Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

WITAJ LAWECZKO! 🖐️ Zycze Wam ,aby zblizajace sie Swieta Bozego Narodzenie przyniosly WAM radosc w sercach,nadzieje na to,co przed Wami. Zycze zdrowia ,usmiechu i pogody ducha na kazdy nadchodzacy dzien!!! ZDROWYCH I RADOSNYCH SWIAT BOZEGO NARODZENIA! Klade maly prezencik pod Wasza choinke,,,,jest to kolejny odcinek o Jadzi/ostatni ___126___/byl na str.266/. W sklepie sprzedawczyni po raz pierwszy zagadala przyjaznie.Od slowa do slowa i ani sie nie obejrzala,jak minela godzina.Zorientowala sie,ze Zenek cieszy sie tutaj ogromnym autorytetem i skoro on wydal jej dobra opinie,wies zaczela traktowac ja inaczej.Dopytywali ,jak czuje sie Antoni,jak ona sobie radzi,a czy jej czasem czego nie potrzeba. Antoni czul sie lepiej i chcial wstawac z lozka,pomoc jej.Grozba zmusila go do pozostania pod pierzyna.Jurko patrzyl na nia jak na swieta.___Tyle staran dla mnie,obcego.Pani jadwiga to swieta___mowil,kiedy robila mu zastrzyk.___Ja sie odzdziecze,pani Jadwigo ja do smierci nie zapomne tego,co pani dla mnie robi. __Daj spokoj,panie Jurko.Teraz najwazniejsze,zeby pan wyzdrowial. __Ale pani po nocach wstawala do mnie.Antoni mi mowil.I leki,to przeciez tyle kosztuje. __Panie Jurko,ludzie powinni sobie pomagac. __Jaki ja tam pan___zaprotestowal.__Czuje sie juz lepiej.Wstac bym mogl nawet zaraz. __Nawet niech pan o tym nie mysli___spojrzala na niego groznie.__Ani pan Antoni.Macie lezec,sluchac moich polecen,a wstac pozwalam tylko do ubikacji.dwoch was tutaj to nie bedziecie sie nudzic. Jadwiga z kazdym dniem miala mniej czasu.Wizyty u Gasiorkow dwa razy dziennie,opieka nad Antonim i Jurkiem,odwiedziny coraz smielszych sasiadow.Czas biegl niepostrzezenie.Wieczorami,kiedy jej podopieczni juz spali,otwierala komputer i pisala listy do amerykanskiego wnuka Jasia i do Zenona.Z poczatku do niego pisala krotko.Ot,ojciec bez zmian,mama w porzadku,ale on odpisywal jej obszernie.Pisal,co robi,jak mu minal dzien,dodawal zawsze jakies wspomnienie z mlodosci spedzonej na wsi.Zaczela odpisywac bardziej szczegolowo.Pisala,z kim i o czym rozmawiala.Do Zosi pisala tradycyjne listy.Nabrala zwyczaju wypijac kieliszek koniaku przy tych zajeciach. Antoni wstal z lozka pierwszy.Znow zaczal pomagac Jadwidze,palil w kuchni,zanim wstala,nosil wegiel z komorki.Jurko protestowal,bo czul sie dobrze i tez chcial wstac,ale Jadwiga byla nieugieta.__Za wczesnie___mowila.__Zapalenie pluc to nie zarty. Grudniowe dni byly coraz krotsze.W deszczowa sobote niespodziewanie przyjechal Zenon.Przywiozl leki dla ojca,przy okazji zaopatrzyl Antoniego.Zbadal Jurka i ku jego uciesze pozwolil mu wstac z lozka.Jadwidze wreczyl duza torbe pelna roznych medykamentow pierwszej pomocy,aparat do mierzenia cisnienia i dwie butelki koniaku. __Ale ja nie moge___bronila sie.To ja powinnam,,,, _Jadziu,juz sie roznioslo,ze jestes pielegniarka.Ludzie beda cie prosic o najrozmaitsze przyslugi,musisz byc przygotowana do udzielania pierwszej pomocy.Nastepnym razem przywioze ci aparat do mierzenia poziomu cukru,mam tu dwoch pacjentow z tym problemem. __Zenon,ja od lat juz nie jestem pielegniarka___bronila sie__nie moge,,, __Ile lat przepracowalas w szpitalu?____ __!8 lat! __No to masz wystarczajace doswiadczenie,tego sie nie zapomina.A ludzie potrzebuja pomocy.sama wiesz,ze do lekarza stad daleko.Moj ojciec jest toba zachwycony__dodal.__Domyslam sie,ze bylas dobra siostra milosierdzia. __Bylam__westchnela__bardzo lubilam swoja prace,pacjentow. Ze swiatecznym pozdrowieniem🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy jest Boże Narodzenie? Gdy dwoje ludzi przebacza sobie nawzajem jest Boże Narodzenie. Gdy ktoś postanawia zyć uczciwie jest Boże Narodzenie. Gdy patrzymy na siebie nawzajem oczyma serca, z uśmiechem na twarzy, jest Boże Narodzenie. Bo narodziła się Miłość. Bo narodził się Pokój. Bo narodziła się sprawiedliwość. Bo narodziła się radość. Bo narodził się Chrystus, Pan. Radosnych świąt ,pełnych pokoju i wzajemnej zyczliwości na cały następny rok! 😘 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry , ŁAWECZKO !!! widzę , że wszystkie świętują..... 😘 wszystkiego najlepszego ci życzę, ŁAWECZKO !! Ucałowania dla tych , co na tobie przysiądą :) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooooooooooooo tralalala!! stronka otwarta!!! No to z okazji tej stawiam na stoliku który stoi obok ławeczki FINLANDIĘ, ŻOŁĄDKOWĄ GORZKĄ , CZYŚCIOCHĘ , jest sok jabłkowy, lód zamrożony w kształcie listkow, jest też kawunia świeżo zaparzona...... czujecie zapach? ....mmmmm Proszę się częstować , świętujemy :) miłego dnia, sąsiadeczki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emalke
Zofinka, czesc, nie pij w samotnosci moge sie przylonczyc ale czysciochy niecierpie moze winko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nieeeee.... w takim tempie to my nawet we dwie nie wypijemy połóweczki do sylwestra!!!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Laweczko! Swieta, swieta i po swietach.........teraz czekamy na Nowy Rok! Wrocilam wczoraj wieczorem, w gorach bylo swietnie, pogoda wymarzona, snieg i slonce... super! Swieta minely w gronie rodzinnym . A co u Was? Zofinko juz Cie uslyszalam i biegne na laweczke, ale gdzie sa nasze wszystkie dziewczyny? Pozdrawiam cala Laweczke 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️Dziewczyny:D i czolem;) Tak Swieta,sweita i po swietach:D Spedzilam je tylko z moja Rodzinka,mezem i chlopcami:D Duzo jedzenia ,prezentow....niestety brak sniegu.... Teraz przed nami Sylwester;) My sie bawimy u mojej Sasiadeczki corki:D;) Na pewno bedzie super:classic_cool: Pozdrawiam cala Kochana Laweczke:D 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halunia...
Pozdrawiam wszystkie panie na ławeczce:P ja tez wszystkie panie widzę... miłego weekendu życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Laweczko! Lenko! 👄 ja tez nie widze pustki na Laweczce, dziewczyny siedza i rozmyslaja ......co tu na Sylwestra zaplanowac :D :D :D Witam nowa kolezanke Halunie! 🖐️ My spedzimy sylwestra w gronie mlodych :D tzn u mojej Corci ! Pozdrawiam cala Laweczke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻 Tyle darow rok nam dal. Pszczolom laki kwiatow pelne. Ludziom dal lany zboz Zbozom dal pelen klos. Przykryl pola plachta sniegu aby zima odpoczely. Myslisz ty , mysle ja co nam rok miniony dal. Nieraz nam smutek niosl, nieraz nam radosc niosl. Pierwszej gwiazdy dzis zapytaj co nastepny rok przyniesie Czekam ja, czekasz ty........ Jesli czegos goraco pragniesz, to caly Wszechswiat dziala potajemnie, by udalo ci sie to osiagnac./ Paulo Coelho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam i ja
na ten nowy rok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tesciowo ty stary rowerze
Tylko pedałów ci brak:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️Kobitki:D😘 Fajerwerki, bal, muzyka, już szampana każdy łyka. Stary rok się w Nowy zmienia przy okazji śle życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności, górę szmalu i miłości. Mnóstwa uniesień po zmroku życzę Wam w Nowym Roku. 😘🌻😘🌻😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie nowy rok - Anna Jantar Wokół się unoszą wspomnień serpentyny, jeszcze ta godzina, jeszcze pół godziny. Myśl wspomnienia zmienia, czas wciąż prędzej leci, dni się pomieszały szybkie jak confetti. Coś tam już się kończy, nie doczeka rana, wystrzeliły korki od szampana. Czas wciąż prędzej leci – licho bierz ten czas! Zaraz będzie tu wśród nas. Nowy rok, zupełnie nowy rok. Pierwszy krok, cudowny pierwszy krok. Nowy rok, wróżący wszystko wosk, nowy krok wiodący wszędzie. Jeszcze mrok, a już się spieszy wzrok W nowy los, w taniec szczęść i trosk. Nowy rok, zupełnie nowy rok ulepmy go jak wosk, jak wosk. Nowy rok nadjeżdża bielą pierwszej sanny jeszcze do nikogo zaadresowany. Jeszcze w swe ramiona wziął nie całą ziemię, jeszcze pod jodłami stary niedźwiedź drzemie. Jeszcze świat ma prawo wypić łyk szampana droga jego nie jest zapisana. Jeszcze nie dotknięta jak ten świeży śnieg – napisz na nim to co chcesz. Nowy rok, zupełnie nowy rok. Pierwszy krok, cudowny pierwszy krok. Nowy rok, wróżący wszystko wosk, nowy krok wiodący wszędzie. Jeszcze mrok, a już się spieszy wzrok W nowy los, w taniec szczęść i trosk. Nowy rok, zupełnie nowy rok - ulepmy go jak wosk, jak wosk. Nowy rok, zupełnie nowy rok…. Ulepmy go jak wosk, ten rok. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny siedzące lub czasem siadajace na ławeczce!!! Koniec roku , czas podsumowań... mam nadzieję , że bedziecie pieknie się bawić , że wspólnie powitamy radośnie rok następny :) życzę wszystkim pomyślności, spokoju i marzeń spełniania :) http://www.sylwester.orq.pl/ 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy Rok cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy tej pięknej sposobności i ja życzę Wam radości, aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było ! ŁAWECZKO!! Dla Ciebie!!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁAWECZKO !!!! witaj w nowym roku!!! Oby był pomyślny dla każdej z nas, by omijały nas kłopoty i niepowodzenia!! Kawa gorąca czeka na te, ktore wstaną i zajrzą na ŁAWECZKĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj 🖐️ Laweczko!👄 Witam Zofinko i wszystkie Dziewczyny z naszej Laweczki w Nowym 2008 Roku, dziekuje za kawke! Pozdrawiam! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"...Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...la la la la la...\" Hej, dziewczyny! W tym nowym roku co nam się tak szampańsko zaczął, życzę nam wszystkim radości z każdej chwili, która jeszcze przed nami...A poza tym zdrowia, zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy! Nie znacie jakiegoś patentu na wygraną w totolotka? Bo naprawdę nie chce mi się iść do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, i jeszcze mój patent na popsute święta: - najpierw narobić się jak dziki osioł, stanąć na głowie i rzęsach, żeby wszystko bylo idealne - łacznie z żywą choinką, lśniącą podłogą nieżywą rybą, barszczem, uszkami, krochmalonymi serwetami, światełkami, świeczkami, prezentami itd itp , - przetrwać w transie wigilię, - a następnie urządzić dziką awanturę przy rodzinnym obiadku w pierwsze święto - bo najmłodszej latoroślli światecznej atmosfery wciąż było za za mało i za mało, o czym owa latorośl nie omieszkała wykończonej fizycznie i psychicznie organizatorki świąt w sposób dobitny poinformować. Petarda w torcie nie narobiłaby większego spustoszenia. A co do wiosny - wielkanoc chyba spędzę gdzieś w kupie liści, byle jak najdalej od rodzinnych tradycji. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , kokoszki z grzędy, która zwie się ŁAWECZKA!!!!! Z nowym rokiem wypadałoby listę podpisać!! Zapraszam , dajcie znać , że jesteście całe, zdrowe i szczęsliwe!!!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Laweczko! Kingalo! 👄 Zofinko!👄 i wszystkie Dziewczyny z naszej Laweczki!👄 U mnie zawitala zima, jest zimno i troche posypalo bialego puchu! Ale mamy juz styczen , potem luty ale w tym roku z jednym dniem wiecej , a w marcu......... przywita nas wiosna! :D :D :D mam nadzieje!.... i oby.... do wiosny!:D :D :D Pozdrawiam ! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×