Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość konkreciik
oczywiście na mój post nikt nie raczył odpowiedzieć😠 cytaty z bibli w ksiązce ochyda!dam dziś babci takie cuś z taką dedykacją:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konkrecik:) Dla mnie to głupie nie jest. Jezeli ktos jest osoba wierzaca, to czemu nie napisac mu czegos z Biblii:) A jesli chodzi o wiare:)Człowiek jest zbawiony tylko wtedy,gdy całkowicie zaufa Jezusowi Chrystusowi. Nie mozna zasłużyc na niebo. Wiara jest ufnością.Wiara musi pochodzic z serca nie rozumu. Platon,Arystoteles lub Einstein mogli wymyślec tylko to, na co pozwolił im umysł. Nawet oni nie mogli rozwiazac takich problemów jak:choroba, cierpienie,ból, głód,czy śmierc. Bóg wiedział, ze bedziemy potrzebowac kogos, kto pomoże nam przejsc przez życie:) Każdy człowiek jest grzesznikiem. I jedynie krew Chrystusa może nas oczyścic z naszych przewinień,ponieważ Jego krew jest świeta. Bóg nie wspomni juz nigdy naszych grzechów:D Ludzie pójda do piekła z powodu jednego grzechu- odrzucenia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela. Chrystus kocha nas i za nas umarł na krzyżu... Dreamer:)hejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewula1
konkreciku zalisz sie na dedykcje w postaci cytytu z Biblii, no to Ci odpowiem. Cala madrosc tego swiata zwlaszcza humanizm ma swoje zrodla w Biblii (w Nowym Testamencie) i jezeli chcesz cos komus zadedykowac, cos co naprawde ma swoja glebie, to najlepiej wlasnie siegnac po ta najstarsza ksiege. Nie wiem czego ten cytat dotyczy, ale ja na Twoim miejscu zastanowilabym sie dlaczego wlasnie on zostal wybrany dla mnie i jak sie on ma w odniesieniu do mnie, tzn. do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konkrecik - jeśli cytat jest mądry, niesie za sobą coś wartościowego i jest szczerze dedykowany to według mnie nie ma znaczenia skąd pochodzi - z Biblii, Koranu, czy jakiegoś dowolnie innego źródła. Nawet z Marksa i Engelsa - (zakładając że jest tam coś mądrego, nie wiem, nie sprawdzałem :P) \"Cala madrosc tego swiata zwlaszcza humanizm ma swoje zrodla w Biblii\" A z tym się nie zgodzę. Choćby z takiego prostego powodu, że nawet dla Chrześcijanina Biblia nie jest źródłem z którego wywodzi się mądrość (dla wierzącego źródłem jest przecież Bóg) ale miejscem, gdzie została ta mądrość tylko zapisana. Co do samej tej mądrości - tu jest na pewno wiele poglądów. Ale np. cywilizacje wschodu zupełnie dobrze sobie radzą bez mądrości zapisanej w Biblii - więc nie można by nawet mówić o \"całej mądrości tego świata\". Zresztą skąd mamy wiedzieć co jest \"całą mądrością tego świata\"? - jakbyśmy to wiedzieli, to byśmy byli wszechwiedzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkreciik
a ja i tak uważam ze pisanie dedykacji na ksiązce to obciach i wiocha:P nie mowcie ze cieszylibysce się z czegoś takiego jak byscie dostali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tak nie uważam. A dlaczego wg Ciebie to \"obciach i wiocha\"? Zresztą czy obciach i wiocha nie jest ściśle związany z \"jak inni nas ocenią\"? A to akurat jakie ma znaczenie? To zależy od dedykacji i osoby, która ją napisała, czy bym się cieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkreciik
gadasz tak bo nigdy takiego badziewia nie dostales nawet od babci.dla mnie to zniszczona książka:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonny
Do czego Bogu jest potrzebny czlowiek - po co go stworzyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośnik czarta
Tylko czy istota doskonala potrzebuje "społeczności" z istotami niedoskonałymi? Czy w ogóle "potrzebuje"? Bo jak doskonałość może czuć potrzebę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konieczność konieczna
Odnoszę takie wrazenie, ze przyszły czasy w których chrześcijaństwo stało się równie naiwne i mało satysfakcjonujące dla wielu, jak bogowie importowani z Grecji w dawnym Rzymie, dla ówczesnych Rzymian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po za tym co nas czyni niedoskonałymi ? Ciało. Gdyby nie ciało nie potrzebowalibyśmy jeść, uprawiać seks, kupować samochodu.. etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośnik czarta
Czyli twierdzisz, że duchowo jesteś doskonały/a a ogranicza cię tylko niedoskonała cielesność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie byłem bez ciała.. a wiec nie wiem czy duch jest doskonały.. natomiast ciało to spirytus movens działań ducha.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjlk
dlaczego kosciół rzymsko? - katolicki ? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjlk
skad ta nazwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość który to już raz
Bo jest jeszcze greko-katolicki... Nazwa zależy od dotkryny, którą się przyjęło:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgcyhghgb.
a jaka różnica miedzy rzymsko a greko ? przeciez grecy to najwieksi poganie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgcyhghgb.
i rzymianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjhjlhb
poważnie poganie? to czego takie wyznanie? rzymsko - katolickie i skąd nazwa katolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYCZYTAŁAM DZIŚ W MOIM KALENDARZU... Z KTÓREGO CODZIENNE WYRYWAM JEDNĄ KARTKĘ, KOLEJNY DZIEŃ...ZBLIŻAJĄCY MNIE DO WIECZNOŚCI..... Tt 3:5.8 Bw \"zbawił nas nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełniliśmy, lecz dla miłosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego, (..) zeby ci którzy uwierzyli starali sie celowac w dobrych uczynkach\" Jezus zbawił nas nie dzięki uczynkom, które czynimi, ale przez to ze nas kocha. Czasami słyszy sie teorię, ze doktryna o zbawieniu przez łaskę, a nie przez uczynki, jest niesprawdiedliwa, bo staje się zbyt łatwa i niewiarygodna. Twierdzi się ze kazdy moze zyć jak chce i pomimo tego ostatecznie uzyskuje raj. Moze rzeczywiście łatwiej jest darować pieniądze na kościół albo na pracę misyjną, iść na pielgrzymkę, odklepać ciąg tych samych modlitw, niż w wielkiej pokorze zaakceptować Boże zbawienie i wejść do nieba jako grzesznik zbawiony przez łaske. ❤️ Inni utrzymują ze doktryna ta jest niczym innym niż tylko głupotą. Swiat jednak twierdził tak już prawie 2000 lat temu: w Koryncie. 23) my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, (24) dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. (25) To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi. 1 Kor.1 1Kor 1:18 Bw \"Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą.\" żadna inna doktryna nigdy nie wywołała w swiecie większego efektu niż to proste nauczanie o całkowitym i darmowym przebaczeniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa.❤️ Dobre uczynki to kolejna kwestia życia chrześcijanina. Są one czynione nie po to by otrzymać zbawienie, ale raczej dlatego ze zbawienie jest już cenną WŁASNOŚCIĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vfyikgkhl
poważnie poganie? to czego takie wyznanie? rzymsko - katolickie i skąd nazwa katolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośnik czarta
Ty jesteś nienormalna czy tylko się tutaj tak zgrywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośnik czarta
etymologia: - łac. catholicus, gr. Καθολικος - powszechny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vugtuik
nienormalna jestem-- pytam dlaczego wyznanie rzymsko-katolickie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośnik czarta
To nie do was. Pytałem się Kamelii:O Karteczki z kalendarza przeklepywać na forum to objaw niezbyt zdrowy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×