Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"Tym blogoslawienstwem jest chociazby to,ze mimo ze sa\"falszywymi prorokami\",a jednak wielu ludzi podziela ich zdanie,wielu przyjmuje ich nauki i zozumie je. \"falszywi prorocy\"a jednak z roku na rok maja corazwiecej \"zwolennikow\".\" To akurat nie jest argument w żadną stronę - tak samo było i z faszyzmem, komunizmem, tak samo jest ze scjentologami, tak samo było z wiarą w Allaha itd. itd. Tak samo jest z pariatmi politycznymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wg mnie onito robia z troski i z obowiazku,bo grzechem jest zatrzymywanie tego tylko dla siebie. czy nie uwazasz ze bylo by i latwiej,nigdzie nie chodzic i nie tracic swojego czasu?\" Więc może postarają się dotrzeć do tych, którzy sami nie mogą dotrzeć do tej \"prawdy\" - np. plemiona afrykańskie, indianie w dżunglii amazońskiej - to na argument, że nikt inny tak nie głosi swoich \"prawd\" - a działalność misyjna różnych kościołów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeannet
Witam, wlacze sie... nie chcialo mi sie wszystkiego czytac tylko ostatnie pare stron i poczatek :) Rzeczywiscie SJ moga wydawac sie nachalni z tym gloszeniem. Jednak mimo ze wiekszosci to nie interesuje, to na setke, trafia sie osoba ktora potrzebuje wsparcia, otuchy, ktora potrzebuje porozmawiac o Bogu i znalesc odpowiedz na podstawowe pytania. Wcale nie musi zostac SJ, wystarczy ze dostanie jakies pokrzepienie z Biblii.. I wlasnie dlatego SJ chodza, zeby znalesc choc te jedna osobe ktora tego akurat poptrzebuje. To jest poswiecenie wynikajace z milosci blizniego, chociaz wiekszosc tego nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wy
nie rozumiecie ze JEHOWI to sekta?? przeciez oni maja tylko wersetami poopracowywane co mowic no jak nie rozumiecie ich?? barany juz kilka razy przepowiadali koniec swiata i co?? a w biblii przeciez jasno jest napisane NIKT NIE ZNA DNIA ANI GODZINY.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
ale tu ktos zna Biblie, człwoeku sam sobie zaprzeczasz mowisz ze tyllko wersetami sie posługują a werset o tym ze nikt nie zna dnia ani godziny pomineli? Wiem z własnego doswiadczenia, ten wersen jest jednym z najczesciej uzywanych na studiach w głoszeniu i na zebraniach wiec pomyliłes sie znawco sekt. A co do wódki SJ ją piją gdy mają ochote, wiec kolejna wpadka, a i rózwniez zaglądają do serc, bo nakazują badania włąsnego sumienia, weic co to jest jak nie wnetrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wy
jeeanet przeciez oni biblie przerabiaja po swojemu jestem ksiedzem i to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wy
wychodze wiec bez pytan do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
i nie opowaiadaj o jasnosci pisma swietego bo podam cui werset który dla swojej wygody wytłumaczysz inaczej niz to jest napisane, wyraznie pisze w Biblii, JEZUS JEST SYNEM BOGA A NIE BOGIEM, czemu wiec nie czytasz tych słow a upominasz SJ niesłusznie z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
Wiec ja tez mam pytanie proszę Księdza, dlaczego np. nauczacie modlitwy Aniele Mój, skoro Aniołowie nie spełniają naszych próśb tylko nakazy Boga? Czemu mówicie Aniele MÓJ skoro Aniołowie są Bozymi stworzeniami a nie naszymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeannet
Kazda religia chrzescijanska interpretuje Biblie na swoj sposob, jedni lepiej, drudzy gorzej, wiec mysle ze nie sa jedyni bo takie zarzuty mozna zadac kazdemu, a ocena kto czyni to lepiej ... no niestety ale to chyba sam Bog wie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
w zmienianiu Biblii mistrzami są inni na pierwszej stronie np. napisane "Jahwe zostało zmienione na Pan lub Król" haha ale to SJ zmieniają, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeannet
mądralko, rozumiem Twoje wzburzenie i to ze chcesz bronic tego w co wierzysz, ale ten sposob nie ma sensu, bo rozmowa sie nie kleji, jasne mozesz zarzucic ksiedza setkami pytan na ktore nie zdobedziesz dobrej odpowiedzi ale to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeannet
to zalezy od tego z jakimi SJ sie zetkneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma \"ogólnego\" zdania - bo jak je będziesz liczyć? Chyba, że przeprowadzisz sondaż - a tak to wróżenie z fusów o \"ogólnym\" zdaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeannet
Mysle ze malo kto zna ich organizacje i nauki, a wiekszosc wiadomosci na ten temat jest zaczerpnieta z subiektywnych zrodel. Ogolnie, mysle ze maja dobra opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale skoro ludzie,a uz wieksza czescz tego topiku mowi o nich jako o falszywych prorokach i sekcie to czy to dobra opinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do czego darze,do wersetu z Lukasza 6:26-29 \"Biada, gdy wszyscy ludzie będą o was dobrze mówić, ich praojcowie bowiem Czynili tak samo fałszywym prorokom. (27) \"Ale wam, którzy słuchacie, mówię: Miłujcie swych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze tym, którzy was nienawidzą, (28) błogosławcie tych, którzy was przeklinają, módlcie się za tych, którzy was znieważają. (29) Temu, kto cię uderza w jeden Policzek, nadstaw także drugi, a temu, kto zabiera twoją szatę wierzchnią, nie odmawiaj nawet szaty spodniej. z naciskiem na werset 26. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeannet
Faktycznie, poprawie sie.. Maja dobra opinie jako ludzie, ale jako religia sa tępieni bardzo i spotykaja sie z bardzo duza nietolerancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a prawda jest taka że
ludzkie teologie to obłakana próba wytlumaczenia obłąkanego Boga który nie istnieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz,wiec jako ludzie mamy byc dobrzy(bo to owoc naszej wiary)i jako ludzie mamy miec tez dobra opinie ,by godnie reprezentowac Jezusa,ale jesli chodzi o religie,odpowiedz jest powyzej w Lukasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeannet
a jak wytlumaczysz to ze zyjesz?? Coraz wiecej naukowcow wycofuje sie z teorii ewolucji. Kiedy Darwin ja opracowywal wiedza o wszechswiecie i czlowieku byla jeszcze bardzo prymitywna dlatego jego teoria spotkala sie wtedy z akceptacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a prawda jest taka że
a ja myslę dziewczyno tak postępuje MISTRZ, czy to tak trudno zrozumieć? nie zrezygnujesz z deseru jeśli jesteś głodna a jeli to zrobisz znienawidzisz siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×