Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Bella Ala, niesamowite efekty:))) Gratuluję Ci serdecznie:) mam nadzieję, że i ja kiedyś będę się mogła pochwalić takimi wynikami, bo tak samo jak Ty jedynie zrezygnowałam ze słodyczy- dopóki je jadłam waga rosła, odkąd przestałam- stoi w miejscu. Teraz potrzeba działania orbiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella Ala fajny post, masz racje nie ma co przeciążac mięśni bo się obrazimy na ćwiczenia i będzie problem :) powolutku dojdziemy do celu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiulka_Orb
Cześć dziewczyny! dawno nie pisałam, no ale cóż brak czasu! Musze kupić jakiś dobry pulsometr, co prawda mam na swoim orbitreku pulsometr ale przy ogromny wysiłku i dużej szybkości moje tętno ledwo wynosi 100 ;/ a po obliczeniach optymalne tętno powinnam mieć miedzy 120 a 140 także coś lewy jest ten pulsometr na orbim... Słuchajcie jeszcze jedna ważna sprawa, Od początku czerwca ćwiczę co drugi dzień 50 min na orbitreku, nie jem słodyczy i nie jem po 18 a moja waga prawie w ogóle nie drgnęła;/ moje ciało się trochę zmieniło na lepsze ale powoli zaczyna mnie cholera brać co jest nie tak, ze nie chudnę... I myślę, ze to przez tabletki antykoncepcyjne. Dziewczyny jeśli wy tez bierzecie doustna antykoncepcje to proszę wypowiedzcie się na temat waszych rezultatów w ćwiczeniach na orbim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiulka, ja używam antykoncepcyjnego krążka Nuva Ring i efekt identyczny- zero efektów. Ale ja się nie poddam, jak się po pół roku nic nie zmieni, to wtedy pomyślę co zrobić. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra Bez Endu
Hej. Od dzis jestem posiadaczka orbitreka :) Mam 16 lat i 25 kg do zrzucenia:P I mam kilka pytan :) Da sie w nim ustawiac to czy jezdzi sie 'ciezko' (tzn trzeba mocniej naciskac) i łatwo :P I jak mam to ustawic jesli chce wyszczuoplic nogi i pozbyc sie tluszczu z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra Bez Endu
aha no i ile dziennie powinnam cwiczyc? Pol godz? godzine? poltora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiulka_Orb
Cześć Siostra Bez Endu:) na każdym orbitreku (nawet tych najtańszych) musi być przyrząd do ustawiania mocy, u mnie na orbim to jest takie pokretełko. Na początku ćwiczyłam na najmniejszym obciążeniu bo nie dawałam rady teraz ćwiczę już na 7. Tłuszcz spala się po 20min stałego wysiłku, więc najlepiej ćwiczyć z 30min, ale to zależy od tego jaka masz kondycje, musisz sama spróbować i dostosować to do swojego organizmu. Pamiętaj, ze nie ma się co przeciążać, na początku każda z nas nie ćwiczyła od razu po godzinie na super obciążeniu. Ważne żeby w ogóle to obciążenie nie było mocne bo co prawda spalisz tłuszcz na udach i biodrach ale za to mięśnie Ci sie rozrosną i skutek będzie odwrotny do zamierzonego. Do agunia.. Ja biorę Yaz, i coś czuje ze właśnie dlatego, ze biorę tabsy antykoncepcyjne mam problem ze schudnięciem. Moja koleżanka z pracy mówiła, ze jak nie brala antykoncepcyjnych to nie miala najmniejszych problemów żeby schudnąć, a teraz jak już bierze to jest dużo ciężej niz kiedyś. Masz racje, mimo wszystko nie mam zamiaru się zniechęcać i zobaczysz damy rade, może zajmie nam to trochę więcej czasu ale schudniemy tyle ile chcemy, a radość z ćwiczeń i konsekwencji w ćwiczeniach i trzymaniu dietki jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiulka_Orb
Dzisiaj zaliczyłam tylko 30min nie 50 bo byłam jakaś taka zmęczona, z moja wydajnością jest rożnie, jutro dzień wolnego na regeneracje mięśni i od czwartku dwa dni po 50min znowu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) nowy tydzień zaczęłam przejechaniem 60min. wtorek 45min i chciałam dodać że mój puls jest na odpowiednim poziomie dopiero po przejechaniu 0k.25 min.Wczoraj rozmawiałam z inst. aerobiku która powiedziała żeby tak bardzo nie skupiać się na pulsie ważniejsza jest systematyczność!!! moje 3,5 kg.mniej tak mnie zmobilizowały że całkowicie zrezygnowałam ze słodyczy piję więcej wody i zieloną herbatę zaczęłam też uważać ile i co jem i tu dieta MŻ"Pozdrówka kobietki pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj 60min zaliczone:) Teraz będę biegać na orbim wolniej, ale za to dłużej. Tempem 20km/h spokojnie robię 60min, a przy tempie 23km/h było ciężko zrobić 45min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) jakoś ciężko mi dzisiaj było zaliczyć moje bieganie! z wielkim trudem 40min.Miłego dnia Wam życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie dziś 35 min wczoraj za to dzień był za krótki i nie dałam rady. Piszecie że mięśnie sie wyrobią na udach przy obciążeniu - no i tak z pewnościa będzie ale masa mięśniowa jest potrzebna żeby spalić tkankę tłuszczową i trzeb zacząć brać białko bo to tez bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanie czy ćwicząc na orbitreku mogłabym się pozbyć tłuszczyku z brzuszka? Nogi mam szczupłe i obawiam się, że moje mięśnie się rozrosną, a tłuszczyk na brzuszku zostanie.. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość multimedia
Hej! W ciagu miesiaca zamierzam kupic orbitrek :-) Wiem, ze na tym urzadzeniu pracuje chyba kazda czesc ciala, wiec jest super. Mam pytanko - czy ktos z Was byl zawiedziony po zakupie orbitreka? Np. spodziewajac sie lepszego treningu, lepszych efektow, lepszego sprzetu... Interesuja mnie wszystkie sprzeciwy. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmi23
Hej :) właśnie od wczoraj również stałam się posiadaczką orbiego firmy THORN KH706 mot. Pierwsze wrażenie jest super :) jest cichutki, fajnie się ćwiczy, jest stabilny, wiele programów do ćwiczeń posiada.... ogólnie super, zobaczymy jak będzie dalej :) wczoraj dałam radę tylko 6 min na najmniejszym obciążeniu... cięzko jest, ale się nie poddam :) muszę zrzucić parę kilo, a co najważniejsze poprawić wygląd swojej sylwetki. Widząc Wasze wpisy wiem, że będzie dobrze :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea71
Zastanawiam się nad zakupem orbitka. Nawet mam juz upatrzony. Muszę zrzucić 10 kilogramów. W jakim czasie i z jaką częstotliwością ćwiczeń jest to realne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bea71, najważniejsza jest systematyczność. Podobno najlepiej ćwiczyć 5 lub 6 dni w tygodniu po co najmniej 30min (organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero po ok 30min nieprzerwanego ćwiczenia). Do tego zero słodyczy, dużo wody niegazowanej, dobrze widziana dieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea71
do agunia.. Bardzo dziekuje ci za odpowiedź:) Postanowiłam sobie,że muszę zchudnąć i tak właśnie będzie.Od paru dni stosuję dietkę, piję do 3 litrów wody dziennie i chcę jeszcze orbitka. Mam na oku tego co jest w Auchanie w promocji. Czy warto go kupić? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do modelu orbiego to nie jestem w stanie Ci pomóc, bo mam do czynienia tylko ze swoim:) Thornem KH 704 Platinium. Ważne jest, żeby był elektromagnetyczny, bo podłącza się go do prądu, a nie wymienia cały czas baterie. Im cięższe koło zamachowe, tym lepiej- ruch płóz jest płynniejszy i lepiej się ćwiczy.Mój ma koło 16kg. Jak Ty możesz pić tyle płynu?:) Ja nie dałabym rady tak w siebie lać:) co prawda, ostatnio po godzince jazdy potrafię na raz wypić pół butelki 1,5l. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea71
do agunia... Właśnie obejrzałam sobie Twoj orbitek, całkiem fajna maszyna:). Jestem ciekawa ile kosztował. A co do mojego typu, to przyznam,że troszke ograniczają mnie finanse:( i szukam niedrogiego. Ja dopiero zaczynam "raczkować" z orbitkiem i zupełnie się na tym nie znam. Nie chcę szaleć z czymś profesjonalnym, raczej chodzi mi o cos do użytku domowego. A co do picia płynów ( wody mineralnej+ herbata bez cukru) to na poczatku myślałam,że to nie możliwe. Ale wzięłam się na sposób. Zabieram ze sobą do pracy butelkę 1,5 litra wody i od 7 do 15 musze ja wypić..i wypijam. Nawet czasem jest mi mało. Druga butelke wypijam juz w domu..tak do wieczora . I tym sposobem jakos daje radę. Jak długo ćwiczysz na orbitki i jakie masz efekty? Ciesze się,że się odezwałaś, dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry masz sposób z tym piciem:) ja ćwiczę regularnie od miesiąca i na razie żadnych efektów ale nie tracę nadziei. Myślę, że to antykoncepcja hormonalna daje mi po tyłku, że waga jeszcze nie ruszyła. W mojego orbiego zainwestowałam 1200zł + pas neoprenowy, bo mam okropny brzuch:( W systematycznym ćwiczeniu przeszkadza życie codzienne, bo oprócz pracy 7-15 mam wiele innych zajęć i tak np. pon i wt ćwiczyłam, śr i czw nie, dzisiaj i jutro zamierzam pojechać. Muszę tą sprawę jakoś bardziej uregulować, bo taka niesystematyczność nie jest dobra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
Ja też piję bardzo dużo - wody mineralnej, od czasu ciąży mi tak zostało. W ciąży piłam ok 5 litrów dziennie!!! Teraz ok 3 litrów dziennie. Najwięcej wody mineralnej. To żaden problem, wystarczy że wszędzie tam gdzie jesteś, masz ze sobą butelkę wody, i odruchowo po nią sięgasz... A u mnie tak jakby kilogramik w dół... he he... orbitrek działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
działa działa dziewczyny! ja piątek i sobote nie pobiegne - wiem juz, w piatek nie miałam kiedy a dziś 11 godzin w pracy ale może mięsnie mi się zregeneruja bo mnie zaczęły boleć nogi. Ale są efekty nie podłamujcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) wczoraj pauza na regen. dzisiaj 50min.nie wiem dlaczego czuję się jakby mi kilogramów przybywało!choć wiem że waga spada? Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia życzę:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kobietki:) wczoraj 60 a dzisiaj 45min zaliczone:) niestety muszę się Wami na jakiś czas pożegnać, bo jadę na urlop odpoczywać:) planuję trzymać się w ryzach, żeby nie przytyć, bo byłaby załamka:) życzę Wam wytrwałości i jak najlepszych efektów:) do zobaczenia na forum za ok 2 tygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyngol
Witam wszystkich. Kupilismy z żoną Kettlera 107 ale niestety bez instrukcji. Czy ktoś posiada i mógłby nam udostępnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
...wystarczy zadzwonić na infolinię producenta i poprosić o wysłanie instrukcji na maila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio mniej cwicze (przez te upaly), ale planuje wrocic do systematycznych cwiczen, bo przyniosly efekty:-) A efekty motywują. Lubie ten moj sprzet i z checia mi sie do niego wraca ;-) Wlaczam muzyke i w droge :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiulka_Orb
Hejka wszystkim! Ja od tygodnia nie ćwiczę, codziennie prawie mi coś wyskakuje, a jak nie to nie mam siły się rano zwlec z łózka... Niestety dodatkowo objadam się słodyczami przez ten tydzień, kurde mój organizm się domaga a ja nie potrafię nad tym zapanować...Jest źle, ale od jutra na nowo ćwiczymy, postanowiłam ćwiczyć dwa dni po 50min i robić dzień przerwy żeby mi się mięśnie zregenerowały. Trzymajcie za mnie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo halo gdzie jesteście? u mnie tez te dni coraz krótsze już ledwo człapie ale biegam można powiedzieć codziennie ale za to z tą dietą nie daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×