Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość dreamer zakocham się w Tobie
i na żartach się znasz;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
oj to cos dla mądralinskiej nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
kazde wyznanie nazywa sie jedynym prawdziwym gdyby tak nie sądzili wyznawcy to po co by ją wyznawali, hahah wiec ja nie wiem o kim mówisz Kamelio czyzby o SJ, niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok należę do sekty Jezusa Chrystusa:):):) dobrze ze to nie ziemska organizacja tylko grupa dusz ludzkich niewidzialnych dla oka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
pamietaj ze Twoja dusza umrze razem z Twoim cialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
zycze dobrej nocy wszystkim, trzymajcie sie mimo wszystko fajnie sie gada :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA TEŻŻŻ
mądralka Jezus Chrystus to Bóg człowiek, i Syn Boga Ojca. (1 J 5,20) mówi "On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym." Jest to najważniejsza, kluczowa prawda chrześcijańska. Wmawianie takich herezji wręcz ośmiesza, tak jak wmawianie o 24.00 w nocy że jest dzień. Skoro człowiek myślący potrafi odróżnić białe od czarnego, to powinien odróżnić Chrystusa od Archanioła Michała, Gabriela czy Rafała. Przecież Jezus nigdy nie odpowiada że jest Michałem, tylko Synem Bożym ! Pismo odróżnia Chrystusa od aniołów 1Tm 5:21 "Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa i wybranych aniołów" Nigdy Żydzi nie uczyli, że Michał Archanioł będzie Mesjaszem. Wyparli się później Jezusa, a nie Michała. Nigdy żaden z uczniów nie zwracał się do Jezusa "Michale" lub "aniele", lecz "Pan mój i Bóg mój" J 20.28, kiedy niewierny Tomasz uwierzył. Takie nieprawdy jakie oni powymyślali przyprawiają mnie o ból głowy, bo nie mogę uwierzyć że ktoś w to wierzy i bierze na poważnie. Jezus nie jest aniołem bo: Chrystus przyjdzie sądzić świat nie jako anioł, lecz jako Bóg-człowiek, "dlatego, że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka" Dz 17:31 por. 7:56, 1Tm 2:5. A oni mi tak mówią że jest napisane: "w owych czasach wystąpi Michał, wielki Książe, który jest opiekunem dzieci twojego narodu" (Dn 12:1). Mówią, że Michał, to Jezus. To nie jest prawda droga siostro, bo rzeczywiście Michał wystąpi w czasach ostatnich (1Tes 4:16), ale nic nie upoważnia do tego aby utożsamiać go z Jezusem. Michał w Dn 12:1 nazywany jest opiekunem dzieci Bożego narodu, a Jezus jak Ojciec jest właścicielem tego narodu, "On bowiem zbawił swój lud od jego grzechów" Mt 1:21 por. J 17:10. Aniołowie wg Ap 22:8n. nie chcą odbierać pokłonów, mówiąc że należą się one tylko Bogu. Jezus przyjmuje je (Mt 9:18, 28:9, 17, Mk 5:6), nawet od wszystkich aniołów (Hbr 1:6). Odbierając Jezusowi Bóstwo, wielu aniołów utożsamiają z Chrystusem np. Ap 7:2, 9:11, 10:1, 18:1n., 20:1nn. Przytaczają np. werset o kluczach które mają aniołowie (Ap 9:1, 20:1), i wersetem tym próbują udowodnić że Jezus jest tym aniołem. Źle to interpretują gdyż mylą dwa zagadnienia. Aniołowie ci otrzymali od Jezusa klucze, ale są to "klucze czeluści" (gr. abyssos, Ap 9:1, 20:1), w której przebywają demony i szatan (Łk 8:31, Ap 9:2, 20:2n.). Jezus zaś sobie zachował "klucze śmierci i Otchłani" (gr. hades, Ap 1:18). tekst pochodzi ze str http://www.katolikos.republika.pl/Chrystus%20kim%20jest.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzycielu drogi teraz to już na serio zmykam:) ależ niepoprawna dziś jestem:) już tyle razy miałam zmykać:) pozostawiam cię na randce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreamer zakocham się w Tobie
małe biale to zaczynam mieć przed oczkami ;) sluchałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreamer zakocham się w Tobie
dusza nie umiera nie wierzcie w to, widzialam swoją smierć nie jedną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreamer zakocham się w Tobie
opowiem Ci kiedyś, Karpatia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus : \"Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem, kto we mnie wierzy choćby i umarł żyć będzie\" \"Albowiem tak Bóg umiłował świat (Kamelię) :) Ze Syna swego jednorodzonego dał aby każdy (Kamelia) :) nie zginął ale miał życie wieczne\" J 3.16 :):):):):):):):):) wpisz swoje imię marzycielu:):):):):):):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA TEŻŻŻ
hehe jasne.. COŚ O DUUUSZYY . Twierdzenie że człowiek po śmierci nie egzystuje tylko oczekuje na nastanie Armagedonu, a wówczas Chrystus przywróci go do życia w przyszłym raju, nie jest prawdziwe. Nauka Chrystusa mówi o życiu wiecznym, a nie o jakiejś nieświadomości odrywającej od Boga. Dla ŚJ niewygodny jest tekst: "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle" Mt 10:28. Starają się zmienić znaczenie słów Chrystusa które zostały skierowane do ukrzyżowanego, a zarazem skruszonego łotra: "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju" Łk 23:43. Przekręcają sens obietnicy Chrystusa przenosząc ją daleko w przyszłość. Według świadków łotr po śmierci nie miał w żaden sposób egzystować, aż do momentu ustanowienia raju na ziemi. Dla Boga istnieje zawsze czas teraźniejszy, a rozum człowieka nie jest w stanie myśleć w kategoriach Bożych. Zauważmy niekonsekwencję ŚJ. Naszym umierającym świętym karzą kończyć egzystencję swych dusz w momencie śmierci jako Osoby które nie zostały zbawione , a ich "144 tys." to nie dotyczy. Czemu tak czynią? Bo korzystają z tego, że nie znamy ich nauki. Tylko korzystanie na czyjejś niewiedzy jest ich bronią. Ich nauka mówi że grono tzw. "pomazańców" (małe stadko 144 000, elita wśród świadków), po swojej śmierci natychmiast zmartwychwstaje i idzie prosto do życia w niebie. Jeśli zatem przytaczają werset że "umarli nie chwalą Pana" to ich umarli ze 144 tys. także. Kościół naucza za Pismem Św., że dusza Łazarza po śmierci znajdowała się w Otchłani (Hades sprawiedliwych) zwanej łonem Abrahama (Łk 16:22 por. Otchłań niesprawiedliwych - Łk 16:23), a nie w niebie, do którego Chrystus pierwszy wstąpił aby przygotować nam miejsce. Dopiero On przez swą zbawczą moc zmartwychwstania wiele dusz "pociągnął" do nieba (1P 3:19, J 12:32, Łk 23:43, Ap 6:9, Hbr 12:23).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreamer zakocham się w Tobie
nic nie czujesz, w sensie bólu nic, nawet jeśli Cię pala na stosie, dusza sie unosi i obserwuje cialo, widzi kto się śmieje kto płacze, czasami ulgę jeśli umierasz sam i zawsze jest to mile uczuciem, zawsze, w przeciwieństwie do narodzin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreamer zakocham się w Tobie
Kamelia daj spokój tak się nie rodzi zauafnie w ten sposob agitują do sekty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Dreamer nie odkryłęs Ameryki wiem ze moja dusza nie jest wieczna, a co do tekstu pochodzi on ze strony katolikos wiec sama nazwa wskazuje ze to nie moje wyznanie nie przemawia do mnie juz sto razy bardziej do mnie przemawia kosciół ewangelicki niz katolicki sorki, to są bzdury, Bóg człowiek co to ma znaczyć, Bóg nigdy nie był człowiekiem i nie bedzie jest postacią duchową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreamer zakocham się w Tobie
już bylo to pytanie, co z niego za ojciec skro nas wpakowal w taką kabałe, zeby syn musiał nas wybawiać? gdzie tu miejsce na jedność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
tam gdzie u nas jest napisane dusza w hebrajskim było np. psyhe co oznaczało co innego, ale zostało uproszczone do dusza, poniewaz nie mamy tak bogatego jezyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ciekawe nie-zakochana - ale w jaki sposób tego \"doświadczyłaś\"? mądralko - a może właśnie jest wieczną? Wieczną w inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreamer zakocham się w Tobie
napiszę Ci na mail, ale to już jutro, koniec romanzów!;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×