Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Syndi

Profesjonalne Kursy Fryzjerskie!

Polecane posty

Gość MonikaFryzjereczka
Ja również byłam na kursie fryzjer stylista-kolorysta. Najpierw pojechałam na jeden dzien na próbę do ATF i wcale mi się tam nie podobało, przede wszystkim nauka na głowkach , w ECKSie bardzo dużo modelke, prwie wogóle nie uczylam się na głowkach. Serdecznie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EUR@KXB
Witam, mam 30 lat, jestem osobą wykształconą i pracuje na bardzo dobrym stanowisku. Tak jak większośc z was z zamiłowania chciałbym być fryzjerem. Na poczatek pewnie wsród znajomych ale może z czasem własny salon lub szkolenia/nauczanie z tego tematu. Zastanawiam się jak się za to zabrać. Planuje kurs fryzjerski, najprawdopodobniej w select na Al.Krakowskiej i to w weekendy - wiadomo dlaczego. Wyczytałem tu dużo dobrych opini, ale ktoś wypowiadal się że nie jest tam ok. Chciałbym zapytać co jest nie tak? Wiem, że potrzebne będa także praktyki dlatego moje drugie pytanie, czy ktoś zna moze jakiś salon gdzie potrzebuja kogoś na przyuczenie w godzinach po 17 lub weekendy? Może ktoś kto zaczynał tak jak ja opowie o swoim doswiadczeniu z zachowaniem chronologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaguńka
Robiłam kurs w Select i okazał się bardzo dobrym wyborem. Przede wszystkim praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Dostałyśmy też główki treningowe, na których każdy robił swoją pracę dyplomową, można było zaszaleć z pomysłami. Bardzo podobały mi się zajęcia z kreowania własnego wizerunku, dress code, analiza kolorystyczna, itp, itd. Fajny pomysł połączenia fryzjerstwa z takimi tematami. Każda z nas mogła też indywidualnie dopytać o to jak się malować, jakich kosmetyków używać. Generalnie jestem bardzo zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja też planuję się przekwalifikować - obecnie mam stanowisko kierownicze, ale nie dające mi satysfakcji. Od dawna noszę się z zamiarem zmiany zawodu - szukam kursu, który naprawdę da mi solidne podstawy - w Warszawie nic takiego nie znalazłam. Trafiłam na ATF a teraz na ECKS .....i co mam wybrać??? Berendowicz odpada - nie mają kursów weekendowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selective.com.pl
Takich kursów fryzjerskich jest naprawdę bardzo dużo,pytanie tylko który wybrać aby faktycznie czegoś się nauczyć.. W samej Warszawie jest ich co najmniej kilka. www.Selective.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralinka
ja ukończyłam kurs w ECK w Pruszczu Gdańskim, polecam z czystym sumieniem, bardzo wiele się nauczyłam, dużo praktyki, świetna atmosfera, do tego wspaniali instruktorzy. przy okazji mam pytanie, wie może ktoś gdzie mogę naostrzyć swoje narzędzia w trójmieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELIZZ
Mam 45 lat.Rok temu ukończyłam kurs fryzjerski refundowany z PUP i pracuję od roku w zawodzie,więc do Pani fryzjerki z siedmioletnim stażem odp.kieruję.Owszem,wszystko jest możliwe jeśli się tego pragnie niezależnie od wieku,więc proszę nie zniechęcać do realizacji marzeń.Mało tego...od fryzjerów "doświadczonych"wieloletnim stażem przychodzą do mnie klienci ratować włosy.Sama również poddałam się "profesjonaliście"z wieloletnim stażem zabiegowi i długo będę tego żałować;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos z was uczyl sie w akademii prenier w warszawie na kierunku fryzjerstwo i moze mi cos wiecej powiedziec o tej szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zanetq1519
Witam. Od dłuższego czasu poszukuję kursu w Warszawie na którym nauczałabym się wszystkiego od podstaw, dokładniej mówiąc kursu dla osób poczatkujących. Co myślicie o kursie w SELECT i w GO WORK Może wypowie się ktoś kto ukończył kurs fryzjerski w którejś z tych szkół? Może wiecie jakie papiery otrzymuje się po obu tych kursach. Ja oczywiscie czytałam że są to zaświadczenia takie a takie ale nigdy niewiadomo czy nie wciskają jakiegoś kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ieqh
Właśnie skończyłam szkołe SELECT i oto moja skromna opinia: Fryzjerka która uczyła miała strasznie olewczy stosunek do uczniów ciągle wychodziła i właściwie wgl nas nie kontrolowała, nigdy jej nie było kiedy chciałyśmy o coś zapytać. Kiedy był czas kiey nie było klientów i podpytywałyśmy np o mieszanie kolorów itp. nie za bardzo byłya chętna do tłumaczenia nam tego;/ Jestem bardzo niezadowolona z kursu. Koków i upięc nie było w ogóle tak samo stylizacji ślubnej za to wymyślili sobie jakieś fashion i stylizacje na jakieś lalki barbie , rozumiem jak pójdę pracowa do tv czy na jakies pokazy mody sesje fot. to może mi się przyda ale jeśli podejmę pracę w zwykłym zakładzie to muszę umieć normale upięcia wykonać, a tego tam was nie nauczą . W sprawch organizacyjnych zostałyśmy oszukane . Przy zapisach obiecano nam główki na własność pod koniec kursu kazali nam je zwrócić nie chodzi już o tą główkę która jak mi powiedziano była w cenie kursu lecz o fakt nieprofesjonalnego podejścia do klienta. W mojej grupie był chłopak od strzyżeń męskich jeśi przychodził facet nasza instruktorka zamiast sadzać go do ucznia by się nauczył sadzała go u Tomasza który już 3 lata robił w tym zawodzie. Ja na kursie strzygam moze 1 czy 2 mężczyzn a inni nie robil tego w ogóle. Nie nauczyłam się tam właściwie niczego. Na koniec dodam że koleżanka która przyszła na kurs tylko po papier nauczuła mnie więcej niż instruktorka. Jestem bardzo nie zadowolona, i żałujepieniedzy wywalonych w błoto . A dodam jeszcze że ocenę wystawiła mi osoba której w życiu na oczy nie widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creart
naprawdę było aż tak źle?? dziwie sie trochę , bo ja też kończyłam tam kurs jakiś czas temu i moję wrażenia są zupełnie inne. Instruktorka była z nami praktycznie przez cały czas i dużo nam podpowiadała w razie potrzeby. Ja osobiście wyniosłam z niego wiele, ale niestety niektórzy przychodzą na kurs żeby się naprawdę czegoś nauczyć, a inni tylko aby zabić nudę..Ale oczywiście każdy ma na to inny pogląd. Nie rozumiem tylko tego, że ktoś inny wystawiał ocenę??!!??jak to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EUR@KXB
U to lipa, a ja miałem juz nadzieję, że to jest dobry kurs. A co to za instruktorka była? MOże trzeba się jej wystrzegać a inne są ok? Czekam na inne komentsy może jednak nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzza
Właśnie odbywam kurs w select i akurat u nas Pani Kasia cały czas jest na zajęciach i kazdemu pomaga i doradza w miare możliwości, chociaż i tak jestem trochę zawiedziona, ponieważ byłam pewna że na początku bedziemy uczyc sie technik na główkach a zostalismy rzuceni na głęboką wodę... Pierwszego dnia jest teoria z której i tak się nic nie nauczycie a następnego dnia już przychodzą klienci i robicie wszystkie nawet nic nie potrafiąc. Ogólnie mam wrażenie że nie liczy się edukacja tylko klienci, którzy płacą za usługę... Podstawowych rzeczy się nauczysz, cięcia praktycznie tylko jednego bo przeważnie starsze panie przychodzą chociaż nie tylko... Jeszcze zalezy jak trafi się z klientami, bo może byc tak ze pewnych rzeczy nawet nie spróbujesz;/ te główki fashion i stylizacje barbie też uważam że są marnotrastwem czasu...;/ ale to juz wymysł szefowej...;/ także ja już się rozglądam za kolejnymi kursami... Czy ktoś może mi coś doradzić??? Byłabym bardzo wdzięczna... A jeszcze dodam że ja wybrałam ten kurs bo był tańszy, ale nie warto oszczędzać bo później i tak na kolejne wydasz pieniądze... Słyszałam że w szkole hairxtend jest fajnie ale nie mogę nic z doświadczenia powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magrela
Hej, nie wiem czy ktoś z waz widział ale Akademia Berendowicz i Kublin, zrobiła mega promocję na szkolenia w grudniu. W sensie z tego co rozumiem to w grudniu trzeba wykupić a można iść nawet w przyszłym roku. Jeszcze się tam nie szkoliłam. Parę szkół juz zaliczyłam, choć w zawodzie jestem od paru miesięcy. Myślę, że warto więc dziele się info bo na bank się wybieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzza
Kurcze fajnie te kursy wyglądają i też bym się chętnie skusiła... A słyszałaś może jakieś opinie na temat tych szkoleń..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magrela
No właśnie w większości pozytywne. Znalazłam co prawda kilka kąśliwych uwag ale to raczej normalne w tym światku :P Zresztą na jak wchodzą na ich facebook to wszystko naprawdę fajnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzza
A gdzie czytałaś opinie>>? Bo ja się strasznie boję że sie zawiodę... A tutaj pomimo tych promocji juz duze kwoty wchodzą w grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerkazzamilowania
Wiecie co ja mam porównanie bo byłam i w ATF i w Europejskiem Centrum Kształcenia Stylistów. W ATF na kursie a w Europejskim centrum Kształcenia Stylistów na doszkoleniu fryzjerskim. Przede wszystkim w Europejskim Centrum Kształcenia Stylistów dużo lepsza atmosfera, instruktor bardzo wymagający, patrzył na każdy szczegół pracy . W ATF dużo więcej pracy na główkach i dużo mniej klientów. Ale mimo wszystko jakieś tam podstawy się nauczyłam, doszkoliłam je w Europejskim centrum kształcenia stylistów i teraz otwieram własny salon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze rozumiem? Można otworzyć salon fryzjerski po kursie, bez szkoły zawodowej czy technikum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerkazzamilowania
Tak. Nie ma problemu, właścicielem salonu możesz być bez żadnej szkołu bądź skończonego kursu. Teraz w większości takich firm prowadzących kursy wydają zaświadczenia wg MEN uprawniające do wykonywania zawodu. Co najważniejsze po kursie z zaświadczeniem wg MEN można zdawać na czeladnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAINTERESOWANA83
A czy ktoś z was był na kursie fryzjerstwo od podstaw w Studiu Edukacji Zdrowia i Urody w Częstochowie ? Czy ktoś mi może doradzić jakiś kurs w Cz-wie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAINTERESOWANA83
Żeby zrobić czeladnika po kursie to ile trzeba mieć lat praktyki? Czy trzeba przejść dodatkowy kurs w Izbie Rzemieślniczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senual
Siema! Tak się właśnie zastanawiam nad kursem, ale nie ma co się zastanawiać. Jaką firmę polecacie, fajnie byłoby wskoczyć na Loreal, z tego co wiem to Loreal to też Matrixy, kiedyś pracowąłem na nich (przez rok chodziłem do szkoły fryzjerskiej, ale jak już ktoś napisał czyściciel powierzchni to nie fryzjerstwo). Fakt, faktem, złapałem praktykę podstawową, trochę minęło i myślę żeby wrócić w tym kierunku. To jest zaje... zawód, stojący ale dający swobodę działania i to jest ważne, bynajmniej dla mnie. Zastanawiam się jaka firma oferuje dobre praktyki, bo w tym zawodzie tylko to się liczy. Praktyki na modelach, bo na główkach to można sobie w domu, ale dla nauki zawodu, potrzebni są żywi ludzie. Taka moja opinia. Poleca ktoś może ECKS ? Elite ? Select nie zachwyca. Przydałby się kurs LOreal, może ktoś zna dobrą i sprawdzoną firmę, która udziela rzetelnych - praktycznych kursów ? Pozdrawiam ciepło, Radek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi. Czy ktoś wie coś na temat ECK w Pruszczu Gdańskim? Albo może ktoś poleci jakieś inne kursy w Gdańsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siyo
Ktoś poleci może jakieś kursy na terenie Katowic, bądź okolic? Ma jakieś miłe doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ja mogę z czystym sumieniem polecić kurs w Gdańsku w Akademii Alternative. Trwa 6 mc 5 dni w tygodniu po 8h, nie pracowałam więc mogłam pozwolić sobie na taki długi kurs :) Wiem że teraz maja też ofertę weekendową :) Program jest bardzo szeroki i teoretyczny i praktyczny ale wielką zaletą jest możliwość pracy również w salonie z instruktorami dzięki czemu miałam kontakt z prawdziwym życiem w salonie a nie tylko z darmowymi klientkami na zajęciach. Tu stronka. http://www.alternative-akademia.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina_1865
Ja byłam na kursie w Europejskim Centrum kształcenia STylistów we Wrocławiu jak jeszcze zaczynali na fryzjerni obok tej siedziby gdzie teraz mają. Było super. Bardzo dużo praktyki, miła instruktorka , w tamtym roku wróciłam do nich na doszkolenie 3 dniowe i w sumie jak maja teraz profesjonalną salę przygotowaną pod kursantów, wiele stanowisk i kilka myjek to jest jeszcze lepiej niż na fryzjerni. Teraz zastanawiam się nad kursem stylizacji paznokci. Serdecznie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ieqh
Chciałabym sprostować pewną wypowiedź,którą parę miesięcy temu napisałam. Otóż pozwoliłam sobie użyć imienia i nazwiska Instruktora, czego robić nie powinnam i chciałabym przeprosić tą Osobę gdyż moje zachowanie nie należało do właściwych. Jednakże mój post nie miał na celu obrazy kogokolwiek, leczy wyrażenia opinii na temat świadczonej mi usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×