Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Kurcze za każdym razem jak się loguję to wkleja się ta sama wiadomość. Ta poprzednia jest tu już chyba trzeci raz więc proszę, zignorujce ją. Jeżeli chodzi o sąd w Poznaniu to nie należy on niestety do najszybszych. Po roku od złożenia skargi jeszcze nie przesłuchani świadkowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rgrgrgrg
warunek a zlecenie Nic mi to nie mówi, nie mam zielonego pojęcia. Tu na forum pisała jakaś Pani adwokat okścielny, więc może ona odpowie ? Czy ktoś toczy swój proces w Toruniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Odnośnie warunku: proszę skoncentrować się na istocie warunku: gdy dana osoba nie jest czegoś pewna, wówczas stawia warunek; uzależnia powstanie, zaistnienie związku od tego czy przedmiot warunku zostanie, czy też nie spełniony. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TG
Pani Arletto, proszę mi powiedzieć jak jest widziana przez Sąd nieobecność Pozwanej na przesłuchaniu, a potem na rozmowie z psychologiem? z gory dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes p Mam nadzieję,że jeszcze tu zaglądasz. Miałbym kilka pytań. Zostawiam kontakt: aplle721@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do TG Witam, przykro mi, ale nt. można dużo pisać, bez wglądu do akt, nie podejmowałabym się odp. Nieobecność może być przyczyną i negatywnego, i pozytywnego wyroku. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Krysia68
Witam, czy mogłybyśmy porozmawiać poza forum? Monika z diecezji toruńskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Do TG Jeszcze,żeby podpowiedzieć materiał jest oczywiście mocniejszy jeśli zeznają dwie strony i dwie uczestniczą w badaniu.Wtedy Sąd może poznać punkt widzenia powoda i strony pozwanej, i trudniej zakwestionować wyrok,ale nic straconego jeśli masz wystarczającą ilość świadków -potwierdzających Twoje zeznania to powinno być ok.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Krysia68
Krysiu napisałam do Ciebie maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo przepraszam źle podałam maila między pl nie ma spacji nie wiem dlaczego tak mi wskoczyło podaję jeszcze raz bo mail nie krysia68@poczta.onet.pl Bardzo Cię przepraszam Moniko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo mail nie doszedł- oczywiście miało być chyba przemęczona jestem i tak jakoś bezmyślnie mi wychodzą wypowiedzi na forum. Dobrze, że weekend- miłego odpoczynku Wszystkim życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Krysia68
JUż napisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes P
DO INOX. Wyslalam namiary . MILEGo WEEKENDu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Witam!!! Końcem kwietnia otzrymałam wyrok I-wszej instancji teraz sprawa powinna pójśc do II-giej instancji do Warszawy. Czy ktos może odpowiedziec mi na pytanko jak długo czeka się od otrzymania wyroku z I-wszej instancji do jakiejśc inrormacji z II-giej instancji?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Do Moni 16... Podobno Sąd ma miesiąc na przesłanie wyroku z I instancji do drugiej,ale ile w tym prawdy tego nie wiem.Taką informację dostałam w sekretariacie pewnego Sądu.Może ktoś zna prawo kan.i jest w stanie to potwierdzić.Dolicz jeszcze czas na odpow.z drugiej instancji... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawnik Kanonista
Zgodnie z prawem powinno odbyć się to szybciej niż miesiąc. Sprawa w drugiej instancji powinna trwać pół roku. Niestety ze względu na dużą ilość spraw w poszczególnych sądach sprawy lubią się przeciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawnik Kanonista
DO MONIA 160284 Jeżeli chodzi o Sąd Metropolitarny w Warszawie to na pewno nie liczyłabym na szybką odpowiedź. Obecnie doradzam w sprawie (I instancja w Warszawie) i sprawa trwa już ponad dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
PORAWNIK KANONISTA - a wiesz coś ile mniej więcej obecnie trwa II instancja w Poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa powinna trwać rok w I instancji i pół roku w II instancji. Jednak sprawy z reguły się przedłużają. W swojej dotychczasowej praktyce nie spotkałam się ze sprawą trwającą dłużej niż 3 lata (I i II instancja). Jeżeli chodzi o Sąd w Poznaniu nie potrafię się wypowiedzieć Podaj etap sprawy, może będę mogła Cię trochę pocieszyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, polecam też zapytanie we własnym Sądzie, gdyż każdy Sąd odp. na to pytanie, opierajac się na własnej praktyce. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Moja sprawa o stwierdzenie niewaTzności I instancja w Poznaniu trwała - 3 lata i 4 miesiące. Teraz czekam az dostane jakiekolwiek zawiadomienie o przyjęciu dokumentacji z Warszawy - II instancja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MONIA 16... - Sugeruję kontakt z I Instancją w celu ustalenia czy sprawa została przekazana do II instancji. Jeśli tak to znów kontakt z II instancją z zapytaniem na jakim etapie jest sprawa. Lepiej wiedzieć cokolwiek niż czekać i czekać... Mimo wszystko jeszcze kilka miesięcy Twoja sprawa potrwa. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość, już bliżej końca.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek.bardzo.kiepski
witam A co by mi doradził z tą moja Halinką prawnik kanonista. Byłbym dozgonnie wdzięczny. Ferdek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
ja czekam na wyrok z I instancji, obrońca węzła napisał, że nie sprzeciwia się unieważnieniu, więc mam nadzieję, że będzie pozytywny wyrok. Tylko ile to jeszcze potrwa :-( skargę składałam w grudniu 2009 i nadal czekam na koniec I instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nedla Czy uwagi obrońcy węzła małżeńskiego były przysyłane do Ciebie czy dopiero na okazaniu akt je można przeczytać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×