Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

{ nie chcę zbierać wysyłanych w eter epitetów . } Pod moim nikiem ich nie przeczytasz. Po drugie bierz ze mnie przykład. Epitety ignorój. Co kościołow(chodzi mi o budowle) zawsze się w nich źle czułem. Jestem synem diabła ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie Merevin - jesteś na tyle wrażliwy ,że odbierasz energie i od ludzi i właśnie z samych kosciołowych piecżeci .A właściwie nie ty odbierasz ale czujesz ,że tobie ją odbierają .Sam sposób żegnania to jest symboliczne przekazanie energii - aby kosciół rósł w siłę a ludzie byli sługami. Czuję już stosik - tak mi ciepło w nogi sie robi ...ŻART !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Gosiu ja nie uważam że Jezus się popisywał zamieniając wodę w wino. Który lama twierdzi, że to pijaństwo?? Lama Ole nie powiedzialby tak bo wiem, że uwielbia pić dobre winko z przyjaciółmi. Ja uważam że nauki Jezusa nie zostały właściwie zrozumiane. Pogadałabym ale tempus, zacytuję Longa. Użycie wody podczas chrztu świadczyło o odrodzeniu nauki Huny wraz ze wszystkimi zawartymi w niej elementami. Woda, w Hunie symbol many, zaczęła odgrywać pierwszorzędną rolę. Gdyby wtedy w pełni zrozumiano, jaką funkcję pełni mana we współpracy trzech Ja człowieka, dawna idea oczyszczenia przez krew zostałaby raz na zawsze usunięta. Nie powtarzalibyśmy bezmyślnie aż do dzisiejszych czasów, iż będziemy “oczyszczeni przez krew Baranka\". Kiedy kahuni opuścili Egipt, aby przenieść się na wyspy Pacyfiku, w Egipcie musiało pojawić się proroctwo, które mówiło o odrodzeniu się “prawdziwego światła\"; a była to przecież jedna z nazw Huny, jak i imię Wyższego Ja. Ci, którzy znali pradawną naukę, wiedzieli o tradycji powrotu starej wiedzy pod koniec każdego okresu, w którym zagrażało jej wygaśnięcie. Jej powrót był zawsze połączony z inkarnacją wielkiego nauczyciela, który mógł tę starą wiedzę na nowo ustanowić i przywrócić do życia. Stary Testament oznajmił o przyjściu .Mesjasza\", “Pomazańca\", który miał pomóc ludziom uwolnić się od grzechów, aby dzięki temu wznieść Królestwo Boga na Ziemi. Kiedy nauka Huny zaginęła na Polinezji, pełną nadzieję pokładano w przybyciu kapitana Cooka jako Łono, “tego, który miał przyjść\", aby odnowić starą wiedzę. Podobną tradycję i oczekiwanie odnajdziemy również w Ameryce centralnej w czasach Majów. “Powtórne przyjście\", przepowiedziane w Nowym Testamencie po śmierci Jezusa, miało w swym zewnętrznym sensie oznaczać Jego powrót na Ziemię pod ludzką postacią. Według wewnętrznego znaczenia, czyli znaczenia Huny, chodzi o kolejny powrót prawdziwej, wewnętrznej wiedzy – może trzeci, a może nawet dziesiąty. Kiedy Jezus został ochrzczony i zaczął nauczać, podążył za tradycją, która jest tak stara jak sama tajemna nauka, ukazująca się jako “Światło Prawdy\". Jezus, będący jej ucieleśnieniem, uczył w tajemnych symbolach Huny: “Jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie dotrze do Ojca inaczej, aniżeli przeze mnie\". Naukę tę jednak później zmieniono w dogmat głoszący, że zbawienie jednostki zależy od zaakceptowania Jezusa jako osobistego zbawiciela. (…) Aby właściwie zrozumieć stanowisko Jezusa, zawsze musimy pamiętać, iż nigdy nie twierdził, że tylko On sam i nikt poza Nim nie może osiągnąć takiej Jedności. Wręcz przeciwnie, ciągle zachęcał Innych, by dążyli do takiego zjednoczenia. i tak dla przykładu; kiedy pewnego dnia powiedział: “Ja i mój Ojciec jesteśmy jednym\", został obwiniony o bluźnierstwo i był bliski tego, aby Go ukamienowano. Jezus rzekł jednak oskarżycielom: “Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (cytował Jeden z psalmów) Jeżeli Pismo nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić – to Jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: “Bluźnisz\", dlatego że powiedziałem: “Jestem Synem Bożym\"? Innym razem, gdy podczas Ostatniej Wieczerzy poufnie rozmawiał ze swoimi uczniami, rzeki do nich: “Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja Jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi w kościołach (budowlach) fizycznie zazwyczaj przeszkadza duża ilość odbijających się świateł. Znak, że muszę wreszcie wybrać się w podróż do okulisty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym samym miejscu Biblii powiedziane jest dalej: “Ja Jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata\". Werset ten uznawany Jest za proroctwo Jego własnej śmierci i za świadectwo, że Jezus oddał życie na krzyżu, aby dać światu życie – aby go “zbawić\". W rzeczywistości jednak Jezus uczył, iż Wyższe Ja daje światu życie w chwili, gdy oddaje manę przekazaną mu przez niższe i średnie Ja. W przeciwnym razie losem świata stałby się grzech, śmierć i zło. Relacja ta mówi dalej: “Sprzeczali się między sobą Żydzi mówiąc: \'Jak On może nam dać ciało do spożycia?\'\". Jezus rzekł więc do nich: “Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. l...] Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki\". Ideę “spożywania Boga\", aby przyjąć Jego siłę i substancję, można wyśledzić już w starożytnym Egipcie. W zniekształconej formie myśl ta dotarła do różnych części świata, gdzie wierzono, iż człowiek, który zabije przeciwnika i zje go, może przenieść na siebie jego siłę i męstwo. Dużo wcześniej. właśnie z powodu tej idei, a nie z potrzeby jedzenia ludzkiego ciała, powstał kanibalizm. Według Huny mana, którą niższy człowiek przekazuje Wyższemu Ja jako “Bogu\", dzięki czemu zostaje ona przeobrażona w wyższą, silniejszą formę, zostaje w tej formie przekazana z powrotem fizycznemu człowiekowi. Pewna polinezyjska maksyma głosi, że jeśli nie nakarmi się bogów, poumierają; gdyby zaś bogowie zmarli, wtedy musiałby również umrzeć człowiek. Nauka o konieczności wzajemnego rozdawania “pokarmu\" została tak podana w zewnętrznej formie, jakby rzeczywiście chodziło o Jedzenie ciała Boga i picie jego krwi. Bez wątpienia Jezus oczekiwał, że przynajmniej niektórzy ludzie, przychodzący do Niego z takimi pytaniami, zrozumieją wewnętrzne znaczenie tajemniczych zdań. Zważał On zawsze na to. aby zaznajomić ze swoją nauką tych, którzy mieli “oczy do patrzenia\" i “uszy do słuchania\". Ale w grupie tej widocznie nie było żadnej osoby, która Go zrozumiała: “A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: \'Trudna jest ta mowa. Któż Jej może słuchać?\'\". Jezus mówił: “To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, Jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda\". “Ciało na nic się nie przyda\" – zachowajmy tę wypowiedź w pamięci w momencie, gdy zaczynamy badać obrządek Komunii. Rytuał ten został ustanowiony podczas dramatu Ostatniej Wieczerzy. Kiedy Jezus i Jego uczniowie zasiedli do stołu wieczernego, i zanim zaczęli posiłek, Jezus spojrzał na uczniów z miłością i powiedział: “Gorąco pragnąłem spożyć tę Paschę z wami. zanim będę cierpiał\". Następnie “przekazał im królestwo\" dla ich pracy i powiedział, że powinni oni jeść i pić w Jego królestwie i przy Jego stole. Niektóre fragmenty Ewangelii Łukasza i Mateusza powinny pokazać nam, jak powstał ten rytuał: “Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: \'To Jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę, Albowiem powiadam wam, już spożywać nie będę, aż się spełni w królestwie Bożym\'. Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie rzekł: \'Weźcie go i podzielcie między siebie. Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana. odtąd nie będę Już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Bożen\'\". Tak więc był to ceremonialny rytuał ku przypomnieniu nauki Jezusa. Łamanie i jedzenie chleba symbolizowało i przypominało prawdę Huny, iż należy przesłać Wyższemu Ja manę, a ono z kolei wzmacnia i karmi modlącą się osobę swoją Wyższą Maną. To samo dotyczy picia krwi. Krew jest częścią organizmu i przepływa symbolicznie jako mana. Krew wyobraża również manę, która musi być wysłana do Wyższego Ja i stamtąd odesłana człowiekowi jako “pożywienie\". Dla tych, którzy znają znaczenie tego rytuału według HUNY. lekcja ta Jest prosta. Nauka ta wcale nie jest najważniejszą treścią zawartą w Biblii. Wszystkie nauki są istotne; wszystkie ściśle dotyczą wielkiego procesu ponownego stwarzania normalnych układów między trzema Ja. To raczej przypadkowo kościelnemu obrzędowi łamania chleba i picia wina przypisano największe znaczenie. Rytuał ten Jest wykonywany najczęściej i najbardziej uroczyście. Nie dowodzi to jednak, iż jest on bardziej wartościowy niż na przykład usuwanie fiksacji lub używanie widmowego sznura w celu zjednoczenia się z Wyższym Ja. Fakt, że “odpuszczenie grzechów\" podane jest jako istotny warunek, aby można było jeść chleb (ciało) i pić wino (krew), odzwierciedla się w zastosowaniu Huny. Albowiem, gdy Wyższemu Ja zostanie przesiana mana, znikną fiksacje i blokada ścieżki, i dzięki temu dojdzie do ponownego zjednoczenia, KOMUNII trzech Ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkałam się z opinią, że znak krzyża blokuje górne czakry, Gosia wiesz coś może na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAALUTKA - PODAJĘ TYLKO PRZYKŁAD , LUDZIE MOGĄ MIEĆ RÓŻNE ZDANIA , NAWET JAK SIĘ MYLĄ CZY SIĘ NIE ZGADZAMY Z ICH WERSJAMI .JEST TO JEDNAK WYRWANIE TABU Z HERMETYZMU ,DROGA ABY SZUKAĆ WIEDZY A NIE PRZYJMOWAĆ TĄ CO PODAJĄ NA TALERZU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka baarzo dzięki , tego nie słyszy się w naszych kosciołach .To jest tak jak czuję gdzieś tam w środku.Jeszcze sobie twój tekst na spokojnie przeczytam . .Nie znam huny - co warto poczytać? Znak , krzyża katolicki oddaje prym meskiej energii w tworzeniu rzeczywistości.Harmonijny jest ten którego ramiona krzyżują się po środku. Samo żegnanie się dłonią jest to pozostawienie energii , oddanie jej , spadek .Oddanie energii z czakry serca , gardła , trzeciego o ka i korony.A że nie ma w kosmosie pustki - jak jest deficyt może przyjśc w to miejsce wszystko , w zależnosci jakie lepy w sobie mamy - podobne przyciąga podobne. Jak długo wpajano nam lęk przed pentagramem - a to znak człowieka doskonałego , gwiazda Dawida - zharmonizowanie energi żeńskiej i meskiej - jin -jang.Ciekawe że gotycka rozeta to pieczęć tajemnicy A jakąmoc ma słowo w modlitwie ! ..módl sie za nami grzesznymi - powinno być módl się za nami synami i córkami Boga ... jako my odpuszczamy w godzine smierci naszej- powinno byc w godzinę zwycięztwa naszego nad grzechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia dzięki za odpowiedź:) pytałaś wczoraj jak rozumiem prawo analogii, to jasne że świadomość jest powiązana z substancjalnoscią ze czastka elementarna nie jest istniejąca niezależnie jednostką, jest ona zbiorem relacjii i zależności z istniejącymi poza nią rzeczami. Zgodnie z mechaniką kwantową świat fizyczny jest siecią relacji zachodzących miedzy elementami, których sens wynika wyłacznie w zwiazku z całością..neutrinio-miniony składające się na kosmiczne pole duchowości są tymi cząstkami, które za sprawą mocy myśli zmieniają swoją częstotliwość w takim stopniu, że obraz mysli uzyskuje w nic manifestację holograficzną.Dobrze, że coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę:) Pytałaś o hunę, jeśli masz ochotę polecam Max Freedoma Longa, można powiedzieć że to on „odkrył” tę tajemną wiedzę, spędził na Hawajach 30 lat , zasady są proste: -Świat jest jaki myślisz, że jest, -Nie ma granic, -Energia podąża za uwaga, -Teraz jest moment mocy, -Cała moc pochodzi z wnętrza, -Skuteczność jest miarą prawdy. W Magii cudów opisuje przykłady zjawisk parapsychicznych, cudownych uzdrowień, jasnowidzenia, telepatii, psychometrii, dematerializacji i dowody na to, że tego typu zdolności tkwią w każdym człowieku, trzeba tylko umieć dotrzeć do głębszych poziomów ludzkiej świadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki maalutka .już jasniej nie można tego wytłumaczyć .W takim zakresie hunę znam , tylko nie wiedziałam ,że to huna.Jak z Moliera !!! Chylę głowę przed twoją wiedzą ,tym bardziej ,że nie jest to informacja , ty to czujesz i rozumiesz. \'Ciało na nic sie nie przyda - to nie jest tak zupełnie prawda.Ciało jest bardzo ważne w naszej obecności na ziemi , w ewolucji , daje możliwość odczuwania , jest zespolone z naszymi ciałami subtelnymi , dzięki niemu odczuwamy czas .Jest niewatpliwie konieczne do realizowania się przez nas boskiego planu.Ma dojśc w nastepnej epoce do połaczenia ducha ,świadomosci i ciała a ciało ma stać się światynią dla ducha .Podnosi się wibracja naszych ciał , otwierają się nastepne czakry poza ciałem - ma być ich docelowo 12 . 13 to osiagnięcie jedni .Powinno dojśc do takiego momentu , że będziemy panować nad ciałem - modelować wg własnego uznania , regenerować je . Krew jest nosnikiem życia , kodu DNA, pamieci komórkowej organizmu , jego mozliwosci .Może Jezusowi chodziło o to ,że i my możemy przejąc matryce energetycznąjego jego ciała i jego krwi i wówczas śmierć pokaże nam prawdziwe oblicze- okaże się ,że to iluzja .Bo tak faktycznie smierci nie ma - energia wprowadzona w ruch nie zanika - może ulegać zmianom ale nie może jej nie być.Wieczna alchemia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiak123 to znaczy - tak na chłopski rozum - ze od momentu śmierci Jezusa jestesmy wolni od grzechu. Gosiu...czyli od śmierci Jezusa dał on prawo przebaczenia grzechów i uwlnienia od nich tym którzy \"uwierzą, wyznają i przyjmą Jego zbawienną śmierć i odwrócą się od swoich grzechów\", a pójdą ku wolności Jezusowej. \"Jeśli wyznajemy grzechy swoje wierny jest Bóg i odpuści i oczyści nas ze wszzelkiej nieprawości\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"...ukrzyżowali Go tam, takze i złoczyńców, jednego po prawicy, a drugiego po lewicy\" Łukasz 23.33 PO KTÓREJ STRONIE KRZYŻA Wydarzenie to dzieli ludzkość na dwie przeciwne grupy. Wybierzmy sięwe wspólną podróż na Golgotę, wzgórze położone na przedmieściach Jerozolimy. . Zbliżmy siędo miejsca, gdzie wbito w ziemię trzy drewniane surowe krzyze. Na dwóch wiszą przestępcy, którzy w bólu i cierpieniu konają, ponosząc karę za zbrodnie, które popełnili przeciwko społeczeństwu. Ale na środkowym krzyzu wisi niewinny Człowiek, Zbawiciel.. Nie cierpi z powodu popełnionych przestepstw, cierpi za winy popełnione przez innych ludzi. Cierpi za winy popełnione przez ciebie i przeze mnie. To Jezus Chrystus. Kiedy patrzymy na tych trzech mężczyzn, jeden ze zbrodniarzy zaczyna drwić z Jezusa. Szydzi z Jego Osoby. Drugi karci tamtego, a potem odwraca się do Jezusa wiszącego między nimii prosi Go: \" Jezu wspomnij na mnie gdy wejdziesz do Królestwa swego\".\" Uwierzył ze Jezus jest Królem i wezwał Jego pomocy.. On odpowiada mu na to; \"Zaprawdę powiadam ci, dziś będziesz ze mną w Raju\". Łukasz 23, 42.43 Granica dzieląca ludzkość na dwie przeciwstawne grupy została wyznaczona. Jeden człowiek uzyskał przebaczenie i nadzieję, drugi umarł w grzechu. Dzieło Jezusa Chrystusa wciąz jest ową liniągraniczną dzielącą ludzkość na dwie grupy ludzi. Każdy z nas ma do wyboru tylko jedną z dwóch dróg. Odrzucenie męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa za nasze grzechy....i w konsekwencji wieczne potepienie. Albo uwierzenie jezusowi...i otrzymanie daru zbawienia. Mozna się znależć tylko po jednej stronie krzyza. Po której ty jesteś? \"szczesliwy człowiek , który nie zasiada w gronie szyderców\" Z Psalmu 1. \"Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. Skoro bowiem świat przez mądrosć swoją nie poznał Bogaw jego Bozej mądrosci, przeto upodobało siębogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie\" ! Koryntian. 1 18-21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznajcie kościoły chrzescijan ewangelicznych. Idzcie do protestanckich kościołow. Posłuchajcie kazań pastorów, dla których jedynym autorytetem jest Biblia. Na takim nabozeństwie mozna przezyć nie jeden cud.:):):) W waszych miastach na pewno są takie nabozeństwa. Idzcie tam w niedzielę❤️. Jezus czeka na was.❤️ \" gdzie dwóch lub trzech zbiera się w Imię moje tam jestem pośród nich\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia cieszę się razem z Tobą, że wyznawanie Twojej religii sprawia Ci radość:) jabky to powiedział mój przyjaciel, przeznacz ją dla pozytku wszystkich istot. Dla Twoich postorów biblia jest autorytem, a dla mnie jednym w wielu przekazów. Co sądzisz o apokryfach? http://bogowie.org.pl/baza.php3?ido=23&poz=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia spotkałam kilka osób które wiedziały:) ja się do nich nie zaliczam, nastąpilo małe przekłamanie, jak doczytałam Long spędzil więcej czasu na badaniu Tajemnej Wiedzy, \"Kapłani Wiedzy ukrywali swe sekretne nauki nie tylko w szyfrowanych słowach. Używali także symboli - jeszcze trudniejszych do zrozumienia, gdyż ich powszednie znaczenie było zupełnie inne. l tak: · woda - siła życiowa człowieka · nasienie - modlitwa, prośba · ścieżka - połączenie między razem wziętymi świadomością i podświadomością a nadświadomością · światło – nadświadomość Każdy, kto chciałby na własną rękę sprawdzić znaczenie tych słów, może wypożyczyć dobry słownik hawajsko-angielski i prześledzić jak sprytnie dawni kapłani Wiedzy nadawali podwójne znaczenie słowom i rdzeniom słów złożonych dla ukrycia wewnętrznego znaczenia, podczas gdy zewnętrzne znaczenie miało również swój sens Pod koniec II Wojny Światowej Long stopniowo osiągnął pełne zrozumienie szyfru i symboli, a jednak osiągnięcia biegłości w tej materii zajęło mu prawie czterdzieści lat. Dopiero w roku 1965 mógł zestawić pełny opis mającej praktyczne oddziaływanie psychologii starożytnego systemu pozytywnego myślenia zwanego „Wiedzą Tajemną” (Huna). Podczas badań Long znalazł odniesienia do odnalezionego szyfru w takich religiach jak wczesna joga, późniejsze hinduizm i buddyzm. Grecy i Egipcjanie wypracowali misteria, które służyły nauczaniu i inicjacji młodych członków społeczności. W świętych księgach kultów Środkowego Wschodu Long odkrył specyficzne, zaszyfrowane zdania kluczowe systemu Wiedzy Tajemnej. Księgi wedyjskie zawierają bardzo mało powiązań z Wiedzą, jednak w późniejszych Upaniszadach pojawiają się zdania, które przypominają wierzenia i praktyki Wiedzy. Więcej zaszyfrowanych zdań odnaleziono w egipskiej „Księdze śmierci” i w znanym eposie indyjskim „Bhagavadgita”. W Starym Testamencie, w księgach Rodzaju, Izajasza i Jeremiasza. Long odnalazł dawne ślady Wiedzy. Zadziwiające jest również, że cztery księgi Nowego Testamentu zawierają więcej zaszyfrowanej Wiedzy Tajemnej niż jakiekolwiek inne pisma religijne.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"poznajcie kościoły chrzescijan ewangelicznych. Idzcie do protestanckich kościołow. Posłuchajcie kazań pastorów, dla których jedynym autorytetem jest Biblia.\" Przeczytałem dzisiaj do końca Mateusza - mam po nim poczucie, że pozostaje im (owym pastorom) współczuć jedynego autorytetu. Najwięcej straszenia i straszenia - \"tylko my, tylko my\" i najpopularniejszy slogan \"pozostanie płacz i zgrzytanie zębów\". I to miał mówić Jezus, ktoś wyjątkowy? Zaczęły mnie ciekawić te proroctwa, co to ponoć spełnił - w tym co tam znalazłem było to \"spełnienie\" paru mętnych słów, które znając każdy mógł sobie naciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja nie powiedziałam że cialo nie jest ważne, w tym fragmencie ze Szmaragdowych Tablic chodzilo pewnie o to co Aberamentho powiedział w Vtej ewangelii \"Zaprawdę, powiadam ci, ze nikt nie może wejść do Królestwa Bożego, kto nie odrodzi się z ciała i z ducha. Wiatr wieje, dokąd chce i chociaż słyszysz szum jego, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie. światłość świeci od wschodu do zachodu. Słonce wychodzi z mroków nocy i w mrokach nocy znowu się pogrąża. Tak samo jest z człowiekiem przez wieczność całą. Jeżeli słońce z mroków nocy wyszło, to znaczy, ze było ono i przedtem, a jeżeli zanurza się znowu w mrokach nocy, to na krótko tylko wypoczywa, aby znowu ożyć. Tak i wy musicie przechodzić przez wiele przemian, aż będziecie doskonali, jak napisano w Księdze Hioba: Jestem wędrowcem i ustawicznie zmieniam miejsce pobytu, ustawicznie zmieniam dom, w którym żyje, aż dojdę do miasta i domu, które są wieczne\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miło sie ciebie czyta kamelio , dowiaduję sie od ciebie rzeczy oczywiste , które moja uwaga ominęła. Tylko ta obecnośc cierpienia jako determinantu w dziejach ludzkosci z moją swiadomoscią jest w konflikcie i nawet boska logika nie jest dlam nie argumentem .Może ja z innej bajki jestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka -wszędzie pełno tajemnic, wszedzie hermetyczna wiedza ,którą ciężko przeniknąć - prawdziwa wiedza dająca mądrośc powinna być ogólnie dostępna , zrozumiana i stosowana .Dlatego tak wiele ludzi stało się dla siebie wrogami , mówią o tym samym a zrozumieć się nie mogą , brakuje też kilu kloców aby stworzyć coś całowicie spójnego .Czemu tak strzeżona była i jest wiedza , czemu ubiera się ją w słowa które mozna tłumaczyć dwojako które trzeba tłumaczyc aby odkryć co znaczą a potem szukać w nich dna , drugiego dna i jeszcze n - tego? ?Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj siedziałam sobie nad esencjami Bacha .To są homeopatyczne wyciagi roslinne działające na ciała subtelne .Choroba powtaje najpierw w tych warstwach dopiero efektem końcowym jest ciało .Każdy z nas ma jakies tam wzorce emocjonalnego reagowania , pewne zachowania , które stanowią grunt do rozwoju przypadłości .Na każdą chorobę trzeba sobie zapracować . Robiłam dzis na mojej rodzinie eksperyment -najpierw wybierałam esencje , dobierałam do kazdego , potem szukałam opisu - objawy ujete holistycznie .Rewalacja .Nawet moja sceptycznie nastawiona do moich poczynań córka stwierdziła ,że spróbuje tej terapii .Poszukam strony i wkleje link - ciekawa sprawa, naprawdę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia przyczyn może być wiele, ja wyraźnie widzę jedną, potrzeba manipulacji. Jezus kiedy kogoś uzdrawiał, wypowiadał takie słowa: twoja wiara cię uzdrowiła. Ówczesne słowo wiara zostało zastąpione obecnie słowem wyobraźnia. Słowo wiara jest obecnie o wypaczone przez dogmatyczne religie. Przez istniejącą kulturę, która w całości akceptuje obowiązujące religie,słowo to od tamtych czasów ogromnie się zdewaluowało, musiało powstać inne, oddające pierwotne jego znaczenie. Wiara w siebie jest i będzie zawsze pożądana,ale wiara w dogmaty, posługujące się lękami dla utrzymania w posłuszeństwie, niczemu dobremu nie może służyć. Jezus nauczał krótko, bo 3 lata, jego uczniowie w większości nie umieli czytać, bo chyba tylko Judasz, pisałam już kiedyś o naukach Buddy, nauczal 45lat a i tak nie powiedział wszystkiego bo zwyczajnie się nie da, Jezus uchodził w swoich czasach za wywrotowca, bo głosił nauki oparte o bezgraniczną miłość, mówił o powrocie do Domu, Były one wolne od lęków, jakimi karmiła ludzkość ówczesna kultura. nauki oparte na bezwarunkowej Miłości, na Bogu obdarzającym wolną wolą wynikającą z pełnej akceptacji. Nauki niewygodne dla żadnej kultury, władzy:). Bo tylko wzorce oparte na lękach pozwalają skutecznie manipulować grupą, społecznością. Tylko utrzymana w ryzach społeczność jest pokorna i uległa. Napisz o tych kropelkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze \"prawdziwa wiedza dająca mądrośc\" JEST powszechnie dostępna i nawet bardziej dostępna niż cokolwiek. Prostota i doskonałość nie są przeszkodami w jej rozumieniu. Jeżeli zaś chodzi o stosowanie, siła i wiedza idą jednocześnie stąd z jej stosowaniem nie także żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj o clematis nr9 ,vine nr 32, oak nr22.Tak mi się wydaje ,że może te bedą dla ciebie.Pozdrawiam .Dobranoc wszystkim .A tobie niesmiały - kolorowych snów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×