Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Aniu... tak jak Mama E napisala.. dzieci karmione wylacznie piersia potrafia nawet tydzien nie robic kupy... podejrzewam ze to nie przez to a raczej kolka jest problemem... klasycznymi objawami kolki jest nasilajacy sie pod wieczor piskliwy, przeszywajacy placz i podkorczanie nozek albo prezenie calego ciala... Proponuje kupic Dentinox Infant Colic Drops albo Infacol i podawac wedlug zalecen na ulotce. Mam nadzieje, ze szybko malej przejdzie. Sarena... nie widze powodu dla ktorego mialoby ci sie nalezec jesli bedziesz rodzic w PL i do UK tez nie masz zamiaru wracac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry......... Ja to lubie patrzec jak inni na rowerach kreca ,chociaz jak najbardziej przydalo by sie co nie co pojezdzic:):) Same gorki dookola to ja dziekuje kondycja rowna 0 pewnie bym ten rower prowadzila:):):P No co do kupek to prawda ,ze mowi sie ,ze dziecko nie musi codziennie jak karmione piersia ,ale mam inne zdanie na ten temat. Dobrze tez jest dac przegotowana wode chociaz to jest kwestia tego czy dziecko jest przepajane czy tylko na piersi. Infacol jest dobry na wzdecia powinnien pomoc ,ale musi byc podawany systematycznie ,zeby dziecku pomogl. Co do termometra bylam bym bardzo ostrozna jest to niebezpieczne i trzeba wiedziec jak sie prawidlowo go w takiej sytuacji uzywa. Braga jak tam zycie na wyspach???????? Mamae ty jak tam uroczystosciach ,,masz jescze mame?????? Szanta obys miala jutro ladna pogode:):) Sztefcia co to za haslo na Twojego bloga ????????? I dla reszty😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplo po dlugiej nieobecnosci :) Troszkę mnie pewno nie pamietacie Dziewczynki - Mamusie :) Jestem w Uk od niedawna,mieszkam wLondynie, Woolwich Arsenal. NIedawno, bo całkiem w piatek 12 pazdziernika urodzilam swoją trzecią pocieche - Haneczke 😘 Czytam Was teraztroszke więcej, bo do tej pory wiecej bylam na topicu ciążowym. No a z przyrostem przychówka czas przypomniec sobie, co sierobi, jak i kiedy. moje najmłodsze dziecię przed Hania to 8-letnia juz córenia :D wiec zapomnialo sie troszke. Podgladam, podczytuję, fajnie ze jest tu kasza manna i inne przydatne alcesoria, które znam z Polski :) Jestem samotną mamą, tak sie ułozyło - właściwie zmienilam całe swoje życie dla partnera, którego.... już nie ma.... Ale łzy i inne towarzyszące temu \"rzeczy\" zostawiłam za soba. Dzieci poszły do szkoły, ja mam zajęcie jako self-emloyed, dostaje benefity,które pomagajami zyc w miare godziwie. Sporo jeszcze spraw do załatwienia,ale powinno sie wszystko ułozyc. Troche smutno tylko czasem, kiedy czytamjak piszecie że\"moj\" jest leniwy, albo że \"z moim\" pojadę na rowery.... Słaby jest jeszcze tylko mój angielski,ale jakos przeszlam szpital i swoja cesarke :) szybko sie ucze,rozumiem coraz wiecej,wiec mysle ze tokwestia czasu i mojego samozaparcia :D Pozdrawiam jeszcze raz i miło mi bedzie Was czytac między przerwami na karmienie,gotowanie i te inne arcy-ciekawe sprawy nieziemskie :D :D :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka - pewnie ze pamietamy!!! Ja tak! Bardzo mnie zawsze interesowaly twoje nadmianki o energi leczniczej, ja w to bardzo wierze i czytam o tym coraz wiecej :) Gratulacje corusi!!! Wiesz, we Wloszech jest takie powiedzenie, lepiej byc samym niz w zlym towarzystwie, a i cos dobrego jeszcze sie do cienie przyplacze, wierze w to! Przedewszystkim bo jestes osoba od ktorej leci czystym pozytywizmem i optymizmem ❤️ Serena - jesli nie przerwiesz umowy o prace ale pojdziesz na normalny macierzynski, firma bedzie ci wplacac wynagrodzenie na twoje konto i bedziesz otrzymywala SMP. Ale do tego trzeba praktycznie utrzymac centrum interesow w UK, tzn adres, konto bankowe, itp. Tak jak Megx, nie popieram kombinowania wiec jesli chcesz zrywac zwiazki z UK dlaczego niby chcialabys dostawac SMP? FlyFly, na szczescie mama pojechala :) ceremonia dobrze poszla, ale Mysz chyba jakiegos diabla w sobie miala bo jak tylko ksiadz zaczal ja namaszczac i pryskac woda to dostala goraczki :o No ale juz po wszystkim i nareszcie ochrzczona :) mielismy az 4 chrzestnych - trzy matki i rodzynka chrzestnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - lozko powiadasz....hm....to tez troche kalorii da sie spalic :p Serena - ja Cie rozumiem - pracowalas tu, podatki i NI placilas tu, to i macierzynskie bys chciala dostac, bo jakos nie widze zeby Ci w PL przyslugiwalo - no bo skad. Ale czy Ci przysluguje - nie mam pojecia, ja dostawalam, ale deklarowalam (prawdziwie) ze do UK mam zamiar wrocic. Flyfly - gorki powiadasz...To moze na nartach by dalo rade pojezdzic??? A tak przy okazji - poczta jednak strajkuje :( Albo kogos skusilo.... Jovka - super ze sie pojawilas, gratulacje coruchny, niech Haneczka zdoro rosnie!!!! Dasz rade, silna jestes, o bioenergii wiesz wszystko, na miejscu Twojego bylego lekko bym sie obawiala konsekwencji lekko myslnych decyzji :p. Zagladaj czesto! No i to by bylo na tyle, czas pedzic zycie rodzine.... Dobranoc wszystkim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedzialam, że mozna liczyć na Was. MamaE, jestem w tym kraju od niedawna ale zaczelam sie tu czuc jak u siebie. Niedawno ktos mnie spytal,dlaczego nie wróce do Polski skoro mnie były zostawił, co mnie tu trzyma. Ano , pomyslalam sobie, nic mnie nie trzyma, dobrze sobie radzilam w Polsce, tylko ja nie jestem z tych, co zmieniają zdanie za decyzjami innych. Zacielam sie ot, co :D Skoro juz przywloklam swoje dupsko te pare tys km tutaj, to cos moze zrobić konkret jakis :) Szanta, no nie jestem czarownica :D :P byly moze spac spokojnie, zjada u mnie nawet czasem obiad :) co zrobic, człowiek przywykł do pewnego poziomu, trudno opuszczać loty, bo ktos tak sie zachowal jak... ten co chrumka :) Ale...wiesz, nigdy nie wiadomo, człowiek sie wkurzy wreszcie... i pogoni towarzycho :D :D :D Pozdrawiam jeszcze raz cieplutko, milej niedzieli życze, ja sie wybieram na krótki spacerek z Haneczka jutro - zaledwie pół godzinki, chyba ze lało bedzie :) 🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘🌻😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki. Dzien jak codzien, praktycznie rzadnej roznicy czy Anglia czy Polska pod wzgledem obowiazkow. Ale rodzinka w komplecie , acorcia stala sie zupalnie tatusina, nawet na mamusie ukochana ktora karmi, caluje przytula jak tausia nie ma DONOSI wiecie komu oczywiscie TATUSIOWI. mamcia ma grzeszki swoje slabosci, a jak tatus prog domu przekracza leci z jezyczkiem i wola ...Tatusiu moj ukochany a wiesz mamusia dzisiaj palila...Nic sie nie ukryje a ja czarna owca w rodzinie jedyna podpalam czasami. Jovka dzieki Bogu tego kwiata jest pol swiata...Widocznie to nie byla ta polowka dla Ciebie, apomysl twoja gdzies czeka na Ciebie. Moze los wlasnie tak chcial zebys swoja energia pozytywna przyciagnela sowja polowke gdzies w Anglii?Kto wie? Pozdrawiam I duzo slonca i milosci w ten weekend i nie tylko, Wam kochane zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braga, palaczko!!!! :) no to w dobrym towarzystwie jestes kochana bo ja do papieroskow niestety powrocilam i FlyFly jest mi swiadkiem bo razem na zewnatrz wyskakiwalysmy zeby sobie popalic ;) Jovka, widzisz my wszystkie cie pamietamy!!! oki dziewczyny, piwko z gorycza przegrania finalow ide skonczyc :( i dobrej nocki zycze 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku Braga ty palisz jak mozesz:P:P:P Mamae skarzypyta jezyk lata jak lopata:P:P:P Przeciez mysmy sie dotlenialy na zewnatrz:):)nie ma jak zaczerpnac swierzego powietrza:):) Adas czasami przez okno robi PUFPUF jak matka teraz ziebnie na fajeczce w ogrodzie:P:P:P Szanta kurcze zlodzieje :):) pewnie poniedzielek ,albo mysla ,ze to waglik :):)nigdy nie wiadomo:):):P Lece do lozeczka moze .............schudne:P:P:P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka GRATULACJE 🌻 Duzego buziaczka dla Hanusi od nas 😘 Dzielna kobitka jestes :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatam Chciałam się z Wami przywitać. Jesteśmy juz w Anglii, Birmingham od 28 września. Mamy jeszcze sporo do załatwienia, ale jakoś sobie dajemy rade. Ja noga z anglika, dziwnie sie czuje zapytana o coś, choć co nie co kumam. Będzie mi się trudno nauczyć, siedze z mała cały czas w domu. I wiecie co nie cierpie tych mega stromych schodów!!!! A Martynka bardzo je pokochała :) Nie wiecie gdzie można tanio kupić łóżka dla dziecka??? Szukamy takiego o normalnych wymiarach tylko, że z barierkami. Strasznie nam się ciasno w trójke zrobiło. Mała się baaaaaaaaaaaardzo rozpycha :) Pozdrawiam :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
hej ga ga ja tez mieszkam w birmingham mam dwie corki nikole 9 miesiecy i natalia 4 lata ale mieszkam tu juz dwa lata gdzie dokladnie mieszkasz????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć elfik :) Ja mieszkam dokładnie w Yardley, Waterloo Road. Moja córcia ma roczek i prawie 2 miechy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej kobitki, w New Forest bylo pieknie, szkoda tylko ze nie posmarowalam sobie pyska jakims kremem z filtrem, moze nie palilby mnie az tak teraz....Coz, jutro do tego bedzie mnie bolal rowniez tylek, niech zyje uprawianie sportu :) Gaga - jak chcesz tanio kupic lozeczko, to chyba tylko e-bay. My kupilismy w Argosie (www.argos.co.uk), £90, tzw junior bed - niskie, 140 cm dlugie, z zabezpieczjacymi barierkami po obu stronach glowy - ale Twoja corcia ma dopiero rok, to pewnie chcesz cot bed, czyli takie z wysokimi szczebelkami - z tego co wiem tutaj sa dosc drogie... Flyfly - milej nocy wobec tego zycze :p Mama E - nie rozpaczaj tak, i tak daleko doszli, ale piwko zawsze wypic mozna :) Milej nocy Paniom zycze, nasze maluchy po wycieczce same piszcza - chce spac, mala oprotestowala kapiel, oprotestowala mleko, Mieszko wlasnie slysze miauczy - chce juz isc spac, tatusiu, no po prostu potwor nie ojciec wykonczone dziecko w wannie trzyma i kaze mu sie bawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
gaga ja mieszkam dokladnie w kingshurst to jest nbiedaleko castle bromich wiesz moze gdzie to jest bo tak sobie pomyslalam moze uda nam sie spotkac bo mi czasem brakuje towarzystwa co ty na to?????????sory za bezposredniosc ale zrzera m,nie samotnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efik nie mówie nie spotkaniom. Narazie musze się sama tu zadomowić, poznać podwórko a potem wyrusze na podbój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana jestem juz w UK i chyba bardziej zadowolona niz w Polsce, no niestety ale jakos lepiej sama prosperuje....choc czasami cieżej przyjechal z nami kuzyn meza i dzis mam zadanie troche z nim po agencjach pochodzic.... mielismy super akcje w samolocie , pomijajac ze lot o 6 rano to nie bylo za bardzo miejsc wiec poprosilismy babke czy moglaby przesiasc sie bo sama siedziala w rzedzie a ona z wielka pretensja ...i co nie bede siedziala przy oknie ? ja chce przy oknie siedziec a juz takiego miejsca nie znajde ...rozwalila nas ... no coz ludzie jak to ludzie... troche nas martwi bo dostalismy jakies pismo z tax creditu w kwestii dochodow z 2005-2006 a przeciez maz byl w pod koniec roku dopiero w Anglii wiec nie mielismy tu dochodow ..a dochod podalismy od października ... mam nadzieje ze nie bedziemy musieli nic oddawac...:( u nas dzis pochmurnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do asiulek 27
nie martw sie - inland revenue nie jest taki straszny :) Jesli zaplacili za duzo, to po prostu mniej wam dadza w przyszlym roku. A co do dochodu - to moj maz przyjechal w lutym - i dochod mial tylko za 2 miesiace - i taki tez podalismy - problemu nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny pozdrawiam wszystkie i mam nadzieje ze wy i wasze dzieciaczki zdrowe, szczegolnie twoja malutka Kalenko:) mam pytanie czy ktoras wie jakie konkretnie uslugi dentystyczne przysluguja na maternity examption card? wiem ze TEORETYCZNIE dentysta za darmo ale czy to jest tylko check-up plus jakies podstawowe zabiegi i okropne amalgamaty czy cos bardziej sensownego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan, niestety nic bardziej sensownego nie dostaniesz (moje doswiadczenie) ale wiem ze Sztefcia sie \"wyklucila\" i dostala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mama E wyklocila sie ale o co? o kompozytowe plomby? sprobuje wiec ostatnio dostalam glasjonomer wiec juz lepiej - amalgamatu to sobie wlozyc nie dam. a takie rzeczy jak korony? to chyba nie obejmuje nie? wiecie moze gdzie mozna znalezc liste co refunduje NHS? bo szukam w necie i jakos znalezc nie moge same ogolniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan, o koronkach to nawet marzyc nie powinnas! wydaje mi sie ze to byly kompozytowe plomby ale to bylo jeszcze jak Sztefcia byla w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh tak sie pytam nie zaszkodzi:)) wiedzialam ze to utopia ale upewnic sie trzeba:) o kompozyty bede walczyc wiec dzieki - trzymajcie kciuki bo dzisiaj ide:) mam nadzieje, ze za bardzo mi sie zabki nie popsuly chociaz ciaza to pikus teraz sie wiecej psuja z powodu karmienia piersia:) czy znacie jakies preparaty wapniowe inne niz te z witamina D , pni w aptece nie wiedziala - typowe heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan tak opieka Ci sie nalezy za darmo i plamby kompozytowe tez ,ale od 5 do 5 dentysta moze zadac doplaty to zalezy na jakich on zasadach funkcjonyje. Zeby trzonowe plamby amalgatowe i moze nie chciac z Toba dyskutowac zalezy od dentysty. Moge doradzic jezeli to nic nie naglacego poczekaj conajmniej do pol roku po porodzie niech sie organizm pozbiera bo oslabiony czesto plomby lubia sie odbarwiac lub wypadac.... Jezeli sprawa nie nalezy do zwoki szukaj dobrego dentysty :):):) Koronki od kwietnia 2006 roku tez niby od 5 do 5 sa szanse do zrobienia na NHS ,ale dentysci nie chca bo nie musza czesto teraz proponuja leczenie prywatne . Chyba ,ze lekarz bedzie musial wykorzystac limit pieniezny i bedziesz miala szczescie wszystko sie pozmienialo i leczenie zebow wychodzi jescze drozej niz wczesniej:):) Dzien dobry.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Preparaty wspomagajace powinnien zalecic dentysta ,ale oni czesto nie chca nic dawac kaze pic duzo mleka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flyfly dzieki za obszerna odpowiedz:) ja wiem ze oni czesto nie chca rozmawiac ale ja rozmawiam zanim siade na fotel :)) wiekszosc rzeczy robie w Pl mam super prywatnego dentyste ale lece dopiero na wielkanoc a zabek mi sie ukruszyl wiec chce zeby zalozyl chociaz glasjonomer chociaz tak naprawde to powinna byc korona - ale korone wolalabym robic w Pl bo wtedy wiem z czego mi zrobia - spokojnie moge poznac opcje i wybrac no i ze 3 razy taniej niz tutaj:) ewentualnie moge i tutaj zaplacic ale jak mi powie co mi oferuje i sobie wybiore a nie on bedzie wybieral - tylko na to to troche marne szanse:) do plomb tez moge doplacic nie ma sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flyfly duzo mleka hehe no niby tak ale ja przytyc nie chce - nawet semiskimmed ma swoje kalorie a calkiem odtluszczone to blee wychodzi na to ze znow trzeba bedzie sobie sprowadzic z polski heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan.......no jak nie bedzie chcial zabezpieczyc to Ja Ci koronke zrobie:):) ladna:P:P Ottt zeby ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×