Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Witaj Skarbik! To jedziemy na jednym wózku. W takim razie to badanie z września będzie początkiem (wystarczy do dokumentacji). Czekamy zatem na możliwość kwalifikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
Witam, ja już progesteron mam taki ze transfer mógłby się odbyć ale od dzisiaj zaczęłam krwawic ;-( doktor mówi ze śluzówka kiepska i może znowu transfer się oddalić. ... któraś z was krwawi la pod koniec stymulacji? Ja aż ze spiecia cały dzień leżę bo lekarz mówił ze ma nadzieję że nie z komórkami się skurczy sluzowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORT14
Czekamy, nie mamy innego wyjścia... To takie polskie podejście... ludzie mają ciągłość leczenia, aktualne badania itd. a tu ktoś limituje coś takiego i mam gdzieś że ktoś musi czekać i np. badania mu się zdezaktualizują... ale cóż możemy zrobić... Mam do Was pytanie - czy miałyście robione badanie na zawartość w organizmie witaminy D3???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea3
dort! ja mialam robiony poziom, zlecony przez endokrynologa ( lecze hashimoto) i wyszedł mi bardzo niski poziom, a wiadomo, ze niedobor witaminy D3 zwieksza ryzyko lu nasilenie chorób autoimmunologicznych , dlatego od stycznia tego roku biore vigantolleten 1000 j. Naleze rowniez do grona oczekujących na styczeń i nowy kontrakt..... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej . dziewczyny Przypomnijcie mi prosze jak to jest z tymi posiewami, dr L kazal zrobic bo nie wazne ale czy musze je mieć juz na wizytę startową( na pon) ?? Czy dr W na wizycie będzie mógł pobrać. ? Rany tyle juz w tym siedze az się pogubiłam i nie pamiętam jaka była kolejnosc :) Z tym czekaniem do przyszłego roku to jakas masakra ale szybko zleci zanim się obejrzycie ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORT14
Oj ja nie podpowiem, bo nie wiem jak to jest z tymi posiewami... orchidea3 - ja dziś odebrałam wynik i... wyszedł niedobór i to bardzo duży!!! i to może być przyczyna naszych niepowodzeń z zajściem :) Od jutra będę brać to samo co Ty żeby zwiększyć poziom D3. Bo nie wiem czy wiecie ale ta witamina jest bardzo istotna również ws. płodności, zagnieżdżenia itd. Nie rozumiem dlaczego nie zlecają tego badania razem z podstawowymi hormonami skoro ma istotny wpływ na nasze zdrowie i tak mało się nt. mówi... nawet w internecie jest znikoma ilość informacji... Dowiedziałam się o tym niedawno i dzielę się z Wami tą informacją. Może warto sprawdzić ten trop!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
weszłam tylko na chwilkę żeby Wam powiedzieć że my już jesteśmy po transferze... mam L4 leżące na 2 tygodnie i po 2 tyg mam zrobić test z krwi... modlę się o to żeby fasolka z nami została...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea3
Dort! mi dr mowiła, ze dla mnie norma to wynik ok 50, ja mialam 16 i przez kilka miesiecy brałam nawet 2000j. vigantolelletm, teraz juz 1000j. Masz racje, ze mało sie o tym mowi....sa nawet jakies doniesienia, ze niski poziom D3 daje niewiarygodny wynik amh....? Gosc mysza leż grzecznie i powodzenia!!! a dr kazał Ci leżec? z jakiego powodu? Pytam, bo wiekszosc lekarzy każe sie oszczedzac, ale bez koniecznosci lezenia...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny !! Jestem tu nowa. Mam pytanie do Was wszystkich . Czy któraś z Was ma zdiagnozowaną endometriozę IV stopnia i podchodzi w Novum do in vitro ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
Ja jutro punkcja, a transfer w następnym cyklu bo krwawienie mam. Dorth leżeć do góry brzuchem ;-) żeby fasolka została z tobą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
Dziewczyny to badanie na witaminę D3 robi się z krwi? Drogie jest to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORT14
Pomyliłaś Kochana osoby z tym leżeniem, ale to nic, każdy wie o kogo chodzi ;-) A poleżeć też bym chciała ;-) Tak, badanie na zawartość witaminy D3 jest z krwi (na czczo), nazywa się 25OHD3 i kosztuje z tego co widziałam w necie nawet do 100 zł. Ja zapłaciłam 62 zł. Wynik miałam tego samego dnia. Wyszło mi niewiele ponad 16, a norma to powyżej 30 jednostek więc lipnie to wygląda... Zaczęłam brać leki i zmieniałam troszkę dietę tzn. więcej tłustych ryb ;-) Mysza - odpoczywaj i powodzenia!!! Jak będziesz mogła, to napisz dlaczego wskazane jest u Ciebie leżenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam ochotę sie poddac
A ja w tej klinice juz 4 razy próbowałam - 2 'swieze' i 2 kriotransfery. Tylko za 1szym razem beta była pozytywna i rosła, ale to było tzw. 'puste jajo'. Pozostałe 3 razy beta poniżej 1,cos tam. Raz to nawet przed testowaniem dostałam juz okres :-( Jestem załamana i mam ochotę sie poddać. Mam endometrioze IV stopień, moze to jest przyczyna moich niepowodzeń? Ile prób warto robić? Kiedy odpuścić? Mam dość :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA ROWNIEZ MAM ENDO IV ST. PIERWSZE PODEJSCIE KLAPA POBRALI TYLKO JEDNA KOMORKE KTORA SIE NIE ZAPLODNILA . DRUGIE PODEJSCIE ZMIANA LEKOW I BYL SUKCES ALE NIE ZAKONCZYLO SIE TAK JAK SIE SPODZIEWALISMY.... W 17 TYG NASZE MALENSTWO UMARLO :( TERAZ ZAMIAST MIEC GO PRZY SOBIE CHODZE NA CMENTARZ ZAPALIC SWIECZKE ... PRZEZYLISMY KOSZMAR :( ALE BEDZIEMY WALCZYC DO SAMEGO KONCA , ILE NAM SIL STARCZY.NIEDLUGO TRZECIE PODEJSCIE. CO DO ENDO TO PO CIAZY ZLAGODNIALY MI DOLEGLIWOSCI Z NIA ZWIAZANE ,JAK TO SIE MA DO KOLEJNEJ PROCEDURY TO SIE OKAZE....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed pierwszą procedurą przeczytałam komentarz osoby, która napisała, że wydała 20 tysięcy i ciąży jak nie było tak nie ma. Pomyślałam, masakra! A sama jestem teraz w takiej sytuacji... Dlatego czekamy na refundację... jak się nie uda te 3 razy to już nie będziemy próbować odpłatnie, zrobimy inseminację nasieniem dawcy... Wierzę, że będzie dobrze... nic innego mi nie pozostało. Nabrałam dystansu do całej sprawy, nie wiem czy ta przerwa nie była mi potrzebna... Odpoczniemy 3 miesiące i w nowy rok wejdziemy z czystym umysłem. I Wam bardzo życzę, podejścia chłodno do wszystkiego, co związane z niepłodnością. Mnie życie uczy cierpliwości, której zawsze brakowało.. może to test przed macierzyństwem? Oby! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
powiem Wam szczerze że dr nie powiedziała dlaczego mam leżące L4... powiedziała tylko że mam dużo odpoczywać i leżeć i nie wykonywać gwałtownych ruchów, nic nie podnosić itp. joahnaaa1 trzymam kciuki za punkcję :) gość, Lillalu przytulam Was mocno :* :* to jest właśnie najbardziej niesprawiedliwe i przerażające w tej całej walce :( my sobie zdajemy sprawę z tego że jak teraz się nie uda to na minimum rok-półtora trzeba będzie zrezygnować z jakichkolwiek prób właśnie ze względów finansowych :( a przez to że ja mogę podchodzić tylko na cyklu własnym to nie możemy się starać o refundację tak nam dr powiedziała że tylko pełne stymulowane cykle są refundowane :( no i szanse są duuuużo mniejsze przez ilość uzyskiwanych komórek :( może i nam zaświeci słonko... może ta jedna fasolka jest tą szczęśliwą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, w której dobie miałaś transfer? I ilo komórkowy zarodek został podany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
Lillalu transfer był w trzeciej dobie i został podany 9 komórkowy zarodek (tak powiedziała pani w lab) a w wypisie z transferu jest podane że 10 komórkowy... chyba na wypisie się pomylili. Z tego co czytałam to w trzeciej dobie powinien mieć od 6-8 komórek chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
Ja juz po punkcji, jutro się dowiem ile z 6 komórek się zaplodnilo ;-) nie mogę się doczekać tego telefonu. Punkcja naprawdę spoko niepotrzebnie się stresowalam, nawet nie zdążyłam się za zawstydzić ze leżę rozłożona a już mnie budzili hehehe ;-) chyba mój transfer się odłożyć ale dowiemy się we wtorek. A powiedzcie mi to jest duże znaczenie ile komórkowy zarodek będzie podany? Im więcej to lepiej czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORT14
Joahnaaa - super, że masz kolejny etap za sobą :-) Cieszy mnie to co piszesz, że punkcję dobrze wspominasz. Oby teraz już było z górki i wszystko pozytywnie się zakończyło!!! Lillalu - tak czekamy... i powiem Ci, że ja też jestem niecierpliwcem, ale skutecznie się z tego leczę... a leczy mnie niepłodność... kolejne badania, czekanie na wynik, wizyty itd. itd. Sama wiesz jak to wygląda... Więc obyś miała rację, że to ćwiczy nasze charaktery i przygotowuje do roli mam! :-) Do osoby, która przeżyła stratę - mocno Cię ściskam i życzę sił, zdrowia i upragnionego dzieciątka :-) Pozdrawiam Was ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Joahaan , czym więcej komórek tym jest lepiej ,najlepiej gdyby podawali blastocysty . Mysza , w Twoim wypadku powinni podać właśnie blastocystę . Ale będę mocno trzymać kciuki za Ciebie i resztę dziewczyn . Ja miałam transfer z KD , ale nie udany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMysza
gość dlaczego powinni podać blastocystę? to źle że podali w trzeciej dobie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja uważam, że właśnie nie. Mysza miała tylko jeden zarodek i im szybciej znalazł się w macicy tym lepiej... Do blastocysty hoduje się jak jest ich więcej... I uważam, że powinni mrozić tylko blastki. Ja miałam zamrożone 5 w 2 dobie z czego tylko jeden dotarł do blastki. W sumie miałam 3 krio, a powinnam jeden, więc jakieś 3000 jestem w plecy + stres i czas itp... Pod tym względem program rządowy jest lepszy. Świeży transfer najlepiej wykonywać jak najszybciej. Mysza, myślę że 10 komórkowy w 3 dobie to lepiej niż miałby być opóźniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
A to te blasto. ... to co to są 5 dniowe? Nie znam się na tym.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blastocysta od razu zagnieżdża się w macicy i mi dr Lewandowski mówił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysza , moim zdaniem lepiej gdyby właśnie podano blastusie . Ja już dużo przeszłam i dlatego tak uważam , że powinni podawać blastocysty . Są większe szanse na ciąże , po pierwsze nie musi dojrzewać tylko od razu zagnieżdża się i to też jest bardzo istotne w Naszych wypadkach . Przede wszystkim liczy się wiek kobiety i stan zdrowia pacjentki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lilalu , nie hoduje się komórki do stadium blastocysty jak jest ich więcej ... skąd takie przepuszczenia ? Pozdrawiam Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
Aha teraz rozumiem, ale każdy zarodek pewnie różnie się rozwija czy wiadome jest ze np w 5 dobie jest juz ta blastocysta? Ja we wtorek idę zobaczyć 'dzieci' heheh ;-) zobaczymy czy zadecydują transfer czy będą chcieli poczekać. Wy po punkcjach tez jadlyscie mnostwo tabletek? Myślałam że padne jak w aptece ponad 900 zł zostawilam po punkcji ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×