Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość Marseille
Jesli chodzi o dusze ... to zgadzam sie, zwierzeta i ludzie sa dokladnie tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wolność, że się utopiły? Skoro dla ludzi utopienie było karą to dla zwierząt było wolnością? Miały nieskrępowaną możliwość aby nauczyć się pływać\" Zalezy jak ty na to patrzysz. Dobrze ci na tym swiecie? A nawet jesli tobie tak(nawet z twoimiwatpliwosciami)to spojrz na ten swiat,jest dobry? Wlasnie potop,zniszczyl swiat podobny,kto wieczy juz nie bardziej zdeprawowany niz ten teraz? Potop zatracil te dusze ludzkie nie tylkow wodzie,ale w nicosci. Zwierzat,nie wiadomo,bo one winne niczemu nie byly,dlatego mowie,ze moze byla to dla nichwolnosc od tego zlego swiata,moze maja cos lepszego,moze taki byl tych zwierzat cel-przeznaczenie,niewiem,w biblii o tym nie pisze,a ja gdybania nie lubie. Wierze ze Bog jest sprawiedliwy i dusze tych zwierzat nie przepadly.Nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Zwierzeta jak zwierzeta, ale przeciez byly rowniez male dzieci i niemowleta ktore mialy zginac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A nawet jesli tobie tak(nawet z twoimiwatpliwosciami)to spojrz na ten swiat,jest dobry?\" Tak myślę, że jest dobry - choć nie idealny. Powtórzę to co już cytowałem kiedyś - ale z głowy. \"Mistycy niezależnie od głoszonej przez siebie doktryny twierdzą, że wszystko na tym świecie jest dokładnie takie jak być powinno\" - może tak właśnie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zwierzeta jak zwierzeta, ale przeciez byly rowniez male dzieci i niemowleta ktore mialy zginac .... \" Dobry argument. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a potem juz wieczne panowanie Króla i Jego wiernych sług....na zawsze i do końca...i zła już nie będzie, tylko miłość i On i my:), którzy mu zaufali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jest:) wszytko jest takie jak być powinno:) piszecie o zemście o karze, przeciez to jasne że takie rzeczy mógł wymysleć tylko czlowiek, Absolut nie zna pojęcia dobra i zła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka uwazam,ze jedno ludzi tylko laczy,wiara w cos wiekszego i wyzszego.Reszta jest juz roznica,na nasze zyczenie. Ja wierze W Boga,wierze,ze dal wskazowke jak Go odnalezc,dla mnie ta wskazowka jest Biblia. Gdyby bylo nia gdybanie ludzi i nasz INSTYNKT,taki jakim posluguja sie np.filozofowie,wybacz,ale wtedy tylko glowkowac,ktory ma jasniejsze swiatlo. Ja nie polegam na ludziach,nie polegam tez nawet na swoich teoriach,bo bylo by to bledne kolo. Wole oddac sie prawdzie,przyjac ja taka jaka jest i nie uciekac przed nia niewiadomo dokad. Bo czlowiek jest malym robaczkiem,\"a nasza madrosc jest niczym w porownaniu do glupoty Bozej.{to oczywiscie przenosnia)\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Kamelio, ale wieczne panowanie Krola gdzie? Na nowej ziemi ? i zla juz nie bedzie i smierci tez nie wiec zycie wieczne ?? To jesli tak to kto bedzie zyl na tej nowej ziemi skoro wszyscy dobrzy ida do nieba ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdziekolwiek ma być ....ważne ze z Panem....takie sa Jego obietnice:) jestem tylko mrówką w obliczu Bożej potęgi Niagary.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany Dreamer, niepotrzebne, potrzebne są nam, potrzebne są do wytyczenia granic określających, kim jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do wszystkich,postarajcie sie odpowiedziec. Czy jesli bylibysmy wszechwiedzacy.... Maly Hitlerek-paromiesieczny,Stalinek kilkudniowy,bin Laden 3dniowy niemowlaczek itp.typy ludzkie...teraz macie wglad w przyszlosc,macie mozliwosc zgladzic to\"przyszle zlo totalne\"juz w zarodku,robicie to,czy udajecie sprawiedliwych? Pozostawiacie ich przy zyciu,jednoczesnie dopuszczajac do tego czego ci ludzie potrafili dokonac(zla,zla zla)??? w ten sposob poswiecajac wiele innych naprawde niewinnych istnien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Do Kamelii. Nie chce sie czepiac ale na poprzedniej stronie pisalas "Nowa ziemia będzie 1000 letnim panowaniem Jezusa i Jego ludu na ziemi". Teraz piszesz nie wazne gdzie... Czy ty rozumiesz chociaz troche teorie w ktore wierzysz? Bo logicznie one sie czasami wykluczaja. Do wiary tez potrzebne jest zrozumienie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie on to ktoś inny. trzeba zadać sobie dlaczego to się moglo stać? On robił to co uważał za słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kamelio, ale wieczne panowanie Krola gdzie? Na nowej ziemi ? i zla juz nie bedzie i smierci tez nie wiec zycie wieczne ?? To jesli tak to kto bedzie zyl na tej nowej ziemi skoro wszyscy dobrzy ida do nieba ??\" Super pytanie,kamelio wlasnie o takie mi wlasnie chodzilo. SJ interpretuja biblie wlasnie tak,ze ci ktorzy czuja takie powolanie,bo takowe dal im Bog moga spodziewac sie nieba. Ale cala reszta ktora ma nadzieje,ma wlasnie nadzieje na nowa ziemie,ktora jest obiecana w Biblii. Te 1000letnie panowanie ma byc m.in.na Ziemi,a potem jeszcze na mala chwile ma byc wypuszczony szatan....czy wierzysz ze Bog zezwolilby znow Szatanowi \"mącic\"w Niebie? Przeciez za to wlasnie Szatan zostal juz zrzucony z Nieba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
do a ja mysle To chyba komentarz do teksu o dzieciach w potopie ... Ale to nie tak ze Bog przewidywal kim one beda.. Tak to juz jest w historii biblijnej, ze za dzieci odpowiedzialni byli rodzice, a czesto kara Boza spadala na kilka pokolen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przestańcie już z tymi karami :) Dobra wiadomość;) W waszej rzeczywistości dobro nie może istnieć bez zła. Dlatego wierzycie, że w mojej również. Lecz powiadam ci: Nic nie jest “złe\" tam, gdzie Ja jestem. Nie ma Zła. Jest tylko Całość Wszystkiego. Jedność. I Świadomość, Doświadczenie tego. Moje królestwo jest Światem Absolutu, gdzie żadna rzecz nie istnieje w związku z druga, lecz zupełnie samodzielnie. Moje królestwo to miejsce, w którym Miłość Jest Wszystkim, Co Istnieje. Śmierci nie ma. Życie trwa wiecznie. Życie Jest. Zmieniacie tylko postać. Kiedy zmieniacie postać, konsekwencje znikają. Istnieje tylko Wiedza. Następstwa przynależą do świata względności. Nie ma dla nich miejsca w dziedzinie Absolutu, ponieważ uwikłane są w czas “linearny\" i w kolejność zdarzeń, a te nie występują w wymiarze absolutnym. W tamtym świecie jest sam pokój, radość i miłość. W tamtym świecie poznasz w końcu że wasz Szatan nie istnieje, że jesteś tym, za kogo zawsze się uważałeś - dobrocią i miłością. To zbłąkany świat zewnętrzny podał ci myśl, że możesz być inny, przyczyniając się do twych zbłąkanych postępków. Zewnętrzny świat osadu i potępienia. Osadzili cię inni i na tej podstawie sam dokonałeś swego osadu. Teraz oczekujesz, że osadzi cię Bóg, a Ja tego nie uczynię. A ponieważ nie potrafisz pojąć Boga, który nie powiela ludzkich zachowań, gubisz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to komentarz do tych dzieci wpotopie.Wierze ze Bog wie co robil.W przeciwienstwie do nas on podejmuje sluszne decyzje. Nam zal bo to i dzieci,ale kto wie czym i kim bylyby te dzieci,skoro zrodzily sie w zle,przezzlo i wychowane przez\"zlo\". Nic dobrego,nic.Byloby cos strasznego ,dlatego Bg zrobil taknie inaczej. Teraz za to widzi zlo,i nie grzmi puki co...no i co...ludzie i tak maja za zlejemu,mowiac\"boze a ty patrzysz i nie grzmisz\"....czego w koncu ludzie chca???Sami sobie gotujemy los,mamy za ten los zaplate,a na koncu nie mogac udzwignac swoich win,zwalamy wszystko na Boga. Jak Bog sie \"wtracal\"bylo zle,jak sie nie\" wtraca\"tez jest zle....i jak tu ludziom dogodzic??? Ja wole czekac,czekac cierpliwie i jak mnie i Swiata Bog nie oceni,tak wiem ze bedzie to najsprawiedliwsze,choc w moich oczach\"ludzkich\"moze takowe nie byc. Ja zdam sie na Boga i z kazdym jego \"slowem\"sie pogodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewne sprawy są szalenie trudne i nie powiedzialam ze wiem wszystko...Bg jest nieskończony i nieskończenie duzo czasu zajmie mi poznawanie Go i jego zamierzeń:) całą wiecznosć. tak, na ziemi będzie 1000 letnie królestwo aby Kazde oko dostrzegło Kim jest Chrystus naprawdę:). Z biblii dowiadujemy się ze w dniu powrotu Jezusa na ziemię nastąpi największe trzesienie ziemi w historii ludzkości \" każda góra obniży sie i kazda dolina zostanie wyniesiona (obj, 16 17-21) a napisałam gdziekolwiek bym miała spędzać tą wieczność....bo nie jest to dla mnie wazne:) ważne z KIm....tak jest Boża obietnica dla mnie......ze z Panem i na wieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Maly Hitlerek-paromiesieczny,Stalinek kilkudniowy,bin Laden 3dniowy niemowlaczek itp.typy ludzkie...teraz macie wglad w przyszlosc,macie mozliwosc zgladzic to\"przyszle zlo totalne\"juz w zarodku,robicie to,czy udajecie sprawiedliwych? Pozostawiacie ich przy zyciu,jednoczesnie dopuszczajac do tego czego ci ludzie potrafili dokonac(zla,zla zla)??? w ten sposob poswiecajac wiele innych naprawde niewinnych istnien??\" Oni stali się kim się stali nie w wieku kilku miesięcy - tylko w toku ich życia. Kiedyś oglądałem program m.in. o tym skąd u Hitlera taka nienawiść do Żydów. Hitler był bardzo blisko związany z matką, prawdopodobnie aż chorobliwie blisko. Jednak ona zachorowała na raka piersi. Lekarzem, który ją leczył był Żyd. Żadne lekarstwa nie skutkowały, na prośbę Hitlera i jego matki lekarz zastosował eksperymentalną metodę leczenia - przeraźliwie bolesną - jednak nie przynoszącą efektu. Matka zmarła - a Hitler zaczął oskarżać o wszystko lekarza, z czasem ta nienawiść przeszła mu na nienawiść do wszystkich Żydów. I to była prawdopodobnie najistotniejsza przyczyna wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bo logicznie one sie czasami wykluczaja.\" W wierzeniach wschodnich to nic niezwykłego. Przecież to tylko słowa. A słowa nigdy nie opiszą dokładnie całości. No to Wy sobie tu miło dyskutujcie, a ja lecę się pouczyć - ciekawe czy przez półtora roku nie zapomniałem jak się to robi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poponuje wyobrazic sobie istote wszechmocna i wszechwiedzącą. Skoro wiadomo co będzie to po co jakiekolwiek testy czy próby ? :o Jak bym wiedizał że z mojego dziecka wyrośnie kawał np. bandyty, to bym go niespłodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Kamielio, nie traktowalabym tego trzesienia ziemi doslownie :) Gdyby bylo tak jak tam pisze, to chyba nikt nie przezylby ..... Chyba ze poprzez zmartwychwstanie Bog sciagnalby wszystkich spowrotem z nieba na ziemie :) Ale to chyba nie ma sensu prawda ?? .... No wlasnie a co z tym zmartwychwstaniem ? Jesli uwazasz ze ludzie sa juz w niebie to po co by bylo zmartwychwstanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a myślisz że będzie jedno zmartwychwstanie..... Jezus wyraxnie nauczał ze będzie wiecej niż jedno zmartwychwstanie. Ew Jana 5, 29 mówi o \"zmartwychwstaniu do życia\" i o \"zmartwychwstaniu na sąd\" Ap. Paweł pisze o \"zmartwychwstaniu sprawiedliwych i niesprawiedliwych\" ( Dz24. 15)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Wszystko sie zgadza. Zmartwychwstanie do zycia i na sad, sprawiedliwych i niesprawiedliwych .... Jezus tez mowil o grobowcach pamieci ktore sie otworza i powstana zmarli do zycia.. Moje pytanie dotyczy tylko tego jaki w tym sens skoro ludzie juz mieliby byc w niebie.. Sciagac ich spowrotem na ziemie ?? Chyba za kare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 Kor. 15. 20-24 wiersze 22 i 23 wyjaśniają iż wszyscy którzy zmarli w Chrystusie zostaną ozywieni ale \"każdy w swoim porzadku, jako pierwszy Chrystus, potem ci którzy są Chrystusowi w czasie Jego przyjścia\" dokładnie obrazuje to opis żniwa w czasach bibilijnych. wszystko przebiegało w 3 etapach. Najpierw pierwociny, potem główne żniwo, jednak nie sprzatano z pól wszystkiego...zostawało pokłosie. ale długo by to pisać.....moze innym razem i rozumię o czym mówię:)....i wiem dokąd zmierzam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×