytrzymam) kupuje w aptece w wawie na kabatach, tam tez kupilam cala DC. Jeden baton kosztuje 7 zl. Wstaje dosc pozno wiec sniadanko, poprzedzone szklanka wody, jem ok poludnia, obiad o 16 i pozna kolacja grubo po 18, bo klade sie spac baaardzo pozno. Ogolnie dbam o to by nie robic za duzych przerw miedzy posilkami bo zawroty glowy gawarantowane. No i pije mase wody mineralnej, kawe z mlekiem 0%, raz wypilam cole light i red bulla bez cukru. Koktajle rozrabiam sobie w butelce 0,5l wody mineralnej napelnionej oczywiscie do polowy. Wsypuje zupke przez lejek (inaczej sie zolza wysypuje hehe) zakrecam butle i udaje ze to shaker a ja jestem barmanka.. ;) Razem ze mna zaczela przyjaciolka, wiec nie jestem sama Ale i tak jest mi CHOLERNIE ciezko!!!!!! Przepraszam za elaborat, mam nadzieje ze odpowiedzialam wyczerpujaco. Trzymam kciuki za Ciebie i cala reszte. Odezwij sie koniecznie jak Ci idzie. Niedlugo bedziemy super laseczkami:))) *Karolka*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria
Do Karolki: I jak Ci smakują owoce leśne? Spotkałam się z wieloma negatywnymi opiniami o tym smaku. Ja mogłam sobie wybrać wszystkie smaki, i mam chyba 25 grzybowych zup, 3 kurczak z grzybami, 1 jarzynowa, kilka koktajli waniliowych, czekoladowych i cappuchino, a batony mix (oprócz tych o smaku pizzy). Rozumiem, że jesteś na diecie ścisłej, czyli bez żadnych dodatkowych posiłków - podziwiam Cię za wytrwałość :) Napisz koniecznie ile chcesz zrzucić, i oczywiście jak Ci idzie :) Ja będę pisać każdego dnia :) Kurcze, gdyby nie jutrzejszy egzamin, to już bym zaczęła, a tak, muszę się wstrzymać do soboty. A co do kawy z mlekiem, to słyszałam, że nie można dodawać mleczka, bo wtedy coś nie tak jest z ketozą...(?) ale pewna nie jestem. W weekend wypowie się pewnie Maba, która sama jest konsultantką i wie chyba wszystko na temat dietki. Ja jestem straszną kawoszką (obowiązkowo rozpuszczalna z cukrem i górą śmietanki) więc pewnie będę się wspomagać tym napojem ;) Kupiłam tez już sobie 5 litrów wody :) Najgorsze będzie to mięso :/ Wie ktoś może, czy można jeść na diecie mieszanej brukselkę? Bo ja bym z chęcią tylko to jadła, no plus (niesety) mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria
Właśnie wyczytałam, że można dodawać mleko, nawet do koktajli nawet 0,5%-owe ! To świetna informacja. W związku z tym, czy ktoś wie, czy mogę zamiast tego mięsa jeść jogurt naturalny 0,5% tłuszczu i łykać dodatkowo Multi-tabs, by uzupełnić witaminy. Ja po prostu sobie tego mięsa nawet nie wyobrażam, a jogurcik z chęcią :) Albo przynajmniej co drugi posiłek jogurt. Znalazłam tez informaację, że można jeść owoce morza, czyli np. moje kochane krewetki, no ale... jak je przyrządzić? (Upiec? ) No nie ukrywam, że bardzo chcę wywinąć się od mięcha, bardzooo! Mabo, gdzie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moria
Właśnie wyczytałam, że można dodawać mleko, nawet do koktajli nawet 0,5%-owe ! To świetna informacja. W związku z tym, czy ktoś wie, czy mogę zamiast tego mięsa jeść jogurt naturalny 0,5% tłuszczu i łykać dodatkowo Multi-tabs, by uzupełnić witaminy. Ja po prostu sobie tego mięsa nawet nie wyobrażam, a jogurcik z chęcią :) Albo przynajmniej co drugi posiłek jogurt. Znalazłam tez informaację, że można jeść owoce morza, czyli np. moje kochane krewetki, no ale... jak je przyrządzić? (Upiec? ) No nie ukrywam, że bardzo chcę wywinąć się od mięcha, bardzooo! Mabo, gdzie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moria, wlasnie sie zalamalam i zjadlam jedna kromeczke pieczywa tostowego. Nienawidze siebie za to, buuu... Ale dieta scisla jest dla mnie latwiejsz psychicznie. Gdybym mogla miec jakikolwiek kontakt z jedzeniem (nawet 1 posilek dziennie) zlamalabym sie w ogole :(( W zwiazku z tym lodowka jest pusta. Z jedzenia mam 2 zgrzewy wod mineralnych wszelkiego kalibru no i mleko 0%. Niestety zrobilam znajomemu grzaneczki no i zjadlam 1 sucha kromke :((( Ale nie poddaje sie i jutro znow scisla DC. Chce zrzucic lacznie 10 kg. Na razie obieclam sobie ze nie wejde na wage do poniedzialku ale watpie czy mi sie uda. Jestem ultraorodoksem lesnoowocowym i cappucino. Smakuja mi najlepiej (choc i tak sa ohydne ;)) Jak juz wspominalam czasem kupie batona (czekoladowy, zbozowy lub morelka). Innych moja apteka nie posiada. Napisz jakie smaki batonikow dostalas i gdzie zamawialas dietke. No i dlaczego nie chcesz jesc mieska-bedziesz potrzebowac duuuzo bialka... Zycze Ci powodzenia na egzaminie, ja juz jestem po sesji, mam przerwe wiec czas na odchudzanie :))) Mam nadzieje ze jutro nie zalicze zadnej wpadki Czekam na wypowiedzi mojej idolki MABY ( Maba jestes swietna, moja apteczna konsultantka do piet ci nie dorasta!!!) Moria, czekam kiedy do mnie dolaczysz , bedziemy sie wzajemnie wspierac :))) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×