Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mariah

kaszak/ tłuszczak

Polecane posty

Gość nika1983
witam, mam pytanie- niedawno zauwazłyłam na brzuchu, w okolicy pępka, nieduże (0,5 cm)czerwonawe zgrubienie- taki podskórny, twardy i nieruchomy guzem. czy to może być objaw czegoś powaznego? przyznam, że martwię się bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my dwie biedne istotki
a czy ktos miał na powiece? oko to juz powazniejsza sprawa... tak mi sie przynjamniej wydaje... moja kolezanka ma na ustach... zastanawiamy sie nad pojsciem do lekarza ale cos nas jednak powstrzymuje... moze to strach jest powodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika1983
a to na oku nie jest po prostu jęczmieniem?... u mnie mój guzek powstał na wskutek przypalenia żarem z papierosa,ale 2 lata temu- było dobrze zagojone i po takim czasie na tym miejscu pojawiło się to podskórne zgrubienie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my dwie biedne istotki
o ile mi wiadomo jeczmnien po jakims czasie znika... np pocierajac go czym złotym... a ja mam to juz bardzo długo :( wiec napewno to nie jest jeczmnien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam0000
Mam kaszaka na kości ogonowej.Muszę przyznać iż miałem operację ,w rosyjskiej telewizji obejrzałem progam "zdorowje"w którym pewien facet mówił iż miał już kilka+ operacji co pół roku,zaczoł stosować żywokost(żel żywokostowy) i już nie musi.Co do mnie stosuję koenzym Q10 ,witaminy ,wapń,czasem na siłę to żółte wyciskam. Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rycho
A ja mam na glowie tego drania(kaszak,tluszczak) juz 30 lat , problem jest taki ze wczesniej mialem bujna czupryne, a obecnie tylko wspomnienie po czuprynie , non stop chodze w czapce bejsbolowce , poniewaz ludziska sie gapia na ten moj czerep (kaszak jest wielkosci duzej czeresni) marze go usunac , mieszkam w okolicach Tarnobrzega , czy ktos mi pomoze i doradzi??? HELP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol695
mysle ze powinienes isc do chirurga na rozpoznanie i wyciąc to. Jakbym mial jednego to bym dawno go usunął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc... Ja mam kaszaka na prawym policzku;( Najpierw meczylam sie z tym 3 miesiace bo lekarze mowili ze to czyrak...Mnialam to czyszczone u chirurga mowil ze bedzie ok Ale wczoraj bylam u innego chirurga i powiedzial ze to musi byc usuniete(moja wola)bo to bedzie roslo ale,narazie to nie jest male,ale i tak widac;( I zdecydowalam sie i 6 sierpnia bede mniala ten zabieg,bedzie pobrany do badan histopatologicznych do warszawy Prosze napiszcie na czym tym to bedzie polegac,bedzie bolec Co ze szwami Bardzo sie boje Prosze mam 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smurff
Witam wszystkich, ok pół roku temu wyczułem malutkie zgrubienie na pośladku, nie przeszkadzało mi to i zapomniałem o fakcie. Dzisiaj poczułem podczas siedzenia ból. Tamto zgrubienie powiększyło się3-krotnie. Wygląda to tak jakbym miał niecały centymetr pod skórą małą piłeczkę z kauczuku. Czy wg was jest to tłuszczak? Skóra nie zmieniła koloru, nie ma na niej jakiegoś ropnia itp. po prostu jest lekko \\\'\\\'wydęta\\\" w miejscu zgrubienia. Już zdecydowałem się na wizytę u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolcyś
Witam Wszystkich Serdecznie Jestem po raz pierwszy na tym forum i chciałbym się z Wami podzielić moimi problemami związanymi z tłuszczakami. Tłuszczaki mam od kilku lat, na lewym przedramieniu, wielkości dużego guzika, natomiast tłuszczak na klatce piersiowej w okolicy serca jest średnicy 3 cm i wysoki na 1 cm. Wyczuwam również małe gziki na udach nóg (5szt). Jak widać mam ich sporo. Nie sprawiają mi bólu, ale są tematem rozmów i głupich tłumaczeń - przeważnie wtedy, gdy noszę koszulkę z krótkim rękawkiem i kiedy jestem na plaży. Byłem u lekarz, stwierdził, że jeśli mnie to nie boli to lepiej tego nie ruszać. Może ktoś z Państwa zna jakiś sposób na pozbycie się tego diabelstwa oczywiści wykluczam zbieg chirurgiczny (trochę sie boję) Pozdrawiam Lolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milanna
Do Mariah: Placiłam za zabieg 300 zl. Fakt, moglam poczekac kilka miesiecy i mialabym za darmo, ale nie chcialam:1)chcialam od razu miec to za soba2)balam sie ze jak bede odwlekac to tego nigdy nie usune 3)gdybym w miedzyczasie weszla no to forum to na pewno nie usunelabym 4) najbardziej przekonalo mnie to, ze to dziadostwo rosnie, wiec nie chcialam po prostu czekac.Ladnie sie juz zagoilo, mam nadzieje ze blizna bedzie prawie niewidoczna. Nie mialam pobieranej probki i wysylanej na badania, bo chirurg powiedziala, ze to na pewno kaszak i nie trzeba. Kaszaki naprawde trzeba usunac i nie bojcie sie tego.A na ten temat rozmawiajcie z dobrym chirurgiem. ODWAGI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kira28
Witam, ja jutro idę do szpitala na wycięcie 3 kaszaków. Czy to normalna procedura usuwać to na sali operacyjnej? Myślałam, że wszystko odbędzie się w gabinecie zabiegowym. Trochę się wystraszyłam. Jak to wszystko wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oxygenius
Witajcie. Wczoraj miałem wycinanych 5 (sic!) kaszaków z głowy, obszary podskórne. Myslałem że sie wścieknę po każdym nakłuciu igłą. Teraz piszę to w pracy i czuję ból (kłucie z ran) ale najważniejsze że wszystkie poszły się... ULGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oxygenius
obszary podskórne=obszary pod włosami, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doe
Ja mam tłuszczaka od kilku lat umiejscowionego pod prawą pachą, tuż obok węzłów chłonnych. Zapisałam się do chirurga idę 25.08 strasznie sie boję że wyjdzie z tego coś poważniejszego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, od jakiegoś roku mam guza na głowie, jest bezbolesny, przesuwalny, ma średnicę około 1,5 cm. Byłam u lekarza rodzinnego, stwierdził, że to kaszak, ale dał mi skierowanie do chirurga-onkologa. Na początku uspokoiłam się,że to kaszak,a nie nic poważniejszego, ale teraz czym dłużej o tym myślę, tym bardziej się denerwuje. Dlaczego dał mi skierowanie do chirurga onkologa a nie zwykłego chirurga. ktoś też tak miał????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek0785
Mnie dzis usunieto z glowy kaszaka sr.5cm. Hodowalem go dosc dlugo (od urodzenia 23lata). Przed zabiegiem mialem tylko robione przeswietlenie glowy. Zabieg trwal ok godziny i powiem krotko. Gdyby nie aktualne odczucia rzekl bym "ja chce jeszcze RAZ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz doczytałam, że na skierowaniu w miejscu gdzie jest rozpoznanie (kod icd10) mam wpisane d48 co oznacza \"Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze\" :( czyli chyba moja lekarka nie jest pewna że jest to kaszak. Wizytę u chirurga onkologa mam dopiero 11 września. Umrę ze strachu do tego czasu!!!!może spróbować prywatnie u dermatologa ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiakrak
no witam wszystkich:) ja od jakiegoś roku, może trochę więcej wyczułam na głowie taką kuleczkę, nie przeszkadzłao mi to ale teraz jest to wielkości ok.2 cm i moja lekarka stwierdziła że to chyba kaszak więc będe musiała się pofatygować do chirurga, na szyji, z lwej strony też jakieś zgrubienie dość duże mi się zrobiło, myślałyśmy z lekarką że to węzły chłonne ale antybiotyk tego nie zmienił więc chyba temu chirurgowi nie ucieknę:) i teraz pytanie do Was,Tych co już mają to za sobą. czy wkłucie znieczulenia w głowę boli bardzo?? czy znacie jakiegoś dobrego chirurga w Krakowie?? najlepiej na NFZ. Pozdrawiam "krakowsko" Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chirurg - onkolog potwierdził,że to kaszak. Termin usunięcia mam dopiero za 3 tygodnie, ale słyszałam,że nie jest żle. Chociaż pewnie przyjemnie też nie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tgads
Po 23 latach wywalono mi tłuszczaka średnicy 4-5 cm znajdował się na twarzy:0 troche pobolalo ale naj ważniejsze że mam to za sobą i jestem wolny cały zabieg trwał 1,3 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena00001
Witam wszystkich. Ja mam problemy z tłuszczakami. A mianowicie jakieś 2 lata lemu wyczułam jakieś gózki na początku się nieprzejmowwałam ale z czasem to się zmieniło ponieważ one cały czas rosną. Jakieś dwa miesiące temu byłam u lekarza chirurg-onkolog. lekarz ten stwierdził u mnie tłuszczaki miałam wtedy ich 6. Zaproponował mi żeby jednego wyciąć tego co mi nabardziej przeszkadza i poddać badaniom. Teraz czekam ciągle na zabieg który będę miała 30 września szlak mnie trafia bo ostatnio wykryłam że mam nowe 3 tłuszczaki czyli wsumie to mam ich już 9. Dręczą mnie pytania czy pojawią sie nowe, czy zabieg jest bolesny, jakie bedą wyniki tych badań. Został tylko miesiąc albo i aż a ja już teraz strasznie się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojti
mam na czole chyba tłuszczaka, idę na zabieg jutro, zobaczymy jak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alapago
ja wyciąłem kaszaka tydzień temu , bardzo się bałem ale nie potrzebnie .WYCINAJCIE GO wcale nie boli .Czasami krew pobierają gorzej niż podają znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaoliwa
Jestem mama dwuletniej Oliwii.W maju tego roku zauwazylam u niej guzek w okolicy skroni.Po jakims czasie guzek znikl jednak dawalo sie wyczuc pod skora zgrubienie.Kiedy corka uderzyla sie w to miejsce guzek znowu sie pojawil.W czerwcu udalam sie do chirurga,guzek akurat znikl.Lekarz nie kazal nic z tym robic i zglosic sie jesli znowu cos sie pojawi.3 wrzesnia poszlam ponownie do lekarza ale innego ten zlecil przeswietlenie Rtg.zdjecie nic nie wykazalo lekarz dal skierowanie na zabieg usunieca kaszaka,tluszczaka.Nie wiem w koncu co jest mojej malej.Jakie jeszcze musialaby miec badanie dla pewnosci.Boje sie tego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiakrak
a jednak trafiłam do chirurga, potwierdził że to tłuszczak , ok 3cm ,umiejscowiony na głowie:( zaproponował wycięcie bo lepiej iść w tą stronę niż go zostawić bo nie wiadomo co zniego może sie "wykluć" no to śmigam na szczepienia i pod nóż:) pzodrówki Kasiakrak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaoliwa
Rozmawialam z chirurgiem o dodatkowych badaniach ale ten stwierdzil ze na takie powierzchowne guzki nie robi sie badan.Pozatym dziecko musi byc uspane do zabiegu.moja oliwka urodzila sie w bardzo ciezkim stanie byla niewydolna oddechowo i miala zatruty caly organizm.Boje sie ze nie wybudza jej z narkozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa xxx
Witam :) Od kilku lat (co najmniej z 10) mam takie cos na głowie, wielkości śliwki. Dość miękkie, przesuwa się po skórą i nie boli tzn. nie bolało, bo zaobserwowałam że to coś rośnie jakby w bok, ale po tygodniu okazało się że podeszło to ropą, boli, jest czerwone (może jakaś przetoka się zrobiła?). Wylądowałam u chirurga (co prawda specjalista laryngologii) i on powiedział że to tłuszczak no i umówiliśmy się na wycięcie tego. Tyle tylko żewtedy stan zapalny nie był aż tak widoczny. Doradźcie mi, czy powinnam odwiedzić jeszcze lekarza onkologa ? a może powinnam najpierw wykonać biopsję tego czegoś ? a może zlikwidować stan zapalny ? Sama nie wiem od czego zacząć ? Czy nic nie robić i poczekać do operacji a potem na wyniki chistopatologii ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalw18
Ja też mam kaszaka na skroni średnicy ok. 1cm. Byłem już u rodzinnego i dermatologa, a oni powiedzieli żebym poszedł do chirurga na zabieg. Proszę powiedzcie mi czy ten zabieg boli i czy pozostaje po nim jakaś blizna . Pomóżcie mi bo strasznie się denerwuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×