Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość Marseille
Czyli niebo to taka przechowalnia ?? Kazdy czeka tam na swoja kolej na zmartwychstanie ?? Bo z tego co napisalas tak wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
człowiek wierzący ma być jak dziecko....ma ufać i wierzyć. czy nasze dzieci wiedzą dosłownie wszystko na temat naszych (rodziców planów i zamierzeń) jezeli nie staniecie się jak dzieci nie wejdziecie do królestwa Niebieskiego....ufni bezgranicznie wierzę i ufam mojemu Bogu...gdziekolwiek mam z Nim być, wierzę że mnie nie opuści i ze zawsze ze mną będzie. czy na Ziemi czy w niebie....czy gdy niebo zstąpi na ziemię...czy w przechowalni jak to nazywasz wiem na pewno ze do grupy niewierzących nie należę....i tylko to mnie interesuje:) bo wiem że będę z Nim...coż mi wiecej trzeba...ufam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przechowalnia? no coz ladna nazwa. Ja mysle ze niebo to miejsce, gdzie bedziemy blisko Boga i to bedzie wspaniale. Czy czujecie czasami obecnosc Boza w Waszym zyciu, ja czuje czesto. To sa chwile kiedy chce mi sie skakac i tanczyc i chwalic Boga, bo tak dobry jest dla mnie. To sa chwile, gdy jest mi tak dobrze jak w lozku zaraz po przebudzeniu, gdy nigdzie sie nie spiesze. To sa chwile gdy czuje sie jak dobrze wyglaskany kot :D wiec teraz pozostaje mi sobie wyobrazic sobie ze w niebie to wszystko bedzie milion razy wspanialsze, piekniejsze. Fajna ta przechowalnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Zapewne fajna, dlatego pytam czemu ktos mialby opuszczac to wspaniale miejsce zeby zmartwychwstac. Powinnas przeczytac czego dotyczyla dyskusja, to zrozumialabys czemu uzylam tego porownania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jemina
ojej !!! czemu tak okrótnie ? sprawa jest prosta i nie trzeba nic komplikować. Zmartwychwstanie będzie to pewne bo pokazał to Jezus. ale mamy potem zyć tutaj na ziemi bo gdzie był Raj _ ogrold Eden ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do potopu ziwrzeta nie mają duszy, to napewno, ale smierc ich jest taka sama jak człowieka. A co do zycia na ziemii, Biblia jasno naucza o wielkij rzeszy która pozostanie na Ziemii, Kamelia wypisujesz wersety które nie wykluczaja tego co mówię. Jak jest napisane \"chorób już nie bedzie ani łeż ani trosk\" a gdzie są troski tylko tu na ziemii z tego jasno wynika ze troski znikną stąd gdzie dotychczas były, w niebie Króleswte Bozym nigdy nie było łez, wiec... mówi samo przez sie, ze Ziemia bedzie zamiszkiwana przez ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"co do potopu ziwrzeta nie mają duszy, to napewno\" - spójrz w oczy choćby konia - przypatrz mu się uważnie - ciekawe czy ciągle jeszcze będziesz tak twierdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"człowiek wierzący ma być jak dziecko....ma ufać i wierzyć.\" To jak w socjalizm, w faszyzm było podobnie, z pisem też jakby trochę podobnie - skoro nam nie wierzysz jesteś ten zły, z układu - bo my jesteśmy dobrzy. Wg mnie wierzący powinien wręcz przeciwnie - przecierać, nadgryzać, szlifować, rozłupywać itd. itd. Ale ja tu nie jestem ekspertem od wierzących :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madralko w tej materii przecież tobie nie zaprzeczam...ani łez nie będzie ani smutku....zgadzam się z tobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"szkoda ze juz ciemno bo poszlybym do sasiada on ma male stadko\" no tak, po ciemku można przód z tyłem pomylić - a to niebezpieczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz jesli słowo dusza oznacza zycie to fakt czesto w biblii ma takie znaczenie - zycia. Ale ja mam coś głebszego na mysli np swiadomosc tego ze ją mamy ze zyjemy i umieramy, zwierzeta tego nie czuja nie maja swiadomosci ze zyją, tak wnuioskuje z nauk Biblijnych, choc samej mi czesto to stwierdzic kiedy widze chocby pieski w schronisku, czuje jakby mialy swiadomosc ze jak je wezme ze sobą to beda zyły, ale tak nie jest one kieruja sie instynktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dream życie powinno być niebezpieczne naumiałeś się?\" Ok, może powinno być, ale chyba nie w tym znaczeniu. Doumiejewam się równolegle :P mądralko - my też korzystamy bardzo często z instynktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ze korzystamy nie wyklucza naszego rozumu, czasem jednak uwazam ze to ze zwierzaki nie zastanawiają sie nad włsnym bytem czyni je madrzejszymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czasem jednak uwazam ze to ze zwierzaki nie zastanawiają sie nad włsnym bytem czyni je madrzejszymi.\" - coś w tym jest - one po prostu żyją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie nie zastanawiaja sie np. jak tu komuś zrobić cos złego, nie sa zazdrosne, no nie mają mnóstwa wad które my mamy jako ludzie \"myślący\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przez to są także przeważnie bezbronne w stosunku do ludzi \"myślących\" - nie zaczną ubiegać się o swoje prawa pod sejmem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie wiem czy zwierzaki nie sa zazdrosne, nasza kotka jak tylko probuje sie do mnie zblizyc obrywa od swojego brata. No taka pomylka moglaby byc brzemienna w skutkach, no i nie wiem gdzie ten sasiad trzyma te konie a u nas na wsi ciemno jak ... no jak na wsi bez latarni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zachowanie Twojej kotki belaizo moznaby było nazwac ubieganiem sie o swoje terytorium i walka o hierarchie w stadzie, ale sama wiem ze fajnie sobie tak myslec ze mój piesek tak mnie kocha ze chce miec mnie na własnosć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o właśnie - \"płynąłem\" sobie dzisiaj radośnie przez miasto (zaznaczam, że absolutnie na trzeźwo :P) i widziałem radość psa, który spotyka swojego właściciela - to niesamowite :) - przemknęło mi przez myśl, że świat jest piękny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda ze tylko Ci to przemnęło :) swiat naprwade potrafi być piękny, widac po ziwrzetach jakich Bóg nas wszystkich stworzył, pelnych milości ale my niedoskonali z wolną wolą i kierujący sie rozumem przestalismy w wielu przypadkach tak zyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak terytorium mojego kota jest na moich kolanach :) fajnie, ze Bog stworzyl zwierzeta, bylo by bez nich smutno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"fajnie, ze Bog stworzyl zwierzeta, bylo by bez nich smutno.\" - tylko dlaczego konie są takie drogie w utrzymaniu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego gdzie bedziemy po zmartwychwstaniu rowniez jestem zdaniaze bedziemy tu na Ziemi. Jeszcze do niedawna bylam przekonana,ze moze byc inaczej,ale cos mnie przekonalo.Pewien werset,pisze w nim,ze jak Ziemia za czasow Nego byla poddana \"probie\"wody(potop),tak bedzie poddana jeszcze raz ale probie ognia. Uwazam,ze skoro ta ziemia po potopie przetrwala ,tak przetrwa i teraz i bedzie \"nowa lepsza ziemia\",pod panowaniem tylko Krolestwa Bozego,a nie pod rzadami ludzkimi,ktore przeztyle tysiacleci sie nie sprawdzily. Mysle ze owszem donieba ida rowniez ludzie,ale tylko ci ktorzy maja taka potrzebe ducha,a to i tak tylko Bog tak naprawde wie kto to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby człowiek nie chciał koniecznie ich oswajac to by sobie zyły na wolności. A co Ty Dreamer tak z tymi końmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konie sa bardzo tanie :) utrzymuje je sasiad a ja sobie patrze ile chce :D a jakbym sasiada poprosila, to by mi dal sie przejechac ale sie boje (konia nie sasiada), chociaz go chwilowo nie lubie, bo to on byl sprawca wycieczki (sasiad a nie kon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A co Ty Dreamer tak z tymi końmi?\" bo konie są super. Hehe - przypomniałaś mi Belaizo o koniach i wycieczkach - sprawcą jednej mojej wycieczki był koń - krótkiej, ale niezwykle emocjonującej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×