Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

nie musisz mi mowić, ja od razu wiedzialam po pierwszym Twoim zdaniu ze jestes zielonoświątkowcem, nie zrozum mnie zle. Ja jestem Swiadkiem Jehowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
A jaka masz pewnosc ze to przekld nowego siwata nie jest zmieniony? zadnej wiec przykro... a mi sie wydaje ze sie dowiem. Biblia mowi ze kazdy kto przyjdzie do Boga osiagnie z nim zycie weiczne. Z Nim to raczje w Niebie. Wiec ja sie wybieram do Nieba. :) Ale to kolejna sprawa do dyskusji ze SJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
SJ i protesntaci to takie latwe do odgadniecia. :) odrazu mozna sie skapnac po tym jak mowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
"Nie zapomnij zadajesz mi za trudne pytania. Mam dopeir 16 lat nie znam calej biblii na pamiec i nie umiem ci opdowiedziec tak hop siup. Najlpeiej to pomodl sie szczerze zeby Bog dla ci poznanie w tym co czytasz, otworz sie na jgo slowo a napewno zrozumiesz tyle ile trzeba. A chrzescijanka jestes tak? Czyli katoliczka? bo nie wiem. Poytam z czystej ciekawosci" Kochana asjooo Ja juz sie pomodlilam o to do Jehowy i on dal mi poznanie,to ze czasem cos napisze pytajaco nie oznacza,ze prosze cie o wytlumaczenie,a o to bys sama sobie odpowiedziala. :-) Mi Bog dalto juz zrozumiec. ;-) Jestem pelna podziwu,ze tak mloda osoba,chce kontaktu z Bogiem,szczerze cie podziwiam,zadko sie to zdarza. Modl sie o poznanie i nie watp,zrozumiesz wszystko,tylko pomodl sie do Boga z uzyciem imienia,to ci nic nie zaszkodzi,a wrecz odwrotnie,Bog bedzie wiedzial,ze chcesz Go poznac,ze juz Go poznajesz,bo znasz Jego imie. Jahwe pomaga i wie,ze wzywasz wlasnie jego by ci pomogl,gdy swiecisz Jego imie. A modlitwy zawsze zanosze do Jehowy,przez jego Syna,a naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. I rowniez mam niewiele nie wyjasnionych wersetow,bo wiekszosc poznalam-zrozumialam,bo prosilam o to w modlitwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bog dobrze wiedzial ile nam przekazac\" własnie przekazał to co mozemy zrozumieć, całe Pismo mozna pojąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta wzorcowa modlitwa o ktorej pisałaś np. słowa jak i w niebie tak i na ziemii, wiec na ziemii tez bedzie zycie. Bo jak wiesz, a jak nie wiesz to powiem, ze Krolestwo Boze jeszcze nie nadeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zycie wieczne na ziemii z Bogiem, nie dosłownie bedzie z nami na Ziemii jego moc, Jego wzrok. Bo Biblia naucza, nikt prawdziwego Boga nie zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
W niebie jak i na ziemi DAJ NA DZISIAJ. A nie w przyszlosci keidy ziemii nie bedzie. Nei cche sie o to sprzeczac bo mowimy teraz o czyms innym. Nie zadzieram z Bogiem. Ja mam pewnosc zbawienia wiem ze pojde do Nieba. Dal nam slowo. Ale nie rozumiem jeszcze wszystkich wersetow, bo nei wsyzsktie przecyztalam, nei wszystie przeczytalam uwaznie. Jeszcze duzo zanim zrozumie kazde slowo zapisane w biblli. Nie zapomnij jestes SJ? To widze ze nam sie zbiera was tutaj ;) Pozdraiwma wszysktich katolikwo siwadkow etc. I nie zapmnij nie mow mi ze zadzieram z Bogiem. Czy ja mowie ze ty zadzierasz mnie? masz sowje wierzenia i hej i na dorum sobie o nich rozmaiwamiamy. To nie powod do mowienia ze zadzieram z Bogiem. Jestem zielonoswiatkowcem. Sama wybralam ta wyznanie bo z tymi ludzmi tu czuje sie jak z rodzina i z nimi chwale Boga tak jak mowi mi o tym biblia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Modrako podaszm i frkagment gdize jest napsiane ze nikt nie zobaczy Boga? porsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W niebie jak i na ziemi DAJ NA DZISIAJ, kochana przeciez to jest tylko prosba, a nie to co Bog sprawi, oczekujemy przyjscia Bozego Krolestwa, bo jest zapenieniem doskonalego zycia, wiec prosimy daj nam to Krolestwo juz dzis, ale Bog da kiedy przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
Assajo a mozesz mi powiedziec,kiedy ci napisalam,ze zadzierasz z Bogiem,bo nie zauwazylam????? "W niebie jak i na ziemi DAJ NA DZISIAJ," Co "daj nam dzisiaj"? Cos chyba pomylilas,znow...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jana 20:31 \"te zostaly zapisane, abyście uwierzyli, ze Jezus jest Chrystusem, Synem Bozym\" Uwiez w to ze Jezus jest Synem Boga, a nie Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz 24:36 \"O dniu owym nie wie nikt, ani Aniolowie niebios, ani Syn, tylko Sam Ojciec\" Jak ktos nie moze wiedziec czegos jesli tym kims jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
"Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie; ale nas zbaw od złego. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja tez z ta modlitwa dalam plame bo mnie na religii wyuczyli, chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
madralka,na jakiej religii,myslalam,ze jestes SJ??? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
Jedno podoba mi sie z pewnoscia w Asjji,podjela normalny dialog,w przeciwienstwie do swoich starszych "siostr",ktore traca czas na szukanie wad i minusow,w wyznaniu Swiadkow. 🌼 asjjo. Dobrej nocy Wszystkim zycze. 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby nie było, każdy potrzebuje systemu wartości, wszyscy podlegamy wpływowi społeczeństwa a cechy dobre (budowanie) zawsze muszą dominować nad złymi (niszczenie), inaczej ten świat będzie wyglądał po prostu źle. Taka prymitywna prawda, o której wielu zapomniało. Tępcie więc w sobie to, co uważacie za złe. A co jest złe? To co wywołuje niepokój myśli, to co przeraża, to co jest złym uczynkiem w opinii społeczeństwa, należy pokonać samego siebie, dla dobra innych i siebie samego. Taka rzecz podstawowa, o której wielu zapomniało... Społeczeństwo to zwarty organizm, który wymaga samokontroli, inaczej deformuje i wypacza sam siebie, staje się bladym, schorowanym karzełkiem, przegrywającym w starciu z olbrzymem o herkulesowej sile woli. Prawda prymitywna, ale jakże prawdziwa, :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"To ty tak myslisz dreamer 2006,ale kazdy kto wierzy Slowu Bozemu,wierzy i w to,ze Bog i Syn maja Imiona!\" Nie no rozumiem, że tak wierzą i nie mam zamiaru ani prawa ingerować w ich wierzenia. Tylko uważam, że coś co zwiecie istotą boską jest wszystkim - a wszystko nie potrzebuje imienia. Nie potrzebuję się wołać - bo to nie jest człowiek. \"dream ja nie KOGOS potepiam a COS\" Mądralko - wielu współczesnych Jezusowi potępiało jego nauki (COŚ) - a byli to ludzie religijni wierzący w tego samego Boga. Więc nie potępiaj, bo nie wiesz wszystkiego. \"Assja skoro to obojetne,to modlmy sie od dzis do Bogow buddyjskich,hinduskich,albo jakich wolicie,bo przeciez to bez roznicy do jakiego Boga sie modlimy,prawda???????\" No obawiam się, że ludzie przy mentalności religijnej zachodu (jakby nie było wyrosłej z chrześcijaństwa) przy tak ogromnej różnorodności choćby wewnętrznych tamtych religii szybko by się powyrzynali w imię boga \"najmojszego\". Bo to czasem wygląda jakby nie chodziło o Boga i wiarę (w wierzeniach zachodnich), ale o posiadanie racji w tych sprawach. (co nie znaczy, że wschód jest absolutnie od tego wolny - ale nie występuje to w takim stopniu jak u nas) A tej nigdy w 100% nie będziemy mieć. Bo musielibyśmy pojąć do tego wszystko - stać się wszechmogącymi. \"Ja juz sie pomodlilam o to do Jehowy i on dal mi poznanie,to ze czasem cos napisze pytajaco nie oznacza,ze prosze cie o wytlumaczenie,a o to bys sama sobie odpowiedziala. Mi Bog dalto juz zrozumiec.\" Nie zapomnij - zatem już zrównałaś się we wszechwiedzy ze swoim Bogiem, skoro twierdzisz, że wszystko pojęłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak piszesz Black❤️ Cokolwiek dołączysz do JA JESTEM, tym się staniesz, oto cała tajemnica Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach ( Ł. 12, 2-3). 3majcie się chłopaki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream prosze Cie chocoaz raz nie myl pojęc. Bog dal nam Swoje Słowo umiescil nam tam wszystko co jest niezbędne do zbawienia, postarał sie aby sprawy o ktorych nam pisał byly dla nas zrozumiale, pamietaj, Bog nigdy nie daje nam zadan ktorych nie moglibysmy wykonac, ktore nas przewyzszają. To ze nie zapomnij napisala ze pojęła pismo Swiete, nie oznacza ze pojęla niepojęte, szukasz dziury w calym, pojela to co Bog umozliwił pojąć. Asjja bardzo mi sie milo z Tobą rozmawia, to sie nazywa rozmowa, w swoich wypowiedziach uzywasz zwrotów \"moim zdaniem, ja myslę\", nikomu nie narzucasz nic, to wiele daje. Nie zapomnij no jestem SJ ale na religie tatus mnie wysylal :) Komunie tez musialam wziąć, choć do tej pory nie kumam tego obrzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
"Nie zapomnij - zatem już zrównałaś się we wszechwiedzy ze swoim Bogiem, skoro twierdzisz, że wszystko pojęłaś?" Dreamer poprosze o cytat,gdzie napisalam ze wszystko juz pojełam??? Ja mam też do ciebie zapytanie: Czy wg ciebie wystarczy sie instynktem kierowac,w religii? Brak jakichkolwiek przekazow, ksiag, nauk? I drugie pytanie,powiedz jesli mozesz,skąd wywnioskowaleś ,że SJ pragna wojny,zemsty,zła? Jaka zrobili tobie krzywde,a moze komus innemu,mozesz podac przyład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
🖐️Mądralko Widzę ,że zauważyłaś to co ja. :-) Szkoda,że takich osób jest tak niewiele. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dream prosze Cie chocoaz raz nie myl pojęc. Bog dal nam Swoje Słowo umiescil nam tam wszystko co jest niezbędne do zbawienia, postarał sie aby sprawy o ktorych nam pisał byly dla nas zrozumiale, pamietaj, Bog nigdy nie daje nam zadan ktorych nie moglibysmy wykonac, ktore nas przewyzszają.\" Ale co ja mam mylić - to jest tylko Twoja i moja interpretacje - odmienne poglądy. \"Dreamer poprosze o cytat,gdzie napisalam ze wszystko juz pojełam???\" \"Ja juz sie pomodlilam o to do Jehowy i on dal mi poznanie,to ze czasem cos napisze pytajaco nie oznacza,ze prosze cie o wytlumaczenie,a o to bys sama sobie odpowiedziala. Mi Bog dalto juz zrozumiec.\"?? \"Ja mam też do ciebie zapytanie: Czy wg ciebie wystarczy sie instynktem kierowac,w religii? Brak jakichkolwiek przekazow, ksiag, nauk? Może nie w religii - bo religia to właśnie księgi, nauki, słowa, słowa. A w kwestii wiary - niech życie i staranie się być dobrym będzie wiarą. Bez zbędnych słów - bo w tych słowach więcej ginie i się plącze. \"I drugie pytanie,powiedz jesli mozesz,skąd wywnioskowaleś ,że SJ pragna wojny,zemsty,zła? Jaka zrobili tobie krzywde,a moze komus innemu,mozesz podac przyład?\" A gdzie ja coś takiego napisałem o ŚJ. Ktoś jeszcze pisał, że niektórzy poprawiają Biblię - a co zrobił sobie Konstantan Wielki - powprowadzał wygodne dla siebie zapisy - i z tej Biblii wywodzą się te współczesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądralko, wytłumaczę na czym polega komunia, a właściwie CZYM JEST. Ten rytuał polega na zjadaniu ciała Jezusa (Świętego kozła ofiarnego, ofiarowanego by przebłagać Boga), A) dostajesz w ten sposób nagrodę :D. Dlaczego nagrodę??? Ponieważ.... B) jako że jesteś tym co JESZ, stajesz się coraz bliższa świętości. :D C) zabijasz w sobie zło, zjadając zabitego świętego kozła ofiarnego, którego moc ciała jest... jakby to ująć... święta. :D Tak alegoria Tworzy dwie rzeczy: rytuał i naukę. To wszystko o przyjmowaniu ciała, które jest słowem i słowa, które stało się ciałem. :D:D:D Ale to tylko moja interpretacja rytuału. Bóg jeden wie, co Jezus chciał powiedzieć.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×