Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

hej spojnie :) właśnie o to mi chodziło. ktoś na początku powiedział że ze ŚJ to tak że łatwo wejść a gorzej wyjść. gdy sie z tym nie zgodziłam, otrzymałam odpowiedź że jeszcze nie próbowałam opuszczać zboru to nie wiem jak to jest. dlatego zapytałam ciebie, bo ty wiesz o tym najlepiej. :) ja wiem że nie ma żadnych wypisów i nikt nikomu problemów nie robi. a ewentualna rozmowa z braćmi jest jedynie wyrazem troski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Anna! Pisalas, ze sie z was wysmiewam z tym rzadem w niebie. A tu nawet Nicky oficjalnie o tym napisala, ze w Nowym Niebie bedzie nowy rzad (najprawdopodobnie zlozony ze SJ jako prawdziwych iwiernych czcicieli Jehowy). To jak to jest z tym rzadem? Zas co do przekonania o jedynej prawdziwosci swojej religii...- nic ci nie mowi slowo ekumenizm? Katolicy i protestanci (rozne odlamy), a takze prawoslawni od pewnego czasu (juz dluzszego) znajduja sie w dialogu miedzyreligijnym. Tutaj gdzie mieszkam biblie ekumeniczne dla wyznan chrzescijanskich sa na porzadku dziennym- kazdy uczen jest zobowiazany posiadac biblie ekumeniczna. I dialog jest mozliwy, koscioly roznych wyznan wspieraja sie w roznych akcjach. Tylko SJ nigdy przy tym nie ma! Dalej kurczowo trzymaja sie swojej biblii i nie chca miec nic wspolnego z rozmowami i akcjami ekumenicznymi. Dlaczego? Czy czuja sie lepsi? zagrozeni? nie chca miec z innymi wyznaniami nic wspolnego? izoluja sie? Powiedz mi, dlaczego? I ty mi tu mowisz, ze katolicy twierdza, ze sa jedyna religia? To po co ten caly dialog? (oficjalnie prowadzony tez z zydami, muzulmanami i buddystami!) Czyli katolicy sprowadzaja na zla droge wszystkie wyznania, jako sludzy diabla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylam swiadkiem jehowy
za szybko przeczytalam i jeszcze szybciej odpowiedzialam. Tak to jest jak sie pisze z pracy. Sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicky---> Ale sie uczepilas... ;) To ja mowilam!!! A poza tym nie z wlasnego doswiadczenia, bo nigdy nie bylam SJ, w zwiazku z tym nie musialam wychodzic... Wspomnialam tylko o takim jednym co byl, wyszedl i odszedl ;) Ale nikogo nie oskarzalam!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga nowy rząd to Króleswo Boże, nie taki ludzki rząd z premierem i innymi. czy ludźmi beztrosko żyjącymi sobie na chmurkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicky---> No ale z tego dalej wynika, ze Krolestwo Boze tworzyc beda glosiciele jedynej slusznej religii (czyli Swiadkow...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krwawa. sie nie czepiam, pisze tak tylko w gwoli wyjaśnienia. bo to tak jak z tym mieszaniem krwi, dalej chodzą pogłoski, to wyjaśniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 100% jesteśmy pewni że pierwszymi z grona 144tys będą apostołowie. A co do reszty to prawda, że wierzymy iż będą to ludzie z grona Świadków Jehowy, czy to zbrodnia że w to wierzymy? Aga ja nie miałam nigdy w rękach biblii ekumenicznej dlatego na jej temat się nie wypowiadam. A to że nie uczestniczymy w procesie ekumenizacji nie świadczy o tym, że nie chcemy jedności tylko o tym że nie idziemy na żadne ustępstwa w sferze wiary. Gdyby to nastąpiło to pewnie po jakimś czasie zaczelibyśmy znów obchodzić święta, a tu chodzi o zachowanie reguł, których przestrzegamy. Jeżeli uważasz że w ten sposób izolujemy się przed światem to masz rację, kłócić się nie będę. ALE NIGDY NIE ZACHOWUJEMY SIĘ JAKBYŚMY BYLI LEPSI. Przeciwnie jesteśmy uczeni aby zawsze zachowywać pokorę, wzorem Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak wyscie w ogole wpadli na cos takiego, ze bedzie rzad w niebie? Czyzby Bog zaczal sie dzielic swoja wladza i wprowadzil demokracje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna---> Nie wiem czy grzech... Ale ja np nie wierze, ze katolik jest lepszy od dobrego niewierzacego i ze bedzie mial lepsze \"chody\" w Raju... A powiedz mi co zlego jest w malej imprezce z okazji urodzin...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja mam prośbę, weź uważnie przeczytaj NT to ci odpowiem, bo znów zaczynasz zadawać pytania jakbyś atakowała. Może dziś wieczorem będę miała więcej czasu to poszukam specjalnie dla ciebie wersetów dotyczących tego tematu (chociaż powinnam uczyć się do egzaminu na piątek, sobotę i niedzielę), dla ciebie specjalnoie się poświęcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktos mowi o pojsciu na ustepstwa? Katolicy prowadza od dawna dialog religijny i do tej pory nie zauwazylam wplywow z innych religii. Tutaj chodzi bardziej o otwartosc na inne nauki i poszanowanie- takie akcje ekumeniczne i wspolne modlitwy uswiadamiaja nam, ze wszyscy wierzymy w jednego Boga, ktorego na rozny sposob czcimy. Wiec nie groziloby to wam obchodzeniem naszych swiat. Co do tej pwnosci, ze tylko SJ beda w tym rzadzie, swiadczy tylko o waszym przekonaniu o wylacznosci zbawienia dla SJ- to dobrze pasuje do tego, co inni pisali: niektorzy prosci ludzie sa przekonani, ze nie bedac w waszej organizacji nie dostapi zbawienia. Wierze ci, ze ty sie nie wywyzszasz nad ludzi innych wyznan, bo robisz tu na mnie poczciwe wrazenie. Ale twoja religia mnie zastanawia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale o co chodzi...? O ten nowy rzad? O tym chyba nie ma w Biblii... Myslalam, ze to tekst SJ, bo mi sie chyba tez obilo o oczy w tych broszurkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna, nie poswiecaj sie dla mnie, bo nie chce cie miec na sumieniu. Ja tez musze sie uczyc. Odezwij sie po egzaminie, to pogadamy w spokoju. Tylko przestan mi ciagle wmawiac, ze cie atakuje. Ja tylko wyrazam swoje refleksje- pisze to, co widze wokol siebie. Poddaje pod watpliwosc wasze nauki. No i co z tego. Ty tez to robisz. Tak to juz jest, jak sie rozmawia na takie tematy o znaczeniu egzystencjalnym. Wiec wyluzuj sie troche i spojrz na to troche spokojniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do NT, to wlasnie przeczytalam go wielokrotnie bardzo dokladnie. Dlatego mnie dziwi wasza nauka, bo mi sie to nie rymuje z tym, co wyczytalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orlico, odpowiedzialabym ci, ale boje sie, ze Anna poczuje sie zaatakowana, wiec poczekaj, az ona po weekendzie zajmie glos w tej sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do urodzin-> np to że żydzi urodzin nie obchodzili, a w Biblii są przytoczone dwa przypadki kiedy to ktoś obchodził urodziny, np Herod z okazji swoich urodzin uśmiercił Jana Chrzciciela w drugim przypadku było tak samo. Doszliśmy wiec do wniosku że skoro w Biblii obchodzenie urodzin zostało przedstawione w takim świetle to nie będziemy takiego święta obchodzić. Natomiast ja z okazji dojścia do pełnoletności zrobiłam małą imprezke (a nie byłam jeszcze SJ) wyłącznie dla najbliższych przyjaciół i rodziny bez świeczek i prosiłam żeby bez prezentów. Mój brat też tak zrobił. W dodatku nigdzie w Biblii nie ma słowa o tym, aby Jezus życzył sobie obchodzenia jego urodzin a tym samym skoro tak ważna osoba jak Jezus Chrystus nie obchodzi takiego święta, to dlaczego my słabi i niedoskonali ludzie mamy swiętować nasze urodziny. Np obchodzimy rocznicę ślubu, ale to jest taka okazja dla nas wyłącznie dla naszego dobrego samopoczucia upamiętniająca nasza decyzję o zawarciu związku małżeńskiego. Myślę że to wystarczający powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może żeczywiście za bardzo się wczułam, ale ostatnio mam sporo problemów i obowiązków i ta dzisiejsza przygoda u ortopedy wprawiłą mnie w nastrój wojowniczy. Może rzeczywiście lepiej będzie jak odezwę się po egzaminach. Eh ciężkie jest życie matki pracującej i uczącej się i włąśnie dopada mnie zmęczenie ciążowe(no nie pochwaliłam się , że jestem w 3 mies. ciąży może to też przez rozdrażnienie ciążowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwna to arumentacja, ze skoro Jezus nie obchodzil urodzin, to wy tez nie. A moze obchodzil, ale nikt o tym nie pisze, bo nie bylo to na tyle wazne? Faktem jest, ze przynajmniej 13. urodziny kazdego Zyda byly wydarzeniem bardzo waznym dla calej rodziny- tak jak u nas 18. W tym dniu Zyd osiagal pelnoletnosc i zdobywal nowe prawa. Ten dzien byl zapewne w jakis sposob swietowany. Ale tak naprawde jest mi to obojetne, czy robicie imprezy czy nie. Wiec nie czuj sie atakowana. NIekorzy katolicy tez nie robia i nic sie nie dzieje. Tylko ta argumentacja jest dosc dziwna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grugą osobą obchodzącą urodziny był faraon, ściął głowę przełożonemu piekarzy. miła atmosferka nie ma co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje ciazy! Bardzo sie ciesze :D To tym bardziej nie powinnas sie stresowac. Potraktuj ta cala dyskusje na luzie. Wiesz, ja studiuje historie, gdzie takie ostre dyskusje sa na porzadku dziennym- najwazniejsza jest sila agumentu. Dlatego moze juz za bardzo przesiaklam ta \"naukowa\" atmosfera? W kazdym razie, cokolwiek bym nie pisala, nie jest to atak na twoja osobe, lecz jedynie wymiana argumentow. Po moich ostrych argumentach oczekuje od ciebie rzeczowej riposty (np. przez podanie konkretnego cytatu, ktory potwierdza twoja wersje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna---> No ja z okazji moich czy cziychs urodzin nikogo nie morduje ;) Wiem, ze to tylko symbol ;) No ale wlasnie skoro symbol... to chyba nie powinien miec takiego doslownego znaczenia...? :) A Chrystus nie robil wielu innych rzeczy, ktore teraz my malutcy robimy. I poki to nie jest zle, to czemu nie? Mysle, ze urodzenie sie dziecka i pozniej kazda rocznica tego pieknego dnia nie jest czyms mniej godnym swietowania i upamietniania niz slub :) A tak apropo... bo o to wlasciwie nigdy nie pytalam zadnego znajomego... Jak wyglada slub??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nereus ---> O tym nie slyszalam ;) Ale jak to nie placa ZUS-u?? To chyba obligatoryjnie jest sciagane?? Chyba, ze sie na lewo pracuje, bez umowy o prace... czy jakos tak... no ale sie nie znam na tym w sumie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neurus chyba ci się coś pomyliło-> przeczytaj wcześniejsze wpisy na temat końca swiata a bedziesz wiedział, że to nie o nas mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślub wygląda normalnie-> najwpierw w urzędzie, a jak ktoś sobie życzy to może być też na sali królestwa przygotowany specjalnie na tę okazę wykład tematyczny. Najczęściej dotyczy obowiazków małżonków wobec siebie i o zapatrywaniu się Jehowy na ten temat. A później wesele z tańcami, zabawą i alkoholem (z tą różnicą, że pije się z umiarem, a nie tak długo, aż się pod stół wpadnie). Ja miałam wesele na 70 osób i było super było dużo Świadków Jehowy, głównie naszych znajomych i oczywiście rodzina (choć nie SJ) bardzo ładnie się wypowiadali na temat naszego wesela, nawet muzyk był zdziwiony i powiedział, że na takim weselu jeszcze nie grał. Ogólne wrażenia były dobre nawet wujek który był zawsze bardzo źle nastawiony do SJ po tym weselu zmienił zdanie i nawet chętnie zaczął rozmawiać o naszej religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pio-trrek
Witajcie........ Tak sobie czytam co tutaj wypisujecie i zauważam , że w narodzie jest potrzeba zdobywania wiedzy o innych m.in. o Świadkach Jehowy. To dobrze , tylko zastanawiam się dlaczego nie pytacie Świadków wprost kiedy do Was do domu przychodzimy? Jak widzicie nie gryziemy , nie roznosimy zarazy itd , wielu z Was ma nawet znajomych , krewnych czy kolegów ze szkoły czy z pracy wśród Świadków. Jak widzicie zyjemy obok Was i mamy takie same problemy życia codziennego jak Wy - pracujemy lub nie ( bezrobocie też dotyka Ś) , chorujemy , wychowujemy dzieci, a kiedy dorastamy zakładamy rodziny, też starzejemy się i umieramy .Tak więc , moi Drodzy - Świadkowie Jehowy są wsród Was .Zresztą nie może być inaczej , skoro w Polsce jest ponad 130 000 głosicieli ( czyli aktywnie potwierdzających swe wierzenia SJ), a do tego jakieś 60 000 osób którzy studiują Biblię ze Świadkami ( czyli zdobywają wiedzę i chcą w przyszłości przyłączyć się do tej społeczności religijnej). Wg danych GUSu jesteśmy 3. społecznością religijną w tym kraju po KK , Prawosławiu , a przed Ewangelikami augsbugskimi. Tak , społeczności religijnej.......celowo używam takiego określenia ponieważ Świadkowie Jehowy w Polsce ( podobnie jak na całym świecie - 235 krajach gdzie działają) mają osobowość prawną . Mówiąc po ludzku są LEGALNĄ RELIGIĄ. Oficjalnie ta nazwa brzmi - STRAŻNICA - Towarzystwo Biblijne i Traktatowe - Zarejestrowane Wyznanie Świadków Jehowy w Polsce. Teraz odniosę się do kilku kwestii podniesionych przez przedmówców. 1. Nie jesteśmy sektą - sekta to schizma - SJ nie odłączyli się od żadnej organizacji religijnej i nie poszli za jakimś guru. Ta społeczność powstała na gruncie ożywienia religijnego w USA w połowie XIX w .(z tego samego nurtu wywodzą się m.in. Adwentyści). Nie mamy też żadnego ludzkiego przywódcy , którego słuchamy , zgodnie ze słowami Jezusa naszym Mistrzem jest Chrystus - Mat. 23:10 , i On jest 'Głową Zboru ' - Efezjan 1: 22. 2.Ktoś pytał o Archanioła - otóż greckie słowo 'arche' - znaczy naczelny .W tym wypadku naczelny anioł , czyli najważniejszy. Wszystkie wersety biblijne od księgi Rodzaju po Objawienie kierują uwagę na Jezusa Chrystusa jako na tę szczególnie ważną postać w zamierzeniu Bozym.Księga Daniela 10:13 mówi o 'Michale jednym z przedniejszych książąt' podobnie w Daniela 12:1 ' Michał wielki książe , który stoi dla dobra swego ludu'. Natomiast w Judy 9 jest mowa o ' archaniele Michale' natomiast w Objawieniu 12: 7 że ' Michał i jego aniołowie toczą bitwe'.1 Tesaloniczan 4:16 jest napisane ' Pan zstąpi z (...) głosem archanielskim' Te fragmenty wyraźnie utożsamiają Pana Jezusa Chrystusa z Archaniołem Michałem . Zresztą imię 'Michał' znaczy 'któż jest jak Bóg' - jakież inne Boże stworzenie poza Pierworodnym , Jednorodzonym Synem Bożym mogłoby nosić tak wzniosle Imię! Szczególnie kiedy się weźmie pod uwagę słowa z Filipian 2 :9-11. 3.Kwestia krwi....hmm Mozna tę sprawę zrozumieć kiedy uwzględni się przystepując do dyskusji 3 sprawy. a) odrzuć emocje , a włącz mózg b)weż pod uwagę , że KAŻDY pacjent - Ty też - ma prawo do wyboru metody leczenia i wyrażenia lub nie wyrażenia świadomej zgody na propozycje lekarza. Natomiast lekarz ma obowiązek zastosowania się do woli pacjenta wyrażonej ustnie lub na piśmie (Europejska Konwencja Bioetyczna art. 5 i 9 - Polska przystąpiła do niej w 1999r , natomiast Sąd Najwyższy Rzeczpospolitej Polskiej w pażdzierniku 2005 uznał , że 'lekarzom nie wolno stosować metod leczenia, na które nie zgadzają się pacjenci' - patrz dziennik Rzeczpospolita 29. 10. 2005 artykuł 'Niezgoda na ratunek'). Świadkowie Jehowy szanują lekarzy i szukają u nich pomocy medycznej tylko, proszą , aby stosowano wobec nich metody alternatywne( leczenie bez krwi) , które są bezpieczne , ogólnodostępne i ...w konsekwencji tańsze od leczenia krwią. Jesteśmy też gotowi współpracować z lekarzami i w razie szczególnej potrzeby dostarczamy szpitalom odpowiednie leki. Rozsądni lekarze nie robią z leczenia SJ kwestii , podobnie jak wtedy gdy muszą stosować specjalne metody leczenia dla osób chorych na cukrzyce , serce , hemofilie itd itp. c)wymiar duchowy kwestii krwi( prawo zakazujące spozywania krwi zapisane w Biblii - Rodzaju 9: 3,4 ; Kapłańska 17:12,13; Dzieje 15;29)- jest on dla SJ najważniejszy , ale sądze , że net to nie miejsce na roztrząsanie kwestii doktrynalnych. To narazie tyle . Będę śledził rozwój tego topiku i może jeszcze się odezwe. Aha , jestem ochrzczonym Świadkiem Jehowy od 25 lat , wychowanym przez rodziców SJ . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×