Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mariah

kaszak/ tłuszczak

Polecane posty

Gość onaaa902
od roku miałam mała bulwe z tylu ucha od nie dawna zaczeła rosnac i byla bardzo duza wczoraj dowiedziałam sie ze to kaszak !dzisiaj byłam na usunieciu z niego ropy poniewaz był duzy dostałam zastrzyk znieczulajacy i nic nie bolało :) teraz biore antybiotyki a za tydzien ide na usuniecie kaszaka !bardzo sie boje usuniecie jego po przeczytaniu komenatrzyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka1982
czesc ja tez mam kaszaka na głowie mam go juz 3lata juz wziełam szczypionki przeciw wzw w poniedziałek ide do chirurga sie zapisac mam 26 lat a boje sie jak dziecko pozdrawiam wszystkich i do usłyszenia:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka1982
czesc anulka nie martw sie to jest refndowane na kase chorych nie idz prywatnie lepiej poczekac szkoda na to paskudztwo pieniedzy wydawac . ja sie zapisałam dopiero 6 listopada boje sie jak dziecko ale dam rade pozdrawiam do usłyszenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka1982
a byłabym zapomniała lekarz rodzinny niech cie skierowanie wypisze bo bez tego nikt cie nie przyjmie bedzie dobrze nie zamartwiaj sie tak. chociaż sama sie pogubiłam i niewiem czy mi to na miejscu zrobia czy położą na oddział niewiem miałam sie zapytać ale strach mi nie pozwolił jesli ktos cos wie niech napisze barzdo prosze miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka1984
Dzięki Dorotka:) daj znać jak już będziesz po wszystkim na pewno wszystko będzie dobrze:)jestem ciekawa jak ten zabieg przebiega. Mój kaszak jest malutki ale jest i to blisko brwi więc dlatego chce go usunąć.pozdrawiam Cie i czekam na wiadomość:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka1984
dziękuje Dorotka:) mam nadzieję że odezwiesz się jak było jak już będziesz po wszystkim:) najgorsze jest to że nie wiem jak ten zabieg będzie przebiegał:/ mój kaszak jest mały ale znajduje się w pobliżu brwi i jest widoczny dlatego chce się go pozbyć. czekam na wiadomość od Ciebie pozdrawiam 3 maj się papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka1984
Dzięki Dorotka:) czekam teraz na Twoja wiadomość jak było na tym zabiegu. Najgorsze jest to że nie mam pojęcia jak on może wygladać:/ głowa do góry będzie dobrze i daj znać pozdrawiam papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka1984
hej:) ale się rozpisałam ale jak pisałam to myślałam że się nie wysłało i pisałam od nowa i tak powstały 3 wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariol1980
To nic strasznego. miałam wcinany jeden kaszak na głowie, wszystko trwało 5 mni, zero bólu, super klinika Damiana w Warszawie, mam jeszcze dwa do wycieciai na pewno zrobie to w tej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesprecyzowany
Hejka ostatnio pojawiła się mała górka na moim czole prawdopodobnie tłuszczak, jeszcze niewiem co mam z tym robić, moja sytuacja jest dość śmieszna bo 1:Jestem chłopakiem 2:mam dopiero 15 lat, najlepiej to chciałbym go czy prędzej usunąć, bez względu na to czy boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka1982
czesc anulka:}ty tez sie trzymaj napewno napisze po zabiegu dzieki za otuche pozdrawiam do usłyszenia i jak cos to pisz trzeba sobie pomagac pa patki:}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula56789
czesc tydzien temu pojawilo mi się ,, coś" na łuku brwiowym. Siedzi poprostu pod skórą wielkosci ok 1 cm. Jak dotykam to bardzo boli. Mialam juz wczesniej coś takiego 2 razy na udzie i kolo ramienia i poznikało. trwalo jakies3 tyg i juz sladu po tym nie ma. Myślicie ze to moze być tłuściec? bo ja pojecia nie mam. no i mam nadzieje ze zniknie. Boje sie jakiegokolwiek wycinania. No i jak słysze ze moze sie trzymac kilka lat, to bardzo sie martwie! Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka1982
Cześć wszystkim a zwłaszcza Anulce ja już jestem po zabiegu nie było tak żle zabieg trwał około 20 miut mam dwa szwy na głowie nic nie czułam . niepotrzebnie sie tylko martwiłam w ten sam dzień wróciłam do domu naprawde nie macie sie czego obawiac życze powodzenia trzymam teraz za was kciuki pozdrawiam gorąco do usłyszenia;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka1982
Cześć wszystkim a zwłaszcza Anulce ja już jestem po zabiegu nie było tak żle zabieg trwał około 20 miut mam dwa szwy na głowie nic nie czułam . niepotrzebnie sie tylko martwiłam w ten sam dzień wróciłam do domu naprawde nie macie sie czego obawiac życze powodzenia trzymam teraz za was kciuki pozdrawiam gorąco do usłyszenia;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka1982
CZEŚĆ WSZYSTKIM A ZWŁASZCZA ANULCE PISZE ŻEBY POWIEDZIEĆ ŻE JUŻ JESTEM PO ZABIEGU CZUJE SIE B.DOBRZE NIE POTRZEBNIE SIE TYLKO MARTWIŁAM BO TO NIC STRASZNEGO ZABIEG TRWAŁ OKOŁO 20 MINUT MAM DWA SZWY NA GŁOWIE W TYM SAMYM DNIU WYPUŚCILI MNIE DO DOMU CIESZE SIE ŻE JUŻ NIE MAM TEGO NA GŁOWIE AŻ CHCE SIE ŻYĆ TERAZ TO JA TRZYMAM ZA WAS KCIUKI NIE PODDAWAJCIE SIE USÓWAJCIE NIE DAJCIE SIE STRACHOWI GORĄCO POZDRAWIAM I MYŚLE ŻE JESZCZE DO USŁYSZENIA POWODZENIA;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka1982
CZEŚĆ WSZYSTKIM A ZWŁASZCZA ANULCE PISZE ŻEBY POWIEDZIEĆ ŻE JUŻ JESTEM PO ZABIEGU CZUJE SIE B.DOBRZE NIE POTRZEBNIE SIE TYLKO MARTWIŁAM BO TO NIC STRASZNEGO ZABIEG TRWAŁ OKOŁO 20 MINUT MAM DWA SZWY NA GŁOWIE W TYM SAMYM DNIU WYPUŚCILI MNIE DO DOMU CIESZE SIE ŻE JUŻ NIE MAM TEGO NA GŁOWIE AŻ CHCE SIE ŻYĆ TERAZ TO JA TRZYMAM ZA WAS KCIUKI NIE PODDAWAJCIE SIE USÓWAJCIE NIE DAJCIE SIE STRACHOWI GORĄCO POZDRAWIAM I MYŚLE ŻE JESZCZE DO USŁYSZENIA POWODZENIA;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka1982
CZEŚĆ WSZYSTKIM A ZWŁASZCZA ANULCE PISZE ŻEBY POWIEDZIEĆ ŻE JUŻ JESTEM PO ZABIEGU CZUJE SIE B.DOBRZE NIE POTRZEBNIE SIE TYLKO MARTWIŁAM BO TO NIC STRASZNEGO ZABIEG TRWAŁ OKOŁO 20 MINUT MAM DWA SZWY NA GŁOWIE W TYM SAMYM DNIU WYPUŚCILI MNIE DO DOMU CIESZE SIE ŻE JUŻ NIE MAM TEGO NA GŁOWIE AŻ CHCE SIE ŻYĆ TERAZ TO JA TRZYMAM ZA WAS KCIUKI NIE PODDAWAJCIE SIE USÓWAJCIE NIE DAJCIE SIE STRACHOWI GORĄCO POZDRAWIAM I MYŚLE ŻE JESZCZE DO USŁYSZENIA POWODZENIA;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka1984
Dorotka w końcu i ja jestem już po zabiegu:)mam tylko cienka nitkę zalozona:/nic nie bolało bo by$ło znieczulenie i cały zabieg trwał jakieś 8 minut. ciesze siś ze w koncu mam to za sobą długo się na niego decydowałam i mówie wszystkim warto!!pozdrawiam papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Chcialabym sié dowiedziec do jakiego lekarza mam sié zglosic ze zmianá podskórná w okolicy oka. mogé domyslac sié czy jest to kaszak, wlókniak czy cokolwiek innego. dlatego chcialabym sie dowiedziec czy z czyms takim umiejscowionym pod skora miedzy lukiem brwiowym a okiem, w zaglebieniu ocznym, mam sié udac do chirurga, onkologa czy okulisty, a moze do dermatologa? nigdy nie mialam niczego takiego wczesniej (to jest u mnie 3 lata i troché sié powiékszylo). I faktem jest to ze coraz bardziej mi to przeszkadza bo miejsce akurat jest wrazliwe przy galce ocznej.Proszé o podpowiedz gdzie sié najpier udac i co robic,pierwszy raz zlokalizowalam w swoim ciele taká zmiané, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Chcialabym sié dowiedziec do jakiego lekarza mam sié zglosic ze zmianá podskórná w okolicy oka. mogé domyslac sié czy jest to kaszak, wlókniak czy cokolwiek innego. dlatego chcialabym sie dowiedziec czy z czyms takim umiejscowionym pod skora miedzy lukiem brwiowym a okiem, w zaglebieniu ocznym, mam sié udac do chirurga, onkologa czy okulisty, a moze do dermatologa? nigdy nie mialam niczego takiego wczesniej (to jest u mnie 3 lata i troché sié powiékszylo). I faktem jest to ze coraz bardziej mi to przeszkadza bo miejsce akurat jest wrazliwe przy galce ocznej.Proszé o podpowiedz gdzie sié najpier udac i co robic,pierwszy raz zlokalizowalam w swoim ciele taká zmiané, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka1984
schiz 80 ja również miałam kaszaka w okolicy oka wczoraj miałam zabieg. najpierw lekarz rodzinny wyslala mnie do chirurga ten z kolei do laryngologa i tam mi pomogli i usuneli go w ciagu kilku minut. wszystko bylo pod znieczuleniem wiec nic nie bolalo. teraz czekam na zdjecie szwu.oczywiscie do kazdego specjalisty potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego. zycze powodzenia i nie zwlekaj z tym , sama podejmowalam decyzje kilka lat.fajnie miec to za soba i milo patrzec w lustro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impresja_12
Witam. Miałam kaszaka na powiece, między rzęsami i w takim przypadku polecam skierowanie do chirurga plastyka bo też to robi. Nie ma co zwlekać bo zabieg jest prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impresja_12
Witam. Miałam kaszaka na powiece między rzęsami. Chirurg plastyk też się tym zajmuje i skoro to takie miejsce wrażliwe może też weź skierowanie do takiego lekarza. Zabieg jest prosty i bezbolesny, nie zwlekaj choćby z tego powodu,że poprawisz sobie samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michu 31
hej witam wszystkich od ponad pótora roku na plecach zauwazyłem guzka pod skóra u siebie nie boli nie ma znamion na skuze, przesuwa sie razem ze skóra ale chyba troche urosło bo wybija skure co to moze byc? Czy to moze byc ten tłuszczak czy jak mu tam? Da sie to wyciąć? I czy trzeba wycinac? na razie nowe sie nigdzie nie pojawiły a ten jest wielkosci 2,5 cm doradzcie cos? Napisałem dzisiaj maila do kliniki w raculi moze mi to wytną kurde boje sie troche..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michu- 31
Witam wszystkich Od jakichs 2 lat mam na plecach pod skórą taki wymacalny guzek jest on przeuwalny i jak gdyby rusza sie ze skurą taki lużny ale zbity w jednym miejscu troche mi urusł przezte 2 lata teraz jest około 2cm. Nie boli mnie ani nic i nie robią mi sie na razie nowe czy to moce byc tłuszczak? jesli tak to doradzcie prosze gdzie sie z nim udac bo troche mam stracha pisałem dzisi maila do Kliniki w raculi koło zielonej góry znalazłem ich w necie operuja takie podskórne guzki. Poradzcie czy to mam wycinac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lina555
mam 19 lat majac 3 przeszlam operacje usuniecia ogromnego tluszczaka zostaly mi 2 olbrzymie blizny i zdeformowana cala piers to okropne na operacje plastyczna jestem za mloda i nie moge wyjsc w stroju na plaze ani ubrac bluzki z dekolde caly czas zastanawiam sie jak to zatuszowac:(((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxx2222
WITAJCIE, ja mam coś na pośladku, jest to uwypuklenie, dość duze ok 6 cm, ale bardzo miękkie. Byłam z tym u rodzinnego mówi ,że tłuszczak, byłam u dermatologa i chirurga plastyka. Oni mówią,że żadnego guzka w środku nie czują,że to jakaś deformacja. Mi to jak ogladam tluszczaki w necie przypomina jednego z nich. Nie zlecili zadnych badań , obserwować. Nie wiem już sama co z tym robić, bo tam nie ma guzka, jak mocno przycine to czuje mięsnie... co roić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE BÓJCIE SIĘ
Witam wszystkich. dziś miałem zabieg chirurgicznego usunięcia kaszaka. Był w bardzo niefajnym miejscu - przy nasadzie nosa, jednak sięgał aż do kącika oka. Zabieg wykonano w znieczuleniu miejscowym - tylko to bolało, bo dostałem 2 zastrzyki w nasadę nosa. kaszak był bardzo twardy i trudny do usunięcia z racji tego, że znajdował się na kości, na załamaniu nosa. Na szczęście udało usunąć się go wraz z torebką, zabieg wykonał dwóch chirurgów. Trwało ok. 40 min. (standardowo ok. 20). Nic nie bolało.Nieprzyjemne jest jedynie uczucie "podważania" tłuszczaka skalpelem, ale należy tak robić, aby usunąć go w całości i uniknąć powikłań. TAKI ZABIEG NORMALNIE PRZEPROWADZA CHIRURG W GABINECIE ZABIEGOWYM W PRZYCHODNI. W MOIM PRZYPADKU (z racji miejsca) BYŁ TO SZPITALNY ODDZIAŁ CHIRURGICZNY. JEŚLI KASZAK JEST DUŻY LUB W JAKIMŚ NEWRALGICZNYM PUNKCIE TO NALEŻY POSTARAĆ SIĘ O SKIEROWANIE DO SZPITALA. POBYT JEDNODNIOWY (kilkugodzinny), ZNIECZULENIE MIEJSCOWE, DODATKOWO MAMY PEWNOŚĆ, ŻE ZOSTANIE TO WŁAŚCIWIE USUNIĘTE I ZABEZPIECZONE, A KASZAK TRAFI DO BADANIA HISTO-PATOLOGICZNEGO. NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ. ŻYCZE POWODZENIA I ODWAGI W ZMAGANIU Z TYMI MAŁO ESTETYCZNYMI "NAROŚLAMI" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×