Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaaaaaasia

Panna z dzieckiem do ślubu w białej sukni???

Polecane posty

Gość JustynkaSz
Witam :) A ja wychodzę por az drugi za mąż za 3 miesiące. Z poprzedniego zwiazku (kontrakty cywilny) mam prawie 5-letniego synka. I co...?? Idę w BIAŁEJ SUKNI :D W ecri jest mi po prostu BRZYDKO. Mam jasną karnację, blond włosy to mi jeszcze do tego ecri potrzebne..... Rzecz jasna ide (prawdopodobnie) bez welonu.. no bo to juz faktycznie nie pasuje, nie będę robić szopki, a tym bardziej że nigdy mi się welony nie podobały. Pozdrawiam wszystkie Panny Młode :) Aha, jeszcze jedno. Większość Panien Młodych są już mamusiami, bo praktycznie jeśli dzidziuś siedzi sobie w brzuszku to jak to inaczej nazwać? 90% Panien Młodych powinno chodzić do ślubu w ecri i bez welonu heheheh :) Głupota jak dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie dajcie spokój
skonczcie ten temat był już poruszany kilka razy i .....nic z tego nie wynika. Ogólnie wiadomo że wychodzi sie za mąż by zakładać rodzine jesli ktoś już ją założył nie będąc w związku małżeńskim jego sprawa i jego sumienia. Więc nie pieprzcie tu o welonach białych sukniach bo o tym gadać raczej jest za późno .......nie dla psa kiełbasa można by rzec! A i tak zrobisz swoje i ubierzesz sie tak jak będziesz chciała więc po co te gadki..........................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia198622
A ja wychodziłam za mąż w lipcu i miałam ten sam problem co Ty więc poszłam po rade do źródła czyli księdza. Powiedział on, że to kiedyś było bardzo przestrzegane, że panna z dzieckiem nie może iść do ślubu w białej suknii i z welonem, ale teraz nikt za bardzo nie zwraca na to uwagi. Powiedział też, że lepiej jak jest dziecko przed ślubem i jest kochane niż po ślubie a odrzucone i pozostawione na pastwe losu. Ja poszłam do ślubu w białej sukni z welonem i nikt nie wytykał mnie palcami ani nie wyśmiewał mało tego po przysiędze był chrzest naszej rocznej córeczki Oliwii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataleczka1989
Wg mnie każda ma prawo iść do ślubu w czym chce, mimo wszystko. Faktycznie DZIECKO to dar Boga, więc nie rozumiem w czym jest problem. Mozna miec dziecko i zdecydowac sie na slub, skladac sobie wzajemnie przysiege przed Bogiem. A co do starszysz osób... To jest dzien pary mlodej ktora bedzie go wspominac cale swoje zycie. Kim jestescie dziewczyny Polki i Nie-Polki jak osądzacie innych?? Która jest bez winy?? Ślub jest dla Młodych to jest ich dzień, ich swieto, kto nie chce to niech nie przychodzi i niech nie opowiada głupot. Jestem za tym ze panna z dzieckiem moze, a nawet powinna isc w sukni bialej do slubu, bo biel symbolizuje czystosc a nie dziewictwo!! Jest XXI wiek a nie sredniowiecze i wszelkie zabobony. Dziecko to dar a nie kara, pamietaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam bede ślub brała w białej albo śmietankowej niektóre ecru wyglądają dla mnie jak brudne, welonu nie chcialam bo do fryzury nie bedzie pasowalo wolalam kwiaty ale przkonałam sie i chyba jednak bedzie welon:D nasza córcia bedzie miala rok i 8 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie, słyszałam wiele opini na temat tego czy panna z dzieckiem moze isc do slubu w białej sukni... jedni mówia ze nie inny że tak. No jak kto woli.. Nasłuchałam sie tez na swoj temat... Jestem osobą wierzącą jak najbardziej... ale dziecko zostało poczęte w związku ze tak powiem partnerskim a urodzi sie w związku małżeńskim... Będąc w 8 miesiacu ciąży, z nie dość widocznym brzuszkiem, ide do slubu w sukni w kolorze erci. i jestem z tego bardzo dumna... Bo tak jak kolezanka wyzej gdzies napisała ze to moj dzien! I welon tez bedzie ale nie spuszczony na twarz. ;] Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zasmarkana mama
tia, jasne, 8 mc i "nie dosc widoczny brzuszek" hahahaha :) jak dla mnie pobieranie sie w tak zaawansowanej ciazy (w ciazy w ogole) to nie jest dobry pomysl. do czego Ci sie tak spieszy? nie mozesz poczekac kilku miesiecy jak juz bedziesz wygladac ladnie i czuc sie w miare dobrze? a tak to jakie bedziesz miala wspomnienia ze slubu? ze bylo ciezko, niewygodnie, zdjecia zrobione z daleka albo do polowy sylwetek zeby brzucha ne bylo widac ...itp. i to ma byc wspomienia z tego najpiekniejszego dnia w twoim zyciu? zreszta: czy ciaza jest akurat odpowiednim powodem zeby sie pobierac? moze 50 lat temu ale w dzisiejszych czasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufru
i mozecie się kochac jak nie wiem co a i tak potem wszyscy beda mowic ze pobraliscie się tylko przez ciążę... ja bym odczekała. ]ale jak wolisz, oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elis 79
mam pytanie,waszym zdaniem wypada aby panna z dzieckiem została chrzestna matka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katolicy
Najsmutniejsze w tym wszytskim jest to, ze wszystkie osoby deklarujace sie jako wierzace, nie potrafia byc wyrozumiale. Społeczenstwo w ktorym przewaza wiara chrzescijanska zionie jadem i obraza kazdego kto jest inny. Przykre drodzy katolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaprzyszlamama
Jak czytalam niektorych to poprostu smiac mi sie chciało. Podoba Ci sie biały i welon, czemu nie wcale sie nie ośmieszysz wg mnie! to twoja sprawa. Symbolika bieli juz nie istnieje bo przeciez 90 % małżonków stracilo dziewictwo przed slubem. Czy widzicie roznice miedzy posiadaniem dziecka przed slubem a spanie ze soba przed slubem? bo ja NIE! Ja planuje dzidziusia, slub wezme w trakcie ciazy albo po i co postanowie? napewno biel i welon. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biel nigdy nie byla zadnym symbolemm od tego zacznijmy ani tym bardziej welon. jesli juz to wianek a teraz zadna go nosi jak widac.tradycja bialej sukienki pochodzi od ksiezniczki wiktorii, ktora zamiast w tradycyjnej srebrnej suknii - poszla w bialej. i stad wziela sie moda ale prawda jest taka, ze przez wiele wiele lat do slubu szlo sie w najlepszej sukience, niekoniecznie bialej. welon natomiast wzial sie stad, ze kiedys malzenstwa byly aranzowane przez rodzicow, mlodzi nie mieli zazwyczaj nic do powiedzenia i bywalo, ze poznawali sie dopiero pod oltarzem. nie kazda panna bywala urodziwa, wiec nakladano pannom na glowe przescieradlo albo kaptur i pan mlody mogl zobaczyc zone dopiero po zlozeniu przysiegi. podbno kiedys zdarzaly sie przypadki ucieczki sprzed oltarza. i tyle. zadna symbolika. a co do slubu w osmym miesiacu to moim skromnym zdaniem to glupota. mozna poczekac jeszcze kilka miesiecy, po porodzie, dojsc do siebie. moja kolezanka tez brala w osmym miesiacu i prosto z kosciola zabrala ja karetka na porodowke bo slub to sa duze emocje i niewiadomo co sie moze zdarzyc. goscie poszli na wesele a mlody siedzial i czekal na dzidziusia. wszystko dobrze skonczylo ale chyba jasne, ze na wlansym weselu sie nie pobawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama przed ślubem TRAGEDIA
Czytam niektóre te teksty i po prostu nie wiem czy się śmiać z głupoty niektórych czy pojechać po całości... Sama jestem mamą 8miesięcznej córci i straszna rzecz, bo slub dopiero w maju!!! :0 W woli wyjaśnienia - to, że mam dziecko nie znaczy że się puszczałam! Mój przyszły mąż i ojciec córci jest moim pierwszym facetem, a to że zrobiłam to przed ślubem to jest tylko i wyłącznie moja sprawa. To że mam dziecko przed ślubem wcale nie oznacza że kocham je mniej jakbym kochała po slubie, więc co za różnica??? A jak słysze tekst, żeby białą suknię zostawić bezdzietnym, a nie dzietnym (więc odrazu puszczalskim zdaniem niektórych) to nie rozumiem dlaczego... Jest wiele bezdzietnych dziewczyn, które przed ślubem dawały d..y na lewo i prawo, ale nie mają dzieci, więc taka w białej sukni może iść??? A przepraszam bardzo dlaczego nie JA skoro z ojcem mojego dziecka straciłam dziewictwo, a po prostu mamy dziecko, to żadna zbrodnia!!! KTÓRA JEST CZYSTSZA W TAKIEJ SYTUACJI??? Ja ide w białej sukni bo akurat biała mi sie podobała i mam głęboko opinie głupich panienek. Córcia też będzie na moim ślubie i jak będzie potrzeba to nawet ją posadzę w kościele między sobą a przyszłym mężem i sram na opinie!!! BO TO MOJA SPRAWA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche tez tolerancji moze
hahahaha a ktora teraz tego nie robi przed slubem? gdyby wszystkie co sie bzykaly przed slubem mialy nie nosic bialej sukni to w sklepach wisialyby tylko kolorowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla niedoszła fryzjerska
HAHAHA jak was czytam to płacze ze śmiechu :D:D Tak sie ciskacie z tymi brzucholami w te białe sukienkio, przeciez biały jeszcze bardziej pogrubia :). Ja nie mogę pojąc jednej rzeczy, po co ten cały cyrk? Dlaczego nie możecie założyć sukienki ecru tylko tak sie strasznie ciskacie żeby była biała? Po co? Ktoś tutaj sie ciska że niedziewice bezdzietne moga iść w białym a dzieciate już nie. Otóż właśnie jeżeli ta niedziewica jest bezdzietna to MOŻNA PRZYNAJMNIEJ DOMNIEMAC ŻE NIĄ JEST BO NIE MA NAMACELNEGO DOWODU SWOJGO NIEDZIEWICTWA W POSTACI BIEGAJĄCEGO BĘKARTA a to czy jest, czy nie jest dziewicą i idzie do ślubu w białym to już tylko sprawa jej sumienia. Nikt jej w majtki nie będzie zaglądać. Notomiast jeśli wlecze sie taka z brzuchem wielkości piłki lekarskiej, albo z przychówkiem pod pachą no to już SORY ale pójście w białym i z welonem to wręcz KOMEDIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla niedoszła - popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o żesz kurrrrrrrr
''SWOJGO NIEDZIEWICTWA W POSTACI BIEGAJĄCEGO BĘKARTA''... -A ciebie to pewnie żaden facet nawet patykiem nie chciał ruszyć? Każdy robi to, co uważa za słuszne. Inne opinie są mało ważne, a szczególnie te zazdrosnych panienek, które nawet nie marzą o jakiejkolwiek sukni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla niedoszła fryzjerska
o żesz kurrrrrrrr ''SWOJGO NIEDZIEWICTWA W POSTACI BIEGAJĄCEGO BĘKARTA''... -A ciebie to pewnie żaden facet nawet patykiem nie chciał ruszyć?" Jakbyś chciała wiedzieć moja droga wrabiaczko facetów w dzieci jestem mężatką od 4 lat, co wiąże się z regularnym współżyciem :) Więc nie wmawiaj mi zazdrości ani takich tamm, achaa, dodatkowo jestem matką 2 dzieci - żebyś nie pisała że dziecka komuś zazdroszczę :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o żesz kurrrrrrrr
czyli twoje dzieci to też benkarty?:) Matko 2ki dzieci? szalona jesteś, zeby dziewczynie odmawiać bieli? a cóż to takiego wielkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla niedoszła fryzjerska
o żesz kurrrrrrrr czyli twoje dzieci to też benkarty? Zastanawiam się czy jesteś aż tak tępa, czy tylko udajesz taką... gdzie napisałam że moje dzieci to bękarty? Urodziły się grubo po śubie :D:D:D Wiesz co oznacza słowo bękart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla niedoszła fryzjerska
achaaa, jest jeszcze jedna rzecz która odróżnia ciężarne i dzieciate od tych bezdzietnych - z tymi bezdzietnymi mężczyzni biora slub bo chcą, a nie dlatego że musza. To właśnie bezdzietnym nalezy się biel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o żesz kurrrrrrrr
tępa? ja? spójrz na siebie jak sie rozjuszyłaś. tak, wiem co oznacza te słowo. benkart to dziecko opuszczone przez ojca, wychowywane jedynie przez matke. jeśli rodzice chcą sie pobrać nie wydaje sie śmieszne użycie tego określenia? piszesz jak jakaś prostaczka... zazdrosna nie wiem o co... o kawał białej szmaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o żesz kurrrrrrrr
no teraz potwierdziłaś swój bardzo niski poziom inteligencji:) ''z tymi bezdzietnymi mężczyzni biora slub bo chcą, a nie dlatego że musza'' niekiedy jest tak, ale przecież w większoci przypadków jest inaczej a ty byłaś chociaż dziewicą do ślubu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o żesz kurrrrrrrr
NIE- nie odpowiadaj, bzdur nikt tu nie chce czytać, szkoda oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie miałam bieli załuję
ja nie miałam dziecka kiedy wychodziłam za mąż, ale posłuchałam opinii zdewociałych ciotek i sąsiadek.Bo z facetem mieszkałam przed ślubem i "nie wypadało" Sukienkę miałam w kolorze szampana, bez welona- szczerze to nawet upięcie było do kitu. I Żałuję!!! Zawsze marzyłam o bieli a dałam się namówić na coś w czym czułam się jak własna matka. Rób jak uwazasz, żebyś nie żałowała... Pozdrawiam i wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla niedoszła fryzjerska
o żesz kurrrrrrrr - ukończyłaś chociaż jakieś gimnazjum zaocznie? Dlaczego nie umiesz pisac? Nie wiesz, że pisze się BĘKART a nie BENKART? Jaki ty poziom sobą reprezentujesz? I ty do mnie piszesz o moim poziomie inteligencji? Jak nie wiesz nawet co to słowo znaczy? "bękart (NOTs) . pogardliwie: dziecko ze związku pozamałżeńskiego; bastard;" proszę, masz tu link: http://www.sjp.pl/b%EAkart . DO SZKOŁY A NIE PRZED KOMPUTER!!. Jestem załamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghhghhghfhghgh
Biała suknia jest dla dziewicy puszczalskie szmaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahh, nie przejmuj się kochana! załóż sukienkę marzeń, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia ;) nie masz czego się wstydzić, tego dnia Ty będziesz Królową!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o żesz kurrrrrrrr
dziewczyno, to że zrobiłam błąd (jest godzina późna) nie znaczy, że mam niski poziom inteligencji, za to fakt, w jaki pogardliwy sposób określasz ludzi i jakie jest twoje myślenie- wiele o tobie mówi... jednak nie będe się z tobą kłóciła, ty zapewne nigdy błędów nie robisz, jesteś wszechwiedząca i autorka z pewnością powinna posłuchać ciebie. Pusta jesteś jak bęben rolling stones-ów, co tu dużo mówić. Tak na marginesie skończyłam politechnike. A ty?... żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×