Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

ivka powinno sie wszystko unormowac.Ja na przykład mam cały czas ciemną pręgę wzdłuż brzucha,miała zniknąć po 6 tyg.,a tymczasem jutro mija 12 tyg od porodu,a pręga jak była tak jest.Już się do niej przyzwyczailam:) Aga u nas ze spaniem to jest tak,ze Julita potrafi przespac 4 godz w ciągu dnia,ale wiecej ma takich dni,ze ucina sobie pół godzinne drzemki i budzi się całkowicie zregenerowana.Wtedy z rozrzewieniem wspominam pierwsze dwa tygodnie jej zycia,kiedy dala mi odsapnąć:) Niedawno gdzies czytalam,ze bawarka wcale nie jest \"mlekopędna\",nie jest to udowodnione naukowo i kiedys bezpodstawnie zmuszano kobiety do picia tego.Ja bawarke nawet lubie-jej smak przypomina mi londyńskie czasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, chimera strona z zaproszeniami naprawdę ciekawa, na pewno sobie coś wybiorę:) jeśli możesz spojrzeć u siebie na garnitury będę wdzięczna, choć tak jak mówisz w Sosnowcu, Katowicach czy gdzieś w okolicy pewnie się coś znajdzie:). A czy może wiecie kobietki, czy opłaca się robić obrączki z własnego złota? Mogłabym troszkę poszperać po domu i wynaleźć jakieś złote drobiazgi, w których nigdzie na co dzień nie chodzę. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eszira-ja bralam slub w sierpniu!! Jak to szybko minelo-zazdroszcze Ci tych przygotowan!! My chcielismy miec obraczki inne niz wszystkie, oboje z mezem nosimy srebro wiec zrobilismy z bielego zlota. Zlalazlam mala pracownie w Katowicach, gdzie zrobono nam zupelnie nietypowe obraczki-cale rzeźbione i wysadzane granatami:) Nie wiem czy sie oplaca z wlasnego zlota, ale chyba warto spytac, najlepiej wlasnie w takiej nieduzej tradycyjnej pracowni gdzie indywidualnie traktuje sie klienta. :) pozdrawiam:) PS. W ktorym miesiacu ciazy zmieniaja sie te sutki? Jestem ciekawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejki 🖐️ Obrączki robione na zamówienie ,takie indywidualne ,rzeźbione czy ozdabiane są na pewno niepowtarzalne.Ale gdyby trzeba było je później np powiększyć to wszystko się zdeformuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rzeczywiscie nie ma mozliwosci ich powiekszac ani zmniejszac, (musza byc idealnie dopadowane, nie za male i nie dopasowane)...ale nie widze takiej potrzeby..oboje mamy waskie palce...:) najwyzej jak mi spuchna to zaloze na najmniejszy palec:) jak narazie to moje palce jakby schudly i czasem boje sie ze zgubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo ale ja to napisalam ..maslo maslane! mam nadzieje ze zrozumialyscie cos z tego:P ide sie zajac czyms pozytecznym bo chyba juz za dlugo na necie siedze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o obrączki to ja mam też z białego złota :) w sumie to najtańsze i najładniejsze były w skelpie APART, duży wybór, grawerki gratis, jak kupowoaliśmy to jeszcze dostaliśmy 15% zniżki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od 7 miesiąca nie nosiłam już obrączki,bo mi palce puchły,a teraz moja obrączka jest na mnie za mała i w ogóle nie noszę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) ja mam troszkę czasu dla siebie w najbliszym czasie :) przyjechała moja siostra - czyli dodatkowe ręce do kołysania w razie potrzeby :) i do pomocy ale mi fajnie :D może i ta bawarka nie bardzo pomaga, ale faktem jest że zaczęłam ściągać 200 ml :) a mała zjada mi już na raz 125 - głodomór :D ale niech rośnie :) na zdrowie też mam obrączki z apartu i właśinie niedawno zaczęłam znowu nosić :) też puchły paluszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TADAAAM:) nikt nie pisze? no to ja zacznę:) moj mąż poraz pierwszy zmienił dziecku pieluchę:) do tej pory go do tego nie zmuszałam,a on nie wykazywał chęci:) jakos do wszystkiego sie garnął,kąpał małą,karmił z butelki itd.,ale pieluch zmieniać nie chciał,no i dzisiaj się przełamał:) Julita na szczescie nie zrobiła niczego wielkiego i nie odstraszyła tatusia:) a jaka była zdziwniona,ze tatuś ją przewija - patrzyła na niego z zainteresowaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i do tego zmywa naczynia:) fajnego masz męża Aga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! Dzisiaj czuję się, choćby stado koni po mnie przebiegło :( - ale mi się chce spać a za chiny nie umiem się zdrzemnąć :( bleeee Właśnie zjadłam loda, tylko tyłek mi po nich rośnie :D ale co tam pomartwie się w maju. Wczoraj jak wyskoczyłam sobie też po Loda do sklepu :D ekspedientka powiedziała mi, że pięknie wyglądam :) i że rozmawiała o mnie z koleżanką :D :D :D i koleżanka też tak uważa :D :D :D - fajnie tak wcześniej nie słyszałam takich komplementów. Mój mąż zarzeka się, że napewno nie wymieni piluchy z kupą :D :D D a jak mnie nie będzie akurat w domu to po mnie zadzwoni :D :D :D zwariował. Jeszcze zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc chimera:) obawiam się,że jak się już zapiera to mu się to uda:) Mój tez powiedzial,ze gdyby dzisiaj była kupa to by nie zmienił:) W zeszlym tygodniu jak go zostawiłam z małą na 4 godz. to zadzwonił po siostre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dede ty mnie nawet nie strasz :) kurcze będzie mi tu strajki robił :D gorzej jak ja czasem postrajkuję :D . Wtedy obraza na całego :) ale w 1 dzień nie ma obiadku ale już na następny śniadanko przychodzi mi do łóżka :D Waśnie przeglądam sobie listę zakupów i tak myslę nad herbatką , na początku kupuje się rumianek czy może herbatkę z kopru włoskiego ??? czy co??? Nie mam jeszcze informacji ile potrzebuje tej soli fizjologicznej i jaki ten sprytus do pielęgnacji pępka ??? słyszałam też o jakiś jałowych gazikach do pępka ??? jakbyście były tak miłe kochane moje :) to wam kwiatak podaruje 🌼 help me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimera może być rumianek,ja kupilam koper wloski,bo jest dobry na trawienie.Te herbatki granulowane sa od 1 miesiąca,ale ja juz w polowie 3 tyg zaczelam dawac,bo wydawało mi się,że mała ma problemy z puszczaniem bąków:) jesli chodzi o spirytus to do pepka potrzebny jest 70% izopropylowy - tym samym spirytusem nasączone są gaziki Leko.Ja zaopatrzylam się w gaziki,ale polozna kazała mi pielęgować pępek gencjaną i patyczkiem do uszu dla doroslych - ważne jest żeby nie bać się odgiąć trochę pępek i wjechac tam z patyczkiem:) Gaziki wykorzystalam jak już pępek odpadl - u nas po 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sol fizjologiczną kupujesz w ampułkach - 10 szt. kosztuje bodajże 18zł.Ja przemywałam małej oczy wodą przegotowaną,albo herbatką rumiankową (taka zaparzoną z torebki),ale jakoś tak bardzo krótko. Nie wiem czy juz kupilas gruszkę czy dopiero masz zamiar,ale ja kupilam i wcale jej nie uzywam. Do obcinania paznokci wszystkie gazety polecają nożyczki,ale mi wygodniej jest operowac małymi cążkami - nożyczki,ktore kupilam w komplecie są bezużyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dede :) teraz tylko muszę to przetrawić . czyli muszę kupić : spirytus gencjane ( co to jest ??? ) jakaś maść ??? i gaziki nasączone -tak ??? a do oczków ile soli fizjologicznej ??? - i gaziki jałowe zgadza się ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimera - herbatka plantex z koperku włoskiego jest już od drugiego tygodnia, ja teraz małej podaję, ale jej już leci 4 tydzień. co do spirytusu - kupujesz w monopolowym małą buteleczkę, 250 ml i rozcieńczasz sobie np. w słoiczku w proporcji 3 kieliszki spirytusu, jeden wody. tylko musisz mieć to w zamkniętym pojemniczku, np. buteleczka lub słoiczek. dede - jak trzeba to go budzę iwstaje. jak mnie ostatnio mała osrała :) wkońcu jej się udało, to wstał, przebrał ją a ja się poszłam umyć. bo poleciało tak niefortunnie że całą nogę miałam obrobioną i trochę na koszulce. ale w sumie lepiej ja niż dywan. chociaż za parę godzin trafiło i na dywan :) sraluch jeden ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczka przemywam wodą przegotowaną, ale też zacznę rumiankiem. a pępek też zyściłam patyczkami do uszu. a sól fizjologiczna, np. tetrisal, przydaje się do nosa, bo jak są kaloryfery to jest suche powietrze, a dziecko czasami może mieć kózki powstałe ze śłuzu z brzucha - moja tak miala, jak daję jej sól to się to trochę rozpuszcza i łatwo usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nareszcie spirytusu nie kupowalam.Kiedys przeczytalam,ze nie mozna kupic takiego spirytusu o takim stezeniu w aptece i trzeba go samemu zrobić,ale nie wiem ile jest w tym prawdy.Ja pielęgnowałam samą gencjaną i dopiero na koniec gazikami LeKo.Gencjana to jest taki fioletowy płyn - niektórzy na to mówią piochtanina.Trochę barwi skórkę dziecka,i wszystko wkoło (nam np. ręcznik),ale dobrze się spiera. Jałowych gazików tez nie kupowałam - używałam swoich płatków kosmetycznych - ważne jest żeby się nie mechaciły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pępek odpadł po 7 dniach :) popieram również cążki - nożyczki są dla mnie bezużyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze dodam - tetrisal jest w krpelkach, ma pipetkę, kosztuje 10 zł ide zjeść obiad :) wpadnę może wieczorem, ostatnio mężuś pracuje na kompie i nie mam jak się dorwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie to ma być spirytus izopropylowy,a nie taki spożywczy.Alkohol etylowy w takim wysokim stężeniu nawet nie ma właściwości bakteriobójczych - przynajmniej tak nas na mikrobiologii uczyli. Ze sraniem ja też mam rozne przygody - najczesciej jestem sama jak małej się zbierze na taką kupkę i wtedy nie wiem co mam zrobić - czy zacząć się sama czyścić czy najpierw małą:) Ostatnio osrała mnie jak podchodziłam do niej do przewijaka - w kupie miałam tą część ciała co jest pod pępkiem:) spłynęło mi po nodze,poleciało na skarpetki i na kapcie...pod łózeczkiem mam taki mały dywanik z Ikei i już nie wiem ile razy go prałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje wam kochane za ekspresowe odpowiedzi :) Teraz mam naświetloną sytuację czyli do oczek potrzebny jest rumianek i przegotowna woda a do pępuszka \"filolet\" i patyczki do uszu :) a jak odpadnie to gaziki Leko :) ot to cała filozofia :) całuki dla was i kwiatuszki 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimera!!! i koniecznie coś na \"cycki\" :) masc jakąś i może nawet kup sobie wczesniej te kapturki o których Aga pisała.Mi nikt o tym nie powiedział i męczyłam się 1,5 miesiąca:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my sie karmimy :) dede - miałas racje - nie warto kapac całkiem na głodnego :) ja chwilowo przeszłam na karmienie butelką, nie wiem czy dobrze robie, ale mała zbyt długo mi je z piersi. juz którys raz bawie sie z nia dwie godz., jedna piers wogóle nie ruszona, ona głodna, ja tez, bo bez sniadania nawet do 10.... no i nic nie moge zrobic. a z butli jak mi zje to przynajmniej wiem ile i ze zjadła :) no i idzie zaraz spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dede zapomniałam o cycach, ale mi się donice zrobiły :D z 75b na 85d :D :D :D - ku uciesze męża tak więc na cyce potrzeba: alantan albo sudocrem a te kapturki to takie śmieszne plastikowe ??? widziałam ostatnio w aptece :) i nosi się je normalnie po mieście :D ale kupie na wszelki wypadek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×