Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sloneczko1984

włokniaki piersi

Polecane posty

Gość basienka85
hej dziewczyny, mam pytanie, jaki rodzaj bólu czułyście gdy to wszystko się zaczęło? od 3 dni boli mnie lewa pierś, pali mnie w środku, kłuje z zewnętrznej lewej strony, nie wiem co mi jest :( początkowo myślałam ze to od stanika, drut troche uciskał, ale czytając forum zaczynam się bać, boli mnie i boję się nawet jej dotknąć. a w głowie czarne myśli... gdzie najpierw mam się udać? do ginekologa czy od razu do lekarza od chorób piersi? mam 23 lata. proszę poradźcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basienka85 po pierwsze bez paniki: kiedyś też tak miałam ze nosiłam dosyć ciasny biustonosz i pewnego dnia strasznie bolała mnie pierś. Ale to był taki ból że aż dotknąć sie nie mogłam! po kilku dniach przeszło :) a ciasnego stanika unikam. Idź do ginekologa. Powiedz co Ci jest. Niech zbada piersi i poproś o skierowanie na usg. Nawet jeżeli nic Ci nie dolega warto sprawdzić czy nie ma żadnych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlink ja proponuje zebyś zrobiła usg jeszcze raz u innego lekarza. Jeżeli ten powie ze rzeczywiscie Ci nic nie jest to tylko sie cieszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka85
dzięki dziewczyny, byłam u ginekologa, na szczęście nic nie wyczuł, ale dał mi skierowanie na usg. trochę się już uspokoiłam, teraz czekanie na badania. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość af
do rosanna: ja mam fibroadenomę w obrębie otoczki sutkowej - wszystko jest możliwe - niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc za dwa tygodnie ide usunac dwa guzki mam pytanie jak dlugo goja sie rany,czy wystarcza 4-5 dni do powrotu do normalnych czynnosci czy bede musiala postarac sie o wiecej wypoczynku.Dziekuje.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina19
Witam, Jestem po operacji usunięcia włókniaka. Chciałam zapytać jak zmieniać te opatrunki? i kiedy zgłosić się na ściągnięcie szwów, bo wypisu jeszcze nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina19
Witam, Jestem po operacji i chciałabym się dowiedzieć jak zmieniać opatrunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bury koott
POMÓŻCIE !! Dziewczyny słuchajcie mam kilka pytań. mam włókniaka (17 lat) wycinany za 1,5 tygodnia, lecz na dzień dzisiajszy odchudzam się, czy powinnam przestać, albo jeść coś konkretnego ? no i nastepna sprawa mam konkurs teneczny za półtora miesiąca, czy są jakieś przeciwwstakaznia do tańczenia i wogóle ruchu po tej operacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość af
do bury koott: to chyba zależy jak bardzo rygorystyczne jest to odchudzanie. jedyne co słyszałam o jedzeniu w związku z wycinaniem gruczołowłókniaka to stwierdzenie lekarza, ze na zabieg mam przyjśc po śniadaniu. Jednak ponieważ oprócz tego bardzo niewiele mi powiedział, to wydawało mi się to istotne. Tu chyba o to chodzi, żebyś nie była osłabiona, bo zabieg i tak Cię osłabi, dojdzie pewnie jakaś anemia z powodu utraty krwi itd. co do ruchu - poczytaj troche [posty na forum tam się cos o ruchu przewinęło, no i z pewnością od razu po zabiegu bedziesz musiała trochę uważać, nie wymachiwać gwałtownie rekami i takie tam. Niestety są to tylko przypuszczenia i wnioski z wypowiedzi dziewczyn, sama czekam na zabieg na 20.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala38
Znów ja. Ale już bez guzka. Wczoraj mi go ciachnęli w południe, a wieczorem juz byłam w domu. Co do mnie to musiałam być na czczo przed zabiegiem, nawet pic nie pozwolili, ale miałam tzw. usypianie - zastrzykiem dozylnym. Miły lekarz i pielęgniarki szybciutko sobie poradzili - 20 minut to trwało. Czułam tylko troszeczkę szycie na koniec bo sie obudziłam. Teraz nic nie boli, ale wolę uwazać i np. nie kłasć sie na tym boku, nie wymachiwać rękami itp. Mam wszystko pięknie "zapakowane" i problem, bo sama sobie nie poradzę ze zmianą opatrunku ( nie mama pojęcia jak to się robi). Po 7-8 dobach od zabiegu mam zdjąć szwy. Nie wiem czy przez ten czas mam L4, pojadę po wypis jutro do szpitala to może sie dowiem.A na zmiane opatrunku chyba pojdę do rejonowej Poradni K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawa
kkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawa
kkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawa
hmm miałam biopsje mammotomiczna niby wszystko ok ale: na skorze pozostal sianiak- żółknący ale za to w środku czuję wyrażne zgrubienie- guzek? czy cos innego? no i troche mnie ta piers.. grzeje! pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obawa Ja jestem miesiąc po biopsji mammotomicznej i guzek dalej wyczuwam ale pani doktor powiedziala ze to w srodku jest ranka i musi sie dokladnie zagoic takze bez obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawa
no tak... ale ja do tej pory nie wyczuwałam zadnego guzka teraz ta piers mnie pobolewa- szczegolnie z poku pod pacha no i wyraznie czuje guzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawa
przepraszam za te błędy ale jestem bardzo podenerwowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawa
wg wszelkich moich wiadomości guzek jest wycinany w calosci w trakcie biopsji mamotomicznej - nie wiem tylko co dzieje sie z k l i p s e m ktorym chirurg oznacza miejsce guzka ? - czy w ogole jest ona zawsze stosowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawa
Dzieki ze odpisałaś -jeszcze nie mam wynikow bo dopiero jestem ok10 dni po biopsji ale nie podoba mis ie to co sie dzieje w tej piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze: nie ma co sie samemu straszyć. Ja jak juz pisałam jestem miesiąc po biopsji i pobolewa mnie czasami pierś tak jak bym miała jeszcze w środku tego włókniaka, no i \"guzek\" też dalej wyczuwalny. Ale lekarz dobitnie powiedział: to sie goi dosyć długo. ważne że wycięte, nie ma tego zapominamy o sprawie i kontrolujemy. Po drugie: pójdziesz na kontrolne badanie i lekarz zobaczy czy wszystko gra. Nie ma co panikować. Czasami przez naszą psychike i wszystko to co dzieje sie w naszej głowie wmawiamy sobie, ze nas boli. Po co sie nakręcać :) Bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawa
dziekuje Ci za słowa pociechy... bardzo mi potrzebne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bury koott
wiem że jestem namolna ma pytanie do kobiet po zabiegu. (przypominam 17 lat) a guz ogromny 5cmx2,5cm jak to będzie z wielkością i odkształceniami moich piersi ? czy to sie kiedyś unormuje ? blizny wiem że sie jakoś wygoją. ale co z odkształceniami ? w końcu 17 lat to nie wiek w którym chce sie wyglądać zbyt oszpeconym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bury koott
wiem że jestem namolna ma pytanie do kobiet po zabiegu. (przypominam 17 lat) a guz ogromny 5cmx2,5cm jak to będzie z wielkością i odkształceniami moich piersi ? czy to sie kiedyś unormuje ? blizny wiem że sie jakoś wygoją. ale co z odkształceniami ? w końcu 17 lat to nie wiek w którym chce sie wyglądać zbyt oszpeconym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1989
Cześć, ja mam taki problem, że boję iść się zbadać. Wyczuwam w obu piersiach guzki. Srednica +- 5 cm, ktore rosną razem ze mną. Zaczelam je wyczuwać zaraz po tym jak urosl mi biust, tyle, że wtedy byly duzo mniejsze. Boję się strasznie. Już od dluzszego czasu obiecuję sobie, że coś z tym zrobię, ale nie mogę. Mam19 lat i przeraza mnie mysl, ze to może byc coś zlosliwego, ze będę musiala zaprzepascic studia, żeby zając się leczeniem. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etiopka
hej dziewczyny, widze ze temat calkiem aktualny to i ja prosze o radę od bardziej doświadczonych. Wlasnie dzis byłam u ginekologa. moja dr poszla na emeryture i musialam nową znalezc i trafilam na babeczke ze specjalizacją z onkologii (co mnie bardo cieszy) od dawna wyczuwałam juz jakies "guzki" ale ze 2 lata temu rodzilam, byla laktacja itp wiec tlumaczylam to tym ze jeszcze w gruczolach mleko zalega itp itd. czasem coś zakłuje albo przy nacisku są troche bolesne ale nie bolą same z siebie. Dr dzis obmacała piersi i okazalo sie ze w lewej jest kilka malutkich a w prawej jakis "większy" powiedziala ze są "grzeczne" i ruchome wiec narazie jest OK, dala mi skierowanie na USG piersi. I teraz tak, termin na USG panstwowo dostalam na 23.06 ! wiec poradzcie mi czy czekac grzecznie i pojsc panstwowo czy zrobic jak najszybciej prywatnie dla swietego spokoju? w rodzinie nic mi nie wiadomo o jakichs przypadkach onkologicznych ale to tez kwestia tego ze babc nie znalam a moja mama uwaza ze do ginekologa to trzeba tylko isc potwierdzic ciaze... dla niej moglby nie istniec, no i ma 70 lat wiec jej to poprostu "zwisa" (doslownie i w przenosni ;-) ) co zrobic? czekac? czy zaplacic i miec spokoj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitulinka
Etiopko na usg i to prywatnie szybko, a nie czekać na czerwiec. Naewt biopsja i usg nie daje 100% odpowiedzi co do tego z jakim guzkiem mamy do czynienia a co dopiero badanie dotykowe. Masz pewnościa włókniaki ale lepiej to sprawdzić i żyć spokojnie. A to,że mama czy babcia były zdrowe o niczym nie świadczy. podrawaim serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie bac sie tylko do lekarza na badania to wasze zdrowie i zycie ja wyczulam w prawej piersi guzek byl wielkosci groszku usunelam blizny prawie nie widac zabieg nie boli, wiecie jak sie balam i plakalam, ze to mnie spotkalo a tez mloda jestem mam 21 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×