Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

=>chimera Wydaje mi sie ze gotowanie jest konieczne jak pieluchy były już używane. Jeżeli to pierwsze pranie po zakupach to obejdzie sie bez gotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki :) agniecha - chcialam tylko napisac ze przezylam te nieszczesna cesarke i mamy w domu mala Pania Prezes. nie bylo tak zle... a Twoje doswiadczenia ktorymi sie ze mna podzielilas okazaly sie przydatne :) dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyśka, wielkie gratualcje, dla Ciebie i Tatusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyśka gratulacje:) widze,że powieksza się nam przyszła kadra zarządzająca,bo moja to tez Pani Dyrektor:) z tym gotowaniem to oczywiscie jak się ma w planach używać tetry a nie pampersów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Pyśka - gratulacje!!!!! co do gotowania pieluch - ja wyprałam w 90 st., niestety drugi raz musiałam, mała miała czerwony tyłeczek, miała uczulenie, i tylko na pupie, jak wyprałam w tej temp. to przeszło. :) ale to moze zalezy od dziecka, moje ma delikatna skórę, jak sie raz zagrzała to tez była czerwona cała przez jeden dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila102
czesc Dziewczyny mam bardzo wazne pytanie, jestem teraz w 12 tyg ciazy i zlapalo mnie przeziebienie, mam katar i stan podgoraczkowy 37,2. Lecze sie domowymi sposobami:czosnkiem, mlekiem z miodem, sokiem z cebuli, staram sie pic duzo sokow, ale bardzo sie boje czy i jak bardzo moze przeziebienie zaszkodzic mojemu dziecku. Czy znacie jeszcze jakies sposoby na szybkie pozbycie sie przeziebienia? Czy jest konieczna wizyta u lekarza juz teraz? Bede wdzieczna za odpowiedzi, bo stres mnie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana mama
zalozylam topic o pieluszkach jakie najlepsze, ale tu widze bede miala pomoc, pomozcie z pieluszkami, uzywalam pampersow ale moj facet chce oszczedzac i poszukac tanszych, chociaz wydaje mi sie ze nie zaoszczedzi zbytnio to chce mu to udowodnic, napiszcie co sadzicie o innych i( rowniez pampersach) pieluszkach :) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila - leż w łóżku, nie wychodź z domu, możesz wziąć wit. c lub rutinoskorbin, pij wapno. jak Ci nie będzie przechodzić to idź do lekarza, nawet normalnego internisty. ja byłam chora w ciąży, leżałam prawie 3 tygodnie i brałam antybiotyk, dostałam wkońcu zapalenia krtani i zatok, a moja córcia jest zdrowa i śłiczna :) nie denerwuj się i kuruj. powinno przejść. ale jak Ci wzrośnie temperatura to też się zgłoś do lekarza. i na pewno zgłoś ginowi przy następnej wizycie, że byłaś zaziębiona. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zatroskana - myśmy po powrocie ze szpitala przez 2 tygodnie jechali na tetrach, nie było źle. miałam 50 pieluch, podzielone na dwie kupki, jedna się kończyła, prałam, używaliśmy drugiej. wyrabialiśmy bez problemu. do tetry miałam specjalne majteczki - wystarczały mi 3 pary, jak mi przeciekło z pieluszki na majtki, to prałam ręcnie w szarym mydle i na kaloryfer. na razie jednak wróciliśmy do pampersów, bo: 1. tertę musisz zmieniać od razu, bo jak dziecko się posika, to leży w mokrym, a w pampersie nie. 2. kuki na razie są tak rzadkie, że w tetrze była zwykle cała upaprana, a w pampersie znacznie mniej. używam pampersów, miałam też trochę huggisów - były o tyle fajne, że miały z tyłu gumkę, pielucha lepiej przylegała do dziecka na plecach. musisz sama wybrać co wolisz, tetra na pewno wychodzi taniej. innych pieluch nie używałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a propos pieluch, to nie jestem do końca przekonana czy tetra tak wychodzi taniej jak się doliczy - proszek, zużytą wodę, prąd i czas temu poświęcony :-) Myślę, ze jednorazowe pieluchy nie są wiele droższe, z tym, że przy tetrze nie odczuwa się tak tych wydatków za jednym zamachem. Jak pogoda u was ?? U nas dzisiaj nawet ciepławo i wreszcie coś tam topnieć zaczyna - moze znikną mi sprzed domu na podwórku te góry śniegu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana mama
no , to fajnie ze masz pomoc, moj maz robi minimum, a ja jeszcze studiuje dziennie, echhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila102
agniecha bardzo Ci dziekuje za odpowiedz, uspokoilas mnie troszke, a dzisiaj czuje sie juz lepiej. Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) moje maleństwo kończy dzisiaj miesiąc, wczoraj było na piewszym spacerze i waży 4200 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to gratulacje Agniecha i uściski dla miesięcznej księżniczki :-) Ale ten czas zasuwa jak szalony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to też ja własnie tak ogólnie mówię :-) Dopiero robiłam test, a już jestem w 8 m-cu. a ty niedawno szykowałaś wyprawkę, kupowałaś wózek, łóżeczko itp a juz masz miesiecznego szkraba obok siebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam !!! :) olałam system i zostawiłam te pieluchy :) zobaczymy może nie będzie uczuleń. Terę będę używać w systuacji awaryjnej, narazie mam 22 szt jakby co to dokupie. Jeżeli chodzi o pieluchy jednorazowe, to słyszałam że te Biedronkowskie DADA są rewelacyjne. Także jak już przyjdzie pora to będę testować, te z Lidla CIEN też mają nienajgorszą opinie :) także zobaczymy :) A tak wogóle to ciągle jestem na etapie prania i prasowania, wczoraj wrzuciłam rożki do pralki i na szczęście jakich kolwiek uszczerbków brak :) Jeszcze tak ze 3 dni spędzę nad deską do prasowania. Acha kupiłam dzisiaj kinkiet księżyc Ikea i http://www.allegro.pl/item92119513_ikea_4_wzory_lampa_lampka_nowa_.html a jeżeli chodzi o kącik dla małej to będę robić w tym mniejwięcej stylu (kubuś puchatek) tylko ze fala będzie seledynkowa :) http://sniezka.pl/disney/ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimera fajna ta aranzacja pokoju:) my na razie wstawilismy tylko łóżeczko do naszej sypialni,ale jak mała podrośnie na tyle,ze bedzie mogła juz sama spać w pokoju,to oddamy jej nasza sypialnie,a sami przeniesiemy sie do innego pokoju i wtedy zrobię jej taki bajkowy pokoik-do czasu az pojdzie do szkoły,bo pozniej pewnie bedzie chciała miec cos bardziej powaznego:) chimera Twoj emil pod nickiem jest aktywny? sprawdzasz go ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o pieluszkach DADA tez slyszalam i juz pisałam:) Dziewczyna w szpitalu pozyczala ode mnie pampersy i oddała mi DADA i nawet sie nie zorientowałam:) Tylko,że Julita w szpitalu mało siusiała i kupkała,wiec nawet nie wiem czy te pieluszki przeciekaja czy nie:) no i nie wiem jak sprawuja sie wieksze rozmiary.Ostatnio z ciekawosci kupilam sobie chusteczki do pupu DADA,tzn. do pupy Julity a nie swojej i powiem Wam,ze one tak jakos dziwnie pachna i nie wiem czy to dlatego,ze mam katar,czy dlatego,ze jestem przyzwyczajona do chusteczek lawendowych pampersa. Tutaj na forum ktos zachwalał tez pieluszki z Tesco w fioletowym opakowaniu,ale nigdy ich nie miałam. Natomias jesli chodzi o Huggies,to fakt maja gumkę,ale nie chłoną tak fajnie jak pampers. Suma sumarum jak ktos chce zaoszczedzic,to lepiej kupic drozsze,bo na tanim się nie oszczedza.Jesli zaś chodzi o tetre,to wolę poswiecic czas stracony na pranie i prasowanie pieluch mężowi i dziecku-wszyscy na tym skorzystaja.Tak samo nie mam serca zaganiac męża do prasowania,bo on i tak wystarczająco ciężko pracuje,a po pracy moglby posiedziec z nami:) No ale to jest moje skromne zdanie...Moze i to jest wygodnictwo z mojej strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dede jeżeli chodzi o konto podane na kafe od jakiegoś czasu nie umiem się zalogować, ciągle wywala mnie ale już zrobiłam zmiany do mojej nowej poczty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A DUPA co ja dzisiaj gadam, pewnie że działa :) ( już dawno podalam zmiany) sprawdzam i nic ciekawago ostatnio nie przyszło :) a co a co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój sam chce prasować pieluchy, mało tego - ciągle mnie namawia do przejścia spowrotem na tetrę :) ale ja się troszkę przyzwyczaiłam do tej wygody związanej z pampersami :) ale piękny ten pokoik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Twojemu mężowi przyznaje order SUPER męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×