Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość no jak jak
Paris-wiza jest wazna 30 dni. nie bylam ani w Tunezji ani w Egipcie, ale podejrzewam,ze to sa podobne "klimaty" jak w Turcji. ja nie przystaje przy tym ,ze Majorka jest taka super-wlasciwie dla kogos kto chcialby zwiedzac jest nieatrakcyjna.jak ktos tam jedzie to raczej ,zeby byly fajne imprezy, tam mi sie wydaje, no i pewnie tez duzo zalezy od tego jakie miasto sie wybierze.ja jezdze do Cala Ratjada. A bylam na Ibizie i tez mi sie az tak nie podobalo, bo zle miasto wybralysmy. Moze komus Turcja sie podobac-moge to zrozumiec, ale jakos drazniacy ci turcy.tez wyszlam sama na miasto,ale nie zwracalam uwage na ich zaczepki,a nawet w jednym sklepie udalo mi sie cos tanio kupic, bo tak sie targowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak jak ---> to w takim razie nie jedz ani do Egiptu a już wogóle do Tunezji. Uwierz mi ze tam jest jeszcze gorzej. Szkoda, ze najpierw nie pojechałas do Tunezji a pozniej do Turcji. Wtedy bys powiedziala, ze w Turcji to jest kultura. Kraje muzułmańskie są specyficzne i te klimaty trzeba lubic. To nie Europa, ułożona, piekna, wymuskana prawie (gdzieniegdzie). Akurat ja lubie ten ich wolno płynacy czas, beztroskę i życzliwość. A do zaczepek mozna sie przyzwyczaic i nie zwracac na nich uwagi. A jak wkurza to powyzywac sobie po polsku i sie ponabijac i odejda. Ja kraje europejskie na plazowanie narazie odpuszczam. Europa to tylko miasta i stolice, kurorty dla mnie sa za drogie poki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny dziewczyny jak wy gonicie tyle stron do nadrobienia ale najważniejsze jest to, że ja jade już za 37 dni, aż mnie nosi już :), ajeszcze zakupów nie zaczęłam te kremy oleji balsamy.... a wiecie co tak sie zastanawiam bo lece z niespełna dwuletnim dzieckiem czy będzie wielkim nie taktem z mojej strony ja wysadze dziecko siuku np: gdzies na trawnik bo własnie mała oduczam od pampersów i nie wiem co zroibic jak jej sie zachce np podczas wypadu na miasto, może tochę dziwne pytanie, ale jak myślicie? ps w Tunezji byłam faktycznie żadna rewelacja, brud i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkaa21
Kwiatuszek jedziemy z mężem i znajomymi z Pozka na początku lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ czuję się jak młody Bóg :) ja uwielbiam Turcję i nikt ani nic nie zmieni mojej opinii :P co do obaw jadących tam po raz pierwszy: wbrew pozorom i tym co się słyszy w Polsce ( najczęściej od tych co nie byli ) Turcja to cywilizowany kraj :) ja mówiłam wszystkim że pewnie już nie wrócę stamtąd bo mnie w autobusie wysadzą :D takie miasta i kurorty jak Alanya żyją w głównej mierze z turystyki także są bardzooooo przychylni obcokrajowcom. A dzieci wprost uwielbiają także nie ma z nimi problemu. co do natarczywości. w tamtym roku była taka akcja u nich, żeby nie nagabywać turystów- bo turysta zadowolony może kiedyś wrócić. I wiecie co ja to bardzoooo odczułam. w porównaniu do poprzedniego roku niebo a ziemia. spytali się raz czy coś potrzebujesz a słowo nie, dziękuję już więcej się nie narzucali dla mnie zakupy w tamtym roku to była sama przyjemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pół-nocnie:D jaki tu ruch :):):) Jestem padnięta-praca,uczelnia i pisanie pracy badawczej więc tylko Was serdecznie pozdrawiam i przesyłam 😘😘😘 pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hola! Widac ze wakacje coraz blizej, bo tu wielki ruch! Jedne przyjedzaja inne odjezdzaja.... Ja powiem ze mialam zawsze jakas niechec zeby jechac do Turcji, moze spowodowane jest to tym ze w Belgii sa cale dzielnice opanowane przez co tu duzo mowic nie lubianych przez europejczykow; Turkow, Marokanczykow...nie bede sie rozpisywac ale lepiej ich omijac z daleka i bron Boze nie patrzyc sie na nich... ale to cala historia....zawsze podziwiam i zarazem wspolczuje europejskim kobietom, ktore wiaza sie z nimi malzenstwem...ale nie o tym... W kurortach tureckich jest w porzadku, nie trzeba sie bac, w Egipcie; w Sharm, Hurghadzie czy El Gounie jak dla mnie jest ok, bo oni tam maja za duzo do stracenia gdyby zaczepiali np; w hotelu biale kobiety, straciliby prace, a o nia i o te europejskie napiwki nie jest latwo. Gorzej sprawa wyglada gdy sie zapuszczamy w ich tereny, tam gdzie nie ma turystow...wtedy zaczepiaja \"zjadaja\", oczami kazda biala kobiete, a moze sie uda poderwac? Bo przeciez zeby sie przespac z ichniejsza dziewczyna trzeba sie najpierw ozenic, a wszesniej miec prace coby utrzymac malzonke, mieszkanie, trzeba zaplacoc za nia rodzicom...wiec wiele trzeba sie dorobic i byc bogatym facetem zeby stac go bylo na pozniejszy seks, Ha ...wiec probuja podrywac europejki bo to przeciez po pierwsze, nie oszukujmy sie, latwa zdobycz, a po drugie mozna sprobowac zakazanego owocu... Podsumujac, ogolnie w krajach muzulmanskich jest fajnie....ale jezeli to tylko zaczyna i konczy sie na wczasach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł, hola, merhaba,,,, ja to smolę, czuję sie zagubiona :( Ale to nic i ta Was gorąco pozdrawiam....no i całusiaki przesyłam zwłaszcza dla moich kochanych psiapsiółek:) reszta również goraco jest uściskana przeze mnie, a jak nie czuje to niech podjedzie... hehehehhe ja pokaże......Całusiaki :D :D :D MOJA WIOSNA JEST CUDOWNA!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem Dzunia;) ale cosik gardelko mnie boli obym tylko nie byla chora...ale jakby co, to w tydzien sie wykuruje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lece do lozeczka z neoanginka:) Milych snow a Tobie Dzunia WIOSENNYCH!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEHEHEHEHEHE dzięki Kari :D póki co są wiosenne, może będą letnie :D :D :D :D kto to wie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello Tak jak wczoraj obiecałam ,jestem już na posterunku.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania2
Pariss, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź-jak zwykle masz chyba rację.Wezme te funty,najwyżej przywiozę z powrotem. ja w Turcji nie byłam ale był mąż z córką dwa lata temu i bardzo mu się podobało.Lepiej niż w Tunezji i Egipcie.widoki piękniejsze!! Ja chce pojechać do Kapadocji-na pewno i do Aspendos.Moze jescze łaźnię turecką? ale to już sama bo mąż ma chory kręgosłup i boję się by mu masaże nie zaszkodziły. Pariss czy wycieczka do Kapadocji jest bardzo męcząca9ze względu na męża)? Czy wiecie coś o Orient Palace,był ktoś? Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Faktycznie pomarańczki narobiły tylko dymu....ale szkoda gadać.. Karii--> zdrowia życzę! Przeziębienia są straszne :( Odnośnie Turków to faktycznie słyszy się często jakieś niepochlebne opinie, że brudasy, żeby nie wchodzić im w drogę... Miałam raz do czynienia z Turkami. Przyjechali na jakąś wymianę do zakładu pracy, gdzie mój facet pracuje. Czekałam na niego, bo właśnie kończył zmianę. Aż tu nagle wysypała się cała gromadka Turków. Spojrzałam na nich z ciekawością, bo śmiali się i białe zęby tylko błyskały hehe Tylko mnie zauważyli od razu kilku podeszło do mnie. Nie bałam się, bo nie mam złych doświadczeń z obcokrajowcami. Coś zaczęli do mnie mówić, część po niemiecku cześć po turecku...gadali jak nakręceni i w sumie jakoś nie interesowało ich to, że ja się nie odzywam, bo nic z ich gadki nie rozumiałam. Po angielski to oczywiście żaden nie umiał. Ale wystarczy, że powiedziałam pa, pomachałam ręką na do widzenia i odeszłam dalej, i było po sprawie. Oni też pomachali i poszli w swoją stronę.... Nie wiem jak się sprawa ma w samej Turcji, ale pewnie można sobie z natrętami jakoś poradzić... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crezy woman Ja powiem tak: każda z nas powinna się szanować czy to będzie w Polsce,Turcji czy Egipcie.My Polki mamy opinie łatwych,ponieważ są takie które wyjeżdżają po to tylko żeby wleź do łożka tubylcowi,a potem wszystkie ponosimy konsekwencje.Najlepiej ignorować zaczepki .W ubiegłym roku w Grecji bylam świadkiem jak matka sama pchala corkę osiemnastoletnią do łożka Grekowi ,to był kierowca autokaru ,mały ,brzydki i do tego głupi.Ale ta baba była dumna z tego że jej córka urzęduje z Grekiem to był prestiż.Gówniary z jakiegoś obozu też cały czas zaczepiały Greków na plaży ,dawały się obmacywać a potem mówią o nas wszystkich że jesteśmy takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8106
Witam wszystkich Szkoda ze nikt nie chce mi odpisać, ale spróbuję jeszcze raz. zastanawia mnie jedno dlaczego wszyscy powracacie do Alany a nie pojedziecie np. do Marmaris. Czy uważacie ze w Alany jest wiecej atrakcji. Ja wyjeżdzam 25 maja do Marmariss a dokładnie do Icmeler. Dwa lata temu byłam w Alanii. Z tego co sie juz wczesniej naczytałam na innych stronach to piszą ze tam jest lepiej. A wy co na ten temat myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlaśnie wykupiłam wspaniałego lasta do Hurgardy i śmigam na tydzień,do hotelu Sea Gull.Zaczepek się nie boję bo jadę ze swoim Paszą ;) (tak Turcy nazywali mego mena rok temu)tak że spoko. Życzę wszystkim wyjeżdżajacym do Turcji wsssssspaniałych wakacji idużo wrażeń a w szczególności Bobo ::D i proszę o pozdrowienie ode mnie ALANI ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jak jak
no moja kolezanka wpadla na pomysl,ze bedzie mowila turkom ,ze jest z Grecji-od razu sie odczepiali.Tylko u mnie to raczej sie nie sprawdzalo,bo ja blondynka.Ale i tak brali nas za ruskie. tez mi sie wydaje ,ze Polki nie maja dobrej opinii. zachowuja sie tam jak urwane ze smyczy, jakby wyrwaly sie z zabitej deskami Polski i sa pierwszy raz w kraju, gdzie facet je adoruje,jeszcze pewnie taki typ urody im imponuje., bo ja mieszkam w niemczech i na turkow zdazylam sie juz napatrzec. na dyskotekach pelno mieszanych parek-miejscowi turcy z jakimis turystkami,wiekszosc jedzie tam po przygode. bylam na majorce, tam na dyskotekach dzieje sie podobnie,ale jakos taki inny klimat, bo tam w wiekszosci niemcy. tam chocbys stala z boku z mina na kwinte, to i tak ktos sie doczepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkaa21
Dziewczyny ja lecęz "jetem" i tureckimi liniami Sun Express.Co powiecie o tych liniach? Pani z biura podrózy powiedziała,żebyśmy wzięli jedzonko do samolotu bo nie dają...Ale generalnie jakie są te linie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) Szazza jak Ty nas pięknie budzisz i witasz😘 milkaa21 ja w tamtym roku po raz pierwszy leciałam i po raz pierwszy do Turcji i liniami Sun Express moim zdaniem ok:) ale nie mam porównania:P aczkolwiek raczej nie słyszałam narzekań...a jeśli chodzi o jedzenie to jest tak dlatego,że jest to krótki lot i nie maja obowiązku go zapewnić:) Innka superrrrrr!!!Czekamy na relacje:) Jania2 ja w Kapadocji nie byłam,ale pewnie jak wiesz jest to 2dniowa wycieczka wiec po pierwsze jedzie sie bardzoo długo i tam na miejscu jest dużo do chodzenia -tak myśle.Tak więc wszystko zależy jak bardzo Twój mąż ma chory kręgosłup,ale powodzenia!:) crazy_woman no i super! karola8106 zawsze opinie są podzielone:) ja niestety nie mam takich doświadczeń żeby móc Ci odpowiedzieć,bo teraz mam nadzieje,że będę 2 raz w Alanyii a za rok kto wie... no nic 3majcie się!ja uciekam do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frogi :D Ja jestem skowronek a Wy jesteście sowy.🌼 Nie lubie długo spać,mnie jest szkoda życia na spanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szazza--> fakt Polki, a zwłaszcza młode dziewczyny, coraz mniej się szanują. Wystarczy pójść na jakąkolwiek dyskotekę by zobaczyć co wyprawiają... Szkoda tylko, że psują wszystkim Polkom opinię i potem jest takie a nie inne nastawienie do nas.... Ale spoko - są jeszcze takie co potrafią się cenić w dobrym słowa znaczeniu :) Oj tak Szazza to pierwsza robi pobudkę na topiku... Raczej mało kto z moich znajomych tak wcześniej wstaje, no chyba że muszą, a tak to faktycznie większość to sowy hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ witam Karola ja wcale nie miałam zamiaru jeździć co roku w to samo miejsce, ale po pierwszym pobycie wiedziałam że MUSZĘ tam wrócić. zakochałam się w tym mieście, wiedziałam że nie zwiedziłam Alanyi jeszcze na tyle żeby zaspokoić ciekawość. w tym roku lecę tam 3 i mam nadzieję ostatni raz. Już znam dość dobrze to miasto i mam już czasami ochotę zmienić to miejsce. za rok jak będę się gdzieś wybierać to właśnie do Marmamis będę miała porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8106
Fannky mi też się spodobała Alanya ale słyszałam że w Marmaris jest ładniejsze. A dokładnie jadę do icmeler ponieważ ktoś mi zmiótł z przed nosa miejsca w hotelu do którego miałam jechać. Jak wróce to cos wam napisze o tym miescie. juz od miesiaca żyję tym wyjazdem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo to fajnie będziesz mogła porównać. także czekam na relacje jak wrócisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkaa21
Co dzisiaj tak ciuchutko?? :P My lecimy tym Sun Expresem do 4h,a zpowrotem 2h,nie wiem czemu taka róznica skoro i w jedną i w drugą stronę jest taka sama droga..:) Dziewczyny,przeżyłyście jakieś mocniejsze turbulencje w samolocie? Ja trochę się boję,tymbardziejże będzie to okres letni kiedy to burze częsciej nas dopadaja... mam nadzieję,że będzie okey :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merhaba! Magdaole, ja mysle, ze spokojnie mozesz dziecko wysadzic gdzies na uboczu zeby zrobilo siku. Dzieci w Turcji naprawde duzo moga i nikt na to nie zwraca uwagi. Jania ja mysle, ze Twoj maz moze isc na hammam razem z Toba. Powie, zeby na kregoslup tak nie naciskali i zrobili lekki masaż. A przeciez rece, nogi moga masowac, tak samo moze korzystac razem z Toba z sauny i jacuzzi i peelingu. To nie zaszkodzi nikomu. Wycieczka do Kapadocji to moze Bobo cos pomoze jak to wyglada godzinowo z biura bo ja bylam podczas objazdówek tylko. Fakt, ze to spory kawał drogi. Jesli Twoj maz wytrzyma siedzac ok. 6-8 godzin to ok. Karola ja nie wracam tylko do Alanii ale jakoś mam do niej sentyment bo to bylo wlasnie pierwsze moje tureckie miasto. Tak juz zostanie pewnie, ale w Marmaris nie odczułam tego klimatu. Tam jest ładnie jest kolorowo, fajnie, ale to nie to. W Alanii jest lepsza plaza, ale w Marmaris jest bardziej zielono. Są piekne wysokie palmy, w Alanii małe. W Marmaris wszystko skupia sie na promenadzie a w Alanii w porcie. Troche tez denerwowali mnie Angole. Chyba wole Niemców. Angielki pijane tak, ze masakra. W Alanii Skandynawki sie tez nie szanują.....itd itp. :) Z Icmeler bedziesz zadowolona bo jest tam ładnie. Moja znajoma kiedys mi pokazywała zdjecia. Ja tam nie dotarłam bo jak zwykle czasu zabrakło :p Ciekawe jak Twoje porównanie wyjdzie ? ;) hi hi ... Innka baw sie dobrze. Sea Gull to fajny hotelik w samym centrum. No jak jak, takie pary niestety są w KAŻDYM kurorcie na świecie. TO są wakacje. Ludzie są inni , wyluzowani. W Europie do tej zabawy i drinków dodatkowo są narkotyki. W krajach muzułmańskich rzadko kiedy spotykane. Chyba, ze tylko przez turystów. Sun Express są OK. To tureckie linie. Wolę Sky Airlines ale SE są dobre. Nie wymieniam Was ale wszystkie pozdrawiam i przesyłam 🌼 Dzisiaj rozmawiałam z kolezanką i niestety do konca czerwca ma egzaminy co sobote i niedziele i nie da rady pojechac. Ma sprobowac cos zakombinowac ale nie wiem czy cos z tego wyjdzie. Wymysliłyśmy dzisiaj pretekst do Turcji: wygrzać sie i NIC nie kupować, i drugi powód to tani lek ktory moja kumpela uzywa. No jak by nie bylo trzeba jechac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milkaa nie boj sie, zadnych turbulencji nie bedzie. W Turcji jak wyladujesz przestawiasz zegarek godzine do przodu, wracajac do tyłu. Godziny wylotów i przylotów sa zawsze w czasach lokalnych podane wiec musisz je sobie dodac/odjac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski! Witam popoludniowo i cholera by wziela ten 13 pomimo ze nie piatek:( a to dlatego ze w ciagu dwoch miesiecy drugi raz walnal mi kamyk w szybe auta, no i trzeba ja wymienic....a tak sobie myslalam, ze na poczatku czerwca gdzies wykupie jakiegos lasta ...no i last dla dwoch osob poszedl w szybe:(....niech to.... Szazza - masz racje ze szkoda zycia na spanie, fajnie bo dzien jest dluzszy, ale jakos mi ciezko sie zwlec skoro swit;) skoro Szazza ochrzcila sie skowronkiem to nam Crazy_woman zostalo tylko wieczorne pohukiwanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×