Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Co tak tu dzisiaj cichutenko????? Wpadlam tylko zyczyc Wam Spokojnego i slonecznego weekendu...:) Alisaria🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, a u nas powiało chłodem i ma być jeszcze zimniej....brrrrrrrrrrr jutro przyjeżdża mój ślubny, zabierze już kilka rzeczy potrzebnych nam na nowe mieszkanko, dokupimy troche w ikei, pralke na miejscu i znów będziemy razem, prawie wszystko jest przygotowane, tylko ja się jakoś nie mogę zebrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia chcemy tez wyjechac do niemiec, ale nie mamy na razie mieszkania, wiesz moze czy jest szansa na wynajecie od spoldzielni albo od miasta czy tylko od odob prywatnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amidala 111
Witam,wiec napisze cos wiecej omnie,mam 21 lat,dzieci jeszcze niemam ale mam zamiar w niedlugim czasie miec.Dokladnie to mieszkam w Bremerhaven,chociaz mam nadzieje ze wkrotce sie przeprowadze do Berlina.Niedawno bylam w podrozy poslubnej na wspanialych wyspach Canaryjskich.Do czasu kiedy zacznie sie kurs niemieckiego,ucze sie z CD,kiedy tylko wlanczam plytke zaczyna chciec mi sie spac,naraziem mam luzik w domciu.A teraz poczytam sobie wczesniejsze posty zeby was blizej poznac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amidala 111
limes-inferior-ja tez mam kolezanke,ktora jest teraz w 4 miesiacu ciazy, on jest niemcem,wyobraz sobie ze planowali razem ciaze,ona zaszla i w niedlugim czasie odkryla ze on ja zdradza,on po klotniach ja namowil zeby jechala do polski sobie odpoczac,wiec pojechala i na drugi dzien dostala telefon od niego ze juz niechce byc z niom.I ze musi rodzic w polsce bo on niema na utrzymanie ciezarnej w niemczech,a gosciu jest nadziany w rzeczywistosci.Nierozumiem facetow czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra już pisałam , zajrzyj tutaj www.sozpol.eu można zamówić poradnik dla konkretnego miasta, jest tam wszystko krok po kroku jak osiedlić sie w niemczech, uzyskać pomoc i mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amidala 111
dziunia987-znasz jakies fajne dzielnice?Na ktorych by sie spokojnie zylo?Bo wlasnie tam bym wolala ukladac sobie zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara na sozpolu zajmuja sie tylko Hannoverem a to miasto mnie nie interesuje, poradniki do innych miast odwoluja sie tylko na zasadzie analogii do Hannoveru, wiec nie bede placic 25e za poradnik, ktory mi w niczym nie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra pisali ostatnio , że robią poradniki do każdego miasta, ja zamiawialam i nie żałuję, poradnik ma z 12 dużych stron, naprawdę warto, jest tam wszystko opisane kroczek po kroku, od momentu przyjazdu, do uzyskania własnego mieszkania, są wszystkie urzędy , adresy godziny urzędowania, , sozpol wypełnia także wszystkiego rodzaju formularze i robi tlumaczenia, piszą o sobie \"portal dla polakow mieszkającxych w niemczech\" udzielają pomocy każdemu nie tylko w hannoverze. Nie mam dla ciebie innego pomyslu, szukasz pomocy, jeżeli nie masz w niemczech rodziny ani znajomych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra z mieszkaniami ze spoldzielni nie ma problemów, można wynając, tylko oczywiście chcą w platy kaucji , oraz zaświadczenia , że ma się stałą pracę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amidala 111
dziunia987-Dziekuje,za odp. teraz chociaz jestem juz zorjentowana.jak bym sie juz wyprowadzala to raczej do jakiegos fajnego domku jednorodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te prace znalazłam poprzez ogłoszenie w gazecie mieszkam na sląsku opolskim mam niemiecki paszport wiec nie potrzebuje zadnego pozwolenia na pobyt i prace całą moja bliska i dalsza rodzina pracuje za granica głownie niemcy ale w Monachium ja cały czas przesiadywałam w holandi ale w zwiaku z otwarciem granic dla polaków chce jechac do niemiec a ze nadarza sie okazja z pracą to chce zkorzystac jesli ktos mieszka w okolicach Baden Baden to dajcie znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczęta 😘 ja tak na króciutko chciałam potwierdzić pytającej o nadżerkę tak die EROSION \"wołają\" tu na nadżerkę ;-) **********************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! dzis wrocilismy ze szpitala :) Marcell urodzil sie 26.04 o 14.50 wazyl 4340, miezyl 52 cm. Porod trwal krotko, i nawet bylo ok, gdy zaczelo dzialac PDA, Marcell juz wychodzil ;) tyle tylko, ze nikt nie spodziewal sie, ze bedzie to taki \"kolosik\" i maly zaklinowal sie ramieniem :( kilka nostatnich minut bylo bolesnych, ale poszlo przy pomocy kilku lekarzy i poloznych dobrze. Maly mial za malo tlenu, wiec musieli go troche reanimowac. Teraz jest juz jednak wszystko ok :D:D:D Dziekuje wszystkim za gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam tylko, ze momo ze Marcell urodzil sie spory, nie mialam zadnego pekniecia i ciecia :) nic mnie nie boli, moge biegac i skakac :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta no to ci powiem żeś odwaliła kawał dobrej roboty 😘 moje najszczersze gratulacje 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusiu super ❤️ Jo fajnie Cie znow czytac. No korozyjnie sie zrobilo z ta nadzerka :P A moze po erekcji dostaje sie korozji i dlatego tak to sie nazywa :P Ja na szczescie mam wlasna studnie wiec odpadaja oplaty za wode ale natachalam sie dzis tych konewek co niemiara. Na drugi rok ogrod kolo studni zaloze i nie bede nic nosic. Juz mi sie w glowie zakrecilo. Najpierw 3 godziny wynudzilam sie w kosciele, potem stresujacy obiad z synami mojego meza. Starszy znacznie poszerzyl potoczne slownictwo, duzo mozna sie nauczyc. Potem slalom z konewkami i pieczenia ciasta a teraz nic mnie z lezaka nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara a Ty dla jakiego miasta zamawialas? Ja pisaalam do nich maila pytalam o koszty i poradnik ale dla innego miasta i odpisali ze dzialaja tylko na terenie Hannoveru. Zrezygnowalam dlatego, ze sami napisali ze w kazdym landzie nie jest tak samo, kazdy land ma rozne prawa sa rozne mozliwosci i inne wystepuja problemy. Ja myslalam o Koeln albo o Monachium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ALICE- ODRADZAMMMMMMM!!!!!! mamy z nimi same problemy, w tym tygodniu przechodzimy do T-Com, maja teraz b.fajne oferty, i taniej. :) synus spi sobie :) Madleen jest jeszcze tym wszystkim zakrecona- ale ma prawo :) no i oboje sa do mnie podobni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może by tak sie przedstawić wypadało ? Z kim mam rozmawiać z pomarańczowym napisem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay chyba też kiedyś odradzała ALICE, A freenet ktoś ma jak się sprawuje? Bo też mają bardzo tanie oferty, chyba najtańsze na rynku. www.freenet.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim zdążylam odpowiedzieć już wykasowano te pomarańczowe wpisy, administracja dzisiaj szybko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Barbara znam go, ja wlasciwie to juz wszystko wiem gdzie co i jak, tyle tylko ze jest tak wiele roznych opinii co do wynajmowania mieszkan, ze mozna sie juz w tym wszystkim pogubic. A Ty do jakiego miasta zamawialas ten poradnik (jesli mozna wiedziec)? A wogole jak sadzicie czy lepiej zeby maz pojechal najpierw sam czy od razu razem (z tym ze tylko ja cos tam potrafie niemca). Oboje pracujemy w pl i musielibysmy sie zwolnic, dlatego trudno podjac te decyzje bo nie wiadomo jakie licho nas tam moze spotkac:) Wiecie moze czy zwolnienie sie z pracy w pl ma wplyw na ewentualne swiadczenia socjalne w razie gdyby od razu nie wyszlo z praca? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra możesz mi podać twoj email? albo wejdz na www.gopolonia.com tam na forum możemy przeslać sobie prywatne wiadomości, sekcja Niemcy- Pogaduszki Dla Pań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×