Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Kobitko, mnie nie musisz gnac, ja zyje moim powolnym zyciem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha teraz czaje ja masz obywatelstwo niemieckie to jestes niemcem, wiec jak zdobede chinski paszport zostane chinka, wiecej tego nieskomentuje bo nie ma po co. Forum jest otwarte. A skoro urazilam twoj NIEMIECKI HONOR to przepraszam:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glupoty gadasz dziecinko, ja nie moge byc Polka, jesli Polska zabrala mi obywatelstwo, a jesli masz skosne oczy, to moze i jestes Chinka?? Przepraszam bardzo, ze robie wrazenie Polki, ale sie nie podszywam, bo po prostu umie i lubie ten jezyk, a za to, ze moja rodzina byla Niemcami na Slasku, mezczyzni sluzyli w Wehrmachcie i SA nie mam powodu sie tlumaczyc. Niestety ten poglad wbila juz polska milicja mojemu ojcu jak byl dzieckiem po wojnie- to byl bardzo specyficzny kurs jezyka polskiego, nie w porównaniu do zachwalanych tutaj Szkólek misyjnych jezyka polskiego dla Polaków zamieszkalych w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja popierwm Sunshine.....DelMar nie przesadzaj?! Wiesz jakich ludzi zal - bez poczucia humoru....kawaly sa swietne:) To co wszystkie blondynki maja sie obrazic bo sa kawala o nich?? A ile jest tu kawalow o Polakach, mam je wszystkie wypisac - i smieje sie rownie dobrze jak o kawalach o Niemcach? Przeciez to nie jest idealny, blogoslawiony super Narod...ma swoje przywary, wady i zalety...i wierz mi o to chodzilo wlasnie Piastowi - Niemiec usmial by sie z fajnego kawalu o Niemcach, tylko barziej niemieckiego niemca to drazni.... Co mam sie obuzyc jak w wojsku mowia kawal np - o wedzeniu polaka nad ogniem i poganianiu go bo kradnie wegiel..:) a niby dlaczego?? Ja mam w grupie wielonarodowa mieszanke i jak kazdy zacznie opowiadac o swoich narodach w zartobliwy sposob jest ok? dlaczego mam niemcow oszczedzac?? Nestety, jest to nielubiany narod, zimny szytwny, za granica maja slaba renome oni o tym wiedza? posluchaj Stefana Mollera w Pl telewizji jak nabija sie z Niemcow....goscinnosci i zabawie w DE:) wiec daj se spokoj Ja tam prosze o wiecej kawalow Sunshine: ) Rewelacja, maz w wojsku - Niemieckim sprzeda:) tam nie takie kawaly o niemraszkach chodza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mediatorka
DelMar, weszlas na topik nastepnego pokolenia ;) naprawde, przeginasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny....halloooooooo! po co ta dyskusja nieprowadzaca do niczego? ;) to jakie kto ma obywatelstwo nie ma znaczenia, gdyby tak bylo-kilka z nas nie powinnaby byla byc na topiku \"polki mieszkajace na stale w niemczech\" ja mam np teraz tylko niemiecki pszport, co wcale nie znaczy ze polka nie jestem.... ja raczej teraz, bedac tu czuje sie nia bardziej! Kassay wpadne o 17 :) a co do uczenia dzieci jezyka polskiego.... my mowimy z mezem teraz w domu tylko po polsku, bo on jeszcze nie mowi dobrze po niemiecku. wczesniej uzywalam w domu tylko niemieckiego i moja corka tez tylko w tym jezyku slyszala doroslych... teratz wiec mowi w obu jezykach-uczy sie tego. ale jezeli za 10 lat powie mi, ze nie chce mowic po polsku-no coz, na sile nie bede jej tego kazac. to kto w jakim jezyku mowi, nie jest miara jakim jest czlowiekiem. :) A ja zyje TU , wiec musze sie dopasowac do jezyka, kuzltury itd. ja nie mam polskiej telewizji- dlaczego? z bardzo prostego powodu, a raczej z dwoch, po pierwsze moj maz ogladalby telewizje tylko po polsku-a on musie sie uczyc niemieckiego, po drugie, ja opd 6 lat tu jestem i dotychczas tez nie mialam polskiej TV i wiecie co? ja nie jestem na czasie z polskimi zartami, kabaretami itd. wole filmy dubingowane niz tlumaczone przez jednego narratora. bardzo blache moje powody zatem! ale takie sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o do kawalow.... posmialam sie, bo potrafie posmiac sie z wielu rzeczy... przypominam . to tylko kawaly byly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w malej miescinie w dolnej Saksonii, nie moge stwierdzic, ze sa tu sami sztywni ludzie bez humoru. Po prostu za bardzo sie ze soba znamy, na pewno w odróznieniu do wielkich aglomeracji, gdzie jeden z drugim ma malo kontaktu i w ten sposób powstaja stereotypy. Ale tak tez jest i w Warszawie, nie tylko w Dortmundzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine jak masz ochote pogadac 1740299:) I pamietaj Polska dzieli sie na Polske i Slask- czyli niemcy w Pl...: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mediatorko, co masz na mysli z tym nowym pokoleniem, bo naprawde nie pojmuje... Pozatym mysle, ze dopóki trzymam sie faktów historycznych, wszystko jest ok?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam polska telewizje - Marta no jakzebym mogla bez M jak Milosc zyc:):)... 26 lat mieszkalam w Pl i nie zamierzam sie odciac z dnia na dzien i przestawic na niemiecka telewizje, mam pelen wypasik polski i niemiecki:) i jest dobrze, bo i tu i tu sa swietne programy! Namiastka Pl w domku;) Zyje tu szanuje kulture, akceptuje, ale wcale nie musi mi sie podobac:) Mieszkam, pracuje, place podatki, niczego nie chce za darmo..:) Ale podkreslam indywidualnosc, walcze z Niemcami na wiedze, nauke, i dyplomy :) I o to chodzi..:) Nabijam sie z Polakow, Slazakow,, Niemcow, Amerykanow i reszty swiata a nawet z siebie bo trzeba zyc z usmiechem! A wiecie gdzie najwiecej sie z Niemco´w nabijaja - wlasnie w wojsku, jakie tam kawaly leca o Niemcach:):) I sami sie nabijaja ze swojej sztywnosci, braku usmiechu, sztywnosci...i mowia jak ida w gosine do Plaka i pojedza sobie i popija i calusa dostana od Pani domu a u Niemki - ledwo uscisk dloni i Herbate:) ale smieja sie z tego a dlaczego nie:) Ja pamietam we Wroclawiu, kupe wycieczek Niemieckich - Breslaw w Koncu:) panie w ponczoszanych podkolanowkach w kapelusikach latajace po rynku o 2, 3 w nocy .....:) a Polaka w De poznaje po pedantce w rece takiej skorzanej i tez sie z tego smieje:) I cytat - nic nas tak nie zabija jak ludzie powazni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Anulko, uwazajcie z tymi kawalami w pracy, jesli chcecie dalej pracowac- w Niemczech to powód do zwolnienia, jesli ktos i cos mu nie pasuje... A trafilam na to forum nie z poczucia, ale link z innego, a ze lubie wiedziec, co niektórym po glowie swista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi, no M jak Milosc tez bym chcialoa pogladac :D:D wzoraj nawet szwagier zaproponowal mi, ze bedzie kamerke ustawial i na biezaco mi przez skypa puszczal :D:D::D:D mi najbardziej sie podoba Nimeiec-facet w PL skarpetki szare i na to sandaly :D:D:D:D Ps, ja sie nie odcinam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassay dziekuje za zaproszenie bardzo chetnie przydne. bede tez kolo 17 bo musze ciacho bremence zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwolnic moga zawszei za wszystko....nawet jezeli podczas urlopu np remontujesz mieszkanie - bo masz odpoczywac nie? Tak VW zwalnial ludzi - troch emi tu pachnie panstwem policyjnym..... Fryzjerka - moze mi tez ciacho upieczesz:) Maz ma praktyke w koncernie, i raz mu upieklam polskie ciacho - z masami itp, teraz co tydzien wolaja:) w pt 3 blachy musze piec!!? ale to na pozegnanie bo do wojska wraca:) Marta - Jak bede w Bremen bede Ci nagrywac, albo bedziesz wpadac:) Schunshine - nos do gory i napisz kiedys, ja tez w lozeczku leze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wczystkie dziewszyny na tym topiku!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A to na dobry humorek...... Siedzi facet i po cichutku czyta gazetę, rozkoszując się spokojem o poranku. Kiedy jego żona zakrada się do niego od tyłu i uderza go ogromną patelnią w tył głowy. - Za co to? - pyta się facet - Co to był za świstek papieru z imieniem Marylou w kieszeni twoich spodni? - dopytuje się wściekła żona. - Ależ, kochanie - tłumaczy się facet pamiętasz, dwa tygodnie temu poszedłem na wyścigi konne, Marylou to imię klaczy, na którą postawiłem. Żona się uspokoiła i wróciła do domowych obowiązków. Trzy dni później facet znów siedzi w swoim fotelu i czyta gazetę, gdy żona znów przywala mu patelnią. - A to za co? - pyta się facet. - Twoja klacz dzwoniła - wyjaśnia żona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda, w Köln swietny karnawal, ale mimo wszystko ciesze sie ze w Köln, a nie u nas w miescie, bo to troche katastrofa alkoholowo- wandaliczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chcecie wejsc na fajna strone z humorami, to polecam www.lustich.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co mialam dola rano i weszlam sobie na inny topik i tam zobaczylam te kawaly i poprostu sadzilam ze niektore tak jak mnie robawily - rozbawia i was. Zgadzam sie tez z tym ze niektore byly nie smaczne ale podkreslam poraz kolejny to sa kawaly. Nie sadzilam ze kogos uraza. Bo ja pomimo moich zmartwien zachowalam jeszcze poczucie humoru bo wkoncu ktoras to z was ma w stopce dzien bez usmiechu nalezy do zmarnowanych. Ten caly powstaly konflikt jest dla mnie smieszny a wiecie dlaczego bo czlowiek w zyciu ma powazniejsze problemy a ktomus taka drobnostka wydala sie problemem. Mnie to poprostu uraza bo spotkalam sie juz z tym podzialem na polske i slask i jak to mowi nasza kolezanka patrzy na historie, patrzmy nadal POLSKA nie istnieje bo nalezy do innych panstw no i nie zapominajmy o tym ze Mickiewicz jest Bialorusinem bo Zaosie teraz tam lezy a nie Polakiem, Kopernik jest niemcem bo urodzony w Toruniu a przeciez kiedys tam na krotko tohr nalezal do niemcow a jezeli ktos ogladal SEXMISJE to wie bardzo dobrze ze oboje byli KOBIETAMI takich przykladow jest wiele zakoncze jedynie ostatnim przykladem ze Prezydent Rzeczypospolitej tez sie pomylil co do mnie bo urodzona jestem w bydgoszczy a to miasto tez kiedys bylo niemieckie (Bromberg) a wiecie co dostalam polski paszport a nie niemiecki ;) to jest poprostu Smiechu warte ten konflikt tyle mialam do powiedzenia przynajmiej dobrze sie usmialam a przecierz smiech to zdrowie a mi go brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po prostu nie lubie dowcipów, które osmieszaja pochodzenie( jakiekolwiek!) czlowieka. Spójrz na ten kawal o koniu; nikt nie celuje w nim na narodowosc, a jest smieszny. Czyli idzie i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mi sie absolutnie nie podoba ten kawal, w którym doradzaja Niemcowi jechac na urlop do Polski, bo jego auto tam juz jest. A czy ty uwazasz to za smieszne, Sunshine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierz co Aniu powiem ci jedno co tyczy sie twojego \'\'pochodzenia\'\' kiedys na pytanie skad pochodze (gdy niemcy sie pytali) odpowiadalam ze z EU a odpowiedzie byly roze ale najczesciej: gdzie to jest? albo to jest gdzies kolo Rosji? Osobiscie znam tylko kilka kawalow o niemcach wiec zaraz wam je rzuce ale mam prosbe do delmark PROSZE NASTEPNEGO MOJEGO WPISU NIE CZYTAJ BO PO CO MASZ SIE DENERWOWAC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nie denerwuje, tylko glowa kiwam nad niektórymi glupotkami niektórych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego hitler popelnil samobujstwo? Bo dostal rachunek za gaz czego nigdy zyd nie powie w taxi? gaz do dechy! zyd przychodzi do hitlera i mowi: Hitler tutaj tak nudno moze bys wymyslil cos by zajac nam czas np jakis wyscig albo cos takiego? na to HItler ok ale pod warunkiem ze pierwszy i ostatni kto dobiegnie do mety zostanie rostrzelany. Zyd sie zgodzil na to hitler ok pierwsza dwujka na start dlaczego rusek jak przyjezdza do niemiec kradnie 2 auta bo nie wie czy jak bedzie wracal do domu i przejezdzajac przez polske czy jednego nie straci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno masz lepsza bo ja jestem dyzgrafem i dyslektykiem mam na to zaswiadczenia. Nie przejmuje sie twoimi dogryzaniem, bo moze polykam, myle literki, ale Polacy mnie rozumieja, mam powazniejsze problemy niz ty. A skoro najwazniejszym i twoim problem jest to co ja pisze to ZAZDROSZCZ. Tez bym tak chciala!!! Ale moje zycie jest jak widac ciezsze niz twoje i moze dlatego ja potrafie sie smiac prawie ze wszystkiego i pomimo tego co napisalam o Zydach to dla to nie jest nic zlego bo nie jestem rasistka , respektuje kazda osobe nikogo nie krzywdze no i rownie chetnie sluchm kawalow o polakach jaki i o blondynkach. I jezeli byly zabawne to sie smieje. Tak jak sie smieje z twoich wypowiedzi :) bo wkoncu mi nikt nie odebral obywatelstwa mnie Polska nadal chce w przeciwienstwie do ciebie to raz a dwa nie wiem czy przypadkiem sie zorientowalas bo u ciebie jeszcze w glowie czasy milicji a juz znam tylko policje ze mamy Unie Europejska a to oznacza ze teoretycznie powstalo jedno wielkie panstwo Europejskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i moze lepiej bedzie dla ciebie jak przeniesiesz sie na jakies niemieckie forum skoro z ciebie taka niemka. A moze dlatego tak cie bola te kawaly bo wiekszosc byla o kobietach niemieckich a ty sie uwazasz za niemke. A co do kometarza pod moja osoba to teraz ty go sobie przeczytaj jeszcze raz i zastanow sie nad swoja inteligencja bo obrazanie mnie raczej jej nie pokazuje, ale wkoncu na calym swiecie kazdy to wie nie tylko Polacy wiekszosc niemcow nie posiada za grosza kultury osobistej i podstawowych zasad dobrego wychowania. Zaznaczam ze wiekszosc ale nie wszyscy bo znam wielu ktorzy to maja opanowane do perfekcji, a mnie lubia za to ze nigdy nie wypieram sie swojego kraju tak jak ty bo urodzona jestes w polsce a teraz wielka z ciebie niemka!!! Historia sie klania zapominasz tak swiezych faktow jak to gdzie a dokladniej w jakim panstwie jestes urodzona. Twoi rodzice nie zapomnieli bo popolsku mowisz i piszesz. I odpowiadam na twoje pytanie w sprawie tego dowcipu o urlopie i szukaniu auta. wierz jezeli ktos tego mi nie mowi zlosliwie to ja mu zawsze odpowiem to kiedy jedziemy go poszukac proponuje zaczac od mojego miasta bo jest naprade ladne!!! i kazdy sie smieje bo mialam juz takie sytuacje. To sie poprostu nazywa POCZUCIE HUMORY, czego ci brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×