Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

do BEAGULEK 1:) warto!!!!po 3-ch miesiącach bo 4-y dopiero zaczęłam. Razem -5kg. jak pisałam wcześniej pięknie poznikały fałdki na plecach pośladki też się fajne zrobiły ale muszę przyznać że czsami miewam dni gorsze ale wtedy wracam tu i czytam posty:) będę dalej walczyć pisz będziemy się wspierać buziole pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEAGULEK 1
Ika W - masz rację , nie wolno się poddać...choć na wadze u mnie bez zmian to mam tez wrażenie ze poprawiły się pośladki, linia pleców i jakoś tak cialo mimo tego że nie ubyło cm wysmuklalo a i te fałdki na plecach (chyba coś w tym jest)...I wiem że będę ćwiczyć codziennie - i tylko troche większej mobilizacji do diety i będzie świetnie..Trzymam kciuki za to byśmy osiągnęli przy okazji też i upragnioną wagę..Ale nawet dla zdrowia warto poćwiczyć..Bardzo jestem ciekawa zmian na początek nowego roku..ćwiczę codziennie - pozwalam sobie na jeden dzień kryzysowy w tygodniu ale nie zawsze..Jeszcze raz pozdrawiam i wytrwalości życze wszystkim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo halo dziewczyny i chłopaki!! kto się tu podłamuje?? nno co wy?? pomyślcie sobie że jest mnóstwo ludzi co ze swoim wolnym czasem pożytecznego nie robią np TV a my ? - POWINNYŚMY BYĆ DUMNE Z SIEBIE ja jestem - BBIIEEGGAAMM:) ćwiczę, poprawiam kondycje, moje serduszko kiedyś mi za to podziękuję, skóra jest jędrniejsza, ostatnio mi narzeczony powiedział że jakieś takie piersi mam większe :) i może ostatni miesiąc waga nie spadła nawt o 0,5 kilo nic a nic to kij jej w oko a raczej w wyświetlacz:) w nosią ją mam bo ja robie to dla przyjemności, zakładam słuchawki i heja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEAGULEK 1
Cala ja kw - masz świętą rację - u mnie waga też w miejscu ale jak patrzę na siebie w lustrze to widzę że poprawa jest i będzie coraz lepiej - Orbi sprawdza się - nie skrzypi..ale zeby nie zapeszyć..jedziemy dalej ..Nie poddawać się a będzie świetnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRAWOOO!!!! i tak trzymać:) prędzej czy pózniej waga ruszy nie ma innej opcji:) pozdro pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzaPyza
Widzę, że wsparcie z każdej storny:) Tak trzymać! Od jutra zaczynam zdecydowanie bardziej dbac o brzuch. Wprawdzie robię brzuszki i inne tego typu po jeżdżeniu na orbitreku, bo wtedy jestem bardzo rozgrzana. Ale ilości wody pochłaniane podczas jazdy sprawiły, że mam taką kulę ;) Mniejszą niż kiedyś i bardziej jędrną, ale kula to kula:) A chcę mić "kaloryfer":) Oby nie jedno-żeberkowy:) Jeśli kogos pobolewają kolanka po jeździe polecam glukozaminę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEAGULEK 1
Trzeci tydzień pourlopowy rozpoczęty - kolejna godzinka za mną - tylko tak myślę muszę znaleźć sobie jakiś zapełniacz czasu na te ćwiczenia - bo już seriale w kompie trochę się mi znudziły - obecnie oglądam 2 seriale każdy po 20 minut i kolejne 20 minut ćwiczę przy muzyce..Jest dobrze..Tylko tak marzy mi się szybciej chudnąć ...Pozdrawiam i trzymajcie się dziewczyny..bo chłopaków ty nie widzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea71
Witam. Jestem szczęśliwą posiadaczką orbiterka od niedawna. Ćwiczę codziennie, ale po 10 minut i przerwa...potem znów 15 i przerwa. Jak powinny wyglądać treningi? Czy dobrze to robię? Widzę,że im więcej orbitkuję tym bardziej mogę sobie wydłużać czas . Czy powinnam na siłę wydłużyć ten czas , czy raczej podchodzić do tego tematy stopniowo? Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wickedqueen
Hej, hej! Od jakiegoś czasu śledzę to forum i właśnie zamówiłam mojego pierwszego orbitreka. Z racji niewielkiej kwoty jaką dysponowałam (ahhh, ci biedni studenci ;)) zdecydowałam się na hop-sporta hs41 . Koło zamachowe tylko 5,5 kg, ale na początek musi starczyć! Mierzę 175 cm i ważę 94 kg więc jest co zrzucać... Pozdrawiam wszystkich i gratuluję Wam waszych orbitrekowych sukcesów :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila86
Cześć dziewczyny Mam pytanie,czy któraś ma może orbitrek z Allegro o nazwie FT9,nie wiem jakiej firmy,tylko jest napisane FT9.Chodzi o to,że jest on najtańszy(300zł z przesyłką)a na droższy narazie mnie nie stać.Proszę o opinie,czy warto go kupić,bo jak ma mi się zepsuć po miesiącu to wolę nie kupować Proszę o rady Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila86
Jak któraś z Was ma orbitrek taki do 300zł i jest zadowolona z niego,to proszę,napiszcie firmę i model.Czekam na Wasze odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila86
Aaa,może jeszcze napiszę Wam dlaczego zdecydowałam się na kupno orbitreka,może to doda motywacji do ćwiczeń,tym którym jej brakuje :)Moja kuzynka jeździ od jakiś 5 tyg. i schudła 7 kg,bez żadnej diety,jedynie zrezygnowała ze słodyczy.Ćwiczy codziennie rano godzine,aha i ostatni posiłek 3 godz. przed pójściem spać.Wygląda super,niby 7 kg wydaje sie nie tak strasznie dużo,a u niej widać jak by schudła z 15.Tak jej pozazdrościłam,że teraz też muszę schudnąć.Ja bym chciała tak przynajmniej z 5 kg:)Tylko proszę Was poradźcie jaki orbitrek kupić tani,a w miare dobry,tzn,żeby szybko sie nie zepsuł, o ile to w ogóle mozliwe.Ona mi nie poradzi bo kupiła go w Niemczech na targu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha73
Witam.Ja też jestem szczęśliwą posiadaczką orbitreka.Kupiłam i co...poćwiczyłam ze 3 dni ,dałam radę całe 10min. -nie umiem uwierzyć jak Wy dziewczyny ćwiczycie po 60min.dla mnie to jakieś nieosiągalne.Mam nadzieję,że po przeczytaniu Waszych postów znowu nabiorę ochoty na moje boje z orbitrekiem.Pozdrawiam Was użytkowniczki orbitreków i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) wtorek 50min. dzisiaj 65 zaliczone ale jakoś ciężka się czuję ostatnio:( do Bea 71 dodawaj stopniowo minutki i ćwicz systematycznie nic na siłę.Tobie Kacha 73 polecam to samo tylko nie rezygnuj dojdziesz i do 60 min.Też zaczynałam od 5-10 min i myślałam że wykorkuję!!!!! powodzenia życzę i dobranoc:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila86
Hej Ja już w końcu kupiłam mojego orbiego :) I jestem po pierwszym treningu.Bez problemu zrobiłam 45 minut ,mogłam wiecej,ale stwierdziłam,że lepiej nie bo jutro nie będę mogła sie ruszać przez zakwasy :) Nie wiem dlaczego tak krótko wytrzymujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzaPyza
Co oznacza ODO na wyświetlaczu orbitreka? Nigdy nie zwracałam na to uwagi ... Wie ktoś? Będę wdzięczna za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajlona31
Witajcie Mam dylemat czy przy wzroście 156 cm orbitrek Thorn 806 nie będzie za duży? Jego wymiary: dł. 130, szer. 78, wys. 163. Koło zamachowe 18 kg. A mój drugi wybór to Thorn 707 o wymiarach: 125/69/150, koło 12 kg. W żadnym sklepie nie widziałam tej marki i w związku z tym nie mam możliwości wypróbować na żywo. Doradźcie drodzy forumowicze coś w tym temacie.... Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila86
ajlona31 Ja bym Ci radziła kupić orbitreka w sklepie(nie przez internet)żebyś mogła sie przejechać i dopasować do siebie odpowiedni sprzęt.Jak jak kupowałam orbitreka to w sklepie jeździłam na kilku i na 2-3 jeździło sie beznadziejnie,jakby pedały były albo za szeroko rozstawione albo te uchwyty do trzymania rękami za daleko,dopiero po kilku przejażdżkach wybrałam swojego orbitreka.Więc ja bym Ci radziła przetestować kilka sprzetów,żeby sie nie okazało,że ćwiczenia będą dla Ciebie męczarnią,a nie przyjemnością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja padłam - jestem chora. Teraz orbiś zbiera tylko kurz a ja patrze na niego i czekam...czekam....aż kaszel mi przejdzie. I wróciły 3 kg po urlopie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzaPyza
Muszę się pochwalić :) 45 dni ćwiczeń i 5 kg zgubione:) A co do kupna orbitreka też polecam wypróbowanie osobiście. Ja również zanim kupiłam, jeździłam na próbę parę minut, by zobaczyć jak się układa. W ciemno nie ryzykowałabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajlona31
A co myślicie o sprzęcie z Decathlon-a? Bo jedynie w tym sklepie mam możliwość pojeżdżenia. Nie wiem czemu, ale jakoś do gustu przypadła mi firma Thorn, ale ich nie można wypróbować na żywo:( Kettlery za to są w sklepach tylko że cenowo drogie.... A może wiecie gdzie w okolicach śląska można obejrzeć produkty firmy Thorn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopatra999
Witam, mam zamiar kupić orbitreka, jednak kompletnie się na nich nie znam, dlatego proszę o pomoc. Znalazłam dwa modele, które mnie zainteresowały i wydają się całkiem w porządku: Thorn orbitrek magnetyczny 4145 ( http://www.olimpec.pl/index.php?page=sklep&id=843 ) i Orbitrek Magnetyczny TechnoRun legendarnej marki FITPLAY ( http://allegro.pl/orbitrek-technorun-fitplay-gw5lat-3kolory-3gratisy-i1217091581.html ). Proszę o radę, który lepszy i nadający się dla amatorki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kobietki. Wzięłam się ostro od poniedziałku za ćwiczenie, bo przez moje zajęcia poza pracą ćwiczę okropnie nieregularnie i tak dalej być nie może. Efekt nieregularnego i rzadkiego ćwiczenia : -0,5 kg. To mało:( IzaPyza, serdecznie Ci gratuluję... jak często ćwiczysz i po ile minut? Stosujesz jakąś dietę? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila86
IzaPyza dołączam się do pytań agunii,stosowałaś jakąś dietę,jak często ćwiczyłaś?Ile ja bym dała,żeby zgubić 5kg... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ul1234
Witam:) obserwuje to forum od jakiegos czasu ale dzis postanowilam dolaczyc do pisania;) tak wiec posiadam orbiego od paru miesiecy mysle ze nie jest najgorszy bo tani tez nie byl;) bardzo dobrze mi sie sprawuje:) i chociaz na poczatku nie cwiczylam regularnie to schudlam 2 kg bez jojo a teraz od trzech tyg cw regularnie i musze pow ze waga spadla znowu 2kg a i miesnie tez nawet widac;) a cwicze 5, 6 razy w tyg po min 45 min na prawie najciezszym poziomie nie ukrywam ze wole sie przylozyc i czuc ze cwicze a przy okazji spalic 700kcal niz godzine krecic na lekkim i spalic 400;) a diety tez wlasciwie nie mam staram sie tylko jesc regularnie, min slodyczy no i wiecej bialka zeby poszlo w miesnie:P pozdrawiam forumowiczki i zycze wytrwalosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ul1234, a od tego ćwiczenia na dużym obciążeniu nie zrobiły Ci się jeszcze nogi jak u Pudziana? Jeżeli jeszcze nie to się zrobią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila86
Orbitrek to sprzęt aerobowy, a nie siłowy więc nie ma szans żeby zrobiły się mięśnie jak u Pudziana.Gdyby tak było to ci wszyscy wytatuowani Panowie na siłowni nie dźwigali ciężarów i innych sztang,tylko pomykali na orbitrekach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj mąz i ja zakupiliśmy orbitreka i mamy pewien problem. Mąż juz napisał o tym na innym forum, wiec poprostu wkleje jego wypowiedz: " Zakupiłem dwa dni temu orbitreka magnetycznego Roger Black AG-11213. Dodam ze mieszkam w U.K. i nie wszystkie znane firmy w Polsce sa tez tutaj...i odwrotnie. No jest tutaj oczywiscie znana firma York, no ale ja kupiłem akurat firmy Roger Black. Nie ukrywam ze z powodów ekonomicznych, gdyz ten orbitrek byl najtanszy jaki udało mi sie znalesc bo z dostawą 75 funtów. Jednak biorac pod uwage parametry (waga koła zamachowego, mozliwosc pomiaru tetna oraz maksymalny ciezar uzytkownika) wychodzi dosc kozystnie na tle wszystkich orbitrekow z "dolnej półki", ktora mniejwiecej wynosi do około 150 funtów. Powiecie pewnie ze lepiej było uzbierac wiecej i kupic cos lepszego, ale to był zakup spontaniczny, jeszcze tydzien temu nie myslałem o orbitrekach, jestem tuz przed urlopem wiec chcialem wydac na to jak najmniej a z drugiej strony kupic jak najszybciej. Oto mój Orbitrek: http://www.warehouse24.co.uk/roger_blac ... ainer.html Jak widac waga koła zamachowego to 5 kilo, nie za duzo, ale sa jeszcze lżejsze. Dla porównania orbitrek który kosztuje 150 funtów i ma koło zamochowe o wadze 4.5 kg: http://www.argos.co.uk/static/Product/p ... RAINER.htm albo za 200 futnów (teraz jest promocja "połowa ceny") z kołem o wadze 4 kg: http://www.argos.co.uk/static/Product/p ... RAINER.htm Jak wynika z tego pomimo ze to orbitrek najtanszy z tanich to nie odbiega od reszty. Ale...no własnie teraz zmierzam do sedna mojego problemu i celu tego posta, jest małe ale: jak nie raz widziałem reklamy orbitrekow w TV, to te ładne panie zawsze z taka "lekkością" i usmiechem na ustach pedałowały na tym sprzęcie. Wiadomo - reklama, ale jednak ich ruchy wydawały sie bardzo płynne, a napewno nie były to urządzenia wieksze od mojego. Gdy dzisiaj skreciłem swojego orbitreka i wskoczyłem na niego z zapałem by wypróbowac mina mi zrzedla po minucie. Natychmiast zaczeły mnie bolec mieśnie ud, te z przodu - to są dwygłowe jesli sie nie myle. Poprostu nie miałem siły (przy ustawieniu na 2 bo na 1 jest za luzno), odrazu nogi zaczeły mi sie trząśc jak galareta, jak bym przebiegł kilkanascie kilometrów a to byly 2 minuty !!! Wogóle ruchy wydawaly mi sie takie mało płynne, spodziewałem sie ze to jest płynny, przyjemny ruch a u mnie to takie jest "skokowe": góra dół, gór dół. Ponad to spodziewałem sie ze zmeczenie nastepuje w wyniku dlugiego czasu inntensywnego treningu a nie w wyniku natychmiastowego spęcia mięsni ud. Podkreslam ze to nie chodzi ze sie zasapałem tylko poprostu miesnie ud tak sie pospinały ze nie mogłem kontynuowac. Robiłem kilka prób i max dałem rade 5 minut :( Żenujące... To rok temu biegałem troche i potrafiłem biec non stop truchtem 20 minut. Dodam o sobie tyle ze cwicze na siłowni od dłuzszego czasu...mam na mysli ciezary, typowa masówka, jednak mięsni nóg nigdy nie cwiczyłem, jedynie biceps, triceps, barki, klatka i plecy. Nie cwiczyłem nog poniewaz nie wiedziec czemu mam dosc masywne miesnie ud, oczywiscie ze tłuszczyk tez jest :P, ale poprostu moje uda wygladaja bardzo masywnie, wiec nie chcialem wizualnie powiekszac ich jeszcze bardziej. Nie mówie ze mam je silne bo pewnie zrobił by kilkanascie przysiadów i juz by mnie bolały. Wiec powiedzcie mi jaki jest powód tego ze ruch na tym wydaje mi sie nie komfortowy - mam na mysli taki ruch ze juz po chwili mam ponapinane do granic miesnie ud i zaczyna brakowac mi w nich siły. Czy powodem jest to ze moj orbitrek jest z byt mały, przez co jest mała długosc kroku + do tego moze zle wyprofilowany (moze ten model nie był dostatecznie przetestowany i poprostu im nie wyszedł za bardzo) czy poprostu najzwyczajniej w swiecie mam bardzo słabe miesnie ud z racji tego ze ich nigdy nie cwiczyłem. Czy to normalne ze kazdy z Was, kto nigdy specjalnie nie cwiczył ani na siłowni ani jakich kolwiek aerobów czy aerobiku, gdy pierwszy raz wskoczył na orbotreka to tez z trudem wytrzymywał 5 minut ??? Mnie to dołuje, bo trudno mi uwierzyc ze kiedys bede mogł zrobic 30 czy tymbardziej 45 minut na tym tak jak powinienem. A może poprostu z czasem miesnie ud mi sie wzmocnią, zrobia sie bardziej wytrzymałe i bede mogl zasuwac jak Wy ?? Moje żona tez spróbowała - efekt podobny, po pierwszej minucie powiedziała ze jakos nie czuje bólu ud, ale po 3 juz zaczęła i tez dała rade tylko 5 minut - przy ustawieniu obcizenia na 1, ale to akurat mnie nie zdziwiło bo ona nigdy ani nie biegała ani nawet specjalnie na rowerze nie jezdziła. Na rowerku stacjonarny ledwo wytrzymywała 15 minut gdy ja pedalowałem po 45. p.s. ja mam wzrostu 171 cm, moja żona 156, wiec oboje nie jestesmy wysocy wiec ruch powinien byc komforotowy na małym orbitreku "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×