Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

Margolcia-ja tez musze miec takiego lekarza,który bedzie przy porodzie.Inaczej to sobie w ogóle nie wyobrażam. U mnie cały czas brak okresu,test pozytwny,ale wiecej zadnych objawów prócz napiętych piersi.W przyszłym tyg pojde na Zamenhoffa potem sie zastanowie czy tam zostac...słyszałam ze facet ginekolog jest lepszy od kobiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik witam ❤️ Byłam u lekarza w poniedziąłek. Jestem niecierpliwa :) Ale pani doktor (byłam u niej pierwszy raz) nie za bardzo mi sie spodobała. Powiedziała: No wygląda na to że zrobiliście sobie dzidziusia\". Ale ona nawet nie miała usg w gabinecie. Dzis po południu przyjmuje lekarz do którego chodziłam wcześniej. I właśnie się zastanawiam czy do niego dziś się nie wybrać. Ostatni okres miałam 11.07, cykle średnio 27 dniowe. Czuję się w miarę, chociaż mam mdłości, bóle i zaworty głowy. To moje drugie dziecko, mam 6-letniego chłopca. W pierwszej ciąży o tej porze czułam się duuużooo gożej. Eveline dziękuję 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia===
na usg to chyba troszeczke za wczesnie, moze warto poczekac. Ja ostatnia @ miałam 26 czerwca, u lekarza byłam tydzień temu i kazał przyjśc ok 28-29 sierpnia, gdyz wtedy będzie juz cos widac.Tak tez zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś byłam na usg, i też chyba to trochę za wcześnie ( ostatnia @ 2.07 ), bo na usg był widoczny sam pęcherzyk 11,4mm z ciałkiem żółtkowym 4,1mm. Lekarz uspokoił, że może ciąża jest po prostu trochę młodsza, niż to wynika z terminu miesiączki ( 6 tydz i 4 dni ) i kazał zrobić badanie jeszcze raz za 7 dni. Zobaczymy. Zdenerwowałam się trochę, ale wynik bety z 4 sierpnia wskazywał na 1-2 tydz ciąży więc teraz byłby 3-4 tydz, więc ma prawo jeszcze nie być nic widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiki, skoro u Ciebie to trwa już dwa tygodnie, to może powinnaś jednak coś pobrać. Gdybym jednak mogła Tobie poradzić, to idź do innego lekarza, spróbuj kogoś bardziej ludzkiego i zainteresowanego, może kobietę??? Albo idź do apteki niech farmaceutka Tobie poleci jakiś lek i przy niej poczytaj ulotkę, czy nie pa p/wskazań dla Was. Ja dostałam w szpitalu Scopolan przeciwskórczowo, wykupiłam go i ani jednej tabletki nie wzięłam. No spa mi wystarcza, nie będę stosować Scopolanu, gdzie ulotka zaznacza, by nie stosowały go kobiety w i trymestrze ciąży. Z grzybicą... oj, powinnaś iść szybciej niż termin ustalonej wizyty. Dam Tobie jeśli mogę kilka rad. Jak tylko często możesz biegaj bez gatek, leż z rozłożonymi nogami dopuszczając sporo powietrza i możesz sobie zakładać jogurt naturalny bakomy do środka, to nie zaszkodzi, a często pomaga w takim stanie. Chciałabym już iść i zobaczyć naszego maluszka, ale mojej lekarki nie ma, jest na urlopie. Może skoczę do niej pod koniec przyszłego tygodnia, ale już z miśkiem. Niech zobaczy nasze małe serduszko. Moje kochanie wyjedzie 2 września, na ślub przyjedzie i będzie tydzień. Później chyba pół roku bez niech... no może na święta w grudniu wpadnie na dwa -trzy dni. Smutno mi.... bardzo go potrzebuję, zrobiłam się niesamowicie tulaćna i ściskaśna... a jego ma nie być ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga*25**
Czesc Dziewczyny! Ja też mam termin na kwiecien! Dzis zaczynam 7 tydzien ciazy! Dokuczają mi tylko bóle w dole brzucha, ale zanim zacznę brać no-spe chcialam zapytac o to lekarza. USG mialam w 4 tygodniu i też widziałam tylko pęcherzyk. Na kolejną wizytę idę 4 wrzesnia, już nie mogę sie doczekać! Gratuluję wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór kwietnióweczki Jestem z topiku rodzimy w kwietnu 2006, właśnie rok temu zrobiłam test i okazało sie, że jestem w ciązy (2) a 28 kwietnia przyszła na świat nasza kochana Martynka, mamy także prawie 7 letniego Mateuszka więc rodzinka w komplecie:) Wszystkim przyszłym mamusią składam serdeczne gratulacje , zobaczycie czas szybko zleci i juz wkótce Wasze szczęcia będą z Wami - powodzenia i wszystkiego najllepszego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękujemy (pozwólcie, że powiem zbiorczo ;) i witamy nową Mamusię. Tyle życzliwości, że aż serce rośnie, jesteście wspaniałe babeczki. Słoneczko, czas masz rację szybko pewnie zleci, ale uważam, że to będzie dla wielu z nas (pierwociążówek) wyjątkowy okres czegoś do tej pory nieznanego, czegoś nowego i pięknego. Może się więc wielu dłużyć, przy zwiększonej uwadze na drobiazgi, każdy ruch, każde działaniu już szykowania miejsca dla nowego członka(kini) rodziny. No, jak by nie patrzeć... miesiąc po urodzeniu naszych pociech - będziemy obchodziły Dzień Mamy :D I choć ja od kiedy się dowiedziałam, że jestem w ciąży czuję każdego dnia Dzień Mamy.... to świetna sprawa, że kiedyś my robiłyśmy mamom laurki, teraz z roku na rok nasze maleństwa będą większe i też będą robiły nam w tym dniu niespodzianki :) Słodkie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, no-spa jest bezpieczna na każdym etapie ciąży. Moja lekarka powiedziała, że przy bólach podbrzusza wolno mi brać do 4 tabletek na dobę. Lepiej rozluźnić macicę niż męczyć potomka niepotrzebnym stresem związanym ze skórczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Znam niektóre, z innego topiku. Też chciałabym dołączyć do was. Po moich wyliczeniach termin też mam na kwiecień. Podobno to 6 tydzień. ie miałam jeszcze USG więc nie wiem napewno. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
dziewczyny a bierzecie jakies witaminki? ja sobie kupilam elevit ale nie wiem czy moge tak brac bez konsultacji z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
Zaraz ide na mocz i krew. Brrrr , jak ja nie zlubiepobierania krwi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę tylko folik. Podobno w pierwszym trymestrze nie bierze się innych witamin, a i tak najlepjej doradzi lekarz, bo nie wolno brać takich, które mają ileś... witaminy A i jakiejś jeszcze. Szkodzi to na wątrobę naszą a co dopiero na małą wątrobeczkę, która się będzie kształtowała. Najważniejsze witaminy i składniki czerp na razie z żywności i soków. I kwasy tłuszczowe omega.. są bardzo ważne, więc polecam polewanie surówek oliwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
No to moze ja sobie na razie daruje te witaminki. Mi tez w sobote wypada poczatek 7 tygodnia (liczac od ostatniej miesiaczki) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
A z ta oliwa to super, bo uwielbiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak po greckiu to polecam kanapeczki na śniadanko, chlebek razowy do opiekacza (nie smarować go niczym), wyjąć, wrzucić kawałek sałaty kodowej, pomidora, skropić sokiem z cytryny i oliwą, bazylia i gotowe :D Widzisz.... To my chyba równo zaszłyśmy... nieźle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam w prezencie od rodzinki Feminatal N - dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Jest m.in. z kwasem foliowym i nie trzeba go dodatkowo zarzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duża buźka z rana :) ja postanowiłam nic nie łykać na własną rękę zanim nie pogadam z gin. U mnie nadal brak męczących objawów (mam nadzieję że do końca tak będzie). Pozdrawiam słonecznie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jestem kwietniowa mama ale 2006 radze nie lykac witamin na wlasna reke, takie wit przypisuje gin od okolo 20 tygodnia dopiero! no chyba ze ma sie niedobor ale to gin zauwazy po wynikach z badania krwi zreszta takie lykanie na wlasna reke moze potegowac mdlosc :( radze sie zastanowic i przedyskutowac to z ginem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sliczne i pogodne dziendobry wszystkim :) A ja dzisiaj wkraczam w czwarty tydzien :D Rewelacyjnie sie dzisiaj czuje,choc lepiej psychicznie niz fizycznie... Ale to dlatego pewnie ze jutro weekend i wolne i bede mogla w koncu wybrac sie na dluuuuugi spacerek i odpoczac sobie :) I wam tego tez zycze moje kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek :) byłam wczoraj na usg u lekarza, który trochę lepiej mnie zna niż tamta oani doktor. I rzeczywiście 6-ty tydzień to za wcześnie. A już na pewno natakie zwykłe usg. Kazała mi przyjść za dwa tygodnie, 31.08. I wtedy porobimy wszystkie badania. Na razie kazał się oszczędzać, traktować się jak ciężarną. Powiedział że jeżeli test tak wyszedł to to jest ciąża na 99%. Więc czekam grzecznie te dwa tygodnie traktując się jak księżniczkę :) Mdli mnie dziś starsznie. I brzuch boli. I z pleców coś. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.. to znowu ja. Polecam kupić sobie najzwyklejszy folik i brać go do końca I trymestru. Wszelkie witaminy powtarzam... czerpać z pożywienia. Nic na własną rękę... nic. Jeśli kobieta ma słabe wyniki, jak głosi opinia wyżej, albo jeśli ma non stop wymioty i nie przyswaja witamin i minerałów z pożywienia, wtedy dopiero lekarz dobiera witaminy.... lekarz, nie Ty, czy rodzina. Rodzina, to niech kupuje owoce i soki... jak chce pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx dzieki za rade...Ja wlasnie od kilku dni zastanawiam sie czy powinnam jakies witaminy brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filik, Filik, Filik , Filik..... i zacznijcie kobiety szczególnie dbać o to co jecie i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawa i zwykła herbata... najlepiej w odstawkę..... Najlepsza w ciąży jest herbata zielona, z mięty pieprzowej, rumianek. Woda niegazowana źródlana z niską zawartością sodu, bądź bez niego )(najlepsza chyba Kropla Beskidu). Soki, najlepiej pomarańczowy, z czarnej porzeczki..... wynierajcie soki, nie napoje, czy nektary. Nie przesadzajcie z ciastkami, słodyczami, bo od tego choruje się na cukrzycę ciążową, zapalenia i grzyby pochwy... a przede wszystkim.... zamiast zjeść jogurt czy kefir pochłaniacie niepotrzebne kalorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no... nie mówiąc o bezsensownych kilogramach, które same po ciąży nie znikną, jeśli są z takiego pochodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że nie macie mnie za jakąś nawiedzoną... Przekazuję informacje, które są tylko i wyłącznie dla waszego dobra. Kiedyś bym nie pomyślała, że rumianek będę piła, ale jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży... od razu kawa poszła w odstawkę i zwykła herbata. Rumianek mi zasmakował. Acha, ziółka się parzy pod przykryciem, gdyby któraś nie pamiętała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pije miete glownie i wode mineralna...Od gazowanych mam wielki brzuch,wiec odstawilam :) A soki multiwitaminowe dobre? Te z marchewka? bo slyszalam,ze beta-karoten niezdrowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do: Moli Moli Powiedz mi kochana, dlaczego bierzesz dodatkowe witaminy, niż spożywasz podczas posiłków??? Myślisz, że witaminy nie potrafią zaszkodzić? Głupia witamina A w nadmiarze (np. za dużo soków typu Kubuś) uszkadza wątrobę i powoduje brudnawy kolor skóry. Wy jak i już małe wasze pociech po urodzeniu, nie możecie bezsensownie łykać wszystkiego. A dzieciom już większym, radzę ograniczać Kubusie i Smakusie... i dodawać do nich sporo wody. Najlepiej, jeśli dziecko się przyzwyczai do gaszenia pragnienia zwykłą wodą niegazowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×