Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

Jestem znów :) Witaj Beatek 🌻 Witaj Ewe 🌻 Witaj Karolina 🌻 Alfabetycznie ;) Ciekawe, gdzie Ninka... Może znowu jakieś sandałki poszła kupic w godzinach pracy ;) Martyna dziś rano nie chciała usiąsć na nocniku, wyczaiła, że sama może z niego wstać... No to pozwoliłam jej wstać, oczywiście nocnik pusty. dosłownie moment stała w łazience \"bez majtek\" i nagle słyszę ciur -ciur :O Zsikała się na podłogę... Ale potem ładnie zawołała, że chce kupkę i nawet wyciągnęła nocnik z kąta za sedesem... Ona też mi się plącze cały czas przy nogach, ale sa postępy - zdarza się, że sama się czymś zajmie, np wozi lalke w wózku (biedni sąsiedzi na dole...) albo układa jakieś klocki czy wysypuje klamerki z koszyczka (najnowsza zabawa...) Jak zmywam albo obieram ziemniaki, czy w ogóle coś robię w kuchni to ona raczej się bawi sama, albo biega po mieszakniu. Jak mam już duży kłopot z nia to ją wsadzam do krzesełka i daję cos do zabawy - np magnesiki od Danonków. Z pójściem do łazienki na krótko też nie mam problemu, bo Martyna jest w stanie wytrzymac chwilę bez zawracania mi głowy, ale już mycie włosów odbywa się w asyście pomagierki ;) Kapiel - tylko jak śpi wieczorem, albo jest Mariusz. A z tym chodzeniem na \"golasa\" :) Mariusz raczej nie chodzi bez koszulki, przebiera się w łazience, tylko czasem zmienia koszulkę przy szafie to Martyna biegnie, woła \"tatuś gojaś\" i koniecznie chce pocałować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko - witaj Martynka jest słodka :D A Przemek ma tatuaż i jak Maks go widzi to koniecznie chce go umyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajnie Maks reaguje! Mój brat ma tatuaż (łeb tygrysa :O), ale Martyna go tylko pokazuje palcem i mówi \"kiciuś\";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko napisz proszę czy Twój brat chodził do tej wojskowej szkoły we Wrocławiu ? Bo mój 16 letni siostrzeniec dostał świra na tym punkcie , a Ty coś kiedyś o tym pisałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko napisz proszę czy Twój brat chodził do tej wojskowej szkoły we Wrocławiu ? Bo mój 16 letni siostrzeniec dostał świra na tym punkcie , a Ty coś kiedyś o tym pisałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli co?pokazujecie sie Waszym dzieciom \"na golasa\" czy nie?:) jakie macie zdanie na ten temat? nas Antek raz na jakis czas zobaczy nas\" w neglizu\",ale mysle ,ze czas z tym skonczyc:) nie zebym cos miala do bezpruderyjnych rodzicow:)tylko troszke sie boje,ze jednak w naszym spoleczenstwie takie \"praktyki\" nie sa jeszcze na czasie.pozniej moje dziecko pojdzie do piaskownicy -bedzie opowiadalo innym dzieciom bez zadnych krepacji jak zbudowana jest mama czy tata i albo to on bedzie uchodzil za ufoludka albo to my za zboczencow.....tego sie obawiam i dlatego powoli powiem STOP goliznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli co?pokazujecie sie Waszym dzieciom \"na golasa\" czy nie?:) jakie macie zdanie na ten temat? nas Antek raz na jakis czas zobaczy nas\" w neglizu\",ale mysle ,ze czas z tym skonczyc:) nie zebym cos miala do bezpruderyjnych rodzicow:)tylko troszke sie boje,ze jednak w naszym spoleczenstwie takie \"praktyki\" nie sa jeszcze na czasie.pozniej moje dziecko pojdzie do piaskownicy -bedzie opowiadalo innym dzieciom bez zadnych krepacji jak zbudowana jest mama czy tata i albo to on bedzie uchodzil za ufoludka albo to my za zboczencow.....tego sie obawiam i dlatego powoli powiem STOP goliznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na golasa to u nas wygląda tak że czasami Marek jak się goli to rozbiera się do pasa z wspomnianej koszulki :) a mnie Patrycja widziała w staniczku i majtkach :) Ale nagość to przecież naturalna sprawa i tworzenie w tego tematu tabu wg mnie w późniejszym wieku może wzbudzić niezdrowe zainteresowanie naszych dzieci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko - mój brat chodził do tej szkoły, ale okazało sie, że jest chyba zbyt słaby psychcznie. A poza tym - tam trzeba się uczyć... Na poczatku jest 6 tygodni \"unitarki\" czyli podstawowego szkolenia wojskowego. Potem przysięga i normalny rok akademicki - zajęcia, nauka. A oprócz tego warty, manewry... Ale inni chłopcy byli zadowoleni. Ewe - my się nie pokazujemy Martynie na golasa od początku. Jestem zdania, że nie wiadomo, co takie dziecko zapamięta, wię na wszelki wypadek... Czasem przy niej przebieram bluzkę, ale stanik jest na miejscu. Mariuszowi zdarza się też czasem przebrać spodnie, ale szybko i też zawsze w bieliźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewe - wszystko z umiarem. Przecież jak zobaczy męża bez koszulki to nic się nie stanie. Albo jak poptrzy sobie na mamę w samej bieliźnie. Myślę, że dzieci powinny być przyzwyczajane do nagości swojej i rodziców, żeby potem nie czuły sie skrepowane np. rozebraniem się na basenie czy u lekrza. Zresztą mysle, że dzieci nie interesuje tak bardzo temat nagości i nie będę to temety dyskutowane w piaskownicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, Beatek masz rację, że nagość to sprawa naturalna, ale są pewne granice i tymi granicami jes wg mnie właśnie bielizna. Oczywiście, jak dziecko będzie starsze i \"przyłapie\" mnie czy Mariusza bez bielizny to nikt problemu robic nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko musi się przyzwyczaić do nagości, ale wszystko z umirem i w granicach rozsądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz będę uciekać, moja mama jest w pobliżu i zapowiedziała się na herbatkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie też granicą jest bielizna Ale z innej beczki znam takich rodziców co śpią ze swymi dziećmi czy to razem czy osobno nawet jak dziecko ma około 8 lat uważacie że to normalne bo wg mnie nie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko - ty to masz dobrze z ta mamą :) A wydawało mi się, że kiedyś mówiłaś, że ona pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, to nie jest normalne. O ile jeszcze mozna wytłumaczyc sobie niemowlecia z rodzicami, o tyle dziecko powyżej 3 lat powinno spac juz w swoim łóżeczku. Mi bardzo zależało żeby Maks spał sam od poczatku i udalo się. Tylko czasem wedruje do mnie do łóżka ale to dlatego, ze nie chce mi sie go usypiac u niego jak sie obudzi w srodku nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina :) Mama pracuje, ale jej praca polega na robieniu kontroli w domach i na posesjach. I czasem jak jest w poblizu to może szybciej jakies kontrole zrobić i wpaść :) Jeszcze jej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też nie spaliśmy z Martyną nigdy. Mariusz się bardzo obawiał, że ona sie przyzwyczai i później nie będzie można jej kłaść w łóżeczku. Jest to dość wygodne, choć czasem żal mi, że nie śpię z Martynką...Ale spanie z mężem też ma swoje dobre strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! To ma fajną pracę :) choc z drugiej strony nie chciałabym chyba spotkac niektórych ludzi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, Karolina, niektórzy ludzie sąstraszni, piszą skargi, awanturują się... Mama przyszła, spadam! Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam ze spacerku i zakupów :) Ninko kochana wysłałam Ci już kolczyki :) Pozwoliłam sobie na małe zmiany ;) wiem ,że nie lubisz zbyt długich ,a niestety z tymi uszkami co chciałaś żebym na nie zmieniła były długie ;) więc trochę skróciłam drucik ;) Mam nadzieje ,że Ci się spodobają po zmianie również . No i oczywiście czekamy na fotki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam ze spacerku i zakupów :) Ninko kochana wysłałam Ci już kolczyki :) Pozwoliłam sobie na małe zmiany ;) wiem ,że nie lubisz zbyt długich ,a niestety z tymi uszkami co chciałaś żebym na nie zmieniła były długie ;) więc trochę skróciłam drucik ;) Mam nadzieje ,że Ci się spodobają po zmianie również . No i oczywiście czekamy na fotki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loli,wiem,ze zaden ze mnie kupiec,ale pochwalic sie chyba mozesz swoim dzielem,co?;) mam nadzieje,ze wezmiesz mnie pod uwage:)czekam na fotki:) ja dalej o nagosci;) wiecie...Antek to nas do tej pory widzial i bez bielizny...tak bylo od poczatku dlatego teraz zadnego wrazenia nie robia na nim moje piersi np.Ale jak juz wczesniej pisalam,od dzis przystopuje troche,bo faktycznie pozniej sie moze takim zbytnim luzem namieszac dziecku w glowie. a trawa mnie ominela,padalo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka nie miałam dziś czasu ale temat poruszyłyście, wygląda na to, że ja jestem najbardziej liberalna-bo my to nawet kompiemy się z Maćkiem, na początku to próbował Marka łapać za siusiaka-śmiechu mieliśmy co nie miara, a teraz normalnie to traktuje i my też jakoś szczególnie się nie obnosimy z nagością-myslę że to szkodliwe nie jest w takim wieku. Poza tym też chodzi za mną krok w krok, drzwi od łazienki nie mogę zamknąć, bo jest histeria, to samo Marek. Do mnie przykleja się zawsze kiedy akurat jestem zajęta w kuchni, nic nie pozwala mi zrobić, chociaż fakt mało nas widzi. Ciekawa jestem reakcji Maćka jak będę małego karmić piersią. Z bajeczek lubi tylko Jedyneczkę-ogląda spokojnie jak stary kinoman, nic więcej w telewizji go nie interesuje-no może jeszcze reklamy ;) I sukces od soboty Maciek zasypia we własnym łóżku :D Papa do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewe - 🌻 przepraszam Cię bardzo ,że Cię pominęłam przy wysyłaniu fotek ,ale to z przyzwyczajenia wklepałam adresy te co zawsze ;) zaraz się poprawię ;) Co do nagości to :D bywa różnie . Dobrze ,że jest dziewczynką :D Adrian za to nie może chodzić w slipkach bo kilka razy go chciała złapać ,, co to,, ? :D No ,a on zamiast spokojnie zareagować to powiedział ,że nie wolno i poszedł się ubrać ;) a to jeszcze bardziej ją zaintrygowało co tam może być ... Ja się trochę krępuje ale wkońcu to jest dziewczynka ale gdybym miała chłopca to nie wiem jabym się zachowywała ... Czasem łapie mnie za bluzkę i mówi ,,cycy-cycy,, i szrpie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że tylko na moment, ale się pochorowałam i leżę w łóżeczku. Zajrzałam, żeby tylko powiedzieć Loli, ze pieniążki poszły! 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×