Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sloneczko1984

włokniaki piersi

Polecane posty

Gość PoRa
O dzięki !!zaraz wyszukam sobie na necie wszelkich wiadomości na temat tego leku:) dobrze by było gdybyś mogła za jakiś czas napisać nam jak na ciebie podziałał ten lek ???dzięki :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seniorita85
PoRa mnie ostatnio dręczył problem antyperspirantu, bo używam go od zawsze non stop i myślałam,ze to on właśnie jest przyczyną powstawania u mnie guzków, jednak na kontrolnym usg tydzień temu zapytałam o to mojego lekarza i tylko uśmiechnął się i powiedział,że to na pewno nie jest przyczyną i że bez obawy mogę dalej go używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, okazało się że mam krwiaka zrobił mi się krwiak po zabiegu ;/ a propo\'s dezodorantów i antyperspirantów. Ja nie wyobrażam sobie abym ich nie używała, nie pokazałabym się gdybym wydzielała nieprzyjemne zapachy. Jeśli mogą robić się guzki od tego to trudno ale nie wyobrażam sobie abym wydzielała nieprzyjemne zapachy. Znam kilka osób które nie używają antyperspirantów i to od razu czuć i uważam że jest to strasznie nieeleganckie. pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoRa
Ja myślę dziewuszki,że tak naprawdę to jeszcze sami lekarze nie do końca sami wiedzą co może być przyczyną powstawania tych włókniaków dlatego zdania na ten temat są podzielone.Ale dobrze,że istnieją takie fora ,gdzie my same możemy pisać o swoich doświadczeniach w tej sprawie i podtrzymywać się na duchu:)) A jeśli chodzi o pocenie się i "swąd"z tym związany to macie rację,że nikt tego nie lubi ale są też inne sposoby na uniknięcie tego-jakiś czas temu czytalam sporo na ten temat na stronce dla trendenserek firmy Meybellin New York.PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limonla
do AZB mnie po mamotomi tez zrobil sie krwiak, piers byla czesciowo wielkim siniakiem, wczpraj minąl m-c od zabiegu, siniak zginął ale mam tearde i przy lekkim nacisnieciu mnie boli wiec poszlam dzis do kontroli. Lekarz obejrzal i powiedzial ze bedzie sie wchlanial do 3 m-cy apotem wszystko zginie i sladu nie bedzie. Rozmawial dzis z pania ktora tez miala to soamo co ja wloknisto torbilowate i rowno po 3 latach znowu szla na taki zabieg.Ja za 3 m-ce od zabiegu mam zrobic USG. to tyle na dzis. AZB napisz co dalej z krwiakiem u ciebie i czy bylas u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoRa
Limonla-zapewniam cię,że to wszystko się ładnie wygoi ,ale potrzeba na to czasu i cierpliwości.Ja też dlugo mialam siniaka i twarde miejsce wokół rany ,ale lekarka zapewniła mnie ,że wszystko się rozejdzie tak mniej więcej do pół roku bo wewnątrz rany były szwy ,które tak dlugo mialy prawo się rozpuszczać.Dziś pierś wygląda dobrze i jest zupełnie miękka. Chcialam wam jeszcze powiedzieć,że wczoraj byłam na kontrolnej wizycie u swojej onkolog ,ktora wypisała mi lek o nazwie:Mastodynon N ,który jest prawdopodobnie bardzo dobry na mastopatię włónisto-torbielowatą-wypróbuję więc ten lek a potem wam napiszę czy faktycznie jest skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, mam krwiaka, ale pierś nie jest sina. Jest normalna tyle że czuje coś twardego pod raną i w bok od rany. Teraz zamierzam odebrać moje wyniki histopatologiczne i udać się do lekarza z wynikami. Może wtedy coś mi powie na temat tego krwiaka i kiedy mam przyjść na kontrole. Dziewczyny jak myślicie kiedy można zacząć ćwiczyć aerobic? Mam nadzieję że już z moją piersią będzie ok, bo się zestresowałam że mam krwiaka, a teraz się stresuję bo boję się wyników histopatologicznych. ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoRa
Obawiam się moja droga,że z aerobiku będziesz musiała zrezygnować do czasu całkowitego zagojenia się rany:( Gorąco w to wierzę,że Twoje wyniki będą dobre:)) A na tego krwiaka lekarz z pewnością przepisze Ci maść do smarowania i wszystko ładnie się wchłonie-głowa do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wyniki mam dobre :) jestem zdrowa. Mam pójść za pół roku na usg. Generalnie krwiaka jeszcze mam ale chyba zniknie ? mam nadzieje. Co do aerobicu to muszę się trochę wstrzymać ;( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wyniki mam dobre :) jestem zdrowa. Mam pójść za pół roku na usg. Generalnie krwiaka jeszcze mam ale chyba zniknie ? mam nadzieje. Co do aerobicu to muszę się trochę wstrzymać ;( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na krwiaka nie dostałam maści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjutfkjdxzscdfvgbhnjmk
na te antyprespiranty trzeba wiedzieć że te antyprespiranty zatykające ujścia kanałów potowych wymagają odpowiedniego postępowania spokojnie można je stosować na dzień, ale wieczorem należy je zmyć bardzo dokładnie ostrą gąbką ciepłą wodą z mydłem, i długo i intensywnie aby odetkać kanaliki. jeśli nie robicie tego, to mogą być różne powikłania w węzłach chłonnych aż do piersi włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 019****
Cześć!!!! Od 2 miesiecy choruje na lewa piers , mialam przeprowadzone badania USG i momografie , w USG wyszedl mi wlokniak i powiekszone wiezy chlonne lewej pachy , a momografia wyszla czysto bez zmian przeprowadzone dodatkowo mialam badanie krwi zwiazane z prolaktyna ,zekomo mam podwyszszona nieduzo . Czy ktos wie jaka jest norma prolaktyny we krwi PROSZE ODPISZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Mam włókniaka w lewej piersi. Za dwa dni mam miec biopsję mammotomiczną. Straszna panikara jestem i nie śpie po nocach bo boje się, że będzie boleć itp. Czy któraś z was miała tego rodzaju przeprowadzaną biopsję? Proszę o szybką odpowiedz :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Mam włókniaka w lewej piersi. Za dwa dni mam miec biopsję mammotomiczną. Straszna panikara jestem i nie śpie po nocach bo boje się, że będzie boleć itp. Czy któraś z was miała tego rodzaju przeprowadzaną biopsję? Proszę o szybką odpowiedz :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nareszcie znalazlam forum na temat wlokniaka piersi!2 lata temu mialam usuwane wlokniaki z obu piersi,teraz bylam na kontrolnym usg i okazalo sie ze znowu mam wlokniaki choc lekarz stwierdzil ze to dysplazja nie wlokniak,czy ktos wie czym to sie rozni?niestety w google nie znalazlam wyczerpujacej odp na ten temat:(,jesli jest ktos w stanie mi odp na moje pyt to z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nareszcie znalazlam forum na temat wlokniaka piersi!2 lata temu mialam usuwane wlokniaki z obu piersi,teraz bylam na kontrolnym usg i okazalo sie ze znowu mam wlokniaki choc lekarz stwierdzil ze to dysplazja nie wlokniak,czy ktos wie czym to sie rozni?niestety w google nie znalazlam wyczerpujacej odp na ten temat:(,jesli jest ktos w stanie mi odp na moje pyt to z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gugusia
Czesc Mam podobny prolblem jak Magsik. miałam usuwany włókniak w 2005roku, a po trzech latach pojawily sie 4 guzki w drugiej piersi. rowniez mi usunieto i tym razem w badaniu histopat mam napisane dysplazja. z tego co sie orientowalam i pytalam lekarza ginekologa, dyspalzji nie trzeba usuwac, bo sa to rozszerzone przewody mlekowe i jezeli nie rosna i nie deformuja piersi nie ma koniecznosci wycinac. po drugiej wycinance mam znowu zmiany i w jednej i drugiej piersi. wybieram sie do lekarza.... napisze pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gugusia
Czesc Mam podobny prolblem jak Magsik. miałam usuwany włókniak w 2005roku, a po trzech latach pojawily sie 4 guzki w drugiej piersi. rowniez mi usunieto i tym razem w badaniu histopat mam napisane dysplazja. z tego co sie orientowalam i pytalam lekarza ginekologa, dyspalzji nie trzeba usuwac, bo sa to rozszerzone przewody mlekowe i jezeli nie rosna i nie deformuja piersi nie ma koniecznosci wycinac. po drugiej wycinance mam znowu zmiany i w jednej i drugiej piersi. wybieram sie do lekarza.... napisze pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki GUGUSIA za odpowiedz.Ja ide do lekarza 11 marca po wyniki biopsji i ostatecznie sie okaze czy to dysplazja czy znow wlokniak. Jestem przyszykowana na zabieg w Centrum Onkologii w Bydgoszczy,ale z tego co piszesz może się obędzie u mnie bez żadnego zabiegu,ehhh byle do 11 marca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala38
Witajcie! Czytam to forum od jakiegos czasu i wiele sie dowiedziałam na temat moich dolegliwości. Mam 38 lat i guza, którego pierwszy raz stwierdzono w badaniu USG w 1992 r. Poszłam z wynikiem do ginekolożki, która stwierdziła, że to włokniak, znalazła nadzerkę w pochwie i zajęliśmy sie leczeniem tego drugiego - wypalanie , leki itp. Zdziwiłam sie kiedy po tym wszystkim guz zniknął ( wprawdzie nie byłam na USG, ale nie bolal i nie był wyczuwalny pod palcami) Jakieś dwa lata temu niestety znów sie pojawił . Jakoś mi specjalnie nie przeszkadzal, bolal tylko przed miesiaczką wiec go bagatelizowałam. Ostatnio boli juz prawie cały czas, więc poszłam na USG. I diagnoza w każdej piersi po 1 guzie i kilu torbielach :/ Biopsja nie wykazała nic złosliwego, ale ten "stary" guz zalecono usunąć. no to się umówiłam na termin do najblizszego szpitala - na 10 marca. Dzięki Wam wiem, co mnie mniej wiecej czeka i się nie martwię. wa rzie czego napisze, jak było. Pozdrawiam Was wszystkie, szczegolnie Dorotę, ktorej Mamy przypadek bardzo mną poruszył ( podobnie było z moją mamą 3 lata temu - zmarła na raka płuc, po pielgrzymowaniu od lekarza do lekarza, nikt jej nie wierzył, bagatelizowano objawy, ehh szkoda słow...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala38
Witajcie! Czytam to forum od jakiegos czasu i wiele sie dowiedziałam na temat moich dolegliwości. Mam 38 lat i guza, którego pierwszy raz stwierdzono w badaniu USG w 1992 r. Poszłam z wynikiem do ginekolożki, która stwierdziła, że to włokniak, znalazła nadzerkę w pochwie i zajęliśmy sie leczeniem tego drugiego - wypalanie , leki itp. Zdziwiłam sie kiedy po tym wszystkim guz zniknął ( wprawdzie nie byłam na USG, ale nie bolal i nie był wyczuwalny pod palcami) Jakieś dwa lata temu niestety znów sie pojawił . Jakoś mi specjalnie nie przeszkadzal, bolal tylko przed miesiaczką wiec go bagatelizowałam. Ostatnio boli juz prawie cały czas, więc poszłam na USG. I diagnoza w każdej piersi po 1 guzie i kilu torbielach :/ Biopsja nie wykazała nic złosliwego, ale ten "stary" guz zalecono usunąć. no to się umówiłam na termin do najblizszego szpitala - na 10 marca. Dzięki Wam wiem, co mnie mniej wiecej czeka i się nie martwię. wa rzie czego napisze, jak było. Pozdrawiam Was wszystkie, szczegolnie Dorotę, ktorej Mamy przypadek bardzo mną poruszył ( podobnie było z moją mamą 3 lata temu - zmarła na raka płuc, po pielgrzymowaniu od lekarza do lekarza, nikt jej nie wierzył, bagatelizowano objawy, ehh szkoda słow...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosanna32
Ja do Was z pytankiem. Czy w otoczce brodawki może pojawić się guzek?Mam to w lewej piersi. Takie niewielkie zgrubienie. Twarde w dotyku umiejscowione tuż pod skórą. Czy iść z tym na usg czy raczej to przejściwe anomalia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosanna32
Ja do Was z pytankiem. Czy w otoczce brodawki może pojawić się guzek?Mam to w lewej piersi. Takie niewielkie zgrubienie. Twarde w dotyku umiejscowione tuż pod skórą. Czy iść z tym na usg czy raczej to przejściwe anomalia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gugusia
Ja jestem zdania, ze zawsze warto zbadac sprawe niz zyc w niepewnosci. Powinnas pojsc na usg! A czy w tym miejscu moze sie pojawic guzek, to nie mam pojecia, ale lekarz bedzie wiedzial!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoRa
Z tego co wiem ,guzki mogą się pojawić w każdym miejscu-w brodawce i pod nią też.Uważam,że zrobienie usg i pójście do lekarza jest bezwarunkowo konieczne !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakabre
czesc wam wszystkim, ja z kolei mam 19 lat i mam włókniaka w prawej piersi 19x16 mm i musze go wyciac. ale szukam jakiegos dobrego chirurga w Warszawie. Mozecie mi kogos polecic? Prywatnie/panstwowo aby bylo precyzyjnie. Sa po tym zabiegu jakies slady na piersi?? pozdrawiam Kasia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakabre
czesc wam wszystkim, ja z kolei mam 19 lat i mam włókniaka w prawej piersi 19x16 mm i musze go wyciac. ale szukam jakiegos dobrego chirurga w Warszawie. Mozecie mi kogos polecic? Prywatnie/panstwowo aby bylo precyzyjnie. Sa po tym zabiegu jakies slady na piersi?? pozdrawiam Kasia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam usuwanego włókniaka za pomocą biopsji mammotomicznej - nie mam prawie żadnego śladu, jedynie mała trzy milimetrowa dziurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gugusia
Kasia moge podac ci namiary na dobrego chirurga w warszawie. podaj adres email albo gg to ci wysle. Przyjmuje on panstwowo i to chirurg onkologiczny wiec zna sie na rzeczy. zalezy gdzie jest ulokowany guzek, od tego zalezy blizna. ja mialam ciete wokol brodawki i nic nie widac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×