Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość a odddalas polski paszport
bo teraz juz nie trzeba nie wiem czy wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiec asia--
ni emam 2 paszporty i dwa prawo jazdy-a co tam jakby kiedys jeden sie zgubil to moge przez ten czas skorzystac z drugiego ale normalnie wiem ze nie moge korzystac z polskiego jak mam niemiecki i jestem zameldowana w Niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak mam zrobic
termin na szczepionke???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiec asia--
ich möchte mich impfen lassen....i to na tyle moja corcia ma wlasnie dzisiaj termin na szczepionke a moge zapytac na co chcesz sie zaszczepic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia64
to musze bardzo dobrze znac jezyk niemiecki...a to mam problem strasznie trudno mi sie go nauczyc chyba jestem za stara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do asia--
bardzo dobrze nie musisz ale ten egzamin musisz zdac. Kto z nas zna bardzo dobrze? Ten kto tu sie urodzil lub przyjechal jako dziecko. Ja tez mam polski akcent i to mi zostanie do konca zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwacho
potrzebuje szczepionke bo mam taka chorobe,ze nagle dopada mnie zlosc i bije wszystkich wszystko dookola.Czasem tez wykrzykuje przeklenstwa na ulicy,dobrze ze nie rozumieja ....Potem sie uspokajam i funkcjonuje normalnie przz tydzien,czasem dwa.Te napady mam raz,dwa razy w ciagu dnia.Mam wysokie stanowisko,jestem biznes women....Jest to syndrom HPT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie sloneczko a w domu jak po bombardowaniu :( , pewnie ta bomba co ja w Monachium znalezli u mnie byla w odwiedzinach :P Torby stoja rozgrzebane, gary w zlewie, robie kolejne pranie i kupka do prasowania rosnie, w ogrodku nic nie posiane itp itd - biore sie ostro do roboty. Pozdrawiam slonecznie i wysylam wym po promyczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza-a co sadzisz o tej porze? ja dzisiaj kupilam: zodkiew, Eissalat i pore. Ciekawa jestem co w tym roku z tego wyrosnie , bo tamten rok byl nie udany: slimaki, robaki i nic wiecej. Jedynie truskawki mi sie udaly! No zobaczymy! U nas pogoda na przemian pada i swieci slonce , stopni 18cie. Nienormalne! Pozdrawiam wszystkie! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micko 🌻 kupilam w Polsce truskawki, dostalam kilka krzeczkow owocowych no i czas wysiac kwiatki i warzywka (rzodkiewka i salata juz rosnie powolutku) no i oczywiscie tez jestem ciekawa co z tego bedzie, a na slimaki kupilam plapki moze mi nie zjedza wszystkiego. Glowne sianie jutro i w kolejnych dniach, dzis tylko krzaczki posadzilismy i troche chwastow wyrwalam. pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia64
czesc dzis pogoda byla sliczna 22 stopnie w ogrodzie wszystko posiane zostaly tylko ogorki i pomidorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cCzesc dziewczynki , witam Cie asia64 ja tez mieszkam w hamburgu od 4 lat ,fajnie poczytac ze ktos sie pojawil z tego samego miasta pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na jakiej dzielnicy mieszkasz jesli niechcesz to nie musisz odpowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to kawalek ale az nie taki straszny ,nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie pada sobie deszcz a wczoraj bylo takladnie ,dzis mielismy z mezem isc na rowery ale nie wypali niestety. pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tesz kropi deszcz a my mielismy jechac na dzialke sadzic pomidory moze przestanie bo jak tu zacznie padac to nie moze przestac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ta pogoda jest zwariowana bardzo mnie juz brakuje bardzo slonka a tak sie wczoraj cieszylam jak bylo ladnie i myslalam ze juz tak zostanie chociaz przez pare dni ,no moze cos zakosztuje w polsce bo sie wybieram na gorny slask do rodzicow a tam podobno ladnie od wczoraj slonecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivka 2809
A ja bardzo czesto jestem w Monachium i Norymberdze, mieszka tam moj chlopak. Strasznie boje sie jak to bedzie jak przeprowadze sie do niego, nie znam jezyka, teraz jak jestem korzystam z angielskiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez pada, wiec wszystkie prace ogrodowe musza poczekac. Dzis zabieram sie za lepienie pierogow ruskich. Kupilam w Polsce ser i teraz narobie na zapas. Ciekawa jestem ile mi wyjdzie. Moje ulubione danie. Jak bylam mala to zawsze mowilam ze do zycia wystarcza mi pierogi i rosol. Oczywiscie babcine, ja nie umiem juz takich pysznych robic a babci juz nie ma :( Chcialam dzis troche potrenowac przed niedzielnym startem ale ta pogoda jest ble nie bede po deszczu lazic, moze wieczorem bedzie ladniej. dla wszystkiech po 🌻 i 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwko to bedziesz nie tak bardzo daleko ode mie. A jezyka sie ucz, bo nie wszyscy niemcy znaja angielski. Ja znam nawet kilku, ktorzy niemieckiego dobrze nie znaja (Hochdeutsch)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivka2809
belaiza dzieki za odpowiedz, a gdzie mieszkasz? jestem tam tak przecietnie co 3 tygodnie, czasami lapie sie za glowe, bo Niemcy sa tacy.... tacy sztywni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi smaka belaiza zrobilas ruskie pierogi to poprostu poezja smaku dla mnie a najlepsze jadlam do tej pory w knajpce krotko przed polwyspem helskim oj ,az sie chce tam jechac ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze Bawarczycy nie sa az tak sztywni. Ja tu mieszkam 10 miesiecy, prawie nikogo prawie nie zanam (mam slaba pamiec do twarzy a juz po imieniu to calkiem) a wszyscy mi sie klaniaja i machaja lapka jak jestem w ogrodku albo laze po okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyyyy!!!!Pierogi!!!!! Marzenie! kiedys sie w to bawilam , a teraz cierpliwie czekam az mama przyjedzie na miesiac z Polski( przyjedzdza raz do roku , w tym roku koncowka sierpnia) i mi narobi na zapas. Moj maz nie lubi pierogow wiec dla mnie samej nie chce mi sie bawic pol dnia w kuchni.Ogolnie lubie gotowac i uwielbiam piec ale nie lubie pracochlonnych dan wiec -palce weg od takich potraw!!! No tak u mnie tez nici z siania rzodkiewek! belaiza-ty pewnie jak ja mieszkasz w malej miescinie--mi tez sie wszyscy klaniaja. Na poczatku jak przeprowadzilam sie tu z wiekszego miasta , to bylam zdziwiona jak ktos mi powiedzial hallo i ogladalam sie zastanawiajac : a ten skad mnie zna? Teraz to dla mnie normalne i jest wlasciwie dziwne jak kto nie powie hallo. Tak, tak uroki malych pipidowek! Jesli chodzi o sasiadow to juz pierwsze tygdnie po przeprowadzeniu wszyscy nas znali--to taka mala uliczka gdzie sa domki i duzo dziadkow-ciekawski dziadkow!HA!HA! Moj maz jest czesciej na dworze , w ogrodzie itd. to ten zna juz wszystkich na wylot-ja tak mniej otwarta do ludzi. Tak to prawda -Niemcy troch edziwny kraj-bo w jezykach sie nie specjalizuja-ale z drugiej strony ich rozumie --dogadac moga sie po niemiecku wszedzie wiec po co im si euczyc innych. Ale:::::jak bylam w Paryzu i USA --to mialam duze problemy z dogadaniem sie po niemiecku wiec musialam sobie przypomniec angielski-lamany! No wiec nie bylo mi sie latwo dogadac jak uciekl mi samolot z Kanady do USA i walizki byly w tym drugim samolocie-zgroza-nidy wiecej przesiadek. W ciagu sekundy poprzypominaly mi sie wszystkie slowa angielskie jakie znalam-ze strachu oczywiscie.HA!HA! olivka-witamy! belaiza--a z tym ze Niemcow czesto ciezko zrozumiec--tak zawsze mnie dziwi jak tlumacza rodowitych Niemcow w telewizji -na dole z napisami---smieszne! No to na tyle wspomnien! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich jak wam minol dzien bo u mnie pracowicie bylam na ogrodzie i jestem padnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praca
hej dziewczyny. Czy znacie moze jakies agencje pośredniczące w znalezieniu pracy na terenie Hesji. Nie znam dobrze j. niemieckiego i potrzebuje takiej firmy która co nie co pomoże w tek kwestii. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×