Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

Ania75 i jak było u gina? jakie wrażenia z pierwszej wizyty? Ja pewnie poczekam jeszcze ok 2 tyg. na wizytę. Pierwszy raz chyba się nie mogę doczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
bylam u lekarza po tym jak ta ginekolog mnie przestraszyla. poszlam do innego i mialam usg dopochw. i widzialam pecherzyk plodowy nic poza tym. to byl jakis 3 moze 4 tydzien (ostatnia miesiaczka 5 lipca). lekarz mnie troche pocieszyl ale nie dal nic na te skurcze (ktore dzis raczej nazwalabym kluciem) i na plecy tez nic nie dal (tez mnie pobolewaja ale mniej). chyba kupie sobie nospe bo czytalam ze nie szkodzi a moze pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
a i mowil ze z tym bolem plecoe to ok, bo cos sie tam rozluznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojoj...to niech sie juz rozluzni... Podobno niektore kobiety maja takie bole plecow do konca ciazy :( To ile ty juz razy bylas u tego gina Monika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
tak naprawde to raz. bo tego samego dnia poszlam od jednego do drugiego. tak jak pisalam babka mnie nastraszyla nawet nie badajac i kazala czekac 3 tyg. nie wytrzymalam i poszlam do innego, u ktorego zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.U mnie nadal brak okresu. Muszę zastanowic sie nad wyborem ginekologa.Jestem z Białegostoku,a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam od lekarza, potwierdził ciążę na 99%, na 100% będzie po usg, które mam jutro na 8:40 rano. Przy okazji dostałam skierowanie na wszystkie podstawowe badania. Jak już będę z wynikami to założy mi kartę ciąży :-) Według pana doktora to 7 tydz ( według daty miesiączki oczywiście ) Jutro się okaże co słychać u mojego dzieciątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolla80
Kobietki - byłam dzisiaj u gina z moim lubym ( dla niego to szok pierwszy raz był u lekarza od bab :) !!! wszystko oki. Dzidzia ma 11 mm -dokładnie początek 8 tyg mam fotki ;) mój mężczyzna miał łzy w oczach jek oglądał bicie serduszka !!! Dowiedziałam sie po raz pierwszy że mam tyłozgięcie macicy - inni tego nie zgłaszali PARTACZE . Czy to ma jakieś znaczenie? oprócz tego ze to wyjaśnia moje bolesne miesiączki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolla80
hmm - byłam tak zdenerwowana ze o nic prawie się nie spytaliśmy. Następnym razem sobie spiszę - a myślałam że twardzielka ze mnie !!! a i podejżenie mięśniaka - trzeba zobaczyc na następnym usg bo to moze być skurcz macicy - tak podobno moze byc na początku ciąży. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa_78 ja też jestem z Białegostoku. Jeszcze co prawda nie byłam u gina ale za zwyczaj chodzę do dr Kluczyk, zobaczę jak podejdzie do sprawy i zdecyduję czy pozostanę przy niej czy zmienię . A Ty znasz kogoś dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolla80
a na skurcze -no-spa kłucia pobolewania mogą być w datach spodziewanych miesiączkach - taka pamięc hormonalna organizmu kluczowe 4 , 8 , 12 , tydzien - oszczędzać się !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia-ja dotąd chodziłam do prywatnej kliniki na Zamenhoffa. Teraz sama nei wiem,oprócz dr Arciszewskiego który tam jest nie znam nikogo...Tam sie płaci za każadą wizytę...nie mam rozeznania kto bedzie prowadził moja ciaze.Jeszcze troszke poczekam z wizyta. A Twoj gin jest ok?Gdzie przyjmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola ja tez mialam tylozgiecie w ciazy (sie prostuje) lekarz polecil spanie na brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabion
mamonka jestesmy na tym samym etapie ciązy, ja tez pracuje po 12 godz na zmiany. Ty pracujesz takze w nocy? Mówiłaś juz w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa moja gin przyjmuje państwowo na ul. Mieszka I 8c jest bardzo fajną babką i myślę że ddobrym lekarzem. Robi wszelkie potrzebne badania (cytologia zawsze na czas), ma w gabinecie usg. Jak byłam u niej na wizycie i powiedziałam że chcę odstawić tabsy anty to od razu dała mi skierowanie na badania toksoplazmozy i różyczki. Więc ogólnie nie mogę nic złego powiedzieć. Tylko trzeba sie umawiać telefonicznie z wyprzedzaniem 1 dniowym. Muszę się tylko dowiedzieć czy pracuje też w jakimś szpitalu bo jednak wolała bym rodzić pod okiem lekarza który prowadził moją ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolla80
do EVI 20 hmmh - ale ja całe życie śpię na brzuchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolla80
kobietki - jak w tym wszystkim odnajują się wasi mężczyżni ? Moj cały czas dopytuje się o moje zachcianki - za dużo filmów isę noaglądał !!! w końcu powiedziałam mu ze chcę BMW ;P pyta się na okrągło jak się czuję i czy mam mdłości - nawet jak człowie je miałby to i tak nie dano by mu o tym zapomnieć. wiem że to dla niego też ogromne emocje i ma obawy i nie wie jak ma się zachowywać. Znacie jakaś ksiązkę która mogłaby mu pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja mam w tej chwili sajgon w domu. Chodzę cały czas nerwowa i spięta. Nie sądzę żeby to miało dobry wpływ na moją ciążę,ale co zrobić. Moja córcia ma od poniedziałku niesamowite gorączki, ciągle 39st , nawet 40. Od wczoraj dostaje antybiotyk. Nie przespałam już 2-3 nocki, co zjem to biegnę do łazienki bo mam biegunkę. Koszmar. No i mała wykańcza mnie nerwowo. Zamiast spać przy takiej temp. to ona snuje się za mną,chce żeby ją nosić i ciągle marudzi. Do tego stopnia że nawet muszę podawać jej kubek który stoi przed nią. Poza tym nie chce nic jeść. I tym się martwię. Bo skarży się na ból brzuszka. Nie dzwię się, dostaje leki na pusty żołądek. Nie wiem co robić. Do tego wczoraj ukradli nam samochód,który kupiliśmy tyddzień temu i mąż jeszcze nie zdążył go ubezpieczyć. A w niedzielę mieliśmy jechać nad morze. Czekałam na ten wyjazd przez całe lato :-( A tu choroba Córki, no i ten nieszczęsny samochód. O rany...MAM DOŚĆ. I jak tu się nie denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Nie wiem, czy poradnik, albo książka takowa by się znalazła, pewnie tak, ale ja takiej nie widziałam. Ty mu pomóż zrozumieć i opiekować się należycie przyszłą mamą. Uświadom go, że nie może Ciebie denerwować, choć by nie wiem jak sytresująca była sytuacja, że musi targać zakupy, pranie.... nie wolno Tobie się przemęczać, dźwigać. Powiedz, by wychodził z Tobą na spacery bardzo często, bo potrzebujesz powierza i dotlaniania się... Jeśli zaś on chce coś przeczytać, to podrzuć mu najzwyczajniejszy poradnik dla kobiet w ciąży, by zrozumiał co w Tobie się dzieje. Że napady humorów czy łez są normalne, że serce Tobie rośnie w czasie ciąży... czyli też ciekawostki. Ogólnie, ja swojemu powiedziałam jasno, że teraz jestem na etapie bycia świętą krową i ma się przykładać, bo ja targać i dźwigać nie zamierzam, że chroni mnie prawo i aspekty moralne i nie można z tym walczyć. Inna rzecz, że on wyjedzie za dwa tygodnie na pół roku min. więc z wieloma sprawami zostanę sama, ale nie będę gotować jak dla pułku wojska ani targać jego jeansów i bluz do prania i z prania na linkę. Odnośnie spania na brzuchu, to czytałam, że nie powinno się spać na brzuchu ani na plecach w I trymestrze ciąży, ponieważ leżąc na brzuchu opuchnięta i powiększona macica uciska na ukrwienie jelit i może to się kończyć np. biegunkami, albo zaparciami, a z kolei na plecach.... ciężar wnętrzności uciska macicę i zmniejsza jej ukrwienie, co nie jest dobre dla dziecka. Ja się przestawiłam i śpię na boku. Jak zareagowało i jak reaguje moje kochanie? Włączyła mu się na początku przekora i wymyślał, że pewnie go wramiam (mamy się pbrać za 1m-c i 3 tygodnie) ;), później powiedział, że nawet się cieszy odrobinkę i pokazywał na palcach jaką odrobinkę ;) Ostatnio mówi, nie \"kocham Cię\" tylko \"Was\"... i to jest najcudowniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzę, to jakiś zespół klęsk....... Odnośnie ubezpieczenia, to zanim wy ubezpieczycie, to ważna jest polisa poprzedniego właściciela, jeśli samochód jest z salonu, to od razu przy odbiorze kupujesz ubezpieczenie, inaczej jak jeździć???? No chyba, że macie OC a AC nie wykupiliście z jakiegoś powodu - w tym układzie współczuję ale pozostaje Wam liczyć na to, że Policja ich znajdzie (bardzo mało prawdopodobne, albo znajdzie samochód w opłakanym stanie) lub zadzwonią złodzieje po okup za auto... (co często się przytrafia w dzisiejszych czasach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby mi ktoś ukradł mój, chyba wynajęłabym detektywa i wróżkę... Kocham moje cztery kółka ;) choć są kompletnie nierodzinne. Co Wam ukradli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Okres spóżnia mi się tydzień czasu. Zrobiłam dwa testy oba pozytywne, kiedy mam pojść do lekarza. Ostatni @ 12.07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam w 5-tym tygodniu i badanie potwierdziło ciąże, ale na usg jeszcze jej nie było widać tylko zgrubienie endometrium, gdize się zaczepił pewnie maluszek. W sobotę mam 7 tc i chyba w przyszłym tygodniu pojadę do lekarza sprawdzić czy wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicolla ja tez mialam stwierdzone tylozgiecie jakies dwa lata temu(po zmianie ginekologa),poprzedni tez mi nic nie mowili.Ten z kolei mnie nastraszyl ze bede miala problemy z zajsciem w ciaze...jak sie okazuje NIEKONIECZNIE :P I tez cale zycie na brzuchu spalam i spie dotej pory.Zastanawiam sie czy to nie szkodzi dziecku,ale chyba w tak wczesnej fazie to nie?? Potem pewnie zmienie pozycje jak brzuchol urosnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To od kiedy można liczyć ciaże . Od ostatniej miesiączki czy od dni płodnych, owulacji? Jak liczycie wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można liczyć różnie, albo jako tydzień ciążowy, czyli wtedy od pierwszego dnia ostatniejgo krwawienia, albo tydzień dziecka, wyedy wskazuje usg jile tygodni rozwojowych ma dziecko. Ja liczę że jetsem w 7 tc (w tą sobotę), a dziecko ma powiedzmy niespełna 5 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello:) izawik - to straszne! wspołczuje. mx - twój luby wyjezdza zaraz po ślubie?? u mnie nadal katar, kichanie, pieczenie w gardle. uszach i nosie:( byłam u lekarza na pogotowiu szpitalnym - laryngolog, przepisał mi biparox - antybiotyk, surfarinol i xylometazolin - krople do nosa, ale na wszystkich nich pisze ze w ciazy pod scisła kontrolą lekarza - a ja nie ufam temu lekarzowi - slowem sie do mnie nie odezwał, zajrzał tylko w nos i do gardła i dał recepte😠, strasznie mnie meczy ta dolegliwosc, czasem jak juz nie wyrabiam to zakrapiam nos tym xylometazolinem - czy wy sie orjentujecie w tych lekarz, w pierszym trymestrze nia powinnam nic przyjmowac przeciez, ale ja juz nie wyrabiam - co tu zrobic? to juz trwa ponad dwa tygodnie i samo raczej nie minie, nie wiem co robic, przyjmowac te leki czy nie?? co do dolegliwosci typowo ciazowych bólów brzucha juz nie miewam takich mocnych, czasami lekko zaboli, zawroty głowy mam i sennosc mnie meczy potworna na okragło - spie kiedy tylko jest sposobność, zapachy draznia mnie strasznie - perfumy, spoceni ludzie, proszki do prania - łe! apetyt raczej mam - jak zawsze;) nie ustąpiła mi grzybica pomimo zużycia całego opakowania tabletek dopochwowych - nie wiem czy isc znów do lekarza czy poczekac z tym do kolejnej planiowej wizyty? czy ta przykra dolegliwosc moze sie pogłębic?? pozatym zauwazyłam u siebie okropnie rozciągliwy śluz, takie strzepki jak kisiel normalnie - czy to jest normalne?? sorki ze tak opisuje ale jesli ktoras moze mi odpowiedziec czy to zdrowy objaw w ciazy to prosze o komentarz. wczesniej tak nie miałam od jakis 3 dni to obserwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Pozwólcie że się przyłączę. 9.08 robiłam pierwszy test. Wynik pozytywny. :) Termin liczyłam sama: 18.04.2007. Zobaczymy. WITAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Koala 79 ja jestem w takiej sytuacji chyba jak ty, kiedy myślisz iść do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc koala :) No to jako pierwsza skladam gratulacje :) Ja tez jakos tak sama wyliczalam,wiec wstepnie 22.04.07 :) Zobaczymy co lekarz powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×