Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

znasz te proroctwa, czy nie chcesz ich poznać? to wielki dowód świętości i natchnienia Duchem autorów Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
spadam-opowiedz sie moze-jakiego jestes wyznania? Malutkaaa-nie gniewaj sie.Wpisz w wyszukiwarce tak jak wpisujesz np.kafeteria-rozalia celakowna-to wystarczy.Wyszukiwarka znajdzie bez problemu. Ja uwazam ze takie dosadne dywagacje nt. Pisma Swietego nie maja sensu,poniewaz wiele jest tam spraw zakrytych nawet dla badaczy Pisma.Tak samo uwazali faryzeusze,ze oni tak dokladnie znaja tore,ze nawet sam Bog sie od nich uczy...My jestesmy do tego za mali i mozemy jedynie przypuszczac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadam ale tak powstawała biblia:) na następnym soborze przetłumaczono na łacinę a oryginały zniszczono.Jeśli chodzi o piewrszych chrześcijan pisałam kilka stron wcześniej:) Dziewczyny dlaczego wam się wydaje że jak ktoś ma inne zdanie to już walczy a jeszcze lepiej szatan? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama nie jesteś w stanie nic zrobić. Nie możesz spowodowac tego ze nie zachorujesz, nie mozesz sprawić ze twoje dni nigdy sie nie skończą, nie mozesz powiedziec ze jutro sięobudzisz, ze będziesz życ, tego nie wie nikt z nas. Bóg ma wielką moc, Bóg zatroszczł się o twoje zbawienie, posłał Swojego Syna aby On dał ci zbawienie, On wyciąga do Ciebie dłoń i mówi, zapłaciłem, przyjmij, weź, uwierz a otrzymasz....bo cie kocham. To on zadbał o ciebie i twoje losy, ale to ty decydujesz jaką wiecznosc wybierasz z Nim lub bez Niego. Wybierz Jezusa ❤️ Poznaj Go, zbliż się do Niego, bo bez niego nic nie jesteś w stanie uczynić. J 15:5 Bw "Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie." J 10:10 Bw "Złodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać. Ja przyszedłem, aby miały życie i obfitowały." On przyszedł abyś miała zycie i to zycie w obfitości, tu na ziemi i na wieki wieków, bez końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yagon jutro popatrzę:) Kamelia ale ja ufam egzystencji:) nie zamierzam tylko poswiecać obecnego zycia dla jakiejś ksiązki. Chę zyc swoim zyciem i byc sobą. Jesli chodzi o piewszysch chrzescijan to byli ogniwem łączącym starożytnych Egipcjan i gnostycyzm. Pierwsi chrześcijanie odprawiali te same rytuały co Egipcjanie. Credo pierwszych chrześcijan było inne. Nie mówili że śmierć Chrystusa ich zbawi, wierzyli że Jezus był człowiekiem który doznał iluminacji, nauczycielem, nie mówili o krzyżu tylko o jego boskiej mądrości. Ewangelie nie podają prawdy o Jezusie, wyznanie wiary „stworzono” 300 lat po nim i jakoś ludziom to nie przeszkadza, wierzą, przekonują innych, ba nawet zabijają. Tekst kanoniczny został ustalony w roku 382r. za papieża Damazego, kiedy to opracowano wulgatę. By to osiągnąć poddano opowieci o Jezusie procesowi ujednolicenia. Najpierw skorygowano rękopisy ewangelii przez zeby uzgodnić je między sobą, po tym je zniszczono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka nie znam religii, w imie której by nie zabijano. To ludzka przywara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie zastanawiam , może ktoś wie - gdzie jest w piśmie świętym wers o o powoływaniu świetych i czemu to ma faktycznie służyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wyznaniach z przeżyć wewnętrznych Rozalii czytamy: \"Polska nie zginie o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu; jeżeli podporządkuje się pod prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, moje dziecko, nie ostoi się\". Słowa te usłyszała w czasie jednego z widzeń. Rozalia wiele czasu spędzała przed Najświętszym Sakramentem adorując Pana Jezusa. Swoje życie, zajęcia i cierpienia ofiarowywała Bogu w duchu wynagrodzenia za grzechy i niewierność Polski. Zawsze tak było, że Pan Bóg uzależniał swoje błogosławieństwo lub karę od wypełnienia jakiegoś warunku, a najważniejszym i ostatecznym warunkiem objawionym w Piśmie Św. jest uznanie nad sobą królewskiej władzy Jezusa zarówno przez poszczególne osoby, jak i przez całe narody i całą ludzkość. Żądanie Chrystusa odnośnie do intronizacji zawiera warunek, by uznały Go za Króla nie tylko władze Kościoła, lecz także władze świeckie. Żądanie w tej formie pojawiło się już przed II wojną światową i Rozalia w wizjach zobaczyła jego konsekwencje: karę nieszczęść, jakie spadną na Polskę. Żądanie Chrystusa nie zostało niestety spełnione. Rozalia otrzymywała kolejne wizje dotyczące zniszczenia świata i te wizje są aktualne. \" yagon -miłość boska jest miłością bezwarunkową - to jest nieporozumienie ,że bóg od nas coś wymaga , straszy karą , stawia warunki ,wymaga cierpienia a nawet życia .Przecież to jakieś szaleństwo - powołać świętego i ten niech swoją świętością łata dziury w boskim budżecie grzeszników , słuzy odkupieniu itp.A jeśli tak to po co te wymagania , jak ktoś odwala czarną robotę ..A właściwie to kto ma telefon do boga? Czy wojna jest karą ? to konsekwencja wyborów , to też możliwość innego spojrzenia na wartości i ich przegrupowanie , to nauczenie się wybaczania .Jaka kara ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
gosia Nie ma w Pismie Swietym powolywania świetych. To ludzki wymysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Maalutka Ja nie mowię, że nie masz racji, tylko juz wspomnialam, ze Bóg do wykonania swoich zamierzeń posługuje sie równiez ludźmi. Czy nie mógł posłuzyc sie Konstantynem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
gosia123 Zgadzam się z Twoja wypowiedzią. Co więcej. Sadzę, że jest to naduzycie, bo ofiare za ludzkośc poniósl Jezus i była to ofiara ostateczna. A tu jakas nawiedzona chce Jezusa zastapić, uzupełnic. Pdważa w ten sposób wagę śmierci Jezusa, czyni ją mało skuteczną, mało ważną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
spadam-oswiec nas...jestes jehowa? Gosia123-Ojcem wszelkiego zla jest Szatan.Dazy on caly czas do zaglady nas wszystkich-calego Swiata.Prawdopodobnie wymyslil on sobie,ze gdy zniszczy calkowicie i szybko caly Swiat-zyska wiele dusz.To jego wymyslem sa takie rzeczy jak choroby,wojny,kataklizmy itd.Bog jedynie dopuszcza do niektorych z nich,ale tylko po to,zeby z nich wyciagnac dobro.Zatem mozemy przypuszczac,ze wojny ktore gdziekolwiek by nie byly,sa jednak karami.Uznana Fatima.Uznana przez Kosciol Katolicki.A tam troje dzieci:Lucja,Franciszek i Hiacynta spotykaly Matke Boza.Otrzymaly od Matki Bozej rozne tajemnice a wsrod nich takze ta dotyczaca przejecia wladzy w Rosji przez bolszewikow oraz o pozniejszej wojnie \"straszniejszej niz jakakolwiek dotychczas\".Wojna ta miala nadejsc jezeli ludzie sie nie odwroca od grzechu i nie podejma pokuty.Dostalismy jednak wtedy jak zwykle ostrzezenie o tej wojnie oraz gotowy sposob jej unikniecia. Matka Boza mowi tam wyraznie ze jest to kara.Mowi ze:\"jesli....\" to bedzie wojna.Na dodatek jeszcze otrzymamy ostrzezenie tuz przed jej wybuchem ze bedzie ta (2ga Wojna Swiatowa)wojna.Poznamy to po lunie swiatla ktora bedzie widoczna z kazdego zakatka jesli nie Swiata to Europy napewno.Taka luna swiatla byla.Popytajcie ludzi ktorzy pamietaja tamte czasy.A wiec wojny sa karami-niczym innym.Jak widac Polska mogla uniknac tej hekatomby.Wystarczylo tylko intronizowac Najswietsze Serce Jezusa w narodzie.Wystarczylo,by to zrobil owczesny prymas Hlond...Dlaczego w to nie wierzycie?Kazdy czlowiek ma przeciez wolna wole.Ma ja z woli Boga,a wiec Bog nie moze podejmowac decyzji za nas.To ludzkie dzialanie doprowadza do konfliktow.W Biblii jest wyraznie napisane ze skutkiem grzechu jest kara.Po to mamy spowiedz sw.aby przeprosic Boga za nasze grzechy.Warunkiem uzyskania przebaczenia jest synowskie przyznanie sie do grzechu,obietnica poprawy i zadoscuczynienie.Wracajac do intronizacji.Zwroccie uwage na to,ze to nie taka prosta sprawa...Ilu sie teraz zbuntuje przeciw temu co w tej chwili pisze?!...Pomyslcie teraz ilu bierze udzial w naszej dyskusji.A co z calym Narodem?Jak widac do samego przeprowadzenia intronizacji caly Narod a przynajmniej jego znaczna czesc musi byc nastawiona pozytywnie,czyli tak de facto jej godna.A czy w tej chwili jestesmy?Mysle ze mamy wiele do zrobienia i musimy podjac ten wysilek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kuraiko-wszyscy znaja 3 tajemnice. No nie tak-zlo pochodzi od Szatana.My mamy wybor w jedna albo w druga strone.Jesli chodzi o to jaki ojciec karalby niewinne dzieci? Niewinne? zaden...\"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem\".Zabito ja? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Tak yagon jestem ale nie jehowa tylko Jego SWIADKIEM I NIE ZYCZE SOBIE BYS MNIE W TEN SPOSOB TYTULOWAL BO PRZYROWNUJAC MNIE TZN NAZYWAJAC MNIE JEHOWA OBRAZASZ Boga Najwyzszego Ojca Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Ten post wyżej nie jest mojego autorstwa. Podszywaczu, wymysl sobie inny nick.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Chodzi o post poprzedzający wypowiedź Kuraiko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Kuraiko To prawda, podszywacz ma rację. Jahwe, Jehowa to imie Boga, a ja na pewno Bogiem nie jestem. Tak podstawową rzecz powinno sie wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
To powyzej to nie mojego autorstwa.Ja jestem ta prawdziwa spadam i nie zycze sobie rowniez podszywania pod mojego nicka.A tak w ogole to jestem juz bardzo spiaca i glodna,wszytkie gwozdzie juz zjadlam jakie mialam w domu i nie mam teraz czego chrupac.Jak macie jakies w domu w zapasie to przeslijcie mi namiary na adres www.zjadaczgwozdzi@wp.pl Z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no widzisz spadam jak cie wyczulem?twoje wypowiedzi swiadczyly o tym.Przepraszam jesli cie urazilem.Nie mialem takiego zamiaru. Trzecia tajemnica fatimska to wizja ,w ktorej dzieci widza papieza wspinajacego sie na jakas gore.Po drodze mija on wielu zabitych ludzi.Na szczycie tej gory stoi Krzyz jakby z nieociosanego drewna.Papiez idzie do niego z wielkim trudem,miedzy setkami martwych cial.Modli sie za ich dusze,jest smutny i idzie z wielkim trudem.Gdy dochodzi na szczyt zostaje zabity przez grupe zolnierzy kulami oraz strzalami.Tak samo zabito rowniez biskupow.Pod ramionami Krzyza stoi dwoch aniolow ktorzy trzymaja w rekach krysztalowe\"jakby konewki\"do ktorych zbieraja krew meczennikow... Tak wyglada trzecia tajemnica fatimska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to idź spać podszywaczu. Musisz wydumac sobie inny nick, bo ja swój juz zabezpieczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yagon Niczego nie wyczuleś, bo ja ci w ogole nie odpowiedziałam. Nie widzisz, że ktos sie podszyl pode mnie? A ty co? W SB pracowales? Oni tez wyczuwali. hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
takie sa konsekwencje pomaranczy...teraz lepiej co?spadam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yagon Lepiej? A pod jakim wzgledem? Nie widzę różnicy. A ty przestań odpowiadac za mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
pod takim ze teraz ty,to ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A coż ci to? ja wiem kim jestem i kto jestem. Tobie te informacje nie są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiiinka
jesli juz mowisz yagon o trzeciej tajemnicy fatimskiej to nie bylo calkiem tak.Wiadomo ze nasz papierz nie moze chodzic,bo jemu kolana sie uginaja od wysilku i dlatego musi jechac wiec ta lucja widziala go w widzeniu jak jechal swoim papamobile a za nim jego swiata mocherowych beretow z galeziami palmowymi i spiewali mu chwala ci nasz ulubiony ksieze rydzyku ze oswieciles nas w drodze prawdy,ze dales nam ogladac swoja chwale ,ktorej nikt nie dorowna,a po tym gdy papierz to uslyszal zatrzasl sie w sobie ze nie jemu spiewaja taka fajna piosenke,ze on by tez chcial i tak sie wkurzyl ze go ekskomunikowal,wyklal za wszytkie czasy i biadaly mochery nad tym strasznie,rozpacz wielka padla na nich i trwoga,ze armagedon juz blisko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Odnosnie tej ostatniej jak pozostalych tajemnic dzieci mialy szczegolowe instrukcje.Okres ujawnienia tez nalezal do tych instrukcji.Od papieza zalezal termin ujawnienia,jednak jak teraz widac poprzedni Papieze tego nie zrobili poniewaz prawdopodobnie wiedzieli ze tajemnica nie ich dotyczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiele rożnych fantazji jest na temat tajemnic fatimskich - świadczy to tylko o tym ,że jak wiele innych faktów służy manipulacji ludźmi i utrzymaniu władzy .No i to nasze ludzkie czekanie na cud . II wojna była nie do ominięcia , wszak naród żydowski wziął na siebie rolę męczeńskiego narodu i w którymś momencie się zrealizowała .A Polacy z wizją mesjanizmu - też wpletli się silnie w te wydarzenia .Musiał i być ktoś , kto odegrał role tego złego , żeby teatrzyk się zrealizował .I tyle. A tych teatrzyków jest wiele w naszym codziennym życiu .Jak chcesz udowodnić sobie i światu jaki jesteś cacy to ktoś musi się obok ciebie pojawić , który taki splot zdarzeń z tobą utworzy ,żeby to się stało i często odegrać rolę tego złego , żebyś twierdził -ale to drań ja taki nie jestem , ja jestem ten dobry. W tym momencie swojego życia mocno to sama przerabiam , choć nie traumatyczne .A formuła i zasada działania jest właściwie prosta . Mocno zakorzeniony wzorzec pan - niewolnik trzeba zmienić na wzorzec uczeń - nauczyciel i z wdzięcznością dziękować za lekcje . Czy zmieniono to w relacji ofiar i katów wojennych - nie .A zresztą nie można tego wymagać jak to ciężko zmienić wobec najbliższych nam ludzi .Miłego dnia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×