Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość ulka-szpulka
a ja ponawiam pytanie ze str 550 - nie ma nikogo, kto by odpowiedział na moje pytanie???? - Jak to jest z rodowodem Jezusa... Czyżby nikt nie był w stanie tego zinterpretować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> ulka-szpulka Ja nie będę próbował tłumaczyć czegoś co można zinterpretować na co najmniej parę sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"koleżanka była świadkiem śmierci całożyciowego ateisty.... kiedy już umierał w szpitalu odwołał wszystko, nawrócił się w ciągu kilku tygodni z absolutnego ateizmu w wyznawcę Chrystusa... kolezanka chodziła do niego z księdzem\" Ja po prostu umrę, a moje ciało podda się wreszcie entropii tego świata. Stanę się z nim jednością. Nie mam duszy, nie mam boga, ale żyję i do końca żyć będę. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do jeżeli dla duszy jest Została ufundowana wysoka nagroda pieniężna dla człowieka, który udowodni istnienie jakichkolwiek sił nadprzyrodzonych. Jak dotąd, wszyscy okazywali się mniej lub bardziej sprytnymi oszustami;) Jakoś nie ma chętnych:) A raczej, chętni są, ale nie ma umiejętności;) "jest wiele naukowych zapisów działania telepatii a nawet przesuwania przedmiotów myślami" - gdzie? Podaj adresy;) "jeżeli dla duszy jest lepiej odejśc to żaden astral nie pomoże, po prostu dusza wie, ze jej czas nadszedł, chociaz świadomość czy tam umysł nie mają o tym pojęcia" - identyczny mechanizm jaki kierował nami kieedy wierzyliśmy w magiczny listek;) Znajdowanie usprawiedliwienia dla mocy, która niezadziałała, choć powinna;) "zasada silvy opiera się podobno na dodaniu reguły ubezpieczającej, ze nie wimy co tak naprawdę jest lepsze dla innych" - nieprawda;) Reguły zabezpieczające są w wicca. Silva ich nie stosuje;) Jasne, że "pozytywne myślenie" nie zniknęło w Stanach zupełnie. U nas też są ludzie, którzy nadal sierpem i kosą sobie trawkę na działeczce koszą. Są i miłośnicy starych Kasprzaków. Ale u nich, nie jest to już tak silny nurt;) No i przestał być lekiem "na całe zło";) "koleżanka była świadkiem śmierci całożyciowego ateisty.... kiedy już umierał w szpitalu odwołał wszystko, nawrócił się w ciągu kilku tygodni z absolutnego ateizmu w wyznawcę Chrystusa... kolezanka chodziła do niego z księdzem" - strach. Strach i nadzieja, że może to jednak nie koniec. Jest nawet powiedzenie "Jak trwoga to do Boga". Jedna z największych popularyzatorek ruchów neopogańskich też się przed śmiercią nawróciła.;) I o czym to świadczy? Tylko o tym, że śmierci boimy się tak mocno, że gdy staniemy już przed jej obliczem, zrobimy wszystko, aby zapewnić sobie dalsze istnienie, albo jego ułudę:) ulka-szpulka Ponieważ Boga zrobiono z Jezusa dużo później i zapomniano zmienić zapis w Biblii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropotreo
Jak to jest z krzyżem ? z modleniem sie do niego? czy do obrazków " świętych" dodam jeszcze o "kult" świątyń? Bo np. coś takiego jak Bazylika w Licheniu mnie przeraża - wygląda to nie jak "dom Boga", ale ludzkiej pychy. (Nie pytam o świątynie jako miejsca kultu - ale jako miejsca przepychu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisarz dokładnie:) nie mozna ingerować w wolę człowieka, może JPII chciał umrzeć? skąd możemy wiedzieć? w ogóle to fajnie napisałeś. Słyszałes o Tesli i falach skalarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, do czego pijesz, ale nie wierzę w fale skalarne;) Nie wierzę w wielką moc jakichkolwiek fal mózgowych i w zjawiska nadprzyrodzone (włączając w to zjawiska PSi). Tesla do dziś jest zagadką i szczerze mówiąc, mam nadzieję, że nią pozostanie. Miło jest czasem poczuć metafizyczny dreszczyk nawet jeśli nie wierzy się w zjawiska nadprzyrodzone;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odtumanek z kretesem
nie wiem, czy Bog jest, ale wiem, gdzie go nie ma... Bog objawia sie w lonie rodzacej matki Bog objawia sie w ksztalcie piersi karmiacej kobiety Bog nie objawia sie w starokawalerstwie, niepokalanosci i zakazie milosci Bog nie objawia sie w niemych gettach klasztornych, On objawia sie przedszkolach i piaskownicach wypelnionych zgielkiem dzieci Bog nie objawia sie za krata konfesjonalu, gdzie ciekawski ksiadz kaze szczegolowo opisywac, jak mlode kobiety grzesza z mlodymi mezczyznami Bog nie objawia sie w habicie, mitrze, stule, komzy; objawia sie w pieknym cele nagiej kobiety, gotowej przyjac milosc i wypelnic przykazani boskie - `Idzcie i rozmnazajcie sie' Bog objawia sie w szumie wody potokow, w sniegu pokrywajacym szczyty gory, nie objawia sie w monotonnym paplaniu litani Bog nie objawia sie w bunkrach do modlitwy z krzyzem na dachu, na wiezach z polksiezycem czy domach z gwiazda Dawida; On objawia sie w Jego kreacji - w Swiecie Bog objawia sie w milosci, ktora ci, co mienia sie jego przedstawicielami, chca kontrolowac. Bog objawia sie w sie w przebaczeniu, nie w pokucie liczonej wyklepanymi zdrowasmaryjkami Bog nie objawia sie na tacy i w przepascistej kieszeni ksiedza Bog nie objawia sie w nieomylnosci, objawia sie w szukaniu, bladzeniu i poszukiwaniu prawdy Bog objawia sie w placzu dziecka, nie objawia sie w biciu dzwonow koscielnych Bog nie objawia sie w rozancu i kleczeniu, objawia sie w radosci i ufnosci w siebie Bog nie objawia si w produktach mącznych, kladzionych z absurdalna powaga na jezyki wiernych On objawia sie w zrozumieniu, ze kazdy z nas jest Jego czescia Bog nie zniewolil nas grzechem pierworodnym, zniewolili nas ci, ktorzy mu urągają i mienią sie jego przedstawicielami To jest moj Bog, ufam Mu bowiem jestem iskrą Boga zakletą w moim ciele Nigdy nie bede czcil bozkow nawiedzonych plebanow i ajatollahow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropotreo
odtumanek z kretesem-----> zgadzam sie z Toba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropotreo
Jak to jest z krzyżem ? z modleniem sie do niego? czy do obrazków " świętych" dodam jeszcze o "kult" świątyń? Bo np. coś takiego jak Bazylika w Licheniu mnie przeraża - wygląda to nie jak "dom Boga", ale ludzkiej pychy. (Nie pytam o świątynie jako miejsca kultu - ale jako miejsca przepychu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to zlamanie przykazania "nieoddawania czci złotemu cielcowi", "niewykonywania wizerunków Boga" i "życia skromnego". Ci, którzy zwracali na to uwagę, zostali nazwani heretykami i zgineli z rąk prawowiernych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropotreo Dz 17:24 Bw \"Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych\" Jest to zlamanie przykazania \"nieoddawania czci złotemu cielcowi\", \"niewykonywania wizerunków Boga\" i \"życia skromnego\". Ci, którzy zwracali na to uwagę, zostali nazwani heretykami i zgineli z rąk prawowiernych(cyt pisarz niezrzeszony) Wj 20:4 Bw \"Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.\" Wj 20:23 Bw \"Nie czyńcie sobie żadnych bogów obok mnie, ani bogów ze srebra, ani bogów ze złota nie czyńcie sobie.\" Dz 3:6 Bw On zaś spojrzał na nich uważnie, spodziewając się, że od nich coś otrzyma. I rzekł Piotr: Srebra i złota nie mam, lecz co mam, to ci daję: W imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, chodź!\" (7) I ująwszy go za prawą rękę, podniósł go; natychmiast też wzmocniły się nogi jego i kostki, (8) i zerwawszy się, stanął i chodził, i wszedł z nimi do świątyni, przechadzając się i podskakując, i chwaląc Boga. Apostołowie byli prostymi ludzi, NIE OPŁYWALI W ZŁOTO ANI W SREBRO. Prostą wiarą w Jezusa chwalili Boga żyjąc skromnie naśladując Pana. Posiadali coś więcej niż bogactwa, niż złoto i srebro. Posiadali wiarę przez którą inni doswiadczali cudów, np. uzdrowienia. Moc Boga była z nimi. Tak jest też w dzisiejszych czasach. Wyznawcy Chrystusa mają skromne kaplice ale wiara ich jest tak duża że doświadczają mocy Bożej w swoim życiu. Jestem tego świadkiem. Bóg żyje między swoim ludem i nie potrzebuje złota i bogactwa, bo : Mt 18:20 Bw \"Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisarzu skąd wiesz, że nadprzyrodzone? ;) pewnien gatunek chrząszcza gdyby umial czytać nie powinien latać:) cuda nie zdarzają się wbrew naturze ale temu co o niej wiemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-->Odtumanek z kretesem Tylko dlaczego bóg? A nie życie np. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisarzu, especialy for You z innego tematu:) You know what i am talking about:) na wypadek gdybyś tam nie zajrzał:) Człowiek nie trafia do nieba : "Bo jest dobry" Jeśli mam mówić o chrześcijaństwie to poprę się cytatem z Biblii: Ef 2:8 Bw "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;" (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. Rz 11:6 Bw "A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską." Łaska – dar udzielany człowiekowi przez Boga, a którego przyznanie nie jest związane z żadną zasługą. Mozemy ten dar przyjąć lub odrzucić. Uwierzyć lub nieuwierzyć. To my decydujemy. Więc to jest nasza wolna wola co wybierzemy. Jezusa i wieczność, czy odrzucimy ten Boży Dar. Mamy wolność wyboru. Zaprawdę zaprawdę powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem lecz przeszedł z śmierci do żywota" ...powiedział Jezus. Jan. 5.24 16:05 Kamelia (mk1974@interia.pl) Łaska nie stoi w sprzeczności z wolnością i wolą człowieka. Łaska jako wolny dar Boga domaga się wolnej odpowiedzi człowieka. Łaska uprzedza ludzkie czyny, ale nie pozbawia człowieka wolnej woli. Dla Boga czas jest trwającą aktualnością, dlatego choć ustanowił wybranych w swojej decyzji uwzględnił wolność człowieka. Człowiek jest wolny w swych czynach. Bóg jest natomiast wolny w udzielaniu darów, do których należy życie wieczne i zbawienie, które jest aktem miłosierdzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bo np. coś takiego jak Bazylika w Licheniu mnie przeraża - wygląda to nie jak \"dom Boga\", ale ludzkiej pychy. \" Miałem dokładnie takie samo wrażenie. Szczególnie te tabliczki \"szlachetnych fundatorów\". Myślę, że lepiej jakby te pieniądze poszły na WOŚP, domy dziecka, stypendia dla potrzebujących itd. odtumanek z kretesem - ja też się z Tobą zgadzam - dobrze napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropotreo
a co ze słowami czyncie to ma moją pamiątke? można to różnie interpretowac - konkretnie chodzi o spożywanie emblematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilimandżaroo
Kamelia Interpretacja Biblii może być różna .świadków interpretacja odbiega od interpretacji kościoła. I nie mów że to świadek ma rację bo i czemu. Ja inaczej widzę Biblię na swój własny sposób. Jeszcze inny od wszystkich. A co będzie z ludźmi innej wiary? nie wiedzą co czynią? Każdy kocha Boga na swój sposób bo Bóg dał nam wolną wolę.I zgadzam się z tropotreo odnośnie Lichenia.Przepych,przepych i skarbony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie wiem, czy Bog jest, ale wiem, gdzie go nie ma...\" Nigdzie go nie ma, bo on sam nie istnieje. Ja szukałem i znalazłem wszystko, tylko nie boga. \"Bog objawia sie w lonie rodzacej matki\" To się nazywa fachowo dziecko, nie bóg. \"Bog objawia sie w ksztalcie piersi karmiacej kobiety\" Tak się objawia mleko wypełniające pierś w okresie karmienia po ciąży. \"Bog nie objawia sie w starokawalerstwie, niepokalanosci i zakazie milosci\" Racja. \"Bog nie objawia sie w niemych gettach klasztornych,\" Racja. \"On objawia sie przedszkolach i piaskownicach wypelnionych zgielkiem dzieci\" Dzieci się objawiają radosne, nie on. \"Bog nie objawia sie za krata konfesjonalu, gdzie ciekawski ksiadz kaze szczegolowo opisywac, jak mlode kobiety grzesza z mlodymi mezczyznami\" Racja. \"Bog nie objawia sie w habicie, mitrze, stule, komzy; objawia sie w pieknym cele nagiej kobiety, gotowej przyjac milosc i wypelnic przykazani boskie - `Idzcie i rozmnazajcie sie\'\" Racja ze stułą, habitem, mitrą, komżą. Ale nie objawia się w pięknym ciele kobiety, to pożądanie i podniecenie seksualne się w niej i w nas objawia, nie bóg. \"Bog objawia sie w szumie wody potokow, w sniegu pokrywajacym szczyty gory, nie objawia sie w monotonnym paplaniu litani\" Nie widziałem boga w wodzie, ani w śniegu. A ślepy nie jestem. \"Bog nie objawia sie w bunkrach do modlitwy z krzyzem na dachu, na wiezach z polksiezycem czy domach z gwiazda Dawida; On objawia sie w Jego kreacji - w Swiecie\" To słowo bóg, sama jego idea, objawia w ludzkim mózgu, części świata, w takim sensie jest to prawda, a kreacja świata jest kreacją ludzką, ludzkimi zmysłami nabytą wiedzą o OTOCZENIU w którym żyjemy. \"Bog objawia sie w milosci, ktora ci, co mienia sie jego przedstawicielami, chca kontrolowac.\" Miłości nie można kontrolować. Można się tylko oszukiwać, albo robić to innym. I Miłość to nie Bóg, miłość to miłość, zwykłe, albo jak kto woli niezwykłe, uczucie reszta stuffu którym miłość międzyludzką określamy, braterską, matczyną i tak dalej. \"Bog objawia sie w sie w przebaczeniu, nie w pokucie liczonej wyklepanymi zdrowasmaryjkami \" W przebaczeniu ludzi nie objawia się bóg, tylko właśnie miłość międzyludzka. \"Bog nie objawia sie na tacy i w przepascistej kieszeni ksiedza\" Napewno? :classic_cool: \"Bog nie objawia sie w nieomylnosci, objawia sie w szukaniu, bladzeniu i poszukiwaniu prawdy\" Tak to się objawia ciekawość i nadmiar wolnego czasu. \"Bog objawia sie w placzu dziecka, nie objawia sie w biciu dzwonow koscielnych\" W płaczu dziecka raczej boga nie ma, radziłbym zobaczyć czy pieluchy są suche. \"Bog nie objawia sie w rozancu i kleczeniu, objawia sie w radosci i ufnosci w siebie\" Radość i pewność siebie to nie sprawka boga tylko skutek doznawania określonych bodźców zewnętrznych i tego co ktoś o swoim życiu myśli, czyli bodźców, nazwijmy to, odśrodkowych. \"Bog nie objawia si w produktach mącznych, kladzionych z absurdalna powaga na jezyki wiernych On objawia sie w zrozumieniu, ze kazdy z nas jest Jego czescia\" W tym, że jesteśmy częścią świata tylko się mogę zgodzić. Bóg to nie drzewo przy drodze, bo to akurat jest drzewo. I nie ma żadnych innych cech które by go wynosiły do rangi boga albo jego części (zresztą nic się nie kwalifikuje, bo bóg nie ma cech, skoro nie istnieje). \"Bog nie zniewolil nas grzechem pierworodnym, zniewolili nas ci, ktorzy mu urągają i mienią sie jego przedstawicielami\" Definicja złego czynu jest definicją człowieka, wynikłą z racji życia i chęci przeżycia życia bez traumy, nie jest definicją bożą. \"To jest moj Bog, ufam Mu bowiem jestem iskrą Boga zakletą w moim ciele\" To jest twoja poezja. Ufasz swojemu wyobrażeniu o bogu. Jesteś z materii świata, uporządkowanej materii, i masz potencjał elektryczny. \"Nigdy nie bede czcil bozkow nawiedzonych plebanow i ajatollahow\" Ja też... ja też. Cóż, będę szanował człowieka, ale nie jego poglądy. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nigdzie go nie ma, bo on sam nie istnieje. Ja szukałem i znalazłem wszystko, tylko nie boga.\" Hmm, a jak Ci się udało znaleźć wszystko? :P A skoro Ci się udało, to mam kilka rzeczy, których za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć, tak dobrze schowałem, a przy okazji wszystkiego musiałeś je widzieć - powiedz gdzie są :P A na serio - dla mnie właśnie wszystko to Bóg - każdy najmniejszy składowy atomek, protonek, neutronek i elektronek czy tam jeszcze jakieś mniejsze cholerstwa z których one się składają ;) - wszystko co tworzą i wszystko jak tworzą. A może nie trzeba szukać? Im bardziej się szuka tym trudniej znaleźć? Próbowałeś kiedyś zmusić sie do zaśnięcia? Im bardziej się próbuje tym bardziej się nie da (mocno sprawdzone osobiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer, świat to tylko idea w twojej głowie, to co czujesz to co wiesz i tak dalej. To nie jest bóg, tylko otoczenie, którego jesteś częścią, którego doznajesz . Usilnie poszukujesz dla słowa bóg odpowiednika w otoczeniu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm..i polecam ci preparat z liści miłorzębu na pamięć, albo lecytynki więcej.:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie mów że to świadek ma rację bo i czemu(cyt kilimandzaro) Nigdy nie popierałam i nie popieram Swiadków Jehowy zeby było jasno;) Napisałam ze jestem świadkiem cudów i działania Bozej mocy:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer, świat to tylko idea w twojej głowie, to co czujesz to co wiesz i tak dalej. To nie jest bóg, tylko otoczenie, którego jesteś częścią, którego doznajesz . Usilnie poszukujesz dla słowa bóg odpowiednika w otoczeniu.\" Możliwe, ale mi się wydaje, że to bardziej słowo bóg jest odpowiednikiem otoczenia, tego ogółu - jest tym słowem, nazwaniem - czegoś co bez słowa i bez nazwania i bez jakichkolwiek wyobrażeń sobie radzi zupełnie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer, po co ci to słowo "bóg"? Żeby nazywać nim świat? ;) Ja nie widzę zastosowania sensownego dla tego słowa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem swiadkiem bozych cudow :) pozdrawiam Kamelio :) i nie jestem swiadkiem Jehowy czy jak ja mam polowke zbytecznego piwa to od razu kafeteria musi namawiac do spozywania piwa hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer, po co ci to słowo \"bóg\"? Żeby nazywać nim świat? Ja nie widzę zastosowania sensownego dla tego słowa\" W drugą stronę - to co inni nazywają \"bóg\" ja tłumaczę sobie jako świat, ogół itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×