Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

no jak jak ----> dzięki za informacje Podglądałam kamerki na 4 -widać ludzi maszerujących z materacami ,tam jest chyba wejście na plażę.Na kamerce nr.1 też postawili coś nowego , jakiś \'\'mebel\'\' chyba na lody.Codziennie jest coś nowego ,przygotowują się na sezon.Ja mam jeszcze dwa miesiące do wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8106
Witam wszystkich Mam pytanko w Turcji byłam dwa lata temu i z tego co pamiętam to lepiej opłacało sie mieć euro a z tego co piszecie to wiekszosc z was kupuje dolary. doradzcie mi co robic bo juz sama nie wiem co kupic wiecej euro czy dolarów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szazza ja wylatuję 2 września do alanii. co do Turków ja widzę znaczną różnicę między tymi w Turcji a Niemczech, nie wiem z czego to wynika, może że w Turcji odróżniają się znacznie od europejczyków. nie wiem w każdym razie w Niemczech dużo bardziej drażni mnie ten syf jaki zostawiają po sobie :) ja na hamamie byłam w swoim hotelu. razem chyba ze 2 godz tam siedziałyśmy i jak dla mnie było boskoooo :) też byłam w Havanie, fajna dyskoteka i właśnie piliśmy tego drinka co Pariss pisała na 4 os :) więc można było zaszaleć :) a co do cen na dyskotekach to ja bym się raczej innych w takim kurorcie nie spodziewała. 7 lat temu byłam na dyskotece pod Paryżem i za małego heinekena dałam 10 e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolczi
witam, ja z uporem maniaka powracam do kwestii cen kremow do opalania (tudziez zelow pod prysznic, past do zebow, szamponow do wlosow). Fannky pisze,ze sa drozsze niz w Polsce,ale czy znacie moze przyblizone ceny w lirach albo euro,bo tak sie sklada,ze ja chwilowo w Polsce nie przebywam i zyje troche w innych realiach. Moze sie wiec okazac,ze w moim przypadku bardziej sie oplaci kupic te wszystkie kremy, zele, pasty,itp w Turcji zamiast brac kilka butelek ze soba:) milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w tamtym roku kupowałam krem do opalania 50 bo mi się skończył i z jakieś mało znanej firmy kosztował ok 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dobrze pamiętam z l'oreala kosztują ok 10-15 e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolczi
Dzieki Fanny, ja wiem,ze nikt z Was nie byl w Kusadasi (albo sie nie ujawnil),ale czy ogolnie rzecz biroac w tureckich kurortach jest bezpiecznie. Pytam,bo zamierzamy uskuteczniac nie tylko zwiedzanie,ale nocne zycie rowniez, a nasza miejscowka ulokowana jest okolo 2 km od centrum. Czy bezpiecznie jest wracac noca do domu (bede w moim facetem- jesli to ma jakeis znaczenie). alez tu jest skarbinca wiedzy (kontynnuje czytanie, powoli dobijam do 100 strony) no, to tyle milego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam że jest. nie spotkałam tam się z żadną bójką, napadem ani nic podobnego. z racji tego że turystyka przynosi im mnóstwo kasy miejscowi są raczej pozytywnie nastawiani i mało agresywni choć to ostatnio raczej z wychowania się wywodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkaa21
no jak jak -moja siostra była w ubiegłym roku na Majorce :) Wróciła bardzo,bardzo zadowolona :) Ona była w Alcudii na pólnocy w hotelu Piscis z all na last minute za kwotę 1700 za tydzień. Lecieli w czerwcu,było gorąco ale chyba tamlepiej w lipcu lub sierpniu. Podobno na Majorce jest bardzo czysto,piasek na plaży to prawie mąka-codziennie "przeczesywana" :D tym hotelu ogrom jedzenia,dodatkowo dostawali piknik na plaże :D Animacje dla dzieci. Na Majorce bardzo dobre sródziemnomorskie jedzenie ale zjadliwe dla europejczyków :) Bardzo ładne krajobrazy-dookoła bowiem są góry a z nich przepiękne punkty widokowe :) Bogata,zielona piękna roślinnośc,która zachwyca :) ps.mam krem do opalania z wysokim filtrem z ubiegłego roku jak byliśmy w Tunezji,ale wcale go nie używałam bo nie było potrzeby.Czy uważacie że można go użyć teraz? niby data ważności okey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolczi
ja jestem zdania,ze skoro data kremu jest ok, to mozesz go smialo uzyc w tym roku (bo niby co masz zrobic? wyrzucic?) szczesciara, ja dopieor musze zakupic pare butelek, zeby na 2 tygodnie starczylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam z tamtego roku jakiś i będę go używać. odnośnie Majorki to każdy lubi coś innego. swego czasu moja siostra też tam jeździła, jak dla mnie to zadupie i ja bym tam nie chciała jechać, poza ładnymi widokami nic ciekawego. tak samo jak z Tunezją jak ktoś ładnie powiedział złota klatka na pustyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno otwarty krem ma działanie tylko przez 3 miesiace. Jak otwarty i ma garancje to jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkaa21
fannky i kolczi-w sumie macie racje,przecież nie wyrzucę tego kremu...sprawdzę tylko jaki ma zapach i konststecję,jak okey,to będzie fajnie,nie będę musiała nowego kupować :) fannky-zgadzam się ,że na Majorce i Wtunezji są pieknę widoki i tylko oczy magą tam chłonać,pozatym nic innego,nic specjalnego.Kto lubi leniuchowac i tylko się opalać to okey :) Chociaż mówię,że i ja i siostra byłyśmy zadowolone z jednych i drugich wczasów,ponieważ były to nasze pierwsze wczasy w tropikach więc wszystko robiło wrażenie :D ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam nie napoczeta 50 z tamtego roku połowe 40 z tamtego roku i kupiłam wczoraj 20. Wiec sie chyba w nich wykape. Ogolnie zaczynam amok zakupów pod katem obu wyjazdów. To powoduje ze czuje ze jade tuz tuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka w Turcji tez sa takie widoki ze miło popatrzec. I góry i morze w jednym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolczi
Kwiatuszek ja jade do Trucji za 4 tygodnie,ale ogolny amok juz jest, nie moge sie oderwac od forum i od stron o Turcji, bo zamierzam zrobic mini plan pobytu no i troche liznac jezyka tureckiego. Co do zakupow, to bardzo bym chciala sobie pokupowac przed wyjazdem (bo moje schorzenie to przewlekla "sklepoza":)), ale poniewaz moj mezczyzna byl juz w Kusadasi, to mam zakaz i mowi,ze kupie sobie tam. W inny wypadku wydam i przed wakacjami i podczas wakacji:)- w koncu on wie co mowi, zna mnie i rownoczesnie wie co tam mozna dostac i za jakies pieniadze. piszcie, piszcie jak wroce wieczorem, to przeczytam pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolczi ---> jak ja złapie rytm zakupów to konca nie widac. I konto wyczyszcze to cna Milka------------> ile ty masz lat i z kim jedziesz do Alanyi? O któej godzinie masz samolot ze swojego miasta? Bo ja z warszawy ruszam a raczej startuje o 8,35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutro do alani
jestem spakowana co polecacie oprocz kapadocji i pamukkale? to tam sie wybieram napewno a alania? czy wszystko znajde? np restauracje na wodzie daleko są od portu? a plaza kleopatra? a jaskinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaskini jest w centrum natomast ja polecam Jeep Safari bo jedzie sie wysoko w góry Taurus i konczy sie obiadem na rzece Dimcay i Rafting. Niezapomniane przezycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro do alani Tylko po przyjeździe do Polski nie zapomnij o nas 🌼 Będę bardzo wdzięczna ,jeśli zdasz mi relację z pobytu,ponieważ do Turcji jadę pierwszy raz i jestem ciekawa wszystkiego. Życzę Ci spokojnego lotu,pięknej pogody i super wypoczynku.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Fannky
podczytuje to forum.....Majorka -zadupie? a bylas tam?? to ze ktos ci cos powiedzial? ble,ble,ble... A co zwiedzilas w Turcji?? ....pisalas ze nic...no chyba ze sa fajne dyskoteki i turasy heheh chyba 100 razy wiekszym zadupiem jest Zamosc i jak ktos to tutaj napisal tam psy doopami szczekaja hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr napisałam cały monolog i mi wcięło 😭 drugi raz nie chce mi się produkować a to było w większości \"do fannky\" napisze w skrócie wszystkie opinie i komentarze są moimi osobistymi odczuciami i nie muszę się nikomu ani z niczego tłumaczyć. Każdy lubi coś innego. życzę miłego, dalszego podczytywania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byłam 6 razy
Niektóre opinie to mnie śmieszą, byłam w Turcji 6 razy, w różnych regionach. Wcale nie jest tak bezpiecznie! kazdy Cie zaczepia itd. Napewno nie chodz na zakupy sama,bo kiedys moja znajoma poszła to ją jakiś napaleniec na zaplecze ciągnął! dobrze,że mąż był w pobliżu. Tanio to pewnie teraz nie jest bo euro wysoko stoi, kiedys opłacało sie złoto i skóre kupowac. w Alany(aż wstyd ale nie wiem jak sie pisze:P) jest faktycznie pare fajnych dyskotek,wstęp za darmo:) Ale najlepszym miastem do imprez jest Marmaris;D kocham to miejsce! Pogode masz pewną:) zawsze jest! no i zycze miłego pobytu:*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak myślę że jak w przyszłym roku będę gdzieś jechać do właśnie do marmaris. ale to jeszcze szmat czasu może się coś zmienić :) no chyba że Portugalia stanieje to pewnie tam się wybiorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale gonicie! Bylam 6 razy---> i po 6 razach caly czas nie masz dosyc? chodzi mi o te zaczepki i niebezpieczeństwo jakie Cię tam spotyka zapewne za kazdym razem. Kosmetyki lepiej kupic u nas bo są tansze. Szczególnie kremy i olejki. Zreszta jak kto lubi. Jesli to ma byc tylko krem z napisem 15, 20 czy 50 SPF firmy krzak to OK, ale jesli ma byc dobry to lepiej w Polsce cos wyszukac w drogeriach. kolczi szukaj duzych sklepów typu Migros lub Carefour tam bedzie duzy wybor. Markety sa dobrze zaopatrzone. Ja nie znam cen kosmetyków ale porównywałam np. moje balsamy czy toniki z Nivea i wszystko bylo duzo drozsze a ja z moja skora nie moge sobie np pozwolic na kupienie niesprawdzonych kosmetykow. Zanim bym trafila na swoj to bym wydala fortune ;) Masz tu sklep turecki i patrz jakie sa mniej wiecej ceny: http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/main.do?locale=en_US&kangurum=on i turecka biedronka BIM: http://www.bim.com.tr/ Nie wiem czy znacie firmę Eveline - polską - w Tr krem ktory u nas kosztuje średnio 11-13 zł tam kosztuje ok. 15 -20 lirów. Przykładowa apteka: http://www.guzelliksaglik.com/ Restauracje na wodzie są na wschod od portu. Najlepiej zapytac miejscowych jak tam dojechac. Wiem, ze jezdzą dolmusze i taksówką mozna podjechac. Do tych restauracji jedzie sie tez wlasnie podczas wycieczki jeepami. Jaskinie Damlatas sa w okolicy Kleopatry po stronie zachodniej góry. Tez najlepiej pytac miejscowych. Jania w biurach nie wiedza o tym ze mozna placic w funtach bo nie wyszukały sobie tego na stronie tureckiego MSZ http://www.mfa.gov.tr/visa-fees-at-border-gates-for-2008.en.mfa w tamtym roku byla na tej stronie tylko cena w Euro i dolarach a teraz doszla w funtach wiec to znaczy ze tyle sie za nia placi i ze mozna w GBP. Na lotnisku nie ma okienek oddzielnych do placenia w jednej tylko walucie. Placisz jak chcesz a wklejają tylko odpowiedni znaczek wizowy. JEsli zaplacisz w euro to dostajesz znaczk z cena 15 Euro jesli w GBP to z cena 10 funtow. Zadnych problemow. Zobaczysz. Dziewczyny na te kremy do opalania to patrzcie nie tylko na date waznosci ale tez ile jest wazne po otwarciu. Na butelce jest zawsze taka informacja. Takie otwarte pudełko z liczba w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak jak ---> a bylas moze w Egipcie albo Tunezji? tak tylko pytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno: czy moglabys spojrzec na swoj znaczek wizowy i powiedziec na ile dni jest wazna? Jest napisane 3 miesiace czy 30 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorem :) Raaany ale faktycznie pędzicie z pisaniem :P ledwo mogę nadążyć ;) Ja również czekam na wszelkie relacje z pobytu w Alanyi! Też lecę do Turcji pierwszy raz i wszelkie wrażenia i spostrzeżenia mile widziane :) Jak tak Was czytam to wiem już na dzień dzisiejszy, że na pewno zwiedzę Kapadocję i zaliczę wyprawę jeepami :D reszta to już zależy od tego ile kasy nam zostanie i będziemy decydować już na miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytalam,wkurzyłam się na niektórych i idę spać.💤 Do jutra ;) Ja Was jutro budzę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szazza nie ma co sie denerwowac na niektórych to nie ma rady. Sami nie jedza to i zazdroszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×