Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

NICK.......TERMIN......TC.........MIASTO..........PŁEĆ.. ............IMIĘ Okruch12....1/06....37...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania iwtek29......22/06.......33.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23 ....30/06......34........Manchester.......dziewczyka.....Hania gosiaczek27..12/08.....25........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......26....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........25........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........24.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09........22........Leicester........syn ek...............? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .19........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...18.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...18...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......17....Southampton.....?........ ..Iza/Robert karina82........01/11.....15....chichester..........?... ......julia/antoś camillee..........01/12.....8.....Bristol..............? .......................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia23- zle skopoiwalas tabelke:( bo niepelna- ponizej jeszcze sa juz szczesliwe mamusie:):):) Pamietaj, ze tabelke nalezy kopiowac ostatnia:) Wiec cie wpisuje do tej wlasciwej:D:D NICK.......TERMIN......TC.........MIASTO..........PŁEĆ.. ............IMIĘ Okruch12....1/06....38...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania Sinia..........05/06....37.....Coventry............chlop iec........Philip duila...........13/06...36.......londyn............synek ............Filip anusia23.....30/06....34......Manchester......dziewczynka....Hania iwtek29......22/06.......33.......Colchester.........dzi ewczynka .....? gosiaczek27..12/08.....27........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......26....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........25........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........25.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09........23........Leicester........syn ek................? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .19........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...19.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...19...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......18....Southampton.....dziewczyn ka.....Iza karina82........01/11.....16....chichester..........?... ......julia/antoś camillee..........01/12.....8.....Bristol..............? .......................? kurczaczek13...16/12....9.....Windsor...............? ....................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
witam kochane czekam z niecierpliwoscia na kolejna mamusie ktora rodzi nastepna , bo dawno juz nie slyszlam zadnej dobrej nowiny !!! pozdrawiam wszystkie i uciekam na male zakupy zanim znow sie rozpada ( jak zreszta od tygodnia juz !!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wogole to witam w ten nastepny z kolei pochmurny dzien:):). 🌼 🌼 🌼 🌼 Z tymi ubrankami to oni maj tu trocje dziwnie ale dziewczyny, na pocvzatek nie kupujcie za duzo bo dzidzia moze byc naprawde duza albo malutka. Najlepiej kupic takie od 0-3mies lub new born. Ja na poczatek ma duzo ubranek po Oli no i pare dostalam od kolezanki wiec na poczatek juz nic nie bede musiala kupowac:D:D Zreszta, rozmiarowki na wieksze dzieci tez maja rozne np na Ole w jednym kupuje na 3-4 latka a w drugim-HNS na 4-5 lat lub 5 lat. 🌼 🌼 🌼 🌼 Za to na siebie ostatnio trafiam na 38 :D:D:D tzn zawsze spodnie nosilam 40 koszulki to roznie 38-40 a teraz w ciazy to spodnie ciazowe musialam kupic 38 bo w wiekszych plywalam i tak samo z bluskami ciazowymi:D:D ale fajnie- i wszystkie te ubrania starcza na cala ciaze:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, widze, ze sama zle wpisalam kolejnosc Anusi23:(:( Dziewczyny jak ktoras bedzie kopiowala teraz tabelke to zamiencie kolejnsc z Iwitek29. Sorki za moj blad:( Zaraz zmykam Olenke szykowac do przedszkola❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to lece do dentysty :P Jestem tak zestresowana, ze nie wiem, czy nie urodze w poczekalni. Maz by sie ucieszyl...ja zreszta tez :) Poszla po plombe, a wrocila z dzieckiem- hi hi hi dobre :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka_250
czesc..jestem w 5 mcu ciázy i mieszkam w Anglii a dokladniej w Wulverhampton i naczytalam sie sporo na temat porodów w Aglii .3/4 kobiet jest niezadowolonych z przebytego tam porodu...co powinnam zrobic..wrocic na czas porodu do Polski?czy poszukac jakiejs renomowanej kliniki i ginekologa?pomózcie...moze znacie jakás klinike?to poprosze adres....bede wdzieczna za pomoc...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mam do was pytanie mozliwe ze sie pojawilo ale nie mam sily czytac wszystkiego przepraszam. Chodzi mi o paszport dla malenstwa. Jestem juz w 39 tyg ciazy i nie wiem dokladnie jak mam zalatwic paszport dla mojego dziecka, chodzi mi o taki tymczasowy zeby tylko moc wyjechac z dzieckiem do Polski tam juz chce zalatwic taki paszport normalny. Czytalam juz na ten temat na stronie ambasady, zadzwonilam tam ale laska mi powiedziala zupelnie cos innego niz jest na stronie wiec sama juz nie wiem. Moze ktoras juz to zalatwiala i moglaby mi pomoc. Czy paszport tymczasowy to tylko wpis dziecka do paszportu mamy?? Co musze zalatwic?? Prosze jezeli ktos wie bylabym wdzieczna. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka: ja rodzilam tydzien temu jestem baaaaardzo zadowolona :] opieke mialam swietna... mama byla przy porodzie i poweidzala ze jest w szoku jak tutaj sie opiekuja ludzmi (porownywala swoje porody z polski) wiadomo wszedzie zdarzaja sie zle szpitale i zli lekarz nie wzne czy bedziesz w polsce czy w angli.... sabre. musisz sie umowic na wizyte paszportowa, a wiem ze terminy sa bardzo dalekie wiec lepiej zrob to jak najszybciej.... potem jedzie sie do konsulatu.. ze zdjeciami, PELNYM aktem urodzenia - tym brytyjskim- i tam na miejscu wypelnia sie wniosek .... po 4 tygodniach odbiera sie paszport (to jest tymczasowy na 12 miesiecy) w tym czasie musisz jechac do polski i tam zarejestrowac dziecko i wyrobic mu juz normalny paszport.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka_250
aneczka 21 :mam pytanko-rodzilas w prywatnej klinice?czy w panstwowym szpitalu?wiesz, ja widzialam jakie tu sa warunki...bylam troche rozczarowana-wiem ze powinnam patrzec na wyglad, bo musze przyznac ze obsluga byla mila, ale nawet nie mieli porzadnego sprzetu..zeby zrobic mi badania...wiem ze jest jeszcze troche czasu ...wiec rozgladam sie za jakas prywatna klinika...i odpowiednimi warunkami i lekarzem gin....Ps.gratuluje udanego porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie a na stronie bylo napisane ze musi byc akt urodzenia wystawiony przez polski Urzad Stanu Cywilnego wiec tego troche nierozumiem a i jeszcze te zdjecia, nie za bardzo wiem jak zrobic zdjecie noworodkowi?? czy moge miec go na rekach?? chyba glupieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobre pytanie - jak to zdjecie zrobic noworodkowi? :) Ponad to - czy MUSZĘ dziecko rejestrowac w Polsce? A jesli nie mam zamiaru wracac do Polski, tutaj przyjechalam na stale (obywatelstwa nie mam oczywiscie jeszcze), ale chce tu zostac, to i tak musze dziecko rejestrowac w Polsce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku najblizszy termin jest na pazdziernik!!!! ale sie zagapilam :(:( sluchajcie czy nie mozna wywiezc dziecka na podstawie innych dolumentow, co za porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wlasnie wrocilam i jestem w szoku. Nikt jeszcze z takim namaszczeniem nie potraktowal moich zebow i dziasel. Powaznie. A lekaz mial chyba z 25 lat. Nie wyjade stad nigdy (modle sie tylko, zeby bylo mnie stac na dentyste) :) Acha, nie zdazylam sie zestresowac, wic nie urodzilam. Dziewczyny, zdjeciem sie nie przejmujcie, na pewno fotograf wie, jak to zrobic. co do paszportu, to tylko do paszportu piecioletniego musi buc pesel i akt urodzenia z Polski. Na paszport 12-sto miesieczny wystarczy angielski papier (przynajmniej ja mam takie informacje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serbe, mozesz dostac paszport pieciodniowy, wtedy nie musisz sie umawiac na spotkanie (to jest tylko dokument na wyjazd, czyli nie mozesz na niego wrocic i nie jestem pewna, czy nie wydaja go w szczegolnych okolicznosciach). Innej mozliwosci raczej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi na to, że rodzina musi przyjechać do Ciebie :) Bo bez kolejki mozna sie dostac ale tylko w szczegolnych przypadkach, jak pogrzeb, itp. Wiec ... o ile możesz sobie cos takiego zalatwić... ale pewnie nie.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka: rodzilam w normalnym panstwowym szpitalu.... naprawde mialam szczescie ... szpital czysciutki obsluga mila i wogole .... sabre: na 100% jesli dziecko urodzi sie w angli musisz miec PELNY AKT URODZENIA brytyjski (FULL BITH CERTYFICAT) a zdjecie dziecka, powiedzieli ze ma miec otwarte oczka najlepiej zamknieta buzie i glowka ma zajmowac 80% powierzchni zdjecia.... najlepiej isc do fotograf - dzwonilam do konsulatu i tak mi poweidzeli skorpionka: chyba musisz go zarejestrowac.... bo dziecko ma tylko paszport tymczasowy(taki zeby moc go wlasnie zarejstrowac w polsce), w polsce dostaniesz juz polski akt urodzenia... i wyrobisz mu tam normalny paszport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny weszlam na ta strone konsulatu, na dzial paszportowy - wydanie paszportu tymczasowego maloletniemu, ktory nie ukonczyl 5 lat. teraz tak. jesli zle to mnie poprawcie prosze. i tak - termin porodu mam na 16 wrzesnia, zalezy mi zeby w Polsce byc na 11.11.07 wiec chce zamowic termin na spotkanie na 10 pazdziernika - chociaz i tak nie wiem czy zdaze. W kazdym razie cxhodzi mi ot o, że nie wiem czy zdaze tu wyrobic ten akt urodzenia itd i zastanawiam sie czy ja nie moge zamowic terminu nba tego 10 pazdziernika a maz np ewentualnie na np. 20 pazdziernika??? wtedy bede spokojniejsza i jeden z terminow odwolam w zaleznosci od tego kiedy urodze :P chyba namieszalam ale co o tym myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka_250
Dziewczyny, która z was orientuje sie ile kosztuje poród w prywatnej klinice w Anglii??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo nie chcialabym odwolac tego terminu, a potem np okaze sie ze urodze wczesniej i bede zalowac bo nie zdaze na 11.11 do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akt urodzenia dostaniesz od reki.... mozesz isc nawet na drugi dzien po porodzie... albo Twoj maz... a jesli nie dadza namiekscu to przysla w ciagu 3 dni.... nie ma obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Aneczka :) pocieszyłaś mnie :) Możesz mi jeszcze napisać jedno. Załatwiałaś ten akt urodzenia dla Mateuszka - gdzie to sie zalatwia - tzn. jak sie to dokladnie po ang nazywa. z góry dziekuje za odpowiedz 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w miescie to jest jakies PILGRIMS CENTRE i w tym budynku znajduje sie REGISTER OFFICE.. w szpitalu po porodzie dostaniesz numer telefonu zeby tam zadzwonic i podadza Ci adres gdzie to dokladnie jest albo sproboj wpisac w Google - REGISTER OFFICE i nazwe Twojej miejscowosci... powinno sie znalezc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska mysle ze super zrobilas ,mam nadzije ze sie zalapiesz a ten pierwszy termin:) ja mam tp 15 pazdziernika, zarezerwowalam termin w konsulacie na 6 listopada ale po przeczytaniu teg watku,tak mnie podkrecilyscie tym aktem urodzenia w dodatku pelny mabyc ze druga wizyte zabookowalam na mez 16 listopada,,,jesli bede wiedziec ze sie na ktorys termin nie wyorbie to go odwolam wczesniej:D skorpionka wydaje mi sie ze dziecko musisz zarejestrowac w pl bo ono bedzie mimo wszystko obywatelem pl, dziedziczy obywatelstwo po rodzicach :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorsze dla mnie w wyrobieniu paszportu jest to ze oni chca zeby dziecko bylo przy skladaniu wniosku :/ ja z takim babelkiem miesiecznym musze sie tluc do londynu pociagiem 45 minut (nie mam samochodu).... i jeszcze po ladynie dotrzec jakos do konsulatu... ciezko jest mi to sobie wyobrazic :| skorpionka : tam na stronie konsultu pisze ze ten paszport wydaje sie wlasnie tylko na 12 miesiecy zeby miec mozliwosc zarejestrowania dziecka w polsce o ile pamietam.... przeczytaj tam jeszcze lece do sklepu po jakis owoc bo cos trzeba przegryzc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz zarezerwowalam sobie termin ale szczerze to sie zalamalam, moze ktos wie cos wiecej na temat tego 5-dniowego paszportu bo mi chodzi o to zeby tylko wyjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dzieczyny za odpowiedzi ❤️ Migotka, czasami uda mi się coś mądrego wymyślić :P hehehe Aneczka my tez bez samochodu niestety, ale ja mam zamiar poprosić kogoś o zawiezienie - my mamy duzo dalej. Może Ty tez tak zrobisz - moze ktos znajomy moglby Cię podwieźć. Bo pociągiem to faktycznie męczarnia, a weź jeszcze potem lataj i szukaj z maleństwem...Przemyśl to, może się uda 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabre, niestety ja nie mam o tym pojęcia. Zadzwoń najlepiej do konsulatu i zapytaj co możesz w takiej sytuacji zrobić. Skorpionka - z tego co się ja orientuję to musisz dziecko zarejestrować w Polsce, mimo iż masz zamiar tu zostać...dziecko MUSI mieć jakieś obywatelstwo - w tym przypadku Twoje. Jak już Ty będziesz miała angielskie to i dziecko takie będzie miało a narazie póki co musisz je zarejestrować w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za nieoceniona pomoc, ja wlasnie probuje caly czas sie dodzwonic do konsulatu ale oczywiscie zajete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×