Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

Karola ,a wiesz jaki dochód musi być żeby odebrali mi dodatek? Ja na rękę będę mieć ok 600zł to chyba za mało żeby zabrali (na dwie osoby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
504 zł na osobę w rodzinie źle Cię zrozumiałam zabiorą Ci wychowawczy a dodatek dla samotnych matek Ci przysługuje nadal chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie. To jest tak: masz prawo do zasiłku rodzinnego 43zł jeśli Twój dochód na osobe w rodzinie nie przekroczy 504zł/miesiąc. Jeśli tak jest to w zależności od sytuacjo przysługuje Ci: 1. wychowawczy (ale chyba trzeba wcześniej pracować i być nadal zatrudnionym - nie wiem dokładnie - ja dostaję) 400zł 2.dodatek dla samotnych matek - o ile sie nie mylę 170zł 3. Inne dodatki, o których nie ma zielonego pojęcia A jeśli zaczniesz pracowac to zabierają ten zasiłek wychowawczy (400zł). Pozostałe możesz dalej pobierać. Potem na koniec roku (chyba) weryfikują Twoje dochody - znowu trzeba wypełniac wnioski - i jeśli dochód nie przekracza 504 zł to dalej możesz pobierać, ale wychowaczy zabierają odrazu po rozpoczęciu pracy - powinnaś zgłosić ten fakt. Mam nadzieję, że zrozumiałaś co napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok zrozumialam :) ale ja nie mam wychowawczego bo nie pracowalam wczesniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dostajesz tylko to 43 zł i dla samotnych mam, tak? tego nie zabierają. No chyba, że okaże się, że Twój dochód na osobę w rodzinie przeracza 504 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę lepiej dziękujemy 👄 Sobota wieczorem stronki otwierają się wiekami :( Wioletka jeszcze nie śpi ,a Maksiu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli już wszystko wiem :) dzięki Karola Przedewszystkim nie wiedziałam czy nie odbiorą mi dodatku, ale jak wiem ,że nie to kamień spadł mi z serca:) Nie opłacałoby mi się wtedy charować za marne grosze ... To będzie męcząca praca ,ale muszę wkońcu działać :) i pomyśleć o swojej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś upiekłam ciasto, ale nie wyszło mi wogóle, nie dość że zakalec to jeszcze banany twarde i się spiekło. CHOLERA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posłałam fotkę :) zobaczcie! Właśnie prubuję uspać Wiolkę ale wrócę do Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie miałam pisać, że Maks ostatnio usnął w podobnej pozycji :) tylko nie miał kto zdjęcia zrobić, a szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola daj no kawałek tego ciacha , mnie zakalce smakują :) Co do Wioli to prababcia zostanie i babcia o ile praca pozwoli, tylko za parę miesięcy prababcia chce pojechać do ciężarnej siostry i wtedy będzie rybka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danti milczy ,ciekawe jak się sprawy mają... Mam nadzieję ,że już są pogodzeni i dlatego nie pisze ;) A Jonka może się pojawi dopiero, Ninka też milcząca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale może do tego czasu znajdziesz coś innego? Nie wiem co Ci poradzić. Ale według mnie Wiola będzie musiała praktycznie przeprowadzić się do prababci. Przecież nie będziesz jej ciągać po nocach z jednego domu do drugiego :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Ani i Simonie nie wspomnę bo zapadły się pod ziemię :( Ewcia też więcej się nie odezwała... Dziewczyny zapomniały o naszym topiku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ma napisać dopiero w poniedziałek bo net tylko w pracy. Ania pewnie w szkole więc nie ma czasu, a zresztą ostatnio pisała, że jest słaba więc może poprostu odpoczywa. A o Simonke to się boję :( bo na innym topiku pisała, że pokłóciła sie ostro z mężem i chce od niego odejść :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro muszę dać odpowiedż ,czy biorę tę pracę. Długo myślałam ,ale jeszcze się z tym prześpię;) Chciałabym coś wkońcu zarobić i trochę odłożyć... Kupić za własne pieniądze o nic się nie prosić... Nie mogę narzekać bo Adi kupuje wiele rzeczy ,ale wiesz coś swojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem Cię, ale czy to jest warte takiego poswięcenia? Przecież będziesz widywała Wioke co drugi dzień, a do tego pewnie będziesz tak zmęczona że opieka nad dzidziusiem nie będzie Ci srawiała juz takiej radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcie tak dzisiejsze ,po powrocie od babci :) Zasnęła baardzo twardo,a jak ją kładłam do łóżka to wyszła... Rzeczywiście jak tak Simona napisała to też się obawiam:( Kurczę tak mi przykro ,że ona tam sama bezbronna i nieporadna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×