Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Wanka

Kiedy najwcześniej robiłyście test ciążowy

Polecane posty

dla ciekawskich znalazłam coś fajnego o progesteronie i chyba chcę go sobie zbadać: Wykonanie: badanie krwi, w czasie około 7 dni po owulacji (II faza cyklu) - najczęściej 20-22 dzień cyklu Interpretacja: wynik świadczący o prawdopodobnie przebytej owulacji (prawidłowa czynność ciałka żółtego) >= 15 ng/ml wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiak, specjalnie dla ciebie: Prolaktyna - norma 1,9- 25 ng/ml Wykonanie: badanie krwi, najczęściej w Ii fazie cyklu, w godzinach rannych, na czczo, po skojonie przesapanej nocy Interpretacja: 3-15 ng/ml wynikbardzo dobry 15-20 ng/ml wynik dobry 20-25 ng/ml łagodna hiperprolaktynemia > 25 ng/ml wynik ponad normę, oznacza hiperprolaktynemie Do przeliczenia użyj: 1 ng/ml = 20 mIU/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwał mi sie post o progesteronie wynik świadczący o prawdopodobnie przebytej owulacji (prawidłowa czynność ciałka żółtego) >= 15 ng/ml wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka33
DZIĘKUJĘ WAM DZIEWCZYNY:)Chciałabym abyście wszystkie jak najszybciej zobaczyły 2 grube krechy na teście i,żebyśmy rozmawiały na tym forum tylko o ciążach w których jesteśmy:) LIdka32 kiedy masz dostać @???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szara bura
Ło Matko!! Natka ale wiadomość :):):) Jak przeczytałam to 5 min siedziałam z uśmiechniętym dziubem a potem się poryczałam, ech... Gratuluje Kochana! Teraz biegusiem do lekarza, już już! trzymam kciuki za Ciebie. Ja miałam dostać wczoraj albo dzisiaj. Dziś rano pędziłam do pracy więc nie zrobiłam testu, ale gdybym miała go przy sobie to pewnie po Twoim poście poleciałabym czym prędzej. Będę dzielna i poczekam do jutra rana. Ale coraz więcej śluzu mi się ładuje na wkładkę więc nie wiem czy coś z tego będzie. Zawsze tak mam przed @. nic to czekam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka33
Szara bura ja od wczoraj mam śluz gęsty i biały,już myślałam,że dostanę bo zawsze tak mam 1 przed miesiączką a jednak natura pokazała inaczej.Rób ten test bo czuję,że Ty również zobaczysz krechę:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka33
Lidka 32 ja zrobiłam 2 dni temu i nic mi nie wyszło,jednak tak jak czasami mówią nawet pani w aptece mi powiedziała,że lepiej zrobić dzień po @:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick..................wiek..........cykl starań..................@ Muna..................33..............18................. .......19.04 agnieszzka..........27...............1................... .......28.04 exe...................33...............1................. .........30.04 lidka33 ..............33...............15........................30. 04 Misiaczek2507.....20...............4..................... .....04.05 gosiak666 ..........26...............6..........................09.05< br /> Majeczka_83.......28...............7..................... .....09.05 taka j................30..............25......................... .13.05 puszeknieokruszek..25...........4........................ ..01.05 magduniaa...........25...............4................... ..... 22-23.05 teacher26...........26...............5................... ... .. 24. 05. Mamusie : nick.....................wiek.............cykl starań.......termin porodu Margotka9022.........26..................3............... .. 9 sierpień Doti .....................24..................5.................. 19 sierpień wełna....................30 .................3..................7 wrzesień roxikct..................21..................3........... .......21 wrzesień Racuszekkk26.........26..................2............... ....10 listopad preggers ...............23..................4...................5 grudzień loco99...................23..................1........... .......20 grudzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silu dziękuję :* Po wizycie u lekarza melduję: owulacja była, pęcherzyk pękł, ciałko żółte jest - to po USG :) Dostałam CLO na "podpędzenie" i za miesiąc mam przyjść w ciąży :) a jeśli nie to za dwa miesiące jeśli ciąży nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiak, zdrowe babsko z ciebie!!!! nic tylko dzieci robić:) bierzcie się do pracy! ja nigdy nie miałam takich wspaniałych wieści od lekarzy...nigdy nie usłyszałam, że owulacja jest, że pęcherzyk wielki jeden i pęka. a w życiu....... zawsze: za dużo pęcherzyków, ciałko żółte niedomaga, podejrzenie PCO, brak dominującego pęcherzyka, wszystko be...prolaktyna be, wszystko nie tak. więc wystrachana zaczęłam starania i co za 1 razem jest SYN:) wierzę mocno, że natura jednak wie co robi i jednak wszystko mam tam w porząsiu mimo tych badań i z drugim dzidziem też zajdę w końcu. lidka, wstrzymaj się z testem do pon albo wtorku. lepiej zobaczyć 2 krechy, a nie się dopatrywać cieni!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem wiem Silu, masz racje, ot stara i glupia jestem i dalam sie dzis niepotrzebnie poniesc...glupota ludzka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszek ty to masz faceta!!! mój tez tyle razy by nie mógł :) też sądzę, że nawet dzień po dniu można zajść wc iąże i nie trzeba tej 2 dniowej przerwy. My z mężem mamy już jedno dziecko a wtedy kochaliśmy się jak głupki, ciągle! Tak więc nic nie jest stracone i chyba zawsze trzeba próbować. Szara bura to zyczę drugiej krechy i kompletnego braku objawów @ natka gratulacje!!!!!!!!!!! lidka może to za wcześnie jeszcze na test po prostu? Gosiak ja mu kupiłam salfazin właśnie tylko musze mu to podać bo inaczej nie weźmie, tak więc dzisiaj jak tylko wróci to do kolacji dostanie tabletkę. Odnośnie wyników to możemy porównać tylko nie wiem co podać. Np. ruch plemników była podzielona na A,B, C i D. A(szybki ruch) 11%, B(wolny ruch) 38%, C(ruch w miejscu) 15% i D (brak ruchu) 35%. Żywotność plemników żywych 74%, martwych 26%. Nasienia w ml. Było 42mln. Ph nasienia 7,90. Do tej pory jest tak sobie, w dolnych granicach tej normy ale w normie, natomiast problem jest z morfologią, prawidłowych form plemników ma tylko 4% a nieprawidłowych 96%, 96% nieprawidłowe główki, 56% nieprawidłowe szyjki, 4% nieprawidłowe witki i 6% przywieszki cytoplazmatyczne. Nie wiem czy to coś dało, ja z tego rozumiem tak piąte przez dziesiąte, martwi mnie bardzo ta morfologia, mąż badał nasienie rok temu i miał znacznie mniej nieprawidłowych form, potem miał zabieg powrózka nasiennego, który miał pomóc bo miał z kolei mała ruchliwość. No i po tym zabiegu ruchliwość się zwiększyła ale jest masa nieprawidłowych form plemników, i to mnie martwi. A ja dzisiaj zaraz jade do lekarza właśnie na wizytę i się dowiem czy mi pękł pęcherzyk bo mam z tym chyba problem tak czuję a dzisiaj 13 dzień cyklu. Wczoraj mąż mnie dorwał na próbowanie, szczerze to nie wiem czy dobrze zrobiliśmy i się cykam co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka33
Dzwoniłam do lekarza,powiedział mi abym jutro z rana zrobiła b hcg gdyż najlepszy będzie to wynik,jak i badania na które mnie skierował na antyciała.Ile bedę miała wyników z badań mam z nimi przyjść do niego jutro na wizytę na 15 i zobaczymy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam ale lekarza już nie było :( musiałam czekać aż mąż wróci, jestem troche zła na niego bo teraz miałam fajny czas (13dc), żeby zobaczyć czy mam owulację w ogóle. On przyjmuje jeszcze w poniedziałki ale to będzie już 17 dc. więc chyba już się nie opłaca iść prawda? Zresztą nie wiem czy bedzie przyjmować bo to świąteczny tydzień, ale jestem zła :( Tym bardziej, że chciałam zrobić cytologię bo, (wstyd się przyznać, nie krzyczcie, wiem, że to źle) ostatnią miałam 1,5 roku temu i chciałam się zbadać tak cała i teraz musze miesiąc czekać :(:(:( Do kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Silu :* Ale widzisz zdrowi jesteśmy a dzidziusia brak :( Wierzę, że niedługo się pojawi. Taka j a wg. jakich kryteriów Twój M miał to badanie? Bo mojego jest wg. normy WHO oraz ścisłych badań Krugera i nic tam nie mam jak ruch typu A,B czy C. U mojego jest tak, podaje po kolei: OCENA MAKROSKOPOWA: wygląd: prawidłowy upłynnienie: prawidłowe ph: 8,0 objętość: 2,0 OCENA MIKROSKOPOWA: koncetracja plemników: 65,0 mln calkowita liczba plemników w ejakulacie: 130 mln Ruchliwość: -ruch postępowy: 43,0% -ruch niepostępowy:21,0% -brak ruchu:36,0% Morfologia: 19,0% Leukocyty: 0,0 Komórki spermatogeniczne:0,0 Autoaglutynacja:0,0 DIAGNOSTYKA DODATKOWA: -Żywotność: 75,0% HOS-test: 71,0% WYNIK BADANIA: Parametry nasienia mieszczą się w zakresie wartości referencyjnych - normozoospermia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka j ja miałam usg w 11dc i teraz w 18 i owulka była gdzieś między tymi dniami. WG USG wychodziło, że mam mieć owu ok 16dc a wg. moich odczuć było 14-15. A przytulanka u mnie były tylko 14dc więc nie robię sobie nadziei, bo w poprzednich miesiącach staraliśmy się częściej i nic nie bylo. Lidziu no to może poczekaj z tym testem, ja Ci tak mówiłam żebyś robiła bo ja sama bym nie wytrzymała ale jeśli Ty dasz radę do wytrzymaj :) Preggers, gdzie się podziała nasza kochana Preggers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mieliśmy to badanie zgodnie z normami WHO, widzisz u was morfologia jest po prostu świetna, 19% to bardzo dużo, podobno żaden facet nie ma więcej niż 30% a i 25% zdarza się mało kiedy czyli twój mąż ma bardzo dobre plemniki a mój nie, i teraz mnie jeszcze wkurzył, olewa jedzenie, tylko pali a przecież przez to będzie miał coraz gorsze to nasienie, czyli nie chce nic zrobić z tym :( A ja sama nic nie zdziałam, powiedziałam mu teraz, że nie chcę mieć już z nim tego dziecka :( Smutno mi, przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karuśka
Czesc dziewczynki jak owulacja mniej więcej jest 24-27 okres 8.05 powinien być to najwcześniej kiedy zrobić test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla pewności to ja wolałabym robić pierwszego dnia spodziewanej miesiączki ale tak na 2-3 dni przed też by już mogło wyjść, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka j przykro mi :( Ja na swojego też się wkurzałam,bo o badanie nasienia prosiłam go od listopada a ciągle nie miał czasu żeby to zrobić, ciągle coś było ważniejszego. W pewnym momencie przestałam mu suszyć o to głowę, bo też już miałam serdecznie dość. Było mi bardzo przykro, bo też się czułam jakbym była z tym sama, jakbym tylko ja chciała tego dziecka. W końcu mój M dojrzał do decyzji i zrobił badanie. Może Twój M ma chwilową depresję związaną z kiepskimi wynikami i niedługo mu przejdzie. Spróbuj z nim może porozmawiać, powiedz jakie to dla Ciebie jest ważne. Ja swojemu tak właśnie mówiłam, powiedziałam mu też, że facet to może mieć dzieci niemal w każdym wieku, z kobietą już nie jest tak łatwo a im będę starsza tym trudniej będzie mi zajść w ciążę i żeby też to zrozumiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karuśka
do 8 niby niedaleko ale jajo można znieść z niepewności ,sama nie wiem czy chce czy nie , i pewnie się w dodatku sama się nakręcam ze się dziwnie czuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karuśka wiem co czujesz, bo ja też już siedzę jak na szpilkach i odliczam dni :P a to jeszcze tyle czasuuu..... Dobrze, że ten długi weekend to mam nadzieję, że szybciej jakoś zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szara bura
Dziewczyny, ja juz nie wiem co mam myslec. Cycki jak balony, brodawki na brzegach zaciemnione, mam wrazenie, ze zaciemnia sie tez biala linia (czy jak to sie nazywa, od pepka do wzgorka), okresu brak, sluzu tona (wczoraj wieczorem), temp 37,2 st a wszystkie testy negatywne. Dzis zrobilam 3 testy, kazdy pokazal 1 kreske :( no i co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mize Mize
Hej dziewczyny. Wy to szczesciary jesteście ze mezulkowie w końcu sie zdecydowali na badanie sporym. Moj (jeszcze nie mąż) obiecuje od września ze pójdzie co tydzień sie dopytuje czy sie umówił a on ze "jutro" i tak co tydzień. W końcu sama go umowilam dzwonię żeby go o tym poinformować a w odpowiedzi słyszę ze on nie pójdzie nie zrobi tego i ze tylko mi tak przytakiwal żeby mieć mnie z głowy. Teraz to sie czuje jakbym tylko ja chciała tego dziecka:( ehhh szarobura może idź na Bete ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mize Mize
Na badanie spermy mialobyc. Moj tel sam dopisuje końcówki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×